Добър човек ли е приятелят ви?

  • 5 211
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 349




Само така ли разбираме?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Добър човек е, да. И го виждам, не защото съм с него, а заради отношението му към роднини, приятели, колеги. Радва се на деца, помога на възрастни съседки и е готов да приюти всяко всяко малко коте от улицата.

# 2
  • Мнения: 1 906
Да, само така разбираме.
Практиката ми е показала, че хората, които са много любезни, прекрасни и общителни, в повечето случаи изчезват, щом стане напечено  Wink

# 3
  • Мнения: 2 175
Определено - не го ли провериш в трудностите, няма как да си сигурен..
От нас двамата, той е по-добрата половинка..Wink)

# 4
  • Мнения: 64
Най - добричкия!  Laughing

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За семейните приятели или за партньора питаш?
Ако е за последния - мисля, че е добър, да. И който го познава мисли същото.

# 6
  • Мнения: 170
Според мен темата би следвало да е наименована: "Добри хора ли са приятелите ви?", поне според зададеното като идея в поста на авторката или дори още по точно би било: "Приятел в нужда се познава! Така ли е наистина!".
По това как разбирам темата - Не ми се говори, вероятно лош избор и невъзможност за правилна преценка на обкръжението, изхождайки от мисълта, че хората са изначално добри, но понякога правят лоши неща! Сега съм на обратното мнение-хората са лоши, но понякога имат странни проблясъци и спорадични прояви на добрина! ooooh!

ПП А, ако все пак иде реч за партньора - да, добър е, пу да не му е уроки! Wink Flutter

ПП И да допълня за частта с въпроса: "Само така ли разбираме?" - Да, истината е, че поговорката: "Приятел в нужда се познава" е повече от вярна, щото за маса и за "аху-иху" всеки е навит, нооо...щом се опре до трудности и оказване на помощ изведнъж всички се оказват заети, безпарични, с купища проблеми и невъзможност да се проявят като Човеци. ooooh! Whistling

Последна редакция: сб, 20 авг 2011, 13:05 от Tumba_lumba

# 7
  • Варна
  • Мнения: 957
Да, само така се разбира.
Да, онези, които ми останаха приятели, са невероятни!

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 228
Да ,добър е  Hug
Толкова ,че чак му се качват на главата понякога

# 9
  • Мнения: X




Само така ли разбираме?

Другият начин е когато имаме успех, или преживяваме нещо хубаво. Аз установих , че има хора, които са много съчувстващи, дори подкрепящи в тежки моменти, но ако ти се случи нещо хубаво не могат да се радват с теб. Тогава започваш да усещаш от тях едни негативни емоции , направо да си кажем завист . Така че за мен истинските приятели са тези ,  с които сте заедно в трудни моменти и искрено се радват с теб, когато си щастлив.

Последна редакция: сб, 20 авг 2011, 16:28 от Анонимен

# 10
  • Мнения: 1 167
Да. Не е отказал на никого услуга, помощ, пари...Приятелите за него са на първо място.

Последна редакция: сб, 20 авг 2011, 16:35 от Gia Marie Carangi

# 11
  • Мнения: 1 906
Другият начин е когато имаме успех, или преживяваме нещо хубаво. Аз установих , че има хора, които са много съчувстващи, дори подкрепящи в тежки моменти, но ако ти се случи нещо хубаво не могат да се радват с теб. Тогава започваш да усещаш от тях едни негативни емоции , направо да си кажем завист . Така че за мен истинските приятели са тези , които са заедно в трудни моменти и искрено се радват с теб, когато си щастлив.

Подкрепям  Peace

# 12
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Всеки може да се "радва" на успеха ти, и да "страда" в мъката ти...
Въпроса, е че наистина можеш да оцениш "приятелите си" по това, кога ще ти протегнат ръка за помощ.
Има една хубава приказка "истинският приятел е този, на когото ако се обадиш в 5 сутринта с думите "убих човек", той ще ти отговори "ти отиди и си легни, аз ще взема лопата и отивам да копая"....

# 13
  • Мнения: 64

 
Има една хубава приказка "истинският приятел е този, на когото ако се обадиш в 5 сутринта с думите "убих човек", той ще ти отговори "ти отиди и си легни, аз ще взема лопата и отивам да копая"....

Няма  по - голямо клише  за  приятелството  от  това.  Wink

# 14
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

 
Има една хубава приказка "истинският приятел е този, на когото ако се обадиш в 5 сутринта с думите "убих човек", той ще ти отговори "ти отиди и си легни, аз ще взема лопата и отивам да копая"....

Няма  по - голямо клише  за  приятелството  от  това.  Wink
Може да е клише, но е вярно.
Веднъж в живота си съм изпадала в тотална безизходица. Обадих се на най-добрия ми приятел, той само ми помогна, без дори да ме попита каквото и да било...безрезервната помощ и обич са единственото доказателство, че човек ти е истински приятел...

# 15
  • Мнения: 627
Добър човек е, да. И го виждам, не защото съм с него, а заради отношението му към роднини, приятели, колеги. Радва се на деца, помога на възрастни съседки и е готов да приюти всяко всяко малко коте от улицата.
Това са съвсем недостоверни критерии... Няма пречка да е отличен приятел, но темерут, както и весел, общителен човек, на който не можеш да се опреш. Peace

# 16
  • Мнения: 655
Не, но ми е приятелка. Не е дъбър човек, но за мен би напрлавила всичко и го е доказвала многократно. Света не се дели на лоши хора и приятели-във всеки има по нещо добро и нещо лошо. Все пак в онази клиширана поговорка се говори как единият се обажда през нощта с думите "убих човек", другият пита "къде ще копаем"-ами къде е доброто тук? Има убит и двама съучастници, но те са си най-добри приятели един за друг и това е най-важното! Това е приятелството!

# 17
  • София
  • Мнения: 4 349
Човек може да бъде много лош и много добър, зависи коя струна на душата му докоснеш. Така че отношението към околните не е показателно, че даден човек ще е добър и към теб. А в душата на приятелите докосваме струните, които ги карат да бъдат добри точно към нас самите и да са до нас в трудни моменти, а и в радостните също.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 395
Някой много уместно припомни и успехът, като изпитание за приятелството.
Много по-силно изпитание от бедата.
Баба ми някога го казваше и се смееше. Приятел, когато си зле се вижда, но когато си добре най-добре се вижда.
И аз с очите си го видях това, когато пораснах.
Приятели, които ще те утешават в бедата или в тъгата, но не могат да преглътнат житейския ти успех.

# 19
  • Мнения: 2 175

Приятели, които ще те утешават в бедата или в тъгата, но не могат да преглътнат житейския ти успех.

Да,това също е много силно изпитание..
С огромен ужас установих, че бившият ми мъж (в който 15 г се кълнях) - не можа това да преглътне..(

# 20
  • Мнения: 170
Mммм дааа, много сте прави, че успеха също е изпитание - Имах "приятелка", която твърдеше, че оптимизма и доброто настроение у хората от обкръжението и и идвали в повече, после разбрах, че успехите им са направо непосилни за нея и не само не я радват, ами е способна на долни неща, за да ги подкопае, ако не с друго, то поне със злословия. Пфуу, сетих се и ми стана гадно.... ooooh!

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ето го моят отговор  Wink   
Имам 2 добри приятелки, другото - познати.
Мъжът до мен  е по-добрата половинка. По-търпеливият, по-разбиращият, по-спокойният, мъж на когото може да се разчита. Никога не дава обещание, ако не е сигурен на 100% че ще го изпълни.

# 22
  • Мнения: 4 965
Имам много познати, но малко приятели.
Истинските такива буквално се броят на пръстите на едната ръка /и пак остават свободни пръсти/, но те наистина са от този тип, които биха заровили труп за мен. Истинските приятели не се познават само на маса, а в тежки моменти, а моите са ме подкрепяли дори тогава, когато на мен ми се е искало да си тръгна от себе си. Често дори се питам дали аз правя същото за тях и дали съм достатъчно добра за тях - опитвам се да правя много, но все ми се струва малко.
По отношение на мъжа ми. Той е чувствителен човек, който е готов да направи много неща за много хора, но не щади себе си - нито физически, нито емоционално, което не знам колко време ще му запази силите да е такъв.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 349
Наистина е по-лесно да подкрепяш приятел в трудни моменти, но да се радваш на успехите му определено е изпитание за приятелството ви. Според мен можеш да се радваш на успехите на приятел само, ако и ти имаш такива. Ако си мислиш, че на теб не ти върви и нямаш никакви успехи, тогава ще ти е много трудно да се радваш на успелите си приятели. Ще им завиждаш, а това няма как да се скрие.

# 24
  • Мнения: 4 965
Наистина е по-лесно да подкрепяш приятел в трудни моменти, но да се радваш на успехите му определено е изпитание за приятелството ви. Според мен можеш да се радваш на успехите на приятел само, ако и ти имаш такива. Ако си мислиш, че на теб не ти върви и нямаш никакви успехи, тогава ще ти е много трудно да се радваш на успелите си приятели. Ще им завиждаш, а това няма как да се скрие.

Зависи колко ти е близък този човек.
Дори не мога да си представя да завиждам на близките си хора. Единствено им се радвам, като е възможно и аз да се амбицирам покрай успехите им, но негативните усещания по отношение на тях са ми чужди. Peace

# 25
  • Мнения: 170
Абе, да си призная, това със заравянето на трупа, де ще копаем и все в тоя род прояви, като изпит за приятелство, на мен нещо не ми звучи по приятелски. От едната страна, ако си приятел-в никакъв случай няма да допуснеш да направиш другаря си съучастник, от друга страна пък да прикриваш деянието на другаря си, като му помагаш активно в тази насока-едно му правиш мечешка услуга, едно ставаш като него, а не се опитваш да му помогнеш, по скоро лошотията поглъща и тебе, абе откъдето и да го погледнеш този пример си куца... Tired

# 26
  • Мнения: 4 965
Тумбе, ама това е в преносен смисъл.
Но... приятел би следвало да застане до теб в труден момент.
Примерно, имала съм случай на смърт в семейството, когато приятелка е поемала всичко по организирането на нещата, докато аз нямах сили.
Имала съм случай, когато в работата ми искаха от мен да направя сериозна машинация /от много високопоставено място дойде искането/, с обещание за супер възможности по-късно. Е, моя приятелка дойде с мен за подкрепа, когато казах в очите на този човек, че никога няма да направя подобно нещо и напускам /а тя рискува своята работа с присъствието си, но държеше да е до мен, още повече, че това беше съвсем в началото на пътя ми в тази професия и знаеше колко тежко го изживявам/.
И още, и още.
Не е задължително да става дума за нещо лошо. А и ако ти изискваш от свой приятел нещо лошо, незаконно или нараняващо го, то ти не си добър приятел на този човек.
Такива неща.

# 27
  • Мнения: 2 927
     Наскоро установих, че хора за които си мислех, че са от онзи изпитан тип приятели "с трупа", всъщност не са.
     Много е важен характера на трудността, която изпитваш в момента. Лесно де да се проявява съпричастност и помощ при проблеми от лично-битов характер, трудно - ако е в бизнес-професионален план.
     Е, за няколко месеца преживях и се справих с доста големи изпитания, но пък установих кои са ми били приятели само докато вървях нагоре и бях на върха. Сега пак съм там, но те вече са просто добри познати.
     Тумбе,  Hug израза с трупа възприемам като метафора на много сериозен проблем. Не непременно свързан с престъпления и незаконни действия  Grinning

Последна редакция: нд, 21 авг 2011, 12:43 от Хърмаяни

# 28
  • София
  • Мнения: 2 217
Ми...май не е задължително да е добър човек по принцип, за да е верен приятел...
Понятието "добър" е много разтегливо...

# 29
  • Мнения: X
Да, приятелите ми са добри хора. Това е единственият критерий, който за мен има някакво значение.

# 30
  • Мнения: 2 199
Не ми се иска да изпитвам приятелите си добри ли са, че ме е страх от резултата имам ли приятели.

# 31
  • Мнения: 561
10 години си мислех,че имам добър приятел.Такъв ми беше,най-добрия.Оказа се,че изобщо не е така.От 2 години имам дете,нямам време да се виждам с него когато му е удобно и той вместо да ме разбере,че на първо място е детето ми ми се нацупи.Расърди ми се.Е как този човек ще ми е приятел.Иска само с него да се съобразяват хората,така неможе.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 349
Рано или късно на всички ни се налага да "изпитаме" приятелите си и тогава наистина разбираш кой е в състояние да те подкрепи, без да задава въпроси и да мисли за последствията. Не за всеки сме готови на безусловна подкрепа и съдействие.

# 33
  • Мнения: 7 067
Оскар Уайлд го е казал това за съпричастността  Simple Smile

"Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му"

# 34
  • София
  • Мнения: 4 349
Оскар Уайлд го е казал това за съпричастността  Simple Smile

"Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му"





 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 35
  • Мнения: 2 448
Рано или късно на всички ни се налага да "изпитаме" приятелите си и тогава наистина разбираш кой е в състояние да те подкрепи, без да задава въпроси и да мисли за последствията. Не за всеки сме готови на безусловна подкрепа и съдействие.
А аз мисля, че не е редно да искаш това от приятел - безусловна подкрепа и не мислене за последиците за нещо,което касае теб, а не него.Безусловно човек може да подкрепи единствено децата си, за всички останали е нормално да се позамисли преди да откликне.

# 36
  • Мнения: 627
А аз мисля, че не е редно да искаш това от приятел - безусловна подкрепа и не мислене за последиците за нещо,което касае теб, а не него.Безусловно човек може да подкрепи единствено децата си, за всички останали е нормално да се позамисли преди да откликне.
Рядко сме на едно мнение с теб, но в този случай мненията ни напълно съвпадат.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 349
Рано или късно на всички ни се налага да "изпитаме" приятелите си и тогава наистина разбираш кой е в състояние да те подкрепи, без да задава въпроси и да мисли за последствията. Не за всеки сме готови на безусловна подкрепа и съдействие.
А аз мисля, че не е редно да искаш това от приятел - безусловна подкрепа и не мислене за последиците за нещо,което касае теб, а не него.Безусловно човек може да подкрепи единствено децата си, за всички останали е нормално да се позамисли преди да откликне.


Безусловната подкрепа е заради дадения човен, а не заради "поста" му - дете, съпруг, роднина, приятел ..... А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?

# 38
  • Мнения: 627
А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?
Няма такъв вариант. Поне за мен. И го повтарям често на децата ми, за да бъдат спокойни, че винаги, каквото и да стане, ще имат моята любов и подкрепа. Peace

# 39
  • Мнения: 170
Темида, да не би да си юрист...  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 627
Темида, да не би да си юрист...  Rolling Eyes
Хм, ще си кажа, ама ми е чудно кое те наведе на тая мисъл?  Thinking

# 41
  • Мнения: 1 404
Да добър е.
А за приятелите си, истински ми е този, не който плаче с мен, а който се радва искрено на радостите ми.

# 42
  • Мнения: X
А защо бъркате добрите хора с най-добрите приятели, не мога да разбера?

# 43
  • София
  • Мнения: 4 349
А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?
Няма такъв вариант. Поне за мен. И го повтарям често на децата ми, за да бъдат спокойни, че винаги, каквото и да стане, ще имат моята любов и подкрепа. Peace


  http://vbox7.com/play:55b7e4244b 



И в този случай ли според теб "заслужава"?

# 44
  • Мнения: 627
А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?
Няма такъв вариант. Поне за мен. И го повтарям често на децата ми, за да бъдат спокойни, че винаги, каквото и да стане, ще имат моята любов и подкрепа. Peace


  http://vbox7.com/play:55b7e4244b 

И в този случай ли според теб "заслужава"?
И в този, да. Родителите трябва винаги да обичат и подкрепят. Кой, ако не майката трябва да застане до него в този момент?
Освен това, за да се стигне до това освирепяване, родителите не са без заслуга. Най-малко по отношение на даденото възпитание.
Убил баща си за издръжката, живеели в крайна бедност, нямали дори 4 лв. за общи разходи...чия е вината за това скотство? Със сигурност не на детето.

