ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 371
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привеееееет  Hug
Как сте дами? А дечицата ви? Надявамс е да сте ОК.

И веднага питам:
17.09 се води раб. ден, защото се отработва 23.09. Но тогава е денят на София... В София ще се учи/работи ли?

# 631
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Да, и ще се учи и ще се работи Simple Smile

# 632
  • Мнения: 2 460
Месечинка,футбол,в "Черноморец".Той играе вратар,а аз зрител. Laughing

# 633
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Преди малко Ния такова шоу спретна при личната, че.....Трябва да направим манту, но след 10 мин писъци, ритници и накрая полу-припадък(истеричен де), излязохме безславно и позорно от кабинета. Що за човече отглеждам Crossing Arms

Твойто - е като мойто.
Всеки път, като стане дума дори за бегъл помен от игла до кожата й, или друга манипулация от какъвто и да е вид (например, зъболекар да й провери зъбите с клечките си, без да й работи нищо и без да й прави каквато и да е инвазия), настава ад под небето.
Последната ваксина отне над час и накрая от отчаяние пробвах всичко - през подкуп, увещания, заплахи, до сядане отгоре й в надежда да се получи. Разбира се, не би. Накрая с драматични ревове, сополи, аз за подкрепа я държа, сестрата само дето куклен театър не й игра - успя да я боцне, за да чуем "АааааУууууууууууууууууууууууууууАаааааааааааааааааааааааа.... е. не болеше почти никак."
Ужасен ужас. Няма да ви казвам какво беше, като си сцепи брадата до кокал и наистина я болеше, а трябваше да я шият, нито за цирка десет дена по-късно за сваляне на конците.

# 634
  • Мнения: 14 133
Шани, благодарим, добре сме и аз, и детето.  Heart Eyes
При Сашо зорът е докато завлечем до кабинета на някой от докторите.  ooooh!
С подкуп минава номерът, а вътре се държи доста прилично.  hahaha

# 635
  • софия
  • Мнения: 2 542

17.09 се води раб. ден, защото се отработва 23.09. Но тогава е денят на София... В София ще се учи/работи ли?
Зависи от госпожата , някой ги водят на спортен полуден, други учат. Ние ще сме от вторите Mr. Green

# 636
  • Мнения: 3 479
На 17 ще се работи, но дали ще се учи ще зависи май от самото училище. Най-малкото ще има спортно мероприятие за отбиване на деня. При нас госпожата каза - ще се учи. Няма да се изненадам, ако на 15 ни кажат друго Thinking Миналата година на 17ти не учиха.

# 637
  • Мнения: 1 404
Бу, това си е кошмар направо...ще взема да се откажа от пустото манту.

За зъбите- последно като правих пломба на Ния, така рева без прекъсване 15 мин, че комшиите бяха изпратили полиция Crazy

# 638
  • Русе
  • Мнения: 11 916
 Bili , аз не съм правила манту на Светослав. В доста страни,вече е отменена БЦЖ реимунизацията ,а някъде и самата ваксина. Третират само рискови групи.

# 639
  • Мнения: 1 685
Здравейте момичета.
Благодаря ви за Вики. Ирка и на теб честита т иученичка и в Бг училището.
Тук аз помагам с българския до колкото мога. Поне за сега пише ръкописно и чете почти изцяло гладко. Има думи както ги чува от нас така ги пише и така ги изговаря, но се надявам да се справим.
Тук Манту мисля че не е задължително. Ако беше щяха да ни потърсят до сега. Ще гледам да й запиша час за един тест за алергия. Да видим към какво е алергична и може да питам. Дано успеем да избегнем лудницата от тази година.
Хайде да кажа и аз за училището. Мина първия учебен ден. Имат си вече отделни предмети и евентуално всеки с оценка. Има един ден 4 часа, един 4 и три 5. Донесе си програмата и нещата които ще са им нужни. Отидохме двете и ги купихме. Вече са надписани и грижливо събрани в две торби да пътуват утре за училище. Цялата галимация ми струваше един час като време и около 20 евро. Купих й по моя инициатива химикал, пълнител и една гумичка .Другото са 7-8 тетрадки, около 15 облекла и две като скицник но да се късат лисчетата и да се пише ( правят често там контролните). Учителката я познава. Водеше й един кръжок миналата година. Това е от мен. След малко заминаваме на спорт.

# 640
  • Мнения: 4 292
mese4ina, добре дошла и от мен.
Ей, Хрис, с теб тази година не се видяхме. Идвахте ли си в България?  Grinning
Аз преди малко минах покрай училището и видях, че има съобщение за 15-ти. Искат ни от 9 часа с празни раници за получаване на учебници. Родителската среща ще е кой знае кога. Също идея нямам дали ще се учи в събота, чак ме сърбят ръцете да звънна на класната, но засега се въздържам.

# 641
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Понеже при нас е пълна м'гла, звъннах на госпожата. На 15ти откриват, на 16 с раници за учебниците. На 17ти ще се учи ли, ще разберем тепърва.
И ме обнадежди, че ако има достатъчно родители да напишем прошение до уважаемата г-жа директорка, може и да имаме занималня. Аз не разбирам следното: ако казваш, че нямаш капацитет и свободна стая, как така откриваш учебната година с ОЩЕ една паралелка първи клас? Това значи, че е имало поне ЕДНА класна стая, в която е можела да бъде организирана ЦФО!

# 642
  • Варна
  • Мнения: 813
Здравейте, чета ви от миналата година и най после реших да пиша - син Николай второкласник  , много затворено дете, спортист - спортна гимнастика , шести в страната на халки, цяло лято чете, но пак не не справя добре ( според мен ). Чете книги които на него му харесват - за по големи деца- Мумията, Мумията се завръща, Не поглеждай под мивката, Прегръдката на снежното чудовище, Кажи зеле и умри - една поредица , която четат децата от блока . Сега чете Пипи , но не му харесва, чете по една глава на ден. С писането също не е добре, макар  че цяло лято писа. Не съм доволна от госпожата в училище , ще видим как ще е сега. Тук писахте за ваксини , няма манту, но след като прочетох, че и други нямат се успокоих ( с разни алергии е ) . Иначе има проблеми със зъбите - кариеси и е със шини , цяло лято ходим по зъболекари, а сега и се повреди едната шина. Поздрави на всички и се надявам да ме приемете при вас.

# 643
  • Русе
  • Мнения: 11 916
 Добре дошла Фани. И аз си глеадм един спотист-акробат. Тази година ще видим как ще балансираме спорт и училище.Тренировките ни са по 4 часа средно на ден,а ще учи втора смяна.Вие как се справяте.
   И Светослав не чете. Книгите за неговата възраст,другте пък са му сложни. Не съм го пробвала с Мумията и поредицата. Ако  Иначе пише доста добре , но не пише нито ред допълнително.

# 644
  • Мнения: 4 116
Малко спам, ама ще ми простите  Mr. Green Искам само да покажа булката от вчерашната сватба.
http://www.flickr.com/photos/13879848@N04/6141031370/in/photostream

Общи условия

Активация на акаунт