Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 авг. 2011, 18:17 ч.

Kakво е това в сиренето?

• 9 017
  • 42
  •   1
Отговори
Намерих в сиренето някакви странни дребни частици.Приличат на трошички тебишир.Бели с големина от по няколко милиметра.Намират се из цялата бучка.Изхвърлих първата,но с изненада открих че същото е и в другите бучки. Shocked
Чудя се какво е ''веществото'' и дали е редно да е там?Случвали ли ви се е нещо подобно?Имам дете и се притеснявам.
Става дума за отделно вакуумирани бучки ''Лактеа",на които пише 100% краве мляко.Произведени са в ''МАНДРА РИЛЦИ''ЕООД-гр.Добрич.

# 1
Както го описваш, прилича на недобре разтворено сухо мляко.

# 2
О не въпросното ''нещо'' хруска Shocked.Твърдо е като креда,вар,тебишир.
Опитах да се свържа на някой от дадените на опаковките телефони и се оказа невъзможно.
Търсих в нета няма такава фирма в Добрич  newsm78 Shocked Thinking.
Въпросното сирене съм купила в магазин на Меро.Имам още няколно неразпечатани бучки(все още вакуумирани).

# 3
За да си сигурна какво е, занеси опаковка от сиренето в ХЕИ за изследване.
Не знам колко ще струва, но не се сещам друг по-подходящ начин да се знае със сигурност какво е.
Ако решиш да носиш за проба, не разопаковай сиренето и го занеси запечатано, в оригиналната опаковка - така ги искат в ХЕИ...

# 4
  • Добрич
Мандра "Рилци" не функционира вече.Сиренето се прави в мандра Сердика  Rolling Eyes...И аз мисля,че е редно да го занесеш в ХЕИ-може да е непозволено вещество/дано не е така Close/.

# 5
  • Варна
собственик на фирмата производител е БЕЛЛА

това смятам трябва да проговори нещо..
има телефон на потребителя-може да се обадиш, но полза няма да има
ако го изследваш..дали пък можеш да докажеш , че е тяхно производство?

Последна редакция: сб, 20 авг 2011, 23:00 от smurf

# 6
...
ако го изследваш..дали пък можеш да докажеш , че е тяхно прозводство?

Може би, точно заради това от ХЕИ искат желаните за изследване продукти, да са неразопаковани и в оригиналната опаковка.

# 7
 smurf има в предвид,че може да отрекат че е тяхно производство.Обаче това автоматично прехвърля ''топката'' към Метро ,което трябва да разполага с докоменти за произхода на стоката.
А то от своя страна е издало документ-фактура за покупката на крайния клиент-мен.
 Thinking
Както казах свързване с производителя на оказаните телефони е мисия невъзможна.Метро има собствен служител който отговаря за ХЕИ.Обаче продукта е в срок и е съхранен в хладилник.Само дето на това дето пише  сирене от100% краве мляко всъщност няма нищо общо със сиренето .
Аз не търся обезщетение или каквато и да била изгода .Искам да постъпя така че да се избегне това за в бъдеще и виновния да си понесе санкциите.Вие сте-как?

Последна редакция: сб, 20 авг 2011, 20:37 от mamamari

# 8
Не разбирам проблема...Ние не знаем какво е това в сиренето, което си закупила от Метро.И какво, като те там си имат човек...апропо ХЕИ не съществува, бе РИОКОЗ, но и РИОКОЗ  вече се обединиха с други, създадена е организация за контрол на храните май тази година.Един сърч в гуглето ще го изавди.Носиш си сиренцето да го изследват и това е.От там насетне-ако се установи нарушение е друга песен.

# 9
Е, къде е проблема.. мацката пита какво действие точно да предприеме, че да е и ефективно. Проблема на нас българите е, че прекалено мислим и се чудим. Че и гледаме да не вадим големата тояга. 
Търси се винаги контролния орган.
мамамери, хич да не ти дреме, не се занимавай с мандраджии, метра и подобни.

# 10
  • Gotham City
http://novinar.bg/news/veterinari-i-prokurori-tarsiat-tebeshir-v … Mjg3MDs4MQ==.html
"Според запознати не са малко предприятията, които ползват креда и тебешири като добавки към млечните продукти, тъй като по този начин сиренето става по-твърдо."

Моля, виж линка или просто напиши в google "сирене с тебешир". Вкъщи също сме попадали на сирене с такива твърди, хрускащи частици и тогава се поинтересувах какво може да бъде.
Дано това наистина не остане безнаказано.  

# 11
  • софия
Не разбирам проблема...Ние не знаем какво е това в сиренето, което си закупила от Метро.И какво, като те там си имат човек...апропо ХЕИ не съществува, бе РИОКОЗ, но и РИОКОЗ  вече се обединиха с други, създадена е организация за контрол на храните май тази година.Един сърч в гуглето ще го изавди.Носиш си сиренцето да го изследват и това е.От там насетне-ако се установи нарушение е друга песен.
РИОКОЗ+РИОСВ=РЗИ
И аз съм купувала подобно сирене с някакви хрускащи частици SickМного е гадно.
За изследванията, мисля, се плаща Peace

# 12
Проблема е в това че съдържимото на опаковката не става за ядене определено.Дори и да е безопасно за здравето,в което не мога да бъда сигурна въпросния хрускащ продукт не е сирене .Обикновено хората си купуват по една бучка и като я отворят няма ка да докажат че е това което е.Т.е загубите са за крайния потребител-клиента.
Дори и да е годно за ядене на опаковката би трябвало да е описано ''сирене с...едикакво си''  защото ''нормалното сирене'' не хруска.За мен това е измама.
Къде конкретно в София бих могла да се обърна за да се оплача?
Знам че парите са ми отишли в боклука,знам че ще ми коства още и време и средства за да го докажа,но ако така мога да го предотвратя за в бъдеще може би има смисъл.Поне няма да има и други измамени.Продукта се води от хубавите и хич не е евтин.ВСЕ ПАК Е ГРЕХОТА ТАКА ДА МАМЯТ ХОРАТА !

# 13
  • софия
Столична РЗИ и Агенция по контрол на храните

# 14
  • Варна/София
Цитат
ВСЕ ПАК Е ГРЕХОТА ТАКА ДА МАМЯТ ХОРАТА !

и за да предотвратиш това мамене поне, директно го носиш в Агенция по контрол на храните или РЗИ, както са писали вече. Според мен въпросът няма да се потули само с намесата на медии. Като направят репортаж за тях, ще видим дали втори път ще им дойде на ум да слагат боклуци.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт