Как решавате проблемите?

  • 7 636
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12 662
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз съм от първите - дето после са най-мили, като стана мила започват преговорите и често съм отстъпчива. Слава Богу, никой не се сърди с дни (мама е такъв чешит, не се търпи, как помни за какво се сърди като всички отдавна сме забравили, че ни се сърди?).
А! Разбира се, това е в изключително редки случаи, защото правилният отговор е: у дома никой не вика и никой не се сърди, кротко разговаряме, правим компромиси.

# 2
  • Мнения: 21 415
   Ние сме от сръдливите -  за щастие можем да се сърдим около половин - един час, през който обикновено някой излиза да се разхожда ядосано. След това в леко изнервен разговор се установява, че мъжът ми е бил прав и правим това, което е предложил той.
   

# 3
  • София
  • Мнения: 38 431
Ако е истински проблем - сядаме и разговаряме.
Крясъците и сръдните са за глупости.

# 4
  • Мнения: 1 726
Тъй като вече се познаваме достатъчно много дори и караниците си знаем как ще протекат и затова единият вариант е ако съм натрупала много напрежение започвам да му викам, на което той ми отговаря в същия дух и като изпуснем парата всеки си се занимава с нещо, по-късно са разговорите. Другият вариант е ако не ми се занимава пропускам покрай ушите с цел да не се впрягам и по-късно разговаряме.

# 5
  • Мнения: 1 788
В семейството на родителите ми винаги сме реагирали доста емоционално.
Може да си кажем всичко един на друг, но след 10 мин. да стоим и да говорим спокойно за проблема, без да сме се обидили от думите. Характерите ни са такива, че всеки знае, че каквото и лошо нещо да е казал отсрещния, е просто изпускане на пара и реално не мисли наистина това, което говори.
Сърденето никога не е било вариант. За мен това е просто отлагане на разговор относно проблем. И не е никак изгоден вариант, особено когато нещо не трябва да търпи отлагане или/и се задълбочава с времето.

# 6
  • Мнения: 1 085
Минали сме през всички варианти. Напоследък, надделява разумът. Водим разговор, след който единият отстъпва и така..., но това е след 20г. заедно  Grinning

# 7
  • Мнения: 1 174
Караме са за глупости. Като например къде ще стои солницата и защо винаги той я мести някъде си, като аз съм я сложила там  #Cussing out
За важните неща говорим.
Това е след 8 години напасване на характери, в началото беше страшно  Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 23 072
Вкъщи само аз се карам и викам. Много е изнервящо и крайно потискащо, ще знаете. Никаква съпричастност от страна на мъжа ми - седи си спокойно и изобщо не иска да влиза в спор с мен.
Иначе се заканвам да не му говоря поне 3 дни, но след има-няма 15-ина минути забравям (разбирайте, че цупенето ми е минало като лятна буря) и се издънвам яко като отивам на сладки приказки при половинката.
Понякога мъжът ми ми се моли да му се разсърдя и да не му говоря поне за 2-3 часа, но не ми се получават нещата.  Grinning

# 9
  • Мнения: 6 301
Ние се сърдим и мълчим с дни. Знам, че не е най-добрият вариант за решаване на проблеми, но не зависи само от мен.  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: X
В началото опитвах да  викам....ама то като няма никой насреща ,и скандала не те кефи.    Laughing
Та,проблемите ги решаваме ,като става  на мойта.....За дреболии.
Важните неща се обсъждат,коментират,разфасоват,делегират ....и т.н.   

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
обсъждаме си делата, начинанията и похожденията.
Ако искам да е моята, намирам начини.  Mr. Green
Но не се джанкаме вече, животът е твърде кратък.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Казвам си, каквото имам да кажа по темата, но не крещя.
Понякога, ако съм много ядосана се случва и да се сърдя, но не на инат, а по-скоро се затварям в себе си, докато премисля нещата.

Вкъщи само аз се карам и викам. Много е изнервящо и крайно потискащо, ще знаете. Никаква съпричастност от страна на мъжа ми - седи си спокойно и изобщо не иска да влиза в спор с мен.
Иначе се заканвам да не му говоря поне 3 дни, но след има-няма 15-ина минути забравям (разбирайте, че цупенето ми е минало като лятна буря) и се издънвам яко като отивам на сладки приказки при половинката.

Ей така е у нас, но с обратен заряд - в твоята роля е мъжът ми.

# 13
  • Мнения: 2 927
    Той - повишава тон, но за кратко. Смята, че след като каже "великите си мисли", въпросът е приключен и не се нуждае от обсъждане.
    Аз - изнасям се поне за час, ако съм много ядосана. Мразя скандали и викане, ужасяват ме. Майка ми твърди, че съм в състояние да кажа много тежки думи в такъв момент, и далеч неоправдани с оглед конкретната ситуация. С тих глас. Затова бягам, за да си охладя страстите и да не стигна до там. После си казвам всичко.
    Не мога да се сърдя, минава ми много бързо. 

# 14
  • София
  • Мнения: 7 987
Нямаме скандали, по-скоро "съскаме". Ако се считам за права, може и месец да се сърдя, но ми се случва изключително рядко.
Гледаме да решаваме въпросите с разговори, защото и двамата идваме от семейства с проблеми и се стараем да не дублираме грешки и при нас.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Мразя скандали и викане, ужасяват ме. Майка ми твърди, че съм в състояние да кажа много тежки думи в такъв момент, и далеч неоправдани с оглед конкретната ситуация. С тих глас.

Това съм аз. Майка ми нищо не твърди, но аз си го знам. Наскоро се и случи - вече имаме едно приятелско семейство по-малко...

# 16
  • Мнения: X
Ненавиждам сръдни. Който се сърди, или обяснява какво точно има - или е оставен да си се сърди.
Аз също не се сърдя. Ако съм много уморена мога и да порева малко, но ако съм ок, първо се "срещам със себе си" (любезно се питам "какво има миличка! защо ти е кофти!"  Laughing) и после си казвам.
Вкъщи никой за нищо не е бил насърчаван да се сърди, което смятам за голям плюс.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 577
С разговори.

Тоест аз разговарям, а той мълчи (по принцип нормата му е до 50 думи на ден, половината свързани с "къде ми е..."). След което той си прави каквото е решил, а аз съм спокойна, че поне съм си казала претенциите.

И така до следващия път  Laughing
 

# 18
  • Мнения: 472
Ние обсъждаме проблемите надълго и широко и вземаме решение веднага/ независимо, че понякога на единия не му харесва решението/. Не оставяме проблема нерешен или да се решава от само себе си с времето. По някога си покрещяваме, но рядко Laughing

# 19
  • Мнения: X
Забравих да кажа, че аз не мога да крещя  Grinning
във форум няма как да се разбере...
Не мога да повишавам много глас, защото гласът ми се губи бързо. Понякога ако говоря повече от час и изчезва. Започвам само да преглъщам и звуча ужасно.
По тая причина и имах официално позволение да чета по време на дипломната си защита.
Смятам ако ми се наложи да кряскам, да пиша с огромни букви на лист  Laughing

(веднъж хвърлих чаша и веднъж - дистанционно, защото не мога да крещя - и се заслушаха, честно да призная Laughing)

# 20
  • Мнения: 102
Крещящия в къщи съм само аз.За съжаление, обаче вече не ми се отдава/имам заболяване на щитовидната жлеза и ако се опитам да викам-например по децата, ми спира въздуха и сякаш клещи ми стягат шията/. #Cussing out
А иначе, отдавна сме стигнали до фазата на говоренето и обсъждането.Лошото е, че май само аз говоря и даже не съм убедена винаги, че отсреща ме слушат внимателно.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 094
След 20г. заедно и скандалите вече си знаем, не е интересно.

# 22
  • Мнения: 7 947
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?

От всичко по малко.

# 23
  • Мнения: 1 906
    Той - повишава тон, но за кратко. Смята, че след като каже "великите си мисли", въпросът е приключен и не се нуждае от обсъждане.
    Аз - изнасям се поне за час, ако съм много ядосана. Мразя скандали и викане, ужасяват ме. Майка ми твърди, че съм в състояние да кажа много тежки думи в такъв момент, и далеч неоправдани с оглед конкретната ситуация. С тих глас. Затова бягам, за да си охладя страстите и да не стигна до там. После си казвам всичко.
    Не мога да се сърдя, минава ми много бързо. 
При нас е същото, само дето ролите са разменени.
Аз съм викащата, той се ужасява от викове и се затваря в черупката си, а после трябва АЗ да му се извинявам  ooooh! Затова и вече не викам, а мълча- с него това е печеливша стратегия  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 2 927
елиас, сега ме зачуди дали да кажа на мъжа ми каква може да е печелившата стратегия с мен, или да си замълча  Mr. Green

ПП, Той след викане, никога не се извинява. Винаги е прав. В една тема ме увериха, че идвало от "лъвската" му природа  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
ПП, Той след викане, никога не се извинява. Винаги е прав. В една тема ме увериха, че идвало от "лъвската" му природа  Grinning

На моя явно му идва от лъвския асцендент  Laughing

# 26
  • Мнения: 627
Никак. Трупаме ги.
Разговорите не вървят, защото се уморих от монолози. Куца му вербалната комуникация. Пък и на различни езици говорим май.
От известно време си мълчим. Ама не усещам това да е решило някакъв проблем.

С други думи - запис.  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 296
При нас е тривиално - с разговори.
В зависимост от проблема/ситуацията може и да са много разговори, в които се търсят варианти, компромиси, решения.
Крясъци - в никакъв случай. Асоциирам ги с пиянските изцепки на баща ми, когато бях малка. И ги ненавижда
Мога и да повиша тон и да се скарам, случва ми се, но е по децата, когато след сума ти напомняния, пак не са си оправили стаите.
Мъжа ми ме е научил, че проблемите възникват, за да се решават.
В никакъв случай не бива да се бяга от тях или да се премълчават.

# 28
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Чак проблеми, кой знае какви нямаме. Но се случва за нещо дребно той да повиши тон - не конкретно на мен , а ей така за изпускане на парата...
Аз съм голям непукист и рядко нещо ме изкарва от релси, затова седя и го слушам - ако се поолее виквам и аз - което му служи като знак, че е време да спре. Peace

Ежедневието му е доста по-натоварено от моето в психически аспект и го разбирам - когато мога помагам - когато не слушам... ама от едното влиза, от другото..... Mr. Green
Важното е да се успокои дишането. Laughing

# 29
  • Мнения: 1 906
елиас, сега ме зачуди дали да кажа на мъжа ми каква може да е печелившата стратегия с мен, или да си замълча  Mr. Green

ПП, Той след викане, никога не се извинява. Винаги е прав. В една тема ме увериха, че идвало от "лъвската" му природа  Grinning
Ох, Лъв  Laughing Те са като котенца- ядосват се за глупости и трябва всички да разберат, че са ядосани, но като ги почешеш по гривичката започват да мъркат  Mr. Green
Да ти кажа, по-добре да се ядосва и да фучи, но да му минава бързо...вие, тежките характери, сте по-трудни и тотално неразбираеми за крещящите натури  Whistling
А да накараш един Лъв да е търпелив и да говори тихо, когато е афектиран...трудна задача  Laughing

# 30
  • Мнения: 3 447
елиас, сега ме зачуди дали да кажа на мъжа ми каква може да е печелившата стратегия с мен, или да си замълча  Mr. Green

ПП, Той след викане, никога не се извинява. Винаги е прав. В една тема ме увериха, че идвало от "лъвската" му природа  Grinning
Ох, Лъв  Laughing Те са като котенца- ядосват се за глупости и трябва всички да разберат, че са ядосани, но като ги почешеш по гривичката започват да мъркат  Mr. Green
Да ти кажа, по-добре да се ядосва и да фучи, но да му минава бързо...вие, тежките характери, сте по-трудни и тотално неразбираеми за крещящите натури  Whistling
А да накараш един Лъв да е търпелив и да говори тихо, когато е афектиран...трудна задача  Laughing
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 1 906
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

 newsm43

# 32
  • Мнения: 170
Ментова(упс, объркала съм авторката, тя била Трещи, а аз съм останала с впечатлението, че е Ментова, защо така не знам, но извинете моето объркване Wink Hug), та по темата - на нашите географски ширини само със секс, бой и сръбска музика за фон...Ура, да живей ориенталския манталитет... Laughing Mr. Green Laughing Whistling Wink

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 10:56 от Tumba_lumba

# 33
  • Мнения: X
Никак. Трупаме ги.
Разговорите не вървят, защото се уморих от монолози. Куца му вербалната комуникация. Пък и на различни езици говорим май.
От известно време си мълчим. Ама не усещам това да е решило някакъв проблем.

Извинявай,че го пиша....Но в другата тема точно това имах предвид.
Не знам на мен ли ми прозира това чувство на недоволство от другия,и усещане за несполучлив избор, или ти успешно го внушаваш,но....

И пак ,извинявай,в никакъв случай не съм ти сталкер!     Laughing

И за да не е само спам,аз се сърдя,като не стане на моята....е ,не се налага често ,де....    Mr. Green

# 34
  • Мнения: 2 175
Взимаме бутилка водка и си говорим до сутринта..))

# 35
  • Мнения: 627
Ама, моля ти се, няма за какво да се извиняваш. Аз вече споделих, че семейството ми не принадлежи към извънземно съвършената категория, а към обикновените, земни люде, които имат проблеми за решаване.

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Различно, според случая и настроението. При нас всичко е шарено, иначе става предвидимо и скучно.

# 37
  • Мнения: 170
Мммм, да, семейния съвет се събра и.......Жената реши... hahaha hahaha hahaha

# 38
  • Мнения: 4 668
За съжаление с моя мъж не може да се спретне качествен скандал  Sunglasses Аз понякога искам да повикам и да ми се отвърне , ама няма никой насреща ... Спокоен , толерантен , разумен до безобразие ... Много ме дразни ... аз искам понякога да летят чинии , а не да ми обяснява да се успокоя и , че нищо не се било случило ... Crazy Crazy Crazy

# 39
  • Мнения: 1 906
За съжаление с моя мъж не може да се спретне качествен скандал  Sunglasses Аз понякога искам да повикам и да ми се отвърне , ама няма никой насреща ... Спокоен , толерантен , разумен до безобразие ... Много ме дразни ... аз искам понякога да летят чинии , а не да ми обяснява да се успокоя и , че нищо не се било случило ... Crazy Crazy Crazy
Сестра по съдба  Hug  Mr. Green
Само веднъж живна, като го замерих с една чаша...и после пак се наложи да му се извинявам  Close

# 40
  • Мнения: 420
Първо аз се мръщя, той започва да ходи по мен и да ме врънка да кажа защо, аз започвам полека и после настава една....викаме и двамата, изпушваме по кутия цигари и стигаме до великия извод, че няма за какво да се караме. И така до следващия път. Същото е и от негова страна, само че вместо да се мръщи, той мърмори нещо неясно под нос.

# 41
  • Мнения: 2 199
Ех, в началото какви скандали имахме Heart Eyes, а сега  ooooh!
Мога да кажа, че не се караме имаме само размяна на реплики и така после си продължаваме от където сме били стигнали преди репликите  Mr. Green Ако случайно много ама много ме е ядосал мога да му помълча известно време, но по скоро той не ме и оставя да се  намълча на спокойствие.

# 42
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Сърденето го изчистихме трудно, но сравнително отдавна. Говоренето на висок глас - все още не съвсем, но напредваме.
Може да сме узрели емоционално, а може и просто да са ни спаднали хормоналните нива, знам ли.

Имахме и новаторска практика - писмена комуникация.  Wink Бива като резултат, но е уморително за ръцете.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

 newsm43

Е, моят е Лъв с асцендент Овен.  Mr. Green

Но. Въпреки това аз съм тази, която пали от четвърт оборот. Той е човек, който не обича да спори, нито пък някога е повишавал тон. Като е сърдит - мълчи.
Проблемите, които основно са от финансово естество, ги решавам аз или гледам да не стигам до тях. Обсъждаме двамата, взимаме решението, което е най-адекватно и продължаваме.
Всъщност мога да кажа, че въпреки експлозивният ми нрав и неговата понякога крайна темерутщина - не сме имали скандали през годините.

# 44
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Колкото с децата съм здържана, толкова на мъжа ми му викам.
Той е свикнал де, знае че това е единствения начин да не си докарам инфаркт (аз съм хипертоничка)...гадно ми е, но крещенето е единственото, което ми помага...
В повечето случаи, крещя, когато нещо наистина ме е изкарало от равноесие, глупостите не ме дразнят...

# 45
  • Мнения: 2 927
Ох, Лъв  Laughing Те са като котенца- ядосват се за глупости и трябва всички да разберат, че са ядосани, но като ги почешеш по гривичката започват да мъркат  Mr. Green
Да ти кажа, по-добре да се ядосва и да фучи, но да му минава бързо...вие, тежките характери, сте по-трудни и тотално неразбираеми за крещящите натури  Whistling
А да накараш един Лъв да е търпелив и да говори тихо, когато е афектиран...трудна задача  Laughing
     Уф, аз смятах, че като бягам когато съм ядосана, това прави характера ми по-лек  newsm78 ... защото не допускам да стане разправия, пък ми минава доста бързо. А ти сега така ме тресна  Grinning
     Добре де, как тогава да си култивирам буйната овенска природа, а?  Grinning
     Вярно е, че когато лъвчето викне, не си струва да му отвръщаш и да го караш да говори тихо. Добре, че сравнително рядко му се случва, иначе ще трябва все да съм навън  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 766
Изобщо не се и опитвам да си култивирам буйната овенска природа Mr. GreenПаля лесно /обикновено за дреболии/ казвам си всичко каквото мисля - без да ръся обиди и ми минава. Ако си мислите, че съпругът ми се впечатлява не сте познали. Той е една супер спокойна дева.На всичко отгоре много добре знае, че не мога да се сърдя повече от 10 минути. Crazy
За сериозните неща сядаме, умуваме и решаваме.

# 47
  • Мнения: 3 447
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

 newsm43

Е, моят е Лъв с асцендент Овен.  Mr. Green

А, това не е моят, опазил ме господ. Аз съм  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 12 554
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

 newsm43

Е, моят е Лъв с асцендент Овен.  Mr. Green

А, това не е моят, опазил ме господ. Аз съм  Laughing

Аааааа тогаз горкият  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 627
Ида да ви споделя, че скандала е нещо вълшебно и благотворно. Да живей! Wink

# 50
  • Мнения: 7 947
Ида да ви споделя, че скандала е нещо вълшебно и благотворно. Да живей! Wink
Joy
Зависи. Колко често. И какво следва после...предполагам на теб какво ти се е случило, та затова така днес ведро  Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 7 097
До скандалжийски настроените, понеже гледам, че в темата преобладават - не знам защо смятате, че като се навикате, а отсрещната страна замълчи, пък след 15 минути си чуруликате отново, е повод за хвалба. Подобни караници и сдобрявания оставят следи (всяка една от тях), колкото и дебелокож да е един мъж и изобщо човек. Първо, че спирате да бъдете изслушвани и второ - това подкопава отношенията бавно, но сигурно.
Това, че човек е спокоен (да не кажа по-мъдър да не изразява емоциите си така първично) не значи, че трябва да му се танцува по главата редовно.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 957
Ето как действа Лъв с асцендент Скорпион: съска, не говори с дни (седмици, месеци...), НО никога не се извинява, защото е прав по дифолт  Mr. Green

А! Така действа и Рака, без значение асцендента.

О, не, Нати, изобщо не мисля, че това е повод за хвалба. Напротив, винаги ме е яд, когато не съм успяла да се спра. Но много трудно се преодолява точно това - моментното избухване, наистина трудно. Но, честно, предпочитам някой да избухне, да си кресне, да му мине и да говорим, пред това да си замълчи, да се цупи, и то с дни, а другият да му вади думите с ченгел. Нито липсата на сдържаност, нито прекаленото самовладеене са в полза на една връзка. Аз "правилния" отговор го написах: спокойни разговори, дебат, компромисно решение. Но рядко става така, най-често само за наистина важните неща.
А много обиди са нанесени тихо, понякога само с мълчание или отсъствие. По-скоро, има хора, които ще се обидят от това, че някой им говори премерено, но непреклонно, или, че някой е предпочел да излезе, вместо да нищи проблема. Различна емоционалност - чудесно би било да се приемаме, познаваме, да си уважаваме различните реакции, да си помагаме в овладяването им, когато пречат.

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 11:33 от Ментова

# 53
  • София
  • Мнения: 6 094
Ида да ви споделя, че скандала е нещо вълшебно и благотворно. Да живей! Wink
  Joy  И след него си като преродена.

# 54
  • Мнения: 627
Нати, честна дума, заблуждаваш се. Peace
Следи оставя /поне при нас/ мълчанието. Понеже той не умее да говори, пък и желание няма да разнищва дадено нещо, бях решила, че и аз така ще правя. Напрежението определено достигна предела на поносимост.
Та, като си излях всичко, първо - мигновено ми олекна, и второ - той реагира подобаващо след два часа. Нужни са му били да осмисли казаното, явно.

Това, че човек е спокоен (да не кажа по-мъдър да не изразява емоциите си така първично) не значи, че трябва да му се танцува по главата редовно.
Според мен не става въпрос за спокойствие и мъдрост, а просто за невъзможност да дадеш израз на емоциите си. Това, че другия го е направил не е качване на главата.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 217
Парадоксалното при мен е, че за дребните неща се карам и ядосвам, но за големи проблеми - кротко и последователно разсъждавам, не викам, не се сърдя и не правя драми.....

# 56
  • Мнения: 2 927
Н а т и, по-често срещаното мнение е, че изливането на негативните емоции помага, а трупането им вреди. 

temida, понякога въпросът не опира до невъзможност, а до съзнателно контролиране (когато е възможно), съчетано с абсолютната непоносимост към викове и крясъци.  Виж, нямам проблем да хвърля нещо, или да тръшна врата. Ама за това крясъци не са нужни  Mr. Green

Много сериозна нотка вкарахте в темата  Naughty, я се върнете на майтапчийския й тон!  Grinning

# 57
  • Мнения: 627
Виж, нямам проблем да хвърля нещо, или да тръшна врата. Ама за това крясъци не са нужни  Mr. Green
А той ще разбере ли ЗАЩО си хвърлила нещо и тряснала вратата? Ако не разбере, пак ще продължи да ти лази по нервите, и файда от тряскането няма да има. Grinning

# 58
  • Мнения: 7 947
Всеки си има неговия начин! Всяко усилие да се действа различно - води до негативни последствия. Ако аз съм свикнала да си изливам яда - това да премълча ей така и да си стая- ще ме съсипе.

# 59
  • Мнения: 2 927
А той ще разбере ли ЗАЩО си хвърлила нещо и тряснала вратата? Ако не разбере, пак ще продължи да ти лази по нервите, и файда от тряскането няма да има. Grinning
О, със сигурност ще разбере. Друг въпрос е, дали няма да му изнася да е неразбрал  Mr. Green

Нали вече споделих, че като ми мине яда, пак си казвам всичко, което ми е на душата, но избягвам употребата на "тежки думи"  Grinning

# 60
  • Варна
  • Мнения: 957
Всеки си има неговия начин! Всяко усилие да се действа различно - води до негативни последствия. Ако аз съм свикнала да си изливам яда - това да премълча ей така и да си стая- ще ме съсипе.

Не мога да се съглася - върху овладяването на емоцията трябва да се работи. Но това е най-трудното нещо, което ми се налага да правя - по-лесно спрях цигарите, по-лесно отслабвам, ако щете. Тези, които мълчат нацупено или излизат, когато партньорът им иска да говори, също имат какво да преодоляват.
Но, както каза Хърмаяни - много сериозно взе да става.

# 61
  • Мнения: 627
Не мога да се съглася - върху овладяването на емоцията трябва да се работи. Но това е най-трудното нещо, което ми се налага да правя
Ъъъ, казваш, че емоциите е добре да бъдат овладявани, така ли? Тогава как да се реши конкретния проблем?
Изключвам обсъждания и разговори, не му се отдават. Ще го надприказвам, а той кротко ще мълчи и после нищо, нищичко...

# 62
  • Варна
  • Мнения: 957
Ти трябва да говориш по-малко, а той - повече.
 Laughing

# 63
  • Мнения: 7 947
Всеки си има неговия начин! Всяко усилие да се действа различно - води до негативни последствия. Ако аз съм свикнала да си изливам яда - това да премълча ей така и да си стая- ще ме съсипе.

Не мога да се съглася - върху овладяването на емоцията трябва да се работи. Но това е най-трудното нещо, което ми се налага да правя - по-лесно спрях цигарите, по-лесно отслабвам, ако щете. Тези, които мълчат нацупено или излизат, когато партньорът им иска да говори, също имат какво да преодоляват.
Но, както каза Хърмаяни - много сериозно взе да става.


Овладяване на емоциите е много различно от тяхното подтискане!

# 64
  • Мнения: 627
Ти трябва да говориш по-малко, а той - повече.
 Laughing
За трябването - трябва. Ама не става и след толкова години не храня илюзии, че е възможно изобщо да се случи.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и, по-често срещаното мнение е, че изливането на негативните емоции помага, а трупането им вреди.  

Това, че не влизаш мощно в скандала с викове и крясъци не значи непременно, че трупаш. Може да е съзнателен избор да не отвърнеш. Аз например избирам дали да кресна в ответ или да замълча. И ако избирам мълчанието, то не е защото нямам какво да кажа, респективно изкрещя, а съм преценила, че ми е по-важно да се пощадя. Защото за мен активното участие в скандали не е разтоварване, а напротив - действа ми опостушително.
Това за семейните свади, иначе в живота не оставам длъжна никому, но това е може би защото не влагам толкова емоция, чувства пък никакви в ежедневното общуване и дето се вика не си го слагам на сърце, ако вляза в конфликт.

# 66
  • Мнения: 7 947
Тук кой написа, че навлиза в мощни скандали с неистови крясъци?
И кой се хвалеше чак?
Имаше ирония, дори самоирония по-скоро.

# 67
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Тук кой написа, че навлиза в мощни скандали с неистови крясъци?
И кой се хвалеше чак?
Имаше ирония, дори самоирония по-скоро.
Аз казах, че навлизам мощно с крясъци в скандал...ама не съм се хвалела, нито самоиронизирала...не съм чела някой да се е хвалил...явно имам голям пропуск при четенето Blush

# 68
  • софия
  • Мнения: 636
Сядаме говорим, обсъждаме. Обикновено аз подвиквам, ама рядко. После се извинявам. Сега е по-често, ама мъжа ми отговаря с усмивка, има тренинг от предната бременност и не се връзва, за което съм му много благодарна. Не се сърдим и никога не си мълчим. Досега нямаме нерешен проблем - е, все ми отстъпват май, ама какво да правя Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 15 169
Ти трябва да говориш по-малко, а той - повече.
 Laughing
За трябването - трябва. Ама не става и след толкова години не храня илюзии, че е възможно изобщо да се случи.

Аз съм против обширните разговори. Има два варианта - или знам как се решава проблема- тогава просто казвам или ако не знам - питам.
За мен проблемите нямат нужда от дълги разговори, а от действия.
Рядко викам и за жалост е на децата, кагото не чуват от нармално говорене. Таткото знае какво мисля, още преди да съм си отворила устата. Аз също знам какво ще каже преди да попитам. Това ни помага да търсим компромисен вариант, "изгоден" за всички и решил проблема. И въпреки всичко има проблеми, които не зависят от нас или решението им е проточено в дълъг период от време. Там е много трудно.

# 70
  • Мнения: 5 370
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?
Право, куме, та в очи. Говоря , споделям, обсъждам. Не викам, не се сърдя, тоест, рядко го правя.
Крясъци при зодия Телец в комбинация с двуметров ръст не ФърФят.
Виж, с мили думи душата му мога да извадя.

# 71
  • Мнения: 3 210
Намирам начин да изразя недоволството си, със сигурност  Mr. Green
В началото виках. После мърморех. След това преминахме на разговори. В момента само го поглеждам и му се усмихвам. И той вече знае  Laughing Проблемите се решават като с магическа пръчка  Sunglasses

# 72
  • Мнения: 836
Не понасям крясъци и скандали.
Гледам да избягвам конфликтите, макар че понякога Заядливеца ми ходи по петите и буквално ме предизвиква  ooooh!. На мен, обаче все по-често в такива моменти ми става смешно. Ей така, напук  Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 авг 2011, 22:39 от горица

# 73
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
По себе си съдя, че нищо не би ме вбесило повече от присмех.

Сетих се за "физиологично" обяснение за ползата от скандали: повишеният адреналин прави мозъкът по -"находчив".

Има си и вреди, де.

# 74
  • Мнения: 836
 
По себе си съдя, че нищо не би ме вбесило повече от присмех.


Хи-хи. Ти поне си признаваш  Grinning

# 75
  • Мнения: 1 210
С думи. И война за самообладание.
Повишаването на тон е липса на самоуважение, сръдните са за децата. Жадувала съм и за двете, но на война- като на война.
Колкото по- тихо, толкова по- зле.

# 76
  • Мнения: 627
В момента само го поглеждам и му се усмихвам. И той вече знае  Laughing Проблемите се решават като с магическа пръчка  Sunglasses
Уф, блазя ти, честно. Де тоз късмет...

# 77
  • Мнения: 5 344
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна. 
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Резултат: 35 г. брак. Дай боже още толкова!

# 78
  • София
  • Мнения: 6 794
Говорим.  Wink
За 9 години и половина се броят на пръсти моментите, в които сме се карали. Обикновено 'карането' трае 3-4 реплики на висок глас. Аз съм по-емоционалната, сърдя се, паля за секунди, обаче ми минава и след половин час вече не се сърдя.  Laughing Мъжът ми най-дълго е бил сърдит няколко часа, веднъж. Иначе и той се сърди в рамките на минути.

# 79
  • Мнения: 627
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна. 
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Такава ситуация би ме вбесила до крайна степен. Защото е демонстрация на игнор от негова страна.
А ти не се ли чувстваш като емоционален изнасилвач когато той не реагира на опита ти да обсъдите даден проблем?

# 80
  • Мнения: 7 947
temida - не случайно назад казах, че всеки си има неговия начин  Laughing

# 81
  • Мнения: 481
Трещерица все едни такива теми пуска за семейни проблеми ( скандали, оплаквания от мъжо и тнт)...
ако авторката има някакъв собствен проблем, гледането в паничката на другите, няма да го реши

# 82
  • Мнения: 627
Да, де, Вили, нали обменяме опит. Wink

# 83
  • Мнения: 7 947
Трещерица все едни такива теми пуска за семейни проблеми ( скандали, оплаквания от мъжо и тнт)...
ако авторката има някакъв собствен проблем, гледането в паничката на другите, няма да го реши

Тя мъдра и добра.
Проблеми няма. И знае всичко.
Иска да гледа сеир.

# 84
  • Мнения: X
И й се получава.....    Mr. Green

# 85
  • Мнения: 7 947

Забравих да спомена, че се отнася и до теб.
Ти също нямаш проблеми уж.

# 86
  • Мнения: 5 344
Аз -  по- сръдлива, но и бързо ми минава. Изливам доста емоционално, но без крясъци това, което  искам да кажа.
Той- излиза от стаята и не ми отговаря, за да млъкна.  
Аз-  тръгвам по него и довършвам  монолога си.
Такава ситуация би ме вбесила до крайна степен. Защото е демонстрация на игнор от негова страна.
А ти не се ли чувстваш като емоционален изнасилвач когато той не реагира на опита ти да обсъдите даден проблем?

 Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща. При сериозни ситуации, които касаят семейството, а не мои капризи, винаги има  обсъждане и търсене на решение.

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 16:12 от Gerber 1

# 87
  • София
  • Мнения: 2 217
Трещи е пич.....Краси също...   smile3503

# 88
  • Мнения: 755
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?

Разговаряме! Намираме време затова, всеки си казва какво му е на душата . В общи линии за толкова време заедно/не хич малко/ не сме имали някакви кой знае какви драматично разминаващи се позиции, за да си правим "театрални постановки". Т.е. караме я "со кротце, со благо" без "со малко кютек". Laughing

# 89
  • Канада
  • Мнения: 264
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil

# 90
  • Мнения: 627
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil
Ти, такова...шегуваш ли се, или не?

# 91
  • Мнения: 627
Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща.
Дребни, дребни, ама се натрупват много гадно. Всяко едно, разгледано поотделно е направо едно нищо. Обаче като се струпат, става друго нещо...
Когато не върви диалога /което е правило у нас/ и монолога ми се проточи с акценти върху изречения, завършващи с въпросителна, без ответен отговор, нямам друг избор освен да млъкна зловещо, понеже започвам да се чувствам много тъпо.
Ама че изречение сътворих...

# 92
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil
Ти, такова...шегуваш ли се, или не?
Най-вероятно се шегува. Съмнявам се ако е истина, да го сподели с такава лекота във форум.

# 93
  • София
  • Мнения: 6 794
Признавам, че ме е яд, когато не иска да ме изслуша. Не се чувствам " емоционален изнасилвач", защото  става така за дребни неща.
Дребни, дребни, ама се натрупват много гадно. Всяко едно, разгледано поотделно е направо едно нищо. Обаче като се струпат, става друго нещо...
Когато не върви диалога /което е правило у нас/ и монолога ми се проточи с акценти върху изречения, завършващи с въпросителна, без ответен отговор, нямам друг избор освен да млъкна зловещо, понеже започвам да се чувствам много тъпо.
Ама че изречение сътворих...
Няма начин да няма диалог. Така мога да 'пиля мозъци', че е неизбежно да проведе диалог.  Mr. Green
Свикнал ми е, аз мрънкам за всичко. Или се съгласява, или ... се съгласява. Ако не се съгласи ( а аз преценя, че не е жизнено важно), след време се оказвам права и после му го пиля с месеци/години - "аз казах ли ти?'. За това...по-удачно му е да се съгласи направо.  Laughing

# 94
  • Мнения: 3 210
Има начин да няма диалог, Клеми, и още как - просто си зависи от човека насреща. И от жената срещу него, де  Mr. Green
Ето, ти си постигнала разбирателството в къщи по някакъв твой начин; аз по друг мой; трета по трети неин; четвърта изобщо не е успяла и т.н.
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink

# 95
  • София
  • Мнения: 6 794
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

# 96
  • Мнения: 627
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink
Бъди благородна и сподели подробности, моля те. Hug

# 97
  • Мнения: 3 210
temida, завиждаш, а? А, знаеш ли колко време и нерви ми отне това постижение, м  Wink
Бъди благородна и сподели подробности, моля те. Hug

Е, ти пък сега...20 години го обработвам този човек все пак; мога ли да помня подробности  Laughing То, ако беше тъй просто, щях да издам книга, съдържаща ноу-хау по темата  Hug

# 98
  • Мнения: 5 344
Като иска да е на неговото, а аз не съм съгласна, ме пребива от бой.
така си постига каквото му трябва
Най - се разбираме, като аз правя, каквото той каже

 Twisted Evil


Това за боя  ми се вижда малко измислено.

# 99
  • София
  • Мнения: 7 097
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

Просто е разбира се. Господ е събирач. Ако се замислите, зад почти всяка една двойка се крие "конска муха" и "миролюбиво същество". По-комфортно е да си в ролята на конската муха.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 794
А, аз в моя случай казвам. Досадна съм като конска муха.  Mr. Green А пък той е най-миролюбивото същество на света. И най-спокойното. Просто е.  Laughing

Просто е разбира се. Господ е събирач. Ако се замислите, зад почти всяка една двойка се крие "конска муха" и "миролюбиво същество". По-комфортно е да си в ролята на конската муха.
Ммм. Не се оплаквам.  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 276
 Що се отнася до проблемите и караниците с половинката, вече открих начина - колкото съм по-добра и отстъпчива, толкова става и той. Обидите, крясъците, инатът пораждат след себе си още повече такива и в крайна сметка не постигаме нищо друго, освен да се скараме лошо. Сега винаги съм готова да се извиня, ако не съм права и усещам, че когато сменя тона, милото също омеква и е склонен на компромиси.

# 102
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз обичам да извъртам нещата да стават и да изглеждат драматични. От малка се чудя все каква беля да направя. Та сега съм голям номератор. Ама е доста весело де.

# 103
  • Канада
  • Мнения: 264
Що се отнася до проблемите и караниците с половинката, вече открих начина - колкото съм по-добра и отстъпчива, толкова става и той. Обидите, крясъците, инатът пораждат след себе си още повече такива и в крайна сметка не постигаме нищо друго, освен да се скараме лошо. Сега винаги съм готова да се извиня, ако не съм права и усещам, че когато сменя тона, милото също омеква и е склонен на компромиси.


Това е и моята позиция... вече 22 години

а предишният ми постинг наистина беше шега...хубавото е, че никой не се хвана  Sunglasses

# 104
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Чета и си мисля - ние май  сме единствените лудикоито не се карат.

Интересно ми е, за какво може да карате? Нямаме баби (свекърви и тъщи), така че това отпада, мъжът ми не пиянства, или излиза до късно с приятели - това отпада. Помага ми в домакинството - и това отпада. В повечето случаи сме не едно мнение завъзпитанието на детето - и това отпада.....
Кат се замисля, явно при нас е голяма скука  Rolling Eyes Освен това съпругът ми е с биволско спокойствие (типичен телец), а аз винаги броя до 20 и взимам че се успокоявам преди да кажа нещо, за което да съжалявам после.
И накрая, ако имаме някакво разминаване в мненията - чакаме детето да си легне, сядаме на бутилка вино и обсъждаме на спокойствие. Сутринта (по-мъдрата от вечерта) идва с ясен отговор, който в повечето случаи е осреднен между двете мнения.

# 105
  • Мнения: 627
Интересно ми е, за какво може да карате?
Да задоволя любопитствто ти с първото нещо, за което се сещам:
Аз: Наближава началото на учебната година. Заведи детето да му вземат мерки за униформа.
Той: Добре.
След 2-3 дена:
- Заведе ли детето за униформата?
- Не.
- Защо? Какво правихте днес?
- Нищо.
- Добре, утре я заведи, че ще трябва време да се изработи тая униформа.
- Добре.
След 2-3 дена:
Копи - пейст горните 5-6 реда...
И после вече.... Mr. Green

# 106
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз: Мило, моля те вземи ми цигари като се прибираш, че в момента не мога да сляза до магазина, а ти така или иначе ще пазаруваш!
Той :Добре, а нещо друго искаш ли?
Аз: Ами вземи и някакво безалкохолно, а и на децата шоколадови яйца Wink
Той: Добре.
....
Аз: Мило, купи ли ми цигари?
Той : ИИИИИИИИИ....забравих.
Аз:Моля те, слезни до магазина и ми вземи Sad
Той: Оооо, мило, знаеш ли колко съм изморен и колко ми е горещо...хайде, аз ще седя при децата, а ти отиди до магазина.
Аз: Хубаво, а има ли нещо друго, което не си взел?
Той:Не.
Отивам в магазина, взимам си цигари, връщам се...
Той:Ейййй, забравих.... Sad
Аз: Какво забрави?
Той: Еми да ти кажа да вземеш бира.
Аз: Е, нали те питах?
Той: Еми забравих
Аз: #Cussing out
Той:...а и казах на Х и У да дойдат тая вечер на вечеря у нас...кво има за ядене?
Аз: #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out ooooh!
Той: Добре де, вземи пилешки гърди и направи Жулиен, аз ще ти помагам с децата.
Аз: НЕ-отиди и си купи бира, вземи и пилешките гърди, и некви зеленчуци за салата, а аз ще изпуша една цигара през това време, защото искам да те убия...
Той: Добре, само недей да викаш пред децата.......

Ето ти нещо интересно, на което можеш да се посмееш, но което адски ме ядосва. НЕ се случва често, но за сметка на това ми бърка в джигера bowuu

# 107
  • БГ
  • Мнения: 735
Проблеми решаваме с разговор,ако е  провокиран от мен - по скоро монолог, провокиран от него-диалог.При караници-обикновено за възпитание на детето , или друго -аз повишавам тон, той-спокоен мълчи,рядко си викаме.После сме сърдити, аз мълча, говорим си делово,мога да изкарам и 2 дни така, после единия отстъпва обикновено той .Ако не е той-почвам отстъпление аз ,като няма накъде.................и уж се разбираме и сме решили проблема , до следващ път.Аз съм по-динамична и емоционална при караници,той-спокоен и пас, тиха вода ,оставя ме да побошувам и чака затишието.

# 108
  • София
  • Мнения: 7 097
А с развод плашите ли се?
Запомнила съм изказването на един приятел "като гаджета се плашехме с раздяла, а като семейни с развод" и се чудя толкова ли леко човек пуска такива думи  Thinking

# 109
  • Мнения: 7 947
Караме се за телевизия, за обличане, за излизане - за какво ли не. Но това е каране, дето ни съпътства животО, та не обръщаме внимание... Това при Мечовица - е и при нас горе-долу. Сериозни караници сме имали може би 3-4 пъти за 6 години. И то за лични неща, отношения.

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
А с развод плашите ли се?
Запомнила съм изказването на един приятел "като гаджета се плашехме с раздяла, а като семейни с развод" и се чудя толкова ли леко човек пуска такива думи  Thinking
Понякога и това се случва.
Вчера беше един от случаите, в който му обявих да не влиза в спалнята  Laughing , а да спи в кухнята.Направих го, защото вчера му занасям списък с покупки, защото на мен ми е лошо вече месеци наред и до магазина не мога да отида, та само на него разчитам да се върне от работа и да го помоля да отиде и да ми вземе необходимото.И давайки му списъка, започва да чете и вика:
"Коя е тази буква, що не се постара да пишеш по разбираемо, всеки път пишеш с китайски йероглифи /обаче не го казва, а вика и крещи като истерик/.... Shocked.Тупна ми списъка и парите, които му дадох, за да купи необходимото и се скарахме.Прибрах си се аз горе, поплаках си от това, че съм стигнала дотам, че вследствие на това, че ми прилошава / така бях и с първата бременност/, не мога да се обслужвам сама пълноценно и разчитам все на някого другиго да върши някои неща вмеесто мен..Но Господ живот и здраве да дава, пък и този период ще отмине и тогава ще дойде и моето време  Laughing
Тогава ще си разменяме реплики за развод и т.н., ама наравно ще изфирясваме  Crazy

# 111
  • Мнения: 7 947
Оф, да, тия скандали за нищо понякога натежават. Но пък и твоят е смотльо, забравил ли е, че на бременна жена се угажда? Ако съм на теб - ще се постарая да го манипулирам и разкарвам нарочно  Crossing Arms

# 112
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако съм на теб - ще се постарая да го манипулирам и разкарвам нарочно  Crossing Arms

Явно е много изнервен мъжът щом реагира така и не мисля, че горното предложение ще помогне...
Не го защитавам, просто обяснявам постъпката му. Напоследък наблюдавам доста изтрещели мъже и се чудя от какво ще да е - обичайното напрежение в работата, което служи за извинение на всички мъже, но не и на жените, защото ние пък какво толкова работим... Laughing

# 113
  • Мнения: 7 947
На мен би ми помогнало, защото ще му натрия носа. Поне мъничко  Twisted Evil
Плюс това беше в кръга на шегата, но явно...се прие сериозно.

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Оф, да, тия скандали за нищо понякога натежават. Но пък и твоят е смотльо, забравил ли е, че на бременна жена се угажда? Ако съм на теб - ще се постарая да го манипулирам и разкарвам нарочно  Crossing Arms
Хич няма и да си правя труда  Laughing , но както писах и моето време ще дойде  Joy , тогава да видим кой е по-остър камък Simple Smile)

# 115
  • Мнения: 1 289
Крясъци, разговор, сръдни?
Всяко семейство има проблеми. Някои крещят, после са си най-мили. Други се сърдят с дни. Как е при вас?

Аз мразя скандалите и гледам да се абстрахирам когато околните яхат метлата.
Иначе съм от тези, които си траят до известна степен, но избухвам, ако някой прехвърли границата. Бързо ми минава, но съм доста злопаметна и "записвам" всичко в мозъчния тефтер, за да го напомням когато е необходимо:) Предпочитам тихата сръдня, граничеща с безразличие, тъй като има най-дълготраен ефект! smile3506

# 116
  • Мнения: 627
Предпочитам тихата сръдня, граничеща с безразличие, тъй като има най-дълготраен ефект! smile3506
Мъчително нещо е това, не може да се отрече...

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Предпочитам тихата сръдня, граничеща с безразличие, тъй като има най-дълготраен ефект! smile3506
Мъчително нещо е това, не може да се отрече...
Аз и нея съм усъвършенствала, действа безотказно и е препоръчително пред всичко останало, но ме мога да си оставя душичката преди това да не изрече това, което я мъчи  Laughing

# 118
  • Мнения: 7 947
Мммм, мълчанието е втората фаза - първо се съска, за да излееш това що те тормози, после го наказваш с мълчание, за да не забравя  Naughty
Ако от самото начало за мълчиш - става тъпо, тоест мъжете са тъпи и съвсем в реда на нещата - може да не сети дори защо аджеба ти си ядосана.

П.П. днес ми е тъп ден, затова и мъжете са тъпи, да знаете.

# 119
  • София
  • Мнения: 6 794
Много сте лоши, дами.
Аз не мога да съм такава отмъстителна, директно крясвам, след 10 минути ми е минало. Как пък да не се тровя да мълча с часове и дни. Тц.  Naughty

# 120
  • Мнения: 7 947
Ааама, Клеми - как да не помълчи човек, особено тогава - когато си се караме за едни и същи неща??? Нещо невероятно е моя например - че не вдига масата, не я вдига, ама ако се излъже да я вдигне - оставя трохите! Е, побеснявам - или да върши нещо като хората, или хич да не го върши! Казвам му вчера - махни пепелника като лягаш, той - махнал го от масата - да, сложил го на кухненския плот.

# 121
  • София
  • Мнения: 6 794
 Rolling Eyes
Как пък да не се караме за едни трохи.  Joy Ако толкова ме мързи да я изчистя ще си седи така, докато ми/ни мине мързела. До сега още никой не е умрял, защото масата е стояла с трохи 3-4 часа.

# 122
  • Мнения: 627
Не знам какво е това безотказно действие на мълчанието при вас. Rolling Eyes В смисъл, че винаги той прави крачка към нарушаването му, така ли?
При нас мълчанието може да продължи просто до безкрайност. И става ега си тегавото - разминаваме се и комуникираме служебно. И квоо? Нищо. Той не го нарушава словом - да се извини или нещо да поговорим, ами идва да се гушка. Да, ама мен това не ме устройва. Докато не се скараме като хората, не става.

# 123
  • Мнения: 7 947
Rolling Eyes
Как пък да не се караме за едни трохи.  Joy Ако толкова ме мързи да я изчистя ще си седи така, докато ми/ни мине мързела. До сега още никой не е умрял, защото масата е стояла с трохи 3-4 часа.


Ама, Клеми, моля ти се - въпросът е принципен!  Crossing Arms
Или въ ршиш нещо като хората, или половинчата работа - немам нужда.

Темида - ми мълчим си различно, понякога той .- понякога аз - просто за почваме да си говорим, не се извиняваме, независимо кой бил виновен.

# 124
  • Мнения: 627
Темида - ми мълчим си различно, понякога той .- понякога аз - просто за почваме да си говорим, не се извиняваме, независимо кой бил виновен.
Пробвала съм и това. Ми не е решен проблема, набутан е някъде и чака други да се трупнат отгоре му, та да стане планински връх. Crazy
Като не се изяснявате, утре всичко се повтаря на нова сметка. Не че като се изясните има гаранция...Оффф, сложно е...

# 125
  • Мнения: 7 947
Ама аз ти казах - мълчанието е само "десерта", защото преди него е имало скандалче и нещата са ясни, нищо - че не са приети и от двете страни  Wink

# 126
  • Мнения: 3 818
Ми не е решен проблема, набутан е някъде и чака други да се трупнат отгоре му, та да стане планински връх. Crazy
Понякога няма нищо за изясняване, изморили сме се от работа, поизнервили сме се, креснали сме си за глупости...  Преди много настоявах да се изясняваме, пък едни разговори, пък едни екзистенциални въпроси, то в един момент става мазало за нищо... сега знам, че е просто породено от моментно физическо и психическо състояние, тегля една на вечерта, сутринта съм го забравила вече.

# 127
# 128
  • Мнения: 2 908
Кога е било това преди? Tired Аз още значи имам надежда да стигна до това да тегля само една вечерта и на сутринта съм забравила. Виж за забравянето съм доста инатеста и дори да стигна етапа да тегля само една малка, не знам ще доживея ли някога да забравя всичко на сутринта. Мога да помня седмица напред. И да мълча.

# 129
  • Мнения: 2 766
Не ви ли тежи това продължително мълчание  ThinkingКак го понасят децата ви?Усещат ли, че нещо между родителите им не е наред?  Не го приемайте като критика, аз като човек, който не може да мълчи просто си умувам.

# 130
  • Мнения: 7 947
Аааааа, детето пък как ще разбере  Mr. Green
На него не му мълчим, мълчим си на нас си. Просто все едно няма какво да си кажем.
Това да не мислиш сега, че е всеки ден де...

# 131
  • Мнения: 3 818
Ами първите десетина години Laughing

# 132
  • Мнения: X
Няма начин да се караме за чиниите,трохите ...или мястото на солницата.    Laughing
Бита съпътства живота и просто трябва да се върши...който е свободен на момента,той.
Не ви ли тежи това продължително мълчание  ThinkingКак го понасят децата ви?Усещат ли, че нещо между родителите им не е наред?  Не го приемайте като критика, аз като човек, който не може да мълчи просто си умувам.
Понеже и аз съм постигала разни работи с мълчание....Не,не ми тежи много.Но то и не продължава дълго,мъжът ми не търпи вакуум в отношенията ни и много бързо търси път за сдобряване.   LaughingМаксимума ми е бил ...около 10 часа-веднъж.
Иначе ,за час-два и ни минава...    Grinning

# 133
  • София
  • Мнения: 7 097
На него не му мълчим, мълчим си на нас си. Просто все едно няма какво да си кажем.

И по колко време сте си мълчали най-дълго?
Това ми се струва най-голямото наказание, но и за двете страни.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 957
Стига с това мълчание, много сте лоши!
Темата е Как решавате проблемите?, а не - Как наказвате другарчето?

# 135
  • София
  • Мнения: 6 265
Никак. Трупаме ги.
Разговорите не вървят, защото се уморих от монолози. Куца му вербалната комуникация. Пък и на различни езици говорим май.
От известно време си мълчим. Ама не усещам това да е решило някакъв проблем.

С други думи - запис.  Grinning

Все едно описваш моя мъж и опитите за комуникация с него.

Аз съм много емоционална, като се заплая по даден въпрос и повишавам тона, като ме извадят от равновесие викам. Няма нещо на този свят, което да ме вади от равновесие за секунда, освен неговото мълчание. Побеснявам, крещя, накрая се чувствам емоционално изхабена, млъквам, мълча по 2-3 дена. После затопламе отношенията отново, но нещата се трупат и трупат. И определено мълчанието за мен не решава проблемите.

И да, заплашвам с развод и все повече го мисля насериозно.

# 136
  • Мнения: 7 947
Стига с това мълчание, много сте лоши!
Темата е Как решавате проблемите?, а не - Как наказвате другарчето?

Това не е само наказание. Това си е решение понякога. Просто нищо не казваш, подминаваш. Утре си забравил. Ама не винаги става де. Аз начин още нямам - както дойде, веднъж викам, друг път съскам, трети път мълча...

# 137
  • Мнения: 2 766
viliko то ми е ясно, че на детето му говорите. То дали  забелязва, че мама и тати не си говорят с дни. Ако е на възраст до 5 години може и да не усети, но по-големите деца няма как да не забележат. Те как реагират?

# 138
  • Мнения: 7 947
Ааааааааа, какви дни??? Най-много днес и утре, на третия ден вече не помня дори какво ме е накарало да мълча...  Wink

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ааама, Клеми - как да не помълчи човек, особено тогава - когато си се караме за едни и същи неща??? Нещо невероятно е моя например - че не вдига масата, не я вдига, ама ако се излъже да я вдигне - оставя трохите! Е, побеснявам - или да върши нещо като хората, или хич да не го върши! Казвам му вчера - махни пепелника като лягаш, той - махнал го от масата - да, сложил го на кухненския плот.
Е, не! Стопли ми душата, да знаеш. А аз си мислех, че само аз съм се "прецакала" с такъв мъж.  Laughing

По темата: Проблемите решаваме трудно. Аз намилам, той мълчи, после мълчим дружно. По някое време вземе та ни писне и еваш, еваш се разговаряме, ако не сме стоплили отношенията преди това, де. Wink Но това само за дреболии и битовизми, сериозните неща се обмислят и обсъждат задълбочено.

# 140
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...сериозните неща се обмислят и обсъждат задълбочено.

Тъй и трябва.

В бизнес-етикета на много култури е сериозните проблеми да се обсъждат на маса.

Тая практика понякога работи и в изясняване на проблемите във връзката. Не е панацея, но помага.

Има елемент на внимание, добронамереност, понижено е кръвното налягане. Пък и нищо да не се реши, поне хапнем вкусно. Че кой ти го дава.

# 141
  • София
  • Мнения: 6 794
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

# 142
  • Мнения: 1 174
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace Ако нещо не ми харесва как сме го решили на маса, повдигам отново въпроса в леглото след секс. Тогава става винаги на мойта  Joy
Ама рядко прибягвам до този похват, че ще се усети и няма да поддава  Laughing


Вили, няма страшно, и моя раздига масата като оставя трохите красиво разпръснати по цялата маса. И пепелника само го мести от масата на плота, а ако го мързи, го покрива с цигарената кутия отгоре, според него така не мирише  Mr. Green

# 143
  • София
  • Мнения: 6 794
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace Ако нещо не ми харесва как сме го решили на маса, повдигам отново въпроса в леглото след секс. Тогава става винаги на мойта  Joy
Ама рядко прибягвам до този похват, че ще се усети и няма да поддава  Laughing
Е, чак сериозен проблем в леглото...Там се изкрънкват другите наща - нови обувки, Joy да речем.

# 144
  • Мнения: 7 947
Оф, при нас пък след леглото - става изключително сговорчив.  Whistling

# 145
  • Мнения: 12 662
Че някой обсъжда ли важни неща другаде, освен на маса? Laughing

В леглото  Crazy Peace

Муу - казала кравата. взе ми думата от устата - казара другата.   Laughing Точно това мислех да напиша.
Хубава вечеря и хубав секс и нещата изглеждат различно.

# 146
  • Мнения: 1 174
...
Е, чак сериозен проблем в леглото...Там се изкрънкват другите наща - нови обивки, Joy да речем.

Може, може, нещо като обжалване на втора инстанция  Crazy
Зависи какво разбираш под сериозен проблем, де. Дайте пример за сериозен проблем  Thinking

# 147
  • София
  • Мнения: 6 794
Ами... знам ли. Да речем смяна на държавата - единият е ЗА, другият Против. Нещо такова.

# 148
  • София
  • Мнения: 7 097
Със секса трябваше да започне тази тема. Защото там е истината. Дори един много сериозно зациклил в ината си мъж, тръшнат подобаващо в леглото, остава със сломена съпротива.
При наличието на проблем в комуникацията, първото нещо, за което една жена трябва да помисли е откога не е правила секс с мъжа си.

# 149
  • Мнения: 7 947
Ами... знам ли. Да речем смяна на държавата - единият е ЗА, другият Против. Нещо такова.

 Joy

# 150
  • Мнения: 1 174
Ами... знам ли. Да речем смяна на държавата - единият е ЗА, другият Против. Нещо такова.

Хм. Истината е, че за проблеми от този вид с мъжа ми засега все сме били на едно мнение или ако сме променяли мнението си, то е кажи речи единодушно. В тоя смисъл сериозен проблем май сме нямали за решаване.
Един от споровете ни беше например докога ще кърмя детето. Друг откога ще тръгва на детска градина. Трети дали да му вземем една скъпа играчка. Четвърти - дали мъжът ми да смени работата.
Само четвъртия спор от изброените не спечелих, но той беше проведен само на маса, до втора инстанция не съм прибягвала. Crazy

# 151
  • Мнения: 627
Дали аз лигавя децата и дали той не е прекалено строг.
Дали да вземем коте или друга животинка - тук войната никога няма да свърши...  Sad
Дали аз съм виновна, че децата не щат да спят сами.
И други има, но тези са ни най-трудни за решаване, като първия посочен почти не слиза от дневен ред и често води до горещи конфликти.

# 152
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Какво му е сложното на първия въпрос - приеми, че се балансирате един друг. После на маса с любимата ви храна склони  мило мъжа си да приеме тази истина и той.
Не винаги е нужно само единият да е прав.

Колко е лесно да давам съвети... Simple Smile

... Дори един много сериозно зациклил в ината си мъж, тръшнат подобаващо в леглото, остава със сломена съпротива...

Ами, вятър, ще почне да злоупотребява. Wink



# 153
  • Мнения: 1 174
...

Ами, вятър, ще почне да злоупотребява. Wink


Викаш има риск да почне да противоречи на всяко женско мнение, само и само да бъде "убеждаван"  Joy Има нещо такова май  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт