ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 377
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 461
А,Иринка,не ми е казал.Случайно разбрах за липсата и питах жената в магазина дали е минавал през нея на път за игрището.Той отрече в началото но веднага му казах,че има кой да питам.
Нека се стресне от сега,че не искам да има рецидив.Нашият съсед все още го обсъждат как като младеж е карал по-малкият си братовчед да краде и то крупни суми от родителите си.То с малко се започва.Братовчед ми също на тази възраст тарашеше дядо си и  не знам как са реагирали техните но е факт,че в по-късна,макар и още крехка възраст стигна и до полиция и разследване.
И тава защото му отказах да му купя нещо.Той просто си иска да си изхарчи нещо за деня.А бе сърбят си го ръцете да си купи разни боклуци.Дори вчера за първи път ми каза,че децата му се присмивали в училище,че не носи пари.Ами то внеговия клас има едно детенце,което ходи с по 5-10 лева на ден на училище и си купува по две торби с боклучливи храни.
И като си помисля,че същото това мое синче онзи ден изхарчи всичките си пари,които бяха дадени на него,за да почерпи нас.От едната в другата крайност.
п.п Сега пък ми се подмазва като мие чиниите. Twisted Evil
Смятайте колко бясна съм била като съм го прибирала от площадката,че не съм чула,че телефона му е останал там и трябва да се върне да го вземе.Та сега звъннаха,чеса го намерили.Баща му се върна междувременно и го свари на мивката и взе да го хвали,а аз веднага дадох нареждания да си изясни прегрешението.Обяснението беше дадено насаме в неговата стая и гласеше:"Тате,мама ме наказа защото отворих шкафа да видя има  нещо за ядене и понеже нямаше нищо и мама отказа да ми купи нещо си взех от там парички".
Преди малко идва да ме пита има ли нещо да се прави.Направо ще се зарадва на утрешната тренировка.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2011, 18:52 от deyzi

# 406
  • Мнения: 505
deyzi и аз много мразя да ме лъжат и когато хвана някое от децата да го прави, съм безпощадна. Пари засега не са взимали без да питат, но мисля че е по-добре и да не го правят, бих била мнооого ядосана. Относно парите - в на сина ми класа - той ще е в трети сега, има деца, на които им дават и по 50 лв джобни, съответно си купуваха двайсетина шоколадови яйца, някакви такива боклуци. Често си и говорят че на някой си му били купили някаква играчка за 100 лв и някакви такива глупости. Аз съм обяснила на децата, че играчка за 100 лева всеки родите ложе да купи и това не са много пари, но аз няма да го направя, защото мисля че е прекалено.  Но явно живеем в консумакторско общество, за което липсата на внимание се компенсира с даването на много пари и купуването на скъпи неща за децата. Опитвам се да обясня на моите, че това не е най-важното, надявам се да ме разбират .

# 407
  • Мнения: 4 116
И Пепи като чува за деня на независимостта възкликва очарован: били сме се срещу извънземни? Joy

 hahaha   hahaha   hahaha

Ние днес пък ходихме до Коколандия, добре си изкарахме. Малко снимки - http://www.flickr.com/photos/13879848@N04/?saved=1
Попълнихме читателския дневник, писа само заглавието на книгата, автора и отговори на 2-3 въпроса, за повече нямаше нерви.
Уплаших се, че всички дрехи са му омалели, че и на дребния и сега какво пазаруване ме чака, не е истина. А Мони иска и ролери, които са си едно 80 лв... изобщо тежък откъм финанси месец се очертава.

Дейзи, имаш право да си ядосана и е хубаво, че си го наказала, за да усети, че това е сериозно, независимо дали са взети 50ст или 50лв, не е редно. Сигурна съм, че ти е и жал за строгото наказание, но понякога трябва да сме такива, дори да не ни се иска, просто за доброто на децата. Обществото, в което живеем е доста упадъчно и ако не дадем нужното възпитание на децата си сега, след няколко години съвсем няма да ни чуват и като влязат в пубертета ще стане страшно.  Аз съм толкова строга майка, а ми се качват на главата и едва ги озъптявам сега....
molestosa, много правилно си го обяснила това за играчките и многото пари. Истината е, че си има разделение по социален статус в училище. Забелязва се кой с каква кола го водят, какви пари му дават, какви дрехи носи... но трябва да възпитаваме децата си, че самочуствието им не може да зависи от парите и вещите, които имат, а от знанията и доброто сърце.

