Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 авг. 2011, 11:47 ч.

Катаракта /перде/

• 147 783
  • 197
  •   1
Отговори
# 195
  • Гърция
Здравейте.Искам да попитам има ли някой,който е правил операция на катаракта с пълна упойка.На мен ми предстои такава,и то с такава упойка.Така прецени професора.И на двете очи едновременно.На 42 съм.Ужасно ме е страх....Операцията няма да се прави в България.

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 23:57 от Росица Кабаиванова

# 196
Здравейте,

На майка ми й предстои операция на катаракта на едното око, а след време и на другото. Планирали сме да се прави в Очна клиника "Света Петка" във Варна. Колебаем се кои лещи да изберем.
https://st-petka-eyeclinic.bg/ceni/

- Монофокална, мека вътреочна леща с асферичен дизайн, който компенсира роговичните аберации с вграден UV филтър - 820 лв;
- Монофокална, мека акрилна вътреочна леща с дизайн OptiEdge. Компенсира сферичните аберации на роговицата. Адсорбира ултравиолетовите лъчи с UV филтър. Поставя се зад ириса на окото. - 1020 лв;
- Монофокална, мека вътреочна леща с UV филтър. ИМа асферична оптика с дизайн съобразен с пречупвателната способност на окото. Задният ръб на оптичната част е с матирана повърхност за намаляване ефектите от заслепяването - 1200 лв.

Можете ли да препоръчате кои да изберем?
Можете ли да дадете мнение за операциите в тази болница?

# 197
За болницата не мога да дам отзив, но относно лещата: На моята свекърва преди 3 г. поставиха  тази от 1200 лв.  Не е имала проблеми със свикване или лош фокус.  Беше много доволна и казваше, че не си спомня да е виждала така добре някога.
Каквото и да изберете - успех!

Общи условия

Активация на акаунт