ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 372
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 654
 GrinningЗдравейте на всички Мами,
Аз се казвам Лидия и съм горда майка на второкласника Краси!
Искам да ви се представя и да помоля да ме включите в списъка с децата набор 2003.
Усмихнат ден! Grinning

# 451
  • Мнения: 2 461
Здравей,Лидия и добре дошла с Краси. Peace
Едва станах за тренировка днес,а не мога да събудя футболиста.Освен аз да отида на тренировки с нероден Петко. Laughing Laughing
Не знам как ще ставаме за училище и работа двамата с него.Не сме поспаланкавци но и двамата ще трябва да превключим от режим ваканционен на работен или иначе казано да ставаме в 6.30-7ч вместо 8-9ч
Снощи наборчето ми каза:"мамо не прекаляваш ли с тия хапчета,та то затова на бебчето не му е добре в корема ти."А аз точно за това си ги пия,за да му е добре в корема ми,а от там и на него.Брей от сега е загрижен за брат си.
Приятен ден. Hug

# 452
  • Мнения: 14 133
Добро утро.  Heart Eyes
Добре дошли на Лидия и Краси.  Heart Eyes
Дейзи, много ти е грижовен Петьо.  Peace
Виви, добре завърнали се.
Hrispa76 , сигурно ще ви даде учебниците на децата класната.  Wink
Ali_sun , радвам се,че намина.  Hug

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
"Хайде, мийте ме, бийте ме и да си лягам!" Joy Joy Joy

Това е за Златния фонд  Laughing Припомни ми един лаф от 1 група в ДГ. Задавам дежурния въпрос: "Какво правихте, днес, мамо, как беше?" и отговора-  "Папахме, нанахме, наказан и така" Grinning

# 454
  • Мнения: 4 116
Добро утро!
Снощи моя дангалак беше на първия си купон  Laughing Тайфата, с която са заедно цяло лято се събрали в дома на едното момичнце - ядене, пиене, танци, игри, пяли караоке... върна се в 9ч изпотен и доволен, ама цъфтеше.
Малкия съответно рева още като позволих на батко му да отиде на купона. Искаше и той да отиде, ама е малък, не може. Те останалите са с по 1-2 години по- големи от Мони, а Светли съвсем не се вписва.
Но обещах, ако имат прилично поведение да направим у нас купон и са много ентусиазирани.
Ali_sun, избрахме 97 СОУ, понеже харесах една определена класна. Говорихме лятото с нея, искрена и неподправена ми се видя. И най- важното - може да се говори с нея, а не да се врътва и да си придава важности като някой други... Голям плюс за това училище беше за мен и басейна (ще се виждат децата ни там), а и е доста по- близо до нас, ще може сам да си ходи и да се прибира, ако се наложи.
deyzi , витамини ли пиеш? Много сладко- как се притеснява баткото на бебето Simple Smile

# 455
  • Мнения: 14 133
Припомни ми един лаф от 1 група в ДГ. Задавам дежурния въпрос: "Какво правихте, днес, мамо, как беше?" и отговора-  "Папахме, нанахме, наказан и така" Grinning

 hahaha И вашето е златния фонд.  Joy
Тедка, радвам се, че добре изкарал Мони на първия си купон.  Peace
Растат децата и по срещи ще тръгнат още малко.  Laughing Wink

# 456
  • София
  • Мнения: 3 480
На нашата родителска среща ни дадоха учебниците. Ние сме в една класна стая с първолаци и на 15.09 в стаите ще е тяхното тържество. Ние ще влезем едва на 16.09.

По 20 лева ни искаха от училищното настоятелство. Но миналата година ни искаха по 40 за ремонт и казаха, че тази няма да ни искат. Така че не сме ги дали още, чудим се.

За помагала не са ни искали пари - казаха кои да си купим.
Казаха ни програмата и да попълним бележника без съкращения.
Имаме си шкафчета.

Искаха ни по 2,24 за застраховка за година. Това щяло да ни предпази от някаква автобусна катастрофа в Норвегия. Не им повярвахме и не им дадохме.

Та с две думи - не ни взеха пари.

# 457
  • Мнения: 505
Искаха ни по 2,24 за застраховка за година. Това щяло да ни предпази от някаква автобусна катастрофа в Норвегия. Не им повярвахме и не им дадохме.
Това не го разбрах.  Shocked
Ние още не сме имали родителска, но обикновено ги правят след 15 септември.
Освен тетрадки и няколко химикала, друго не съм купувала, не смятам и да го правя. Ще купувам, когато му трябва. Миналата година взехме толкова излишни неща при пазаруването...

# 458
  • Мнения: 14 133
Днес ще проведа акция купуване на тетрадки и подобни.  Laughing
Имам списък с необходимото от родителската среща миналата седмица и няма за кога да отлагам.  Rolling Eyes

# 459
  • Мнения: 3 211
Киса, нищо не се знае още за занималнята. Ти имаш ли някаква информация?

Дейзи, мерси

Днес се опитах да накарам Габи да тръгне сутринта с малката за ясла, за да се подготви поне малко със ставането сутрин, но не искаше. Утре обаче ще става, имаме само 1 седмица да свикнем. Иначе се събужда, то няма как, но не става, а се излежава.

# 460
  • София
  • Мнения: 13 204
Иринчееее....  Joy Joy Joy Joy Ужас на квадрат е това  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Валя, а Саша пък явно мислеше, че бебто като се роди и веднага става за игра  Mr. Green Да си призная аз не съм пазила бебето от Саша. Мисля, че изтраяхме само седмица да не й даваме да я целува  Twisted Evil Но ситуацията опредлено се размина с очакванията й
Твоето свеки аз ще дойда да й пазарувам щом рестото е за тоя дето пазарува. А ако дава по 100 лв ще е супер  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз не давам рестото. В смисъл няма такива позволения. Понякога ми се откъсва от сърцето, но държа да ми го върне и аз мога да преценя дали да й го дам. Понякога давам и по-големи суми, а понякога малки не давам. Да няма закономерност  Laughing

Учебниците не би трябвало да се плащат, защото мисля до 7 клас са безплатни, което значи, че ще трявба яко пазене, нали ще се връщат. Ние нали така сме учили.. не знам за вас, ама аз за 11 г. никога не съм получавала стар учебник, все новички ни даваха  Confused

Раницата й е суперска, от едната й вуйна е подарък и е страхотна. Здрава е, може сигурно още 5 г. да изкара Wink

Дейзи, гледам успокоила си се  Hug
Аз си чакам Сашица пък с нетърпение сда се върне от свеки, щото напоследък много й се карам и ми е адски съвестно  Rolling Eyes Тази година съм решила да й направя по-така прическа  Flutter Сега косата й е просто дълга без бретон. Носи диадеми, вече отказва да й връзвам плитки  Wink Та съм се замислила за прическа. Как поддържате косичките на вашите девойки  Grinning

Били, че как няма да викаш... Аз и в бассейна до майката бих отишла...  #Cussing out
Аз също се въздърбам да правя забележки на чужди деца, но това лято не се въздържах в Копривщица.. Едно малко циганенце ( в К-ца не живее нито един циганин) около 3 г. играеше на площадката при децата с топка. Едно момче около 5 г., обаче започна да го нарича копеле и да го гони от площадката. Цигането на никого нищо не правеше, а просто искаше да си играе. Ей, побеснях... и му направих забележка. Не казах нещо конкретно, а просто извиках заканително "Ей,ей, ей..." докато момчето псуваше цигането. Онова ме погледна, престана, но отиде и се оплака на майка си, че цигането го биело  Shocked и майката дойде да се разправя и да му вика "Ей, ще те пратя с шут в гетото" Rolling Eyes Реших, че няма смисъл да се разпрявям с нея, щото бащата на цигането беше там и си мълчеше. Ама то какво да се обади като му е ясно, че ще го бият. Те копривщенци са особени много в това отношение още от турско време.
Не ги долюбвам много циганите, ама това детенце просто искаше да си играе и ми стана супер гадно за него.

Моргана... Joy Joy Joy Joy


Лидкаааа, УРААА! Много се радвам да те видя, миличка!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 461
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Киса, нищо не се знае още за занималнята. Ти имаш ли някаква информация?


Нищо не знам. Обадих се вчера на госпожата да питам ще има ли род. среща преди 15,09 - нямало да има, ако има - най-вероятно на 16,09. Тетрадките трябвало да са с широки редове (а ние избързахме и взехме с т и ш), за математиката май каза малки квадратчета, ама не е болка за умиране, ще купим и ще подаряваме евентуално после.  Crazy

На 15,09 да бъдем в 9 без 10 в двора на училището. Туй то. Сега се чудя 1 букет ли да купувам, дали ще бъде старата на госпожа от занималнята...  Thinking

# 462
  • Мнения: 872
Момичета здравейте!
Благодаря ви за поздравите за рожденния ден на Лора, не бяхме в София, нито съм влизала във форума от доста време. Много приятно ми стана ,че сте се сетили за Лорка.  Hug

 Вчера и аз бях на родителска, дадоха ни учебниците, да си ги подвържем и надпишем.
Събираха по 50 лв., 20 лв. от училищното настоятелство, помагалата ще се купуват за целия клас общо, хем за улеснение на родителите, хем за търговска отстъпка,затова и събирахме по толкова пари. С баджове ще са учениците, втора смяна цяла година.

Второкласничката до последно ще си стои на село, питах я какво предпочита.
Добре ,че е бързо приспособима, ще влезе бързо в час, няма друг избор.

# 463
  • София
  • Мнения: 15 215
Нашите деца ще пишат на тесни и широки редове и на големи квадратчета в началото. Постепенно ще преминават към широки редове и малки квадратчета, с тенденция в началото на втория срок да са преминали изцяло. Когато за някое дете преценят, че може да мине на широки редове или малки квадратчета-ще сменя тетрадката.
На мен това ми изглежда много добър подход.
Родителската ни среща ще е на 16.09.

# 464
  • Мнения: 872
Учителката каза,че в нашия клас няма да пишат на малки квадратчета, защото било по-объркващо за децата. Първо малки, после големи, после редове...

Общи условия

Активация на акаунт