Перяща прахосмучакка? Зелмер? LG? Друга?

  • 10 502
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 903
Моля, ако някой ползва на някоя от фирмите да сподели впечатления, конкретен модел, лесно ли се борави с тях в режим за пране и в нормален? Какви препарати ползвате и какви цени са горе долу? Също и на колко време се сменят филтрите и колко струват?

Последна редакция: ср, 17 авг 2011, 15:40 от Angel_Dust

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
Никой ли няма???

# 2
  • Мнения: 444
Ползвала съм LG - този модел -
http://www.technopolis.bg/b2c/details/bulgarian/810254/P11130201 … BAa-LG-V-WA266-ND

супер е като качество на почистване
1. сухо почистване - не остава прашинка - на изхода също никакъв прах -
2. пране - резорвоара  за чиста вода е малък и трябва често да доливаш /това не мога да сравня с др. модел/ но аз лично за пране на дамаска или килим разтривах с четката и после изсмуквах водата с прахосмукачката - препарат  дават към нея който е на LG -добре запира и почиства.
3. миене на под с прахосмукачката става - и то перфектно но нямам нерви да чакам да се пръска през четката / действам по стандартния начин с стирка после обирам водата/
4. контейнера за отпадъци е едновременно и за мръсна вода.
5. филтър - вътре в горната част на капака -мие се трудно но с душа , става / мие се обикновено след мокро почистване/ при сухо можеш само да изтупваш
6 има филтър за изходящия въздух - който се изтупва

Прахосмукачката - я ползвах около 2 години - най вече за сухо почистване, т.к нямам килими но за сметка на това пък имам ламинат, паркет и теракот - при  ежедневно сухо почистване не ми се е налагало да ползвам стирка/моп/. просто докато работя с нея чувам как изсмуква и най дребните прашинки.
недостатък - 10,5 кг. - тежка за ежедневно почистване / за място не коментирам - може да служи за табуретка/.
същата я взеха за др. предназначение - и аз трябваше да избирам др. - модел - без пране/за пране ще ползвам LG/
новата е PHILIPS FC 8738 - с хепа филтър и тн... но не може да се опре по смукателна мощност на предното LG.

Zelmera - ми се струва по слаб но по и по лек .
всъщност  и аз тръгнах с нагласата за Зел мер - и не ми се даваха повече пари - но консултантката в магазина обеди мъжа ми че LG е по добра - взимахме я заради бебето .
Надявам се да съм  била полезна.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами ние сега имаме LG  и бих казала, че като прахосмукачка си е супер, но пък почва да се почупва, та скоро ще трябва друга.
За мощностите не знам реално тази, която показваш е с всмукателна 250, Зелмера са 290, би трябвало да са по- добри...има един модел на LG 300 http://megashop.bg/techno/%D0%94%D0%9E%D0%9C%D0%90%D0%9A%D0%98%D … product_info.html
а нашето LG e с 320...защо перящите са по-слаби?


А за прозорци, плочки става ли?
Филтри налагало ли ти се е да смеяш.

Иначе Зелмара сега като ги гледам май са с торбички, пък при LG  много харесвам именно контейнерите им Simple Smile

Килата не ме тревожат, няма да я дигам все пак, нали се търкаля... размерите също не са ми проблем.

И много благодаря за така хубавият и подробен отговор Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 14:06 от Angel_Dust

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
а за тези двете дали всъщност правилно схващам, че са без торбички?
http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8% … roduct_id=1114208

http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8% … roduct_id=1114207

и все пак нещо ме гложди дали пък LG не е по-добрата марка...
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=64242
до тук са тези три модела май...които изглеждат добре...

# 5
  • Мнения: 444
Все пак моята е доста старичка - модела също, не мога да кажа защо е с по малка мощност, за марки
 не мога да мисля - новата я взех прехвалена колко плътно прилепва при засмукването - но в крайна сметка не чисти толкова добре колкото можеше старата.
капака на LG - след по интензивна употреба започна да се отваря - др. не си спомням - но пък я ползваха да теглят въже в тръба смуче по няколко метра - много доволни са .
Ако тази която имаш все още работи - изчакай докато ти се наложи наистина да я сменяш - защото макар и от една марка - всеки модел си е сам за себе си, на късмет.
Задачата ти е трудно - скоро сменях 10 г пералня и още се ядосвам за старата ....
най добре е ако можеш да я пробваш някъде или да вземеш на заем за проба.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
мерси много отново Simple Smile
тя че си работи, работи си, счупи й се копчето за прибиране на шнура и малко заяжда ваденето на тръбата ако я вкарам до край, да стане дълга т.е. Иначе си чисти Simple Smile не ми е спешен избора. По принцип за LG прахосмукачка май лошо не съм чула Simple Smile и пералнята ни е такава...та уважавам си марката.
Ще го мислим явно...всъщност дори не съм още на 100% струва ли си  перяща, въпреки че ме изкушава.

# 7
  • Мнения: 19 360
Имам и от двата модела Зелмер и LG, но нарочно си търсих не перящи. Убедиха ме, че домашните перящи машини само разпръскват препарат и след това изсмукват, но го няма търкането, което е по-важното при прането. Имала съм перяща прахосмукачка Делонги, всъщност още я имам, но не я ползвам - много тежка и трудна за обслужване, консумативи, които не се срещат навсякъде и т.н. А  иначе ми е трудно да кажа от коя съм по-доволна Зелмера е много добра с водния филтър, LG пък има контейнер за праха и устройство за компресирането му, което уголемява обема на контейнера, освен това не е нужно да се чисти след всяко ползване. За пране си викам фирми когато имам нужда, а специално пък килимите предпочитам да ги дам навън да ми ги изперат.

# 8
  • Мнения: 444
Подкрепям този пост -"Убедиха ме, че домашните перящи машини само разпръскват препарат и след това изсмукват, но го няма търкането, което е по-важното при прането." -
и допълвам - перяща на LG - възможност да я ползваш с вода в контейнера за отпадъци - не се замисляш при почистването дали ще засмучи вода, мляко или др течности, много удачна когато дете ти разлее вода или мляко върху спалнята точно преди лягане - подсушава е не суши, просто не локва с вода, само влажно.
би могла да вземеш - перяща и да я ползаш при нужда а за ежедневно старата докато може.


 

# 9
  • видин
  • Мнения: 358
Имам Зелмер.Някакъв полу професионален модел. Доволна съм, но рядко мия с нея.Иначе за изсмукване - грешка няма.Нищо не остава.Засега не съм сменяла никакви филтри - имам резервни, но карам още с първите.З препаратите мога да каже, че всеки ниско пенлим би прябвало да върши работе. Основен недостатък за мен е че е тежка.Задължително я мия е изпразвам след всука употреба.Само дето тази година като заминахме на море я бях забравила пълна и няма да ви описвам на какво миришеше след 20 дни. Ама всичко се изми и оправи. Каквато и да вземеш - все е добре. Но съм чувала,че КЕРХЕР са най- добри. Иначи трябва да има и място за нея, -ащото са доста големи, освен че са тежки Simple Smile

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Пробвал съм перяща Зелмер, добре се справя. Но за сухо не си заслужава разкатаването, трябва си още една лека прахосмукачка.

# 11
  • Мнения: 92
Аз ползвам този Зелмер
http://www.technocenterbg.com/p1223_prahosmukachka-zelmer-aquawelt-919.0st.html   
вече 1,5г,доволна съм ,както за мокро така и за сухо почистване(аз ползвам водния филтър само за сухото почистване).

# 12
  • Мнения: 6 711
Аз се чудя защо не виждам в последни публикации нищо.. Страхотно, че се трият мнения от потребители, които препращат линкове към подобни теми! ooooh! ooooh! ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
Не се трият, просто аз пуснах същата тема и в на пазар, с надежда там да четата и други хора и да събера повече мения, ти там ми писа...но онази тема съвсем замряла... Embarassed

# 14
  • Мнения: 6 711
Не се трият, просто аз пуснах същата тема и в на пазар, с надежда там да четата и други хора и да събера повече мения, ти там ми писа...но онази тема съвсем замряла... Embarassed



 ooooh! ooooh! СТрахотна съм блейка, чак се оплаках че се трият мнения...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт