С какво мажете под мишничката след къпане?

  • 2 017
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 578
С какво мажете бебетата си под мишничките след къпане за да не се подсича?Винаги го подсушавам много добре, после го мажа с олио, обаче почти винаги му става червено в гънката и даже има някаква особена миризма SadПробвах с пудричка вместо олио, даже с топоцин. Минава му и след няколко дни пак така му става. От два дни го мажа с Бактробан и му минава веднага, ама това все пак е антибиотична паста - не мога да го мажа често с нея. Ще питам лекарката му на консултацията, но все пак кажете ми вие как се справяте?И също така и зад ушичките какво слегате на бебоците си?Засега при нас май само пудричката има ефект Confused

# 1
Целият го мажа с преварен зехтин - и под мишниците, и зад ушичките, и въобще - навсякъде и всички гънки. Зехтинът няма грешка Peace А съм пробвала и олио, но кожичката му се изсушава много по-бързо и започва да се бели... Затова вече мажа само със зехтин!

# 2
  • Мнения: 1 555
И при нас е така, не се притеснявай и спри да го мажеш с Бактробана, а го мажи с кремчето за подсичане след всяко къпане.  Нормално е при триенето  да почервенява, детенце да не би да стои неподвижно !

 Hug

# 3
  • Мнения: 7 803
ами с нищо не ги мажа  Rolling Eyes и няма проблем

# 4
  • Мнения: 5 228
Специално под мишничките и зад ушите почиствам внимателно с навлажнен памук. Когато се поддържа чисто мястото, не е необходимо да се маже с нещо по-различно от обичайната козметика за тялото. Ако му е зачервено пробвай с крем против подсичане.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 246
Първите два месеца го мажехме със зехтин и слагахме обилно под мишничките (иначе и Емката се подсичаше). Сега пак добре го мажа там с бебешкото олио.

# 6
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
На вашата възраст мажехме Рони с Бочкото...докато аз мажех дупето след баня тати мажеше подмишничките и шията...чак ми стана мило като си спомних Heart Eyes

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Мажи с преварен зехтин. Също и Бочко със смрадлика е добър.

# 8
  • Мнения: 2 910
И ние с Бочко сме я мазали и не сме имали проблеми под мишничките.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В началото с преварен зехтин,после с нищо

# 10
  • Мнения: 34
Ние се мажем с Мустела и не сме имали проблем но откакто застудя купих едно олио на Чико и за сега всичко е ок.Можеш да мажеш с
Бейбитан или Пантенол.На нас и двете ни помогнаха много когато имахме тези проблеми.Успех и много целувки.

# 11
  • Мнения: 781
С Мустела и за сега няма проблеми никакви.

# 12
  • Мнения: 7 640
Целият го мажа с преварен зехтин - и под мишниците, и зад ушичките, и въобще - навсякъде и всички гънки. Зехтинът няма грешка Peace А съм пробвала и олио, но кожичката му се изсушава много по-бързо и започва да се бели... Затова вече мажа само със зехтин!
точно!

# 13
  • Мнения: 8 505
Мажех я навсякъде с бебешко олио.Преди това подсушавах много добре и никога не се е подсичала.

# 14
  • Мнения: 4 068
Мажа я само с бебешкото олио на Джонсън. Никога не се е подсичала така че явно си е до кожа.

# 15
  • варна
  • Мнения: 1 830
С Мустела и за сега няма проблеми никакви.
И аз така Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 489
Мажех я с Бочко или Пенатен.Сега вече нямаме такива проблеми.

# 17
  • Мнения: 2 849
Мажи цялото тяло и лице със зехтин и под мишничките(когато се зачерви )слагай крем на бюбхен против подсичане .

# 18
  • Мнения: 8 769
red_devil, явно твоето бебе е с по-чувствителна кожа. Синът ми също. Мажех го със зехтин. Сега минах на Мустела-цялото тяло, под мишничките, зад ушичките, гънките на крачетата. И съм доволна.

# 19
  • Мнения: 236
Обяснете ми, че нещо не разбирам. Преварения зехтин някаква рецепта против подсичане ли е? Мен ме е страх от зехтина, който продават - независимо студено пресован, топло пресован и т.н. Прави се по химичен път и не бих мазала на бебе. Може ли някой да ми поясни?
Иначе ние под мишничките, зад ушите, гънката на вратлето и дупето ползваме пенатен. Възхитена съм от ефекта. Това - профилактично, ако е много зачервено и мирише неприятно - крем Бепантен от аптеката. Всичко минава за 1 нощ.

# 20
  • Мнения: 1 190
С Цинкова Маз всички гънчици, включително и мишничките и после с олиото но Бюбхен!

# 21
  • Мнения: 7 640
Обяснете ми, че нещо не разбирам. Преварения зехтин някаква рецепта против подсичане ли е? Мен ме е страх от зехтина, който продават - независимо студено пресован, топло пресован и т.н. Прави се по химичен път и не бих мазала на бебе. Може ли някой да ми поясни?
хехе, ами бебешката козметика как се прави? А щом става и за ядене, не виждам защо се плашиш от зехтина. М/у другата мнага малко хора са доволни от Пенатен, но всичко си е индивидуално Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 236
Обяснете ми, че нещо не разбирам. Преварения зехтин някаква рецепта против подсичане ли е? Мен ме е страх от зехтина, който продават - независимо студено пресован, топло пресован и т.н. Прави се по химичен път и не бих мазала на бебе. Може ли някой да ми поясни?
хехе, ами бебешката козметика как се прави? А щом става и за ядене, не виждам защо се плашиш от зехтина. М/у другата мнага малко хора са доволни от Пенатен, но всичко си е индивидуално Heart Eyes
Това е добър аргумент. Питам, защото зехтина вече не е толкова чист (или поне не се знае кой е хубав). Имах случай по време на бременността. когато се изринах, защото си бях намазала корема със зехтин. А от пенатен наистина съм страшно доволна!

# 23
  • София
  • Мнения: 281
аз мажех със зехтин на всяко къпане! с пудра през 3-4 дни, но накрая проблема се реши като бебка просто го израсна това. не се притеснявай и това ще мине.

# 24
  • Мнения: 516
От както се е родила я мажа с преварен зехтин и нямаме проблем с подсичането. Grinning

# 25
  • Мнения: 1 107
Все още мажа гушката, подмишничките и памперс зоната с преварен зехтин. Зачервявало се е дупето 2-3 пъти и с едно намазване на Дефламол или крем "Здраве" всичко минава  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 130
Досега мажех с мляко на Nivea но от скоро с олио Jonson i ot dwata produkta съм мн доволна, но всяка кожа е различна!

# 27
  • Мнения: 578
Много ви благодаря за мненията. За щастие с дупето никога не е имал проблим, ама с ушите и мишничките има. Може пък и аз да не го подсушавам добре, защото е като шило и все се върти и опъва...Мажа го с олиото на Бюбхен откакто се е родил. Зад ушите го подсушавам с клечка за уши /от бебешките/ - с памучето му попивам и след това му слагам пудра, че мазането с олио нямаше ефект. Ама под мишничките съм го мазала и с Бочко и с крема за дупето,който също е на Бюбхен и с олио и с пудра, и мине се не мине време и пак му се зачерви. И то под едната мишничка повече newsm78 Всяка вечер го къпеме и го мия и със течното сапунче на Бюбхен и после го подсушавам с хавлийката. Ама явно наистина си е с по-чувствителна кожа. Ако е като моята Confused

# 28
  • Мнения: 585
Ако кожата и е по-чуствителна, просто забрави за козметиката от пазара - аз съм пробвала какво ли не и не съм особено доволна.
Олиото по принцип не е за мазане на бебето и поддържане на кожата а за масаж и почистване при смяна на памперсите, така че не можеш да очакваш от олио да я поддържа.
Аз мажа в момент с лосиона на Бюбхен, доста е тежък и трудно се размазва и сатова съм добавила малко олио в него, за да го разредя.
Но дато цяло не харесвам това, че всички бебешки мазила имат толкова парфюм в тях, че могат и голям човек да алергизират.
За теб най-добре е зехтин или мас и мажи по-често от веднъж на ден, винаги като сеняш памперса.

# 29
  • Мнения: 266
В Германия препоръчват подсушаване със сешоар...Ако смяташ,че ще помогне...Успех!

# 30
  • Мнения: 266
В Германия препоръчват подсушаване със сешоар...Ако смяташ,че ще помогне...Успех!

Общи условия

Активация на акаунт