Как почиствате нослето на бебето?

  • 9 135
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 149
Не съм пръскала спрейове. Капя физиологичен разтвор от пластмасови ампулки. Вчера купих Стеримар, пръснах и днес. Нищо не изтича, обаче, а ситния продължава да хъхри с носа..... И аспиратора Маример купих, смуках, смуках, ситния рева, все едно го коля, но излезнаха сополки.... НО! Продължава да има, чувам ги като диша, как да ги вадя вече, незнам

# 16
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
MelindaD, възможно ли е да е настинало детето?  newsm78
Струва ми се невъзможно да има сополи след всичко изброено  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 354
Използвам Стеримар и клечки за уши,с помпите не се справих.
Според мен го заведи на лекар, сигурно е настинал, може да предпише капки или нещо и да не се мъчите повече.

# 18
  • Мнения: 182
Ползвам Бейбивак и съм много доволна. Много бързо изсмуква секретите, докато се усети дребния и зареве, вече всичко е излязло. Той доста често боледува покрай големия и за пръв път я използвах, когато беше на месец. Ами не е изтичало нищо друго освен сополки (напр. мозък)  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 39 758
Не съм пръскала спрейове. Капя физиологичен разтвор от пластмасови ампулки. Вчера купих Стеримар, пръснах и днес. Нищо не изтича, обаче, а ситния продължава да хъхри с носа.....
Според мен отидете да му вземат секрет.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 149
Ами не е изтичало нищо друго освен сополки (напр. мозък)  Mr. Green
Ей, сладурки, взехте ме за мезе с тоя мозък....  Joy Joy Joy

Че е настинал, настинал е (нищо друго му няма всъщност). Онзи ден се обаждах на педиатърката, та тя ми каза да му давам вит. С, физ. разтвор в нослето и да му капя капки Виброцил. И преди съм му ги капала тия капки и помагаха, но този път - не. То нослето не е запушено - диша си през него и си спи със затворена уста, и откъм носа нищо не се чува Grinning. Но на моменти като вдиша през носа и чувам как сополите се движат напред-назад. Ще го заведа тоя път, Boten Mary е права, ще взема да му докарам някой хроничен ринит на детето....
А за Бейбивак - това моето зверченце само като види "страшния" инструмент, с който имам намерение да му бръкна в носа (как го усеща това, незнам, като цял цирк изигравам да му отвлека вниманието) и почва да върти главата наляво-надясно, да рита, да реве и това преди още даже да съм доближила носа му. Сещайте се как успявам изобщо нещо да направя

# 21
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Добро утро  - и моя мъник похърква от 1-2 дни с нослето като пресенце и върти някакви сополи вътре, ако се напъва много да плаче иначе си диша спокойно и ако яде по-бавно не се мъчи. До сега почиствам с клечки за уши след къпане или ако е плакал понякога изкарва сополки - мога да ги видя, понякога да се чуди човек къде в това малко носле такива дълги сополи Simple Smile. Не винаги обаче успявам да ги измъкна - той или шава или ги смърка пак навътре.
Освен Стеримар нещо друго, което се капе да препоръчате.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 088
MelindaD - ти беше писала, че със спрейове не става, за това питах какъв сте ползвали Wink
Иначе ако не може да се почисти със стеримара и е някаква задна хрема бих завела детето на лекар(може и направо на УНГ, не на педиатър), може и капки да предпише.

Devil_Rose - за 2 месечно само лекар може друго да ти препоръча.

Другото, което мога да ви препоръчам ако не е така по принцип да надигнете матрака на детето на 30 градуса.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
Другото, което мога да ви препоръчам ако не е така по принцип да надигнете матрака на детето на 30 градуса.
Тъй, тъй! Ми като спи на спалнята между нас?
Ще го водя, на УНГ ли ще е, при педиатърката ли (малко спам - незнам защо в  главата ми винаги изниква не педиатърката, а педалката  Wink)....

# 24
  • София
  • Мнения: 44 088
ми надигате спалнята Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
 Joy Joy Joy
Оххххх, голям смях.....  hahaha Чак сълзи ми излязоха....  Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Аз чистя само с клечки за уши.Така и не го харесах аз тоя физ. р-р.  Wink

# 27
  • Мнения: 1 054
С фитилче памук и физиологичен разтвор. Капя, чакам да се поразмекнат "нещата" и бъркам с фитилчето, докъдето си влезе Simple Smile Много ефикасно е било винаги при нас  Peace

# 28
  • Мнения: 76
Рових, рових, и не намерих подобна тема, ако има и съм я пропуснала, моля за извинение
Искам съвет - как, или по-точно с какво да почиствам най-ефикасно нослето на сина ми. Имам някаква калпава помпа на Nuby, дето изобщо нищо не изсмуква. Чистя с клечки за уши, ама съвсем отвън, не смея да бъркам навътре, и то с тия клечки с ограничител, бебешките. И то всъщност нищо не чистя. Слагам редовно физиологичен разтвор. Гледах този аспиратор BabyVac, но някак си не мога да си представя как така с прахосмукачка, ми няма ли да му изтегли и мозъка на детето...  Simple Smile
Моля споделете опит, че малкия тия дни само хърхори с нос, а нищо не излиза, явно сополките са навътре, с какво да ги изкарвам
МАРИМЕР много съм доволна, ако са сухички сополките физ. р-р или сребърна вода няколко капки и действам, става много бързо като хванеш цаката на тази "сополосмукачка" Laughing
 

# 29
  • Мнения: 40
Може да не звучи много приятно, но в такива случаи капвам физ. разтвор и след малко засмуквам нослето с уста, не винаги резултата е отличен, но помага. Другото... преди няколко дни синът ми буквално хъркаше (1.7 г) и му намазах ноздрите(посредством клечка за уши) със захаросан мед (Съвет от форума). Не вярвах, но резултатът беше на лице:)

Общи условия

Активация на акаунт