# 408
  • Мнения: 505
но трябва да възпитаваме децата си, че самочуствието им не може да зависи от парите и вещите, които имат, а от знанията и доброто сърце.

И аз мисля така!  Hug

# 409
  • Русе
  • Мнения: 11 917
  Светослав изкара 3 дена с рой приятели от 4 до 14 години от сутрин до много късно вечер. Справи се прекрасно с организацията на забавленията и всички се забавляваха. Та една от игрите беше да застанат до вратата на вилата с подредени камара играчки и книги и да крещят по колите - Елате купете си.   На края викаха - Бедни сме. Купете си.  ooooh! Това след като бяха извозени до мгазинчето с джип специално за сладолед .

# 410
  • София
  • Мнения: 15 216
Здравейте!
Ние изкарахме 8 чудни дни на южното Черноморие. Утре ще пътуваме към София. Времето беше разкошно, слънчето-галещо, водата-топла.... приказно. Иво ще бъде с подчертано ваканционен вид в първия учебен ден.
Много сте писали-ще имам много за четене като се приберем в къщи.
Прегръдки на децата и весели последни ваканционни дни!  Hug

# 411
  • София
  • Мнения: 819
Да се изфукам с новите тапети в нашата стая, много съм доволна, браво на мен:  http://prikachi.com/images/581/3787581g.jpg  Crazy

# 412
  • Русе
  • Мнения: 530
Обществото, в което живеем е доста упадъчно и ако не дадем нужното възпитание на децата си сега, след няколко години съвсем няма да ни чуват и като влязат в пубертета ще стане страшно.  Аз съм толкова строга майка, а ми се качват на главата и едва ги озъптявам сега....
Съгласна съм на 100 % с теб! Обаче май не сме много много родителите, които възпитаваме децата си по този начин, затова ни е упадъчно обществото. През последните дни на два пъти се сблъсках с такава агресия от непознати деца, насочена към моите деца, че направо се плаша. На рождения ден на племенника ми едно приходящо дете, такива шамари удряше не дъщеря ми, че едвам я спасих- баща му така му бил казал, да бие- без значение от възраст и пол на човека срещу него. Докато стигна до него, вече я беше ошамарил яко и то, защото милата се опитала да спаси брат си, когото същото момче ритнало. Аз бях там, гледах ги през цялото време, и въпреки това не можах да стигна на време, за да си спася детето. Представям си ако не бях там какво можеше да се случи! Днес пък на басейна едно друго дете ( ние бяхме компания с 8 деца), без притеснение ги обиждаше всичките подред, пред погледа на майка си, която не реагира по никакъв начин. Думите бяха от сорта- "дебелак такъв", "виж се колко си грозна- приличаш на мумия" и т.н. А пък аз винаги си уча децата да бъдат мили, добри, толерантни към другите. И за какво, за да ги бият децата, които се възпитават в открита агресия. Нещо определено трябва да се промени, защото от сега се вижда в какво бъдеще ще живеят децата ни!
Извинявам се, но ми е много болна темата за възпитанието на децата. Не знам дали аз ги възпитавам правилно, но определено не съм ги родила, за да си излива някой агресията върху тях.

# 413
  • Мнения: 4 116
Силве, за съжаление такава е реалността и положението не е никак розово.
Но каквото зависи от нас като възпитание трябва да им го дадем, а от там нататък, ще се молим да нямат много срещи с аргесивни деца. А и е добре да ходят на някакъв вид бойно изкуство, за да могат да се защитят при нужда.
Радвам се, че приятелчетата на Мони тук около блока са все добри деца и възпитани. Дано и в новия клас да случи на кротки дечица.  Praynig

# 414
  • София
  • Мнения: 7 673
Дейз, да, права си. Има за какво да се ядосваш и правилно е наказан Петьо в случая. Говори му. Много му говори. Смятам, че е било инцидентно и няма да се повтори. Аз по 1-2 пъти съм хващала Мони и Павел в лъжа и реакцията ми е била просто стряскаща.  Twisted EvilМисля, че разбраха, че никак не е здравословно за тях да го правят.
Виви, браво на вас. Павел също е с ваканционен вид. Тя Дейзи го видя в Бургас колко е черен, само сините му очички светят в чернилката.  Mr. Green Нека. Че вече няма.  Sad
Теди, страхотни снимки, както винаги.  Hug Павел попълва читателския дневник в движение, но с малко закъснение, че хич не му е приятна тази дейност. Има поне 2-3 ненаписани книги, но ще ги напише, няма къде да ходи.
Пети, честито ви освежаване на стаята. Ти ли слага тапетите? Ако да, наистина има от какво да се гордееш.  Hug Аз имам голям мерак да рисувам по стените, но още не съм се наканила. Но някой ден ще го направя.  Naughty

# 415
  • София
  • Мнения: 13 204
Да ви кажа един бисер на набора. То така са му промили мозъка - по "холивудски". Пита ме за почивните дни през септември и аз обяснявам за Съединението и деня на независимостта на 22-ри. И Пепи като чува за деня на независимостта възкликва очарован: били сме се срещу извънземни? Joy

Е, не!!! Joy Joy Joy Joy

molestosa, важно е детето да разпределя товара на гърба си, а не да се изкривява на една страна. Може би ако минава през телцето ще е по-добре.

Елси.. и на нас не ни се ходи на училище.. а за оценките като се сетя ми става лошо, щото си представям Саша как ще нареди едни тройки и четворки. От всичко най-мразя четворката. Няма по-посредствена оценка Tired Сапа иска да ходи също зарадуи децата, те й липсват много.
Елси, лека бременност ти пожелавам Hug Много се радвам, че има момичета, които са се решили на такава разлика на дечицата  Hug

Дейзи, с риск да прозвуча странно, това е нормално което е направил Петьо. Не е хубаво, но много деца го правят. Сега е момента да се реагира остро. Аз бих побесняла  #Cussing out Случвало се е Саша да има някакви пари, после да си купи нещо и след време пак да има почти същото количество пари. Аз не съм сигурна, може да си е събрала от неизхарчени нейни, ама се усъмних. Че като почнах да я разпитвам, е как така си купи еди какво си, пък пак имаш 7.50? После дръпнах една лекция за крадците, затвора и т.н. Не бях сигурна как така са се увеличили парите. Може да си е посъбрала и аз затова не смях да я обвинявам. Но много серизна лекция направих. Така че знам, че си разочарована, но го погледни като детска проява, на която ТРЯБВА да се обърне много сериозно винамние. Според мен би било полесно дори ако му натъртиш, че си сигурна, че няма да се повтори, че е добро момче и че не бива да прави такива неща. Нека остане с увереност, че ти си сигурна в него, че няма да се повтори. Така ще се почувства че му гласуваш доверие и няма да повтори. Също му дай да разбере, че ти винаги ще разбереш ако пак вземе пари. И разбира се трябва да си понесе последствията, за да не мисли, че е безнаказано.
Аз лично съм твърдо да се нарече кражба, защото точно това е истинската дума. Иринка...  Hug
Обаче аз пък не съм еталон за възпитател, защото реагирам твърде прибързано и после ме е яд на мене си  Confused
Пети, браво на теб!!! Казва ти го известната майсторка по лепене на тапети.. сериозно!   Grinning

# 416
  • София
  • Мнения: 7 673
Ваче, права си. В нашия случай, аз говоря за лъжи, не за кражби. Затова използвах тази дума. Ако правилно съм те разбрала защо се обърна към мен тук, де.  Embarassed
А относно това:
Обаче аз пък не съм еталон за възпитател, защото реагирам твърде прибързано и после ме е яд на мене си  Confused
Аз също на моменти съм рязка, дори груба. Но много, много рядко съжалявам в далечен план /на момента ми става криво, но после, премисляйки, смятам, че това е била правилната реакция/. Като резултат, доста им позволявам на моите момчета, много се лигондрим заедно, но погледна ли ги с "оня" поглед  afwitch, стават като войници. Павел и Мони познават отлично погледа непосредствено преди "оня поглед" и рядко стигат до "оня". С Радо се учим сега, че и той е станал един хитрец, не е истина.  ooooh! Мони ехидничко оня ден констатира следното: "Ради пак наряза майка ни на салата".  Crazy Още малко ще "има лабаво" и той и го почвам. хихи

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 00:43 от *Ирина*

# 417
  • София
  • Мнения: 13 204
Иринче, може да не съм разбрала. Чета по диагонал малко и понеже не съм писала сега ме е хванала логореята и исках да се изкажа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ох, аз напоследък се карам много на Саша. Ама и тя ги върши едни тъпи.. После тя си мисли, че аз се държа така заради бебето. Аз пък съм уверена, че бих реагирала и съм реагирала така независимо от бебето. И става една кажа ужасна. хем не искам да мисли, че може да ме манипулира, хем искам да съм справедлива с нея. Това, че имаме бебе например не бих искала да я вкарва в някакви прекалени задължения. Ей,много се дразня като погледнат с одобрителен поглед и кажат "Ааа, каката сигурно много полага за бебето"  #Cussing out Какво може каката МНОГО да помага за новородено бебе? Да го накърми, да го преобуе?! Макар че оня ден си призна, че тайно сменила на Ралица памперса. Призна си веднага след смяната  Mr. Green
Но определено се получава при нас някаква ескалация на напрежението.. предпубертет, бебе, лудница някаква... Аз като се разкрещя тя млъква. На мен ми става ясно, че така няма да се получи, извинявам й се... абееее оказа се доста сложно, не бях се замисляла...

# 418
  • София
  • Мнения: 7 673
Ваче,  Joy Точно оня ден му казах на Павел, че страда от логорея. Попита ме какво е това, та се наложи да обяснявам думите "словесна" и "диария".  hahaha
Чакай малко да порасне Раличка, ще видиш как ще оцениш порасналата Саша.  Naughty
Сега ще ти разкажа поводът за ехидното подмятане на Мони как дребното /дето още няма 3!/, ме прави просто луда.
Време за лягане.
Радо:
- Ня-ма да ля-гам.
Аз, все още кротко:
- лягай, че като станеш, ще излизаме с голямата кола, с големия тати, с голямото колело  Crazy
Радо:
- ДоообЛе, но нека пъЛво да си паЛкиЛам камиончето.
И се почва - тук назад не е добре, там напред не става, тук е тясно, там "ще му пече" /на камиончето/.  Whistling
Част втора. Разгеле, камиончето е паркирано, а аз вече съм лееекинко нервна.
- Рааадо, лягай вед-на-га.
- ДобЛе де. ХубавУ. Ама пъЛво да пишкам!
Сяда се на гърнето.
- Радо, ставай от гърнето и ля-гай.
- ДобЛе, мамо, ама пъЛво да акам.
Нови 10 минути, аз вече съм пред истерия.
Вдигам го почти насила.
- Ака ми се, ака ми се, ака ми се. Нали не искаш да акам в гащите?  Crazy
Пак са минали известен брой минути, успявам да го изстържа оттам и го слагам.
- Мамо, може ли водичка?
Аз вече, треперейки:
-Мо-же, ама пи-еш и зас-пи-ваш!  Twisted Evil
- ДобЛе.
Пие.
- Ама не ми се спи...
- Зас-пи-ваааааай!
-Ох, добЛе де.
След 10 минути. В стаята се трака. Радо, с чувала  ooooh!, кара камиона.
- Радо, няма да излезеш с тати, с голямата кола, с голямото колело.  Crossing Arms
- Ееее, нищо де, ще си игЛая тук с гаЛажа и с колите.
- Няма да получиш дъвки
- Нищо, утЛе ще ми купиш
- Радо, ще те наплескам накрая
- Ела и ме наплескай де!  Twisted Evil ooooh!
- Ама да не ревеш?
- Какво като Лева, ти ще ме цункаш и ще ми мине....
ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ЛИ?  Whistling

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 02:03 от *Ирина*

# 419
  • Мнения: 4 116
Иринчееееее  hahaha   hahaha   hahaha Много добре ми дойде разказа ти рано сутринта в офиса. Деня вече не ми се струва толкова гаден  Laughing
Тези малките наистина са едни ужасни манипулаторчета и си ни въртят на малкото пръстче  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт