Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 авг. 2011, 20:43 ч.

Прочетох, препоръчвам!

• 17 128
  • 104
  •   1
Отговори
Видно и от заглавието, тема само за добри книги и коментари.
Още топли топли от ръцете ви.

# 1
"Отнесени от вихъра," велика Simple Smile

# 2
  • Талант на 2012,2013 г.
"Замъкът на шапкаря" - горещо препоръчвам... Peace

# 3
Мишел Турние "Петкан или чистилището на Пасифика"

# 4
„Сто години самота“ - Габриел Гарсия Маркес
Безспорният първомайстор на магическия реализъм (толкова други се опитват да го следват днес), самородният талант - Маркес! 

# 5
  • София
Исабел Алиенде - Къщата на духовете

# 6
  • Пловдив
Мисля, че тази тема се препокрива като идея с другата за книгите, които всеки трябва да прочете  Peace А за книги, които сме прочели скоро и са ни харесали, обикновено се споделя в темата "В момента чета..." или "Последните пет книги, които прочетох". С уважение към авторката за труда   bouquet

# 7
  • София
Аз да препоръчам една съвременна любовна история. Хем английският ми не е на много добро ниво, но книгата определено ми хареса и с хумора си, с житейската си история, любовта и тъгата- One day на David Nicholls.

# 8
unchita, идеята ми беше малко по- друга. Мислех си да пресяваме нови заглавия, които сме набелязали.
Очаквах да  се покривам с "Новите ни книги", но ти ме изненада. Grinning
По темата от мен "Живот назаем" на Дъглас Кенеди. Не чета трилъри, но този ме очарова.

# 9
  • Пловдив
За новите книги въобще пък не ми е минало през ума  Laughing Явно не съм разбрала идеята ти  Peace

# 10
"Ние,живите" на Айн Ранд,"Сянката на вятъра" и "Игрите на ангела" на Сафон,"История за любов и мрак"-Амос Оз,"Последна любов"-Уйлям Уортън и още много ,много...! Thinking

# 11
..и "Марина" на Сафон.

# 12
идеята е добре, но защо освен заглавия не се споменава защо препоръчвате съответната книга. Така темата ще е доста полезна. Ето аз ще дам тон  Simple Smile
Препоръчвам Парижката сьпруга на Пола Маклейн. Книгата е за Хемингуй, Париж през 20-те, когато писателят живее там с пьрвата си съпруга Хейли. Историята е разказана през погледа на Хейли и показва какьв з-ик е бил Хемингуей. Книгата се базира на реални сьбития, но предадени през погледа на авторката. Книгата се чете като биография, но е доста по-интересна, вероятно заради художествения елемент. Освен Хемингуей, са споменати доста известни имена от този период, което само по себе си е интересен преглед на епохата-Париж, гламор, шампанско и бохемски живот.

# 13
  • София
На мен идеята за темата ми допада, защото във "В момента чета", ако се придържам към заглавието, ми е трудно да коментирам книга, които не съм прочела докрай, за да имам цялостно впечатление и така за една книга се правят по няколко коментара и се питаме "сподели като я прочетеш" : )). А пък в "Новите ви книги", по-скоро публикуваме корици ...
От моите последно прочетени бих препоръчала "Лек за камъни" на италианката Милена Агус.
Разказва за живота на една обикновена  жена, неочакван финал, лаконичен стил на писане.
В едно от ревютата  имаше един цитат за темата на книгата, който много ми хареса : "Ако не те срещна никога, поне да чувствам липсата ти."

# 14
  • в оазис
   И на мен ми хареса "Лек за камъни".
 Но препоръчването е деликатна работа, защото вкусовете към книгите са разнообразни, както при всичко останало. Няма книга харесала на всички. Дори при хора със сходни предпочитания, често има разминаване.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт