Как почиствате нослето на бебето?

  • 9 134
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Аз капя физ. разтвор и тя започва да сумти, защото се сърди и нервничи и съдържанието си излиза само...
И аз така процедирам, само че след като съм сложила разтвора и е полежал малко, го вдигам да седне и всичко си излиза.

# 46
  • До морето :)
  • Мнения: 328
И ние сме с някаква задна хрема. Ту я има, ту я няма. Но мисля, че е от климатика, от сухия въздух. Четох, да вкарам малката в банята след като някой се е къпал, влажния въздух действал добре. Иначе пръскам с Тетрисал (физ. разтвор) и после с клечки за уши бъркам (но настава голяма драма, рев, тръшкане, въртене, лудница  Mr. Green ) Иначе на нас Виброцила не ни помогна много. Изписаха ни и Фенистил, дадох ги 1 път и малката полудя от тях, нещо не й понесоха и ги спрях.

# 47
  • Мнения: 3 743
Мен точно с хремата ми е проблема. Нали си имаме кака, рано прихвана хремата. Иначе за всеки ден и аз като капна физиологичен разтвор, после само си излиза съдържимото без допълнителни тегления и дърпания Peace

# 48
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Сутрин и вечер пръскам морска вода в нослето, дори и да няма хрема, а за да овлажня лигавицата.
Ако има и хрема - пръскам морска вода и после изсмуквам с Бейби Вак.  Peace

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Използвам тетрисал и помпичката на Маример ако се наложи.

# 50
  • Мнения: 241
Сутрин и вечер пръскам морска вода в нослето, дори и да няма хрема, а за да овлажня лигавицата.
Ако има и хрема - пръскам морска вода и после изсмуквам с Бейби Вак.  Peace

И ние така. Коя морска вода ползвате? Ние сме с Мукоплант морска вода с евкалипт. Преди взимах една друга марка, но нещо много силна беше струята, а на един друг спредй пък накрайника беше бая дълъг, все едно ще му пръскам в мозъка  Crazy

# 51
  • Мнения: 914
Аз също пръскам морска вода,на голямата ми дъщеря -Стеримар,а на малката- Риномер бебе.

# 52
  • Мнения: 1 262
Май и при мен само клечките за уши спасяват положението. Малкия не ще и да види помпичката (аспиратора). Реве та се къса и постоянно върти глава и се дърпа та ми е много трудно да я използвам (помпичката). Иначе в редките моменти, в които съм успявала, е имало някакъв ефект.
Да спомена, че педиатърката ни изписа Тетрисал спрей, че струйката му била по-лека и нежна от тази на другите физиологични разтвори.

# 53
  • Мнения: X
След едно голямо запушване с кашлица преди месец си купихме инхалатор и вече не ми се налага да почиствам нищо, да чукам на дърво.

# 54
  • Мнения: 3 743
Май и при мен само клечките за уши спасяват положението. Малкия не ще и да види помпичката (аспиратора). Реве та се къса и постоянно върти глава и се дърпа та ми е много трудно да я използвам (помпичката). Иначе в редките моменти, в които съм успявала, е имало някакъв ефект.
Да спомена, че педиатърката ни изписа Тетрисал спрей, че струйката му била по-лека и нежна от тази на другите физиологични разтвори.

Ако искаш да използваш аспиратора, пробвай да го обърнеш по корем, така става по-лесно улавянето на сополите Peace

# 55
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
След едно голямо запушване с кашлица преди месец си купихме инхалатор и вече не ми се налага да почиствам нищо, да чукам на дърво.

Кашлицат само от инхалатора ли мина?  Shocked  Аз при кашлица гледам да давам сиропчета на растителна основа.
*s.i.l.v.e.r* и морска вода и сироп за кашлица ползвам Мукоплант. Като цяло съм много доволна от всички неща на д-р Тайс  Peace

# 56
  • Мнения: X
Кашлицата беше от секретите и изчезна с тях, но доколкото знам, за кашлица също са много ефективни инхалациите. Лекарка от педиатрията ми каза, че там основно лекуват децата с инхалации при респираторни заболявания, не толкова с капки и сиропи.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 031
на нас инхалатора за носа не ни помага, никак. Виж за кашлица да и педито ни обясни, че при хора с инхалатори, отпадала изобщо употребата на сиропи за пиене...
Иначе кашлица от задна хрема - съвсем нормално явление... то от нея какво ли не може да се появи - отит, конюктивит, бронхит... ужас са ми тези хреми вече...

за малки бебета бих ползвала обаче само чиста морска вода, без добавки тип евкалипт, ехинацея и т.н.

# 58
  • Мнения: 1 262
И моя бебок имаше кашлица заради хремата. А какви са тия инхалатори?  newsm78

# 59

Общи условия

Активация на акаунт