Отговори
# 270
  • Мнения: 1
Seen Girl - Честита ви кола, с радост да си я търкаляте!

Ивета 76 - Честито на ново-старо домците

Звездичкова - да ти е жив и здрав маза. Мерси за почерпката

Ахилеа - На нас ще ни правят изследването за таласемя и ред други на 5 ден от раждането. Щели да го бучнат по петичката. Питаха ме дали искам и аз казах - ДА! Питай пак, може някъде да намериш и да не чакаш цяла година.

Витамин К - също ме питаха дали искам инжекция витамин К за бебето веднага след раждане. Казах да. В България има ли такава практика?

Мартинито - моя син израстна с моите животни. Определено смятам че покрай тях стана по-мил, залостив, гризовен и съобразителен. В замяна сме получили, най-вече от кучетата, много любов и щастие.

 Деси - и с мен стана така както Слънчо описва. Като бях малка ужасно ме беше страх от кучета. Пищях и стисках очите и треперех и висях на врата на тати. Явно му е писнало на човека и един ден се върна с една булонка - Джеко. Седмици наред бягах из къщи, от стола бягам до леглото, обратно до масата - не можеш ме накара да стъпя на земята. И така докато кучето порасна и един ден скочи на леглото и ... ме облица до смърт. Пищях, ритах и изведнъж се усмихнах и го прегърнах и аз. Той ми беше първото куче. Много го обичах. На 7 години никoй друг не се гризеше за него освен аз. Тогава нямаше кучешка храна и след училище ходех на една закусвалня да му копувам чорбичка и му дробях хляб вътре. Само го капех и разхождах, кърлежи му вадех. Подстригвах го и веднъж го порязох по ухото - горкия - на него се научих и сега сам първа кучкарка.
 Съвсем не казвам че и вие трябва да направите така, можете да докарате заекване или тикове на детето даже от силен стрес.
 Защо пък не обърнете ситуацията с кучетата на детската площатка във ваша полза? Не е задължително да проработи но има шанс. Ако детето първо от далече гледа как един от вас се радва на кучето. После бавно се скъсява разстоянието. Дори може да помолите хората да държат кучето с гръб към детето, да не го гледа в очите и бързо да го пипне с един пръст.
Обещавайте шоклади, играчки, всякакви подкупи. Така сме излекували на много приятели децата. Все пак на теб проблем не са ти само тези 2 кучета на детската площатка, ако са само те да се разправяш с собствениците им.
Вие гледате в по-широк план - да си оттървете детето от страха му от кучета. Кучета има на всяка крачка, и бездомни колкото щеш. За съжаление не всички собственици са примерни и не всички ги държат на каишки както би трябвало да бъде.
 Купете и книшки с кучета, пуснете и 'Всички кучета отиват в рая', подарете плюшени играчки. Научете на съседските кучета имената вместо да им викате куче.
Малко бавно, но помага.

 Зеллда -  Simple Smile  Лично познавам Професор Бобев. Преди 12 години моя син му беше пациент. Като го знам какъв маниак е в работата му се доверявам 100%.

Sunny - много хубаво пишеш и разказваш. Хайде да ви върви само по вода. Честито изписване и много щастливи мигове ви пожелавам.

# 271
  • Мнения: 629
Малее, Съни, насълзиха ми се очите като чета за баткото и малката. Да са ти живи и здрави двамата! Все така да са си близки!
Seengirl, честито возило! Да навъртите много километри в пътешествия и все безаварийно!
Ивета, честит ви дом! Да е изпълнен само с хубави емоции!
elektra, дано всичко се размине бързо! Ако гинекологът не вдига виж дали личният ти лекар не може да направи нещо по въпроса. В такова състояние не може да се пият какви да е лекарства.
За кучетата, мене доста ме е страх от тях. Обаче в същото време много ги обичам - луда работа Shocked Ако можех щях да имам поне 2 кучета, 2 котки, костенурка, рибки, папагали и таралеж. А с татито понеже и двамата сме големи любители на мъркаланковците си мечтаем да се гушкаме с рисче някой ден. Странна порода съм. Но като видя непознато куче предпочитам да мина на отсрещния тротоар.
По тоз повод като бяхме в Копенхаген преди 2 години с малката видях най-страхотната и кокетна градинка за кучета. Невероятно чиста и привлекателна. Имам приятел там и с него разхождахме големия му сладур. Не можете да повярвате, че това наистина е кучешка градинка. А тук и детските площадки приличат доста често на сметища. А отношението на хората към децата...не знам какво е...всъщност не видях съскащ или намилащ родител, който през зъби да обяснява нещо и леко, но твърдо да дърпа детето си за ръка.Не знам как го постигат, но децата им са толкова спокйни. Зори беше на 2 и половина. Без страх я пусках по най-екстремните им катерушки. То тогава в БГ имаше само от старите соц. катерушки, едва в последните 2 години се появиха малко по-разчупени такива. Но там никое дете не се блъска, надпреварва, застава на изхода и пречи на другите, или нещо от този род. По-големите просто пазят по-малките. И като се върнахме и отидохме при майками - на площадката пред блока едно дете веднага й заяви да не се качва, че това е тяхна пързалка. Хем ми стана смешно, хем тъжно. А това малкото и хал хабер си няма, че на тази площадка аз съм порасла, на тези същите катерушки. Ама това е в БГ. Ние много пътуваме с малката още от бебе. Хич не й придирям, че се е нацапала, даже нарочно я насърчавам да се пуска с главата надолу по пързалките, да се катери нагоре вместо по стлбичките за да прави мускулчета, всяка година ходи на палатки по няколко пъти и кисне в студената река като понякога даже се надпреварват с другите деца кой ще изпие повече от водата...абе уж гледаме да сме по-разчупени...обаче си се улавям на моменти как използвам класическите стереотипни изрази от нашето детство. Направо е парадоксално как колкото и да не искаш като си част от това общество някакси неусетно копираш нещата Embarassed

