Какви са шансовете на бебе, родено в края на 6-ти месец - 700 гр?

  • 13 747
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Е, това се случи на моя братовчедка...в момента бебето е в кувьоз, поддържат сърцето му с апарат, лекарите още не са сигурни ще оцелее ли...
Вие какво знаете по въпроса, и ако оцелее, ще има ли някакви аномалии или здравословни проблеми?

# 1
  • Мнения: 2 274
Божа работа!
 Praynig
Моля се за детенцето.

# 2
  • Мнения: 3 116
Както Godzilla е казала Божа работа  Praynig

Сещам се за мама Сетони, тя роди доколкото си спомням в края на 6 месец нейната дъщеричка. Лора мисля, че се роди 980 грама и сега расте и си се гледат  Hug

Дано да е живо и здравичко бебчето и да се пребори  Praynig Praynig Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 6 180
Господ да помага на малката душичка Praynig По Коледа стават чудеса. А ние тук щ се молим всичко да завърши ОК.

# 4
  • Мнения: 1 489
Познавам едно дете,което е родено в шестия месец и тежеше 600-700гр.(вече не си спомням колко точно),но да е живо и здраво сега е втори клас.Ще се моля за малката душичка.

# 5
  • Мнения: 1 840
При преждевременно-родени деца има опасност от отлепване на ретината заради кислорода в кувьоза, но ние ще се молим това да не се случи на малкото бебче. Желаем му да порасне здраво и силно дете и само щастие оттук натам!

# 6
  • Мнения: 1 581
Винаги има надежда  Praynig

# 7
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Господ да помага на малката душичка  Praynig

# 8
  • Мнения: 878
dano vsi4ko da byde nared :pray:6te se molim za bebeto.da ne e niakoe momi4e ot forumite?

# 9
  • София
  • Мнения: 897
Аз съм убедена, че всичко ще е наред!!! Hug Все пак живеем в 21в. и докторите разполагат с техника...

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Казват, че проблем за бебето няма ако се роди 7-ми и 9-ти месец. Хубаво ама това са ориентировачни месеци, защото ако не са абсолютно сигурни кога е заченато не може с абсолютна точност да се определи кога е навлизането в 7-ми или 9-ти месец.
От друга страна момиченцата някак са по-приспособени и имат голям шанс за оцеляване дори родени в края на 6-ти или 8-ми месец.

Затова ще се моля за малкото бебче!

# 11
  • Мнения: 733
Дано всичко да е наред с бебчо  Praynig. Както е казала една мама по-горе по коледа стават чудеса. Сега е момента да окуражите майката, ще сте и нужни.

# 12
  • Мнения: 2 849
 Praynig PraynigМоля се за малката душичка ,дано да се справи .

# 13
  • Мнения: 1 410
Лорката на Сетони е такова бебче. Знам за още едно бебче, което се родило в 6 месец 600гр, даже първо решили че е аборт и после видяли, че е живо. Сега бебето е вече толямо момиче. Дано всичко е наред! PraynigНадежда има винаги!

# 14
  • Мнения: 2 543
Наистина, Божа работа!

Това със 7-ия и 9-ия месец изобщо не е така. Колкото по-късно се роди бебето, толкова по-добре. Но за щастие, съвременната медицина има доста начини да помага. Дано всичко се нареди! Успех! Praynig

# 15
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Има оцелели бебета в 6 месец. Моля се и това сладко бебенце да оцелее и да няма проблеми със здравето му след това. Praynig
Надежда винаги има. Отидете в църква,запалете една свещ и се помолете за това малко създание.
Дано се оправи всичко.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 271
на една позната се роди така мъничко, но все пак оцеля милото(сега е на годинка и нещо). но докторите не са го следили внимателно и сега е слепичко. както беше казала една мама по-горе има опасност за очичките.  на братовчедка ми се роди 6оо гр, март '05, и е добре детенцето. дано да се справи малката дущичка. Praynig

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Дано всичко да се оправи! Praynig Praynig

# 18
  • Мнения: 8 769
Колко големи са шансовете на бебенцето могат да кажат лекарите....но понякога и те не знаят! Дано малкото същество е в добри ръце, в добра болница и дано намери сили, за да оцелее. Ако Господ е решил-така и ще бъде. Моля се малката душичка! Praynig

# 19
  • Мнения: 1 613
Моля се за малката душичка  Praynig Praynig Praynig

# 20
  • Мнения: 2 663
Ох...дано е живо и здраво,милото детенце....Моля се за крехкото съсдание и вярвам,че Господ ще бди над него-Вярвайте и вие

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
до малкия ми племенник в кувьоза беше едно такова 6-700 грамово бебе (края на 1997г.). Става дума за микропедиятрията на МА. Там са големи спецове и вършат чудеса! Та онова бебе оцеля! Дано  Praynig и вашето да оцелее, без здравословни проблеми  Peace

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
  Искренно се надявам и горещо се моля Praynig Praynig Praynig
малката душица да оцелее и да е здрава!!!!! Praynig Praynig Praynig

# 23
  • Мнения: 313
 PraynigЩе се моля за детенце. На Коледа стават чудеса.

# 24
  • Мнения: 2 309
И аз ще се моля за бебенцето и за майката, дано лекарите помогнат и съхранят малкия животец newsm17

# 25
  • София
  • Мнения: 1 086
Дано всичко бъде наред!И аз ще се моля за малката душичка! Praynig Praynig Praynig

# 26
  • Русе
  • Мнения: 785
Има, има...надежда! Не само съм чела за такива случаи, но и познавам един такъв левент на 33 години - 2 метра висок, който е бил писан аборт в 6-ти месец, и едва ли са се погрижили кой знае колко за него преди толкова години, но е оцелял!
Да е живо и здраво бебчето и да се бори, заедно с лекарите!!! Praynig

# 27
  • Мнения: 1 272
Шансовете на малкото бебче са зависими предимно от неговите адаптивни способности и възможностите на медицината, които не са малки. Ако е попаднало на добър лекарски екип, въоръжен с подходящата техника, дано да успее!  newsm17

# 28
  • Мнения: 191
предполагам че всичко ще е наред има много такива случай така че спокойно имам лични наблюдения защото моята леля всеки ден е във операционната и спасяват по няколко такива бебета

# 29
  • Мнения: 1 336
 Praynig  Praynig  Praynig, знам със сигурност за 2 оцелели бебчета родени в 6-ти месец, ще се моля за малкото човече  Praynig Praynig Praynig

# 30
  • Мнения: 1 930
Аз преди време се възхитих на борбата за живот на малката Лора на Сетони.Сега момиченцето е живо и здраво.
Дано детенцето оцелее...... Praynig
Шансовете не са малки, стига да се заемат кадърни и съвестни доктори

# 31
  • Мнения: 4 068
Ще се моля за малката душичка!
Дано Господ му даде сили да се пребори! Има оцелели бебета родени в 6-ти месец. Дано и това малко слънчице да е между тях.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Дано всичко да е наред и да порасне голяяяяяяяма хубавица.
Ама какво става нищо не казваш,как е малкото ангелче?

# 33
  • Мнения: 1 259
Дано да има късмет душичката baby_neutral

# 34
  • Мнения: 3 698
Много ще се моля за бебчето, да се пребори, да е здравичко  и да радва родителите и близките си.Истината е, че никой не може да каже какви са шансовете, бебчетата родени толкова рано са рискови.Моята Лора се роди в 27г.с.,тежеше 980гр.,а на третият ден вече тежеше само 850гр.,с тежка инфекция,не можеше да диша сама, в началото беше на три антибиотика и се бореше за живота си два дълги месеца,а ние вярвахме, молехме се, надявахме се и я обичахме...и тя се пребори! Чудеса стават, трябва да вярваме , покрай малкото ми момиченце познавам доста дечица родени с ниско тегло и проблеми, които сега са прекрасни сладки бебчета.Пред неонатологичното отделение, където бяха кувьозите имаше табло със снимки, много снимки на прекрасни дечица, родени по 600,700,800гр, които се усмихват, ходят, говорят ...тези снимки даваха надежда на мен и съпругът ми в тежките моменти на отчаяние и страх, караха ни да вярваме, че нашето детенце също ще оживее .Погледни аватарчето ми, това е Лора.Не се отчайвайте, чудеса стават, много, много ще се моля всичко да е наред и Бог да спаси малкото бебче Praynig

# 35
  • Мнения: 375
В повечето случаи децата оцеляват,моята племенница е родена на 6,5 месеца с тегло 1200 гр.,но има голям риск за здравето на детето.Племенницата ми е оставена известно време без кислород от което сега е с ДЦП.Надявам се детенцето да е добре и това да не се случи с него Praynig

# 36
  • Мнения: 4 195
нА КОМШИЙКАТА ДО МЕН ДЕТЕТО СЕ РАЖДА В 1 ДЕН НА 7 МЕСЕЦ - 750 ГРАМА.в момента е на 3 години - жива,здрава,палава и е пълно копие на куклите Барби:)ще я снимам специално да ви я покажа.3 месеца е била в кувиоз..абе немало да живе- а его цял ден майка си ядосва:)така 4е споко

# 37
  • Мнения: 1 645
Винаги има Надежда.
Ще се моля за малката душичка Praynig

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Уф...на единия ми братовчед детето се ражда в 6-ия месец- едва 610 грама.

До третата си годинка беше..абе да речем с леки проблеми, малко забавено се развиваше и родителите му решиха да го сложат в кислородна камера. Сега Мишо е на 9, но се държи като пеленаче. Желая ви успех наистина! С това, което написах само искам да споделя, че съм много против кислородните камери.

# 39
  • Мнения: 266
Няма да е леко,но дано намери сили!!На братовчедка ми детето се роди много мъничко и след дълга борба и много търпение нещата се стабилизираха.Дано да попадне в добри ръце! Praynig

# 40
  • Мнения: 733
Мила казвай ни как е бебка, всички стискаме палци за нея.  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 41
  • Мнения: 46 508
Дано се пребори  Praynig

# 42
  • София
  • Мнения: 2 227
Ще се моля за рожбицата и нейната майчица, дано всичко се размине леко. Аз също познавам дете родено в края на 6-ти месец. Тя сега е на 14 години и е жива и здрава... Много кураж ще й трябва на тази майчица  Praynig

# 43
  • гр. София
  • Мнения: 50
Дано да се пребори детенцето! Praynig Praynig Praynig

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Гледах по телевизията един научно популярен филм в който тризнаци се раждат в края на 6 месец. 2 момчета и 1 момиче, само момичето оживя. Момичетата са по издръжливи, но всичко зависи от Бога. Не знам в България медицината колко е напреднала, но винаги има шанс. А за последиците от толкова ранно раждане няма да говоря, може да има увреждания, не само физически, но и психически. Дано всичко мине по най добрия начин.

# 45
  • София
  • Мнения: 679
Ще се моля за малката бебка  Praynig
Както са казали и други момичетата са по издържливи. 

# 46
  • все тук
  • Мнения: 1 716
А какво е състоянието на мъничето в момента? Дай инфо.
От сърце се моля да се пребори. Има шанс Praynig

# 47
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На една моя приятелка детето се роди началото на 7 месец,нямаше и кило,тя ми е разказвала че кожата му прозирала и чак вените се виждали било в кувьоз 3 месеца,сега детето е на 2 години и нещо,проходи още на 11 месеца,няма никакви физически и психически отклонения,така че чудеса стават Peace

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 12:33 от doniboni

# 48
  • София
  • Мнения: 1 941
Божа работа. Дано !!! Praynig Praynig Praynig

# 49
  • Мнения: 636
 Господ да му е на помощ! Дано всичко да е наред!

# 50
  • Мнения: 4 965
Братовчедка ми роди в началото на 6-ти месец близнаци (докторите казваха, че обикновено в нейната седмица не се води раждане, а спонтанен аборт). Дечицата тежаха съответно 750 и 900 г. и ги сложиха в кувьоз. За съжаление, 3 месеца по-късно едното разви пневмония и почина (дробчетата му се оказаха прекалено слаби), но по-мъничкото изненада всички и успя да се пребори. След 4 месеца в кувьоз и още 2 месеца в неонатологията в Стара Загора се прибра вкъщи живо и здраво. Първите 2 години бяха много трудни и трябваха много усилия от страна и на доктори и на близки да стигне връстниците си, но през 3-тата годинка преодоля почти всички проблеми с късното прохождане и проговаряне, със слабата имунна система и честите болести. Сега е на 4 и е едно прекрасно, жизнено и много умно дете. Наистина, почти няма вирус, който да го е подминал, а му откриха и астма (слава Богу, в лека форма и няма нужда от помпичка), има и т.нар. тежко чуване (т.е. леко заглъхване на слуха - вероятно, заради дългия престой в кувьоза), заради което не изговаря правилно някои съгласни (с помощта на логопед обаче вече говори почти гладко). Важното е, че в момента се развива много добре и дори в някои отношения "върви" по-напред от децата на неговата възраст. Единственото неприятно в цялата история е, че лекарите, които не го познават (ако се наложи да посетят някой), още без да го погледнат - щом прочетат в картона - заявяват, че проблемът му е от това, че е недоносен  #Cussing out (случвало се е с това да оправдаят дори някоя лека настинка, като отношението им е такова все едно щом е недоносен трябва да е и ненормален  #Crazy, а това е много обидно).
Дано малкото бебче да се окаже един голям боец и съвсем скоро да се оправи. Моля се за мъничката душичка.

# 51
  • Мнения: 488
Съседката ми роди през септември момиченце в края на 6-ия месец, не знам колко точно тежеше. Имаше голяма опасност за живота му, защото беше с мозъчен хематом, освен това с бъбречна инфекция....и сигурно още проблеми. Честно казано, докторите въобще не даваха надежда за нея... но се бориха докрай, и сега вече малката от около месец си е вкъщи, наддава чудесно и е съвсем нормално бебе!
Стискам палци и искрено се надявам мъничето да се справи и много да радва семейството си!

# 52
  • Мнения: 6 164
Винаги има надежда и не трябва да спираме да вярваме! Praynig

# 53
  • София
  • Мнения: 3 403
О, миличка, от най-добрите лекари съм чувала, че е Божа работа, има, разбира се шансове, дано това малко ангелче е родено с късмет! Гледахте ли новините- за бебето, което една майка изхвърлила през прозореца, защото имало в къщатата пожар, бебето се задушило, тя разбила прозореца и решетките, изкрещяла да хванат детето и го изгвърлила бездиханно- на всичкото отгоре са го хванали някакви хора и с изкуствено дишане са го спасили- не знам за вас, но аз се потресох, два пъти го гледах и два пъти плаках!
Разбира се, че стават чудеса!

# 54
  • Мнения: 64
на наши приатели детенцето съшто се роди в 6м и тежеше по-малко от 600гр,имаше малко проблеми с белите дробчета,но сега всичко е ок ,на 1год.2мес.Най важното е да сте силни и така и то ще бъде силно,стискаме палци

# 55
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Моля те пиши какво става с бебчето-как е то,а и майка му?
 Praynig Praynig Praynig

# 56
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ще се молим за малкото бебче Praynig за съжаление много по въпроса не знам

# 57
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Аз също ще се моля за малкото бебче Praynig Praynig Praynig
Вървам в чудеса Peace

# 58
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Сестра ми роди в 6-тия месец момиченце с тегло 620гр. не можаха да го спасят. Но една приятелка има Момченце родено в 6 мес. 730гр. което сега е в 5 кл. и си е много добре. Малко повече боледуваше и има проблем със зрението, но всичко се оправя. Късмет желая на бебето и стискам палци. Пиши какво става?

# 59
  • Мнения: 143
Кураж на майката и малкото бебче!Аз съм сигурна, че всичко ще се оправи-трябва просто ВЯРА!!

# 60
  • София
  • Мнения: 1 057
Днес медицината напредва страшно бързо. Големи са шансовете за оцеляване на недоносени бебета, стига да има добри лекари и апаратура. Не преставайте да бъдете оптимисти, да вярвате, че всичко ще е наред, пък и дано е рекъл Господ душичката да оцелее.
Желая много късмет на бебето и на родителите му.

# 61
  • Мнения: 3 478
Дано всичко бъде наред с малката душичка.

Общи условия

Активация на акаунт