# 45
  • Мнения: 2 448

temida , имаме голямо единомислие по темата наистина.  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 4 349
А ако детето "не заслужава" тази безусловна подкрепа?
Няма такъв вариант. Поне за мен. И го повтарям често на децата ми, за да бъдат спокойни, че винаги, каквото и да стане, ще имат моята любов и подкрепа. Peace


  http://vbox7.com/play:55b7e4244b 

И в този случай ли според теб "заслужава"?
И в този, да. Родителите трябва винаги да обичат и подкрепят. Кой, ако не майката трябва да застане до него в този момент?
Освен това, за да се стигне до това освирепяване, родителите не са без заслуга. Най-малко по отношение на даденото възпитание.
Убил баща си за издръжката, живеели в крайна бедност, нямали дори 4 лв. за общи разходи...чия е вината за това скотство? Със сигурност не на детето.



А защо не потърсиш вината някъде другаде? В обществото например?  И в другите страни изперкулясват, но поводът им не е 4 лева. 

# 47
  • Мнения: X
А ние самите дали сме добри хора? Вече започвам да се съмнявам в себе си. Имам няколко добри приятелки, които обичам, мисля за тях, помагам им с каквото мога. Но впоследно време чувствам, че съм се изнервила доста покрай техните проблеми. Редуват се да ми се оплакват с часове и по телефона и в скайп и във Фейсбук  и като се видим на живо. Искам да им помогна, опитвам се да ги изслушам, да дам разумен съвет, да им помогна както мога. Но напоследък чувствам, че не издържам, не желая да ги слушам. Не точно не желая, но не мога повече. Не знам, може би не съм добър човек....

# 48
  • Мнения: 21 431
  А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
 

# 49
  • Мнения: 627
А защо не потърсиш вината някъде другаде? В обществото например?  И в другите страни изперкулясват, но поводът им не е 4 лева. 
О, поводите за изперкване могат да са невероятно тъпи. Не познавам случая в детайли и не мога да кажа кой и с какво е виновен. Само казвам, че родителите СА отговорни за това, в което са станали децата им.

Ако децата ми не станат добри хора, значи дълбоко ще съм сбъркала някъде. Те са част от мен, създала съм ги физически и съм участвала в психическото им съзряване. Да не ги обичам и подкрепям е все едно да не обичам и подкрепям себе си.
Простете, че излязох от темата, спирам. Peace

# 50
  • Мнения: X
  А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
 


Ужасно зла жена? Кой знае защо си представих огромен котел, в който врят разни отвари и тя бърка ли бърка...шегичка, де Wink

# 51
  • Мнения: X
 А защо трябва някой да е добър човек, та да ми е добър приятел? Двете нямат връзка. Най-добрата ми приятелка е ужасно зла жена. И аз не съм много добра. Но сме добри приятелки една на друга.

   Какъв е въпроса, все пак? Дали приятелят ми е добър човек, или дали е добър приятел?
  
Ирис, не знам за теб. Тук всеки отговаря за себе си. Ако те кефят злите хора, какъв е проблемът да ти станат другари? Аз се дишам с мили, понякога до болка наивни същества. Не че не мога да комуникирам със злобари и всякаква измет, ако се наложи. Просто тях не ги допускам толкова близо до себе си. Все пак не смятам, че най-добрият приятел трябва задължително да е Супермен, че да ми стане най-добър приятел.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 349
Един пътник наближил някакъв голям град и попитал една старица, седнала край пътя:

- Какви са хората в този град?

- Какви бяха хората там, откъдето идваш?

- Ужасна пасмина - отвърнал пътникът. - Злобни, подли, отвратителни във всяко отношение.

- Аха - казала жената - същите ще откриеш и в този град.

Едва отминал първият пътник, ето че се спрял друг и също попитал що за хора живеели в града. Старицата отново го попитала какви били хората там, откъдето идвал странникът.

- Прекрасни хора - честни, трудолюбиви и щедри до един. Тръгнах си с мъка на сърцето - заявил вторият пътник.

Мъдрата старица казала:

- Такива ще ги откриеш и в този град.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма значение за мен.
Не е важно дали е добър човек, важно е дали е добър приятел.
Добрият приятел е този, който ме понася, когато не мога аз самата да се понеса.
В трудните мигове винаги сме сами - независимо дали някой е около нас денонощно, дали ни помага физически и т.п. В страданието си човек е сам. То не е изпитание за приятелството.

# 54
  • Мнения: 4 965
А ние самите дали сме добри хора? Вече започвам да се съмнявам в себе си. Имам няколко добри приятелки, които обичам, мисля за тях, помагам им с каквото мога. Но впоследно време чувствам, че съм се изнервила доста покрай техните проблеми. Редуват се да ми се оплакват с часове и по телефона и в скайп и във Фейсбук  и като се видим на живо. Искам да им помогна, опитвам се да ги изслушам, да дам разумен съвет, да им помогна както мога. Но напоследък чувствам, че не издържам, не желая да ги слушам. Не точно не желая, но не мога повече. Не знам, може би не съм добър човек....

Радвай се, защото това реално означава, че проблемите на приятелите ти не са сериозни и те са добре.
Защото с истинските болки на приятелите боли. Чак днес го осъзнах истински. И на мен ежедневните им проблеми понякога ми понатежават или ми се иска само аз да се оплача, а те да ме забавляват. Но уви... Една от най-близките ми приятелки в момента страда много и аз истински изпитвам болка, едва ли не физическа и ми се иска да й помогна, а този път няма как, освен с това да я изслушам, разсея, да премълча собствените си болки и да съм до нея. Много я обичам и се почувствах адски зле за нея - не ме е натоварила, напротив. Просто не искам да я виждам така. Знам, че и това ще отмине, но бих искала да мога да й го спестя...

# 55
  • Мнения: 3 210
Всъщност никога не съм се замисляла дали приятелите ми са добри хора. Замислям се сега и стигам до извода, че не ме интересува. Щом сме приятели, значи те са добри за мен и аз съм добра за тях. Останалото е без значение.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 349
Всъщност никога не съм се замисляла дали приятелите ми са добри хора. Замислям се сега и стигам до извода, че не ме интересува. Щом сме приятели, значи те са добри за мен и аз съм добра за тях. Останалото е без значение.

 newsm10

# 57
  • Мнения: 1 289




Само така ли разбираме?

А според вас приятелите във вашите беди ли трябва да се въвличат? И какъв е критерият за "лош" човек? Че етикетите лесно се поставят.
Аз пък мога да попитам егоистично ли е да обладаваме приятелите си със себе си и проблемите си?

# 58
  • София
  • Мнения: 4 349




Само така ли разбираме?

А според вас приятелите във вашите беди ли трябва да се въвличат? И какъв е критерият за "лош" човек? Че етикетите лесно се поставят.
Аз пък мога да попитам егоистично ли е да обладаваме приятелите си със себе си и проблемите си?



Приятели за маса и веселие винаги се намират. Но малко са тези, които ще поседят с теб, ще те изслушат и ще се помъчат да ти помогнат, ако могат. Това не значи, че ги въвличаме в бедите си, те сами решават дали и как могат да помогнат, ако искат. Понякога е достатъчно само, че са те изслушали и ти самата си си чула мислите на глас и така ти става по-лесно да намериш решение.



....... Задачата на конкурса била да се определи най-грижовното дете. Победителят било едно 4-годишно момченце, чийто възрастен съсед наскоро изгубил съпругата си. Когато видяло, че мъжът плаче, малкото дете отишло в двора на господина, покатерило се в скута му и останало седнало там. Когато се върнало при майка си, тя го попитала какво е казало на съседа, а малчуганът казал: „Нищо, само му помогнах да си поплаче.”!!!!

# 59
  • Мнения: 405
Не,
приятелят ми е лош човек,
а приятелите ми са направо отвратителни - мразят ме, бият ме и никога не ми помагат, нито ме подкрепят.

Аз обаче съм мазохистка и такива си ги обичам  всичките Tired

Общи условия

Активация на акаунт