# 272
  • Мнения: 313
Здравейте,
Не пиша често, но преглеждам какво пишете и обсъждате. Поздравления за мамите с бебета, да растат много здрави, щастливи и усмихнати деца.  Simple Smile

Днес си взех 45-дневния болничен, прегледаха ме, като цяло всичко се развива нормално, но се притеснявам, че бебето все още е седалищно, а вече съм в 34 седмица, а сме и големи - на апарата излезе 2500гр, не знам дали ще успее да се обърне. Едва ли не си мисля, че вече се е заклещило в тази поза. Искам да родя нормално, но ако не се обърне, ще се наложи секцио. Не смея много да правя упражнения, които уж помагали за обръщането - докторката днес ми каза, че ако е решило да е седалищно, нищо не може да помогне.  Sad

# 273
  • Мнения: 0
Съни, честито прибиране в къщи.Много е сладка малката Али Heart Eyes

Seengirl, честит ти автомобил!!!Да си го караш със здраве, без произшествия и глоби Laughing

Звездочкова, честит ти рожденик.Много да се обичате и слушате!!!

Клеопатра, страхотна новина.Хайде да идва по-скоро 4.09. и да се прибирате вече вкъщи, достатъчно се изтормозихте.Дано за напред да ви се случват само хубави неща Praynig

Аз днес бях на ЖК, взеха ми ваг.секрет/дано да е ок/, кръвното ми беше малко високо /120/80, което е нормално за мен по принцип, но  през цялата бременност ми беше 90/60, досега съм + 10 кила, при мен са и част от документите за приемане в болница.

Някой беше казал, че си е купил нощница с Йори, май беше Мименцето, е и аз си вземах такава - много е сладка.

Seengirl, аз тези дни качих тумбата в албумчето.Моята доки казва, че ми бил огромен корема, но аз много си го харесвам Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Приятна вечер на всички









# 274
  • Мнения: 43
Здравейте на всички!

Заформила се е значи най-накрая лека свадица Simple Smile. Няма лошо - според мен придава цвят на ежедневието, а и е хубаво, когато хората са откровени. След това наред с адреналина и зачервените уши има и една лека гордост, че каквото трябва е казано Grinning
Мен лично би ме развеселило форумен контакт да отправи дори директна обида към мен. Simple Smile
И разбира се, че е хубаво човек да се хвали и споделя. Това са емоции и когато са положителни винаги носят заряда без значение цената.
 
Моята количка е от малката кака - Джордани, комбинирана, 3 в 1 - мисля, че беше някъде 680 лв на промоция Grinning вълшебната думичка, която много често ме подтиква да пазарувам.

Много бих се радвала да се разхождам с някого около моят район - Народен театър, НДК ообаче съм такава мотка и докато наредя своят режим, този на бебето си - едва ли ще успея някога с някого да се нагодя... и мъжът ми страда от тия ми черти, ноо на него си му е до живот общуването с мен така, че успява да се нагоди Grinning, а когато започне прекалено много да мрънка му пускам:


поздрав за всички! Simple Smile

Ника ми е просто измислен радостен възглас. Мъжът ми ми сподели, че като ме видял така му се прищяло да изкрещи: Нуриииииииииииии Grinning

Стволови клетки въобще не съм повдигала пред мъжа ми темата. Той обикновено чака от мен информация по бременните и бебешки въпроси. Засега най-удачен избор ми се струва обществена банка за съхранение при, която дарявам, за да мога ако се наложи да използвам. Незнам обаче дали искам, защото не бих искала да режат веднага пъпната връв на бебето. Доколкото съм чела е най-добре да се изчака плацентата да спре да пулсира и тогава да се среже. В противен случай има опасност от анемия.

Pouh, Elektra благодаря, че сте ми отговорили на питането. Сега не съм се записвала на ЖК в Майчин дом ами се следя при гинеколожка, която не работи със здравната каса и съответно не издава болнични. В понеделник трябва да ходя при личната лекарка и се чудех какви документи да й искам, освен болничния, за да не се разкарвам по няколко пъти. Мисля да раждам в държавна болница с избор на екип.

А относно настинката ти Електра - виж дали нямаш налепи по сливиците - тогава най-добре е да си се консултираш с лекар. Има различни гаргари с прополисови тинктури, лайка.
seengirl честита ти кола! Simple Smile

Деси Енчева - аз ставам същински злобил в подобни ситуации свързани с детето ми. Според мен имаш пълното право да се оплачеш и да се съобразят с вас.
A_H_I_L_E_A Интересно ми стана за изследванията, които ще/пускате за таласемия. Мъжът ми е с бета таласемия и май дъщеря ми също - в този и вид хематолог ми каза, че не е опасна и въобще не представлява проблем в развитие и въобще нормално съществувание - вас какво ви притеснява?

Съни - добре си си дошла у вас Stuck Out Tongue Браво за бързото климатизиране. Пожелавам и за напред всичко да е тип-топ Simple Smile

Хубава вечер!

# 275
  • Мнения: 22
ОХ и аз много искам да сваля температурата ! Знам , че всичко ми идва от подутите сливици , някой не е ли чувал за лечение на сливици без лекарства ? Като ги излекувам тях всичко ще е наред !
Nuriii нямам налепи засега слава богу , само са подути и червени .

# 276
  • Мнения: 9
Електра, налага се компрес с извара, който се сменя на 7-8 часа и така поне 3 дни. Дебелината на изварата да е 1 см. Компреса да е нон- стоп на гърлото. Чувала съм, че прави чудеса, дори при гнойна ангина. Важно е да не позволяваш температурата да минава над 37.5, че за бебето хич не е добре. Важно е да отидеш на лекар обаче и да прецени дали да не ти даде антибиотик, защото инфекциите в края на бременността са опасни! Аз имах лека грипоподона настинка с пъровото ми дете в 9-ти месец и това беше една от причините, които се заподозряха за кафявите води при раждането. Успех!

# 277
  • Мнения: 61
Клеопатра-БРАВО  за позитивното мислене, възхищавам ти се на силния характер, само така!!!пожелавам ви всички лоши моменти да са останали зад вас!!! Hug Hug Hug
Деси Енчева- ние сме си избрали-количка Чиполино Ултра 2010 и столче за кола-Бертони
Пух-напълно съм съгласна с твоето мнение
Много хубав ник имаш, отдавна се каня да ти го кажа Simple Smile
Съни -ЧЕСТИТО ПРИБИРАНЕ У ДОМА Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Представям си каква мила картинка са Боян и Алина, да ги снимаш гушнати и да ни ги покажеш.

# 278
  • Мнения: 35
Електра - отиди утре да ти видят сливиците, дали има налепи или не. Да, могат да се "лекуват сливици" без антибиотици - зависи дали си с гнойни налепи или си пипнала само вирус. И аз бих се вззела парацетамо за температурата...колко Т имаш?
Днес си купих от Джъмбо 4 малки сладки цветни чаршафчета/пелени за 14,99. Първия път много ги ползвах - за количка, за завивка, за постилане ако отидем при някой на гости и т.н. Има 2 вида - по-тънички (летни, 4 за 9,99) и по-плътни (по-зимни, 4 за 14,99).
Тъй като преди 2 дни бях същите килограми от края на май и нямам никакъв апетит, сега ям на 2-3 часа насила по нещичко...впрочем може би съм гладна, но имам такива зверски киселини, че ми притъпяват глада...
За съжаление никой не живее около мен  Wink ...Манастирски ливади запад-Бъкстон : ) Нуриииииии (мога да си го удължа като възглас колкото си искам, нали?) - това му е хубавото на агитките, че и най-мотливите като мен успяваха някога да се присъединят. Напр. имаме среща в Южен парк и всеки си отива, когато сколаса и се обажда, да види къде са другите : )
Аз пак питам Хариелка, защото пропуснах - кога ти е насочено секциото?
Гледам в сайт-а на Малечко колко са скъпи консумативите за помпата Медела  ooooh! Една бутилчица струва 29 лв...мисля, да си купувам за съхранение стерилни чашки за урина...или най-добре малки стъклени бурканчета? Купете си и бяло хартиено тиско - така надписвах кой ден съм замразила кърмата.
Айде, отивам да глътна малко сода (което е абсолютно противопоказано при киселини... Wink)

# 279
  • Варна
  • Мнения: 138

Айде, отивам да глътна малко сода (което е абсолютно противопоказано при киселини... Wink)

 Rolling Eyes А аз си ходя със содата в ръка, до леглото ми има шише, до компютъра  Laughing, абе навсякъде заради киселините.

# 280
  • Мнения: 35

Айде, отивам да глътна малко сода (което е абсолютно противопоказано при киселини... Wink)

 Rolling Eyes А аз си ходя със содата в ръка, до леглото ми има шише, до компютъра  Laughing, абе навсякъде заради киселините.

И така 30 години  Joy (рекламата имам предвид)  Joy

Мацки, само да ви кажа, че ако нямате какво да правите бебешките си дрешки, в Овча купел има дом за деца, от който родители ги осиновяват...не е точно "дом майка и дете" - на по-различен принсип е. Идеята е веднага, след като се роди детенцето да се настанява временно в този дом, който е като истинска къща...процедурата за осиновяване е много ускорена (не съм запозната с подробности), но последните месеци осиновяват почти всички дечица, а най-малкото бебе в момента е на 10 дни...Така че точно бебешки дрешки, ако се чудете къде да ги пъхате по чувалите, можете да ги дадете във фондация "Надежда за малките"  Peace

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 19:22 от el_bozhko

# 281
  • Мнения: 2
Съни, добре дошли  Simple Smile
Звездичкова, честит рожденник.
Честито и на всички с нови придобивки.
Електра, надявам се да овладееш положението. За температурата - не съм пробвала, но съм чела - 1 лъжица сминдух се сварява в 200 мл вода, прецежда се и се пие по лъжица през 15 мин. За компреса с извара, за който е писала Алтър Его, също съм чела, че е мн добър.



По тоз повод като бяхме в Копенхаген преди 2 години с малката видях най-страхотната и кокетна градинка за кучета. Невероятно чиста и привлекателна. Имам приятел там и с него разхождахме големия му сладур. Не можете да повярвате, че това наистина е кучешка градинка. А тук и детските площадки приличат доста често на сметища. А отношението на хората към децата...не знам какво е...всъщност не видях съскащ или намилащ родител, който през зъби да обяснява нещо и леко, но твърдо да дърпа детето си за ръка.Не знам как го постигат, но децата им са толкова спокйни. Зори беше на 2 и половина. Без страх я пусках по най-екстремните им катерушки. То тогава в БГ имаше само от старите соц. катерушки, едва в последните 2 години се появиха малко по-разчупени такива. Но там никое дете не се блъска, надпреварва, застава на изхода и пречи на другите, или нещо от този род. По-големите просто пазят по-малките. И като се върнахме и отидохме при майками - на площадката пред блока едно дете веднага й заяви да не се качва, че това е тяхна пързалка. Хем ми стана смешно, хем тъжно. А това малкото и хал хабер си няма, че на тази площадка аз съм порасла, на тези същите катерушки. Ама това е в БГ. Ние много пътуваме с малката още от бебе. Хич не й придирям, че се е нацапала, даже нарочно я насърчавам да се пуска с главата надолу по пързалките, да се катери нагоре вместо по стлбичките за да прави мускулчета, всяка година ходи на палатки по няколко пъти и кисне в студената река като понякога даже се надпреварват с другите деца кой ще изпие повече от водата...абе уж гледаме да сме по-разчупени...обаче си се улавям на моменти как използвам класическите стереотипни изрази от нашето детство. Направо е парадоксално как колкото и да не искаш като си част от това общество някакси неусетно копираш нещата Embarassed


Точно датска беше и първата книга, която прочетох за родителството. Иначе и на мен не ми пука колко се е изцапал, намокрил, помагам му, когато е решил да използва катерушките по някакъв алтернативен начин и насърчавам качването по пързалката по същата причина, навличайки си злобни коментари и погледи. Кисненето в студена вода е добре дошло, както и джвакането в локви с или без гумени ботуши, по принцип разлика няма, и отгоре влиза вода  Crazy Използваме кал вместо пластилин и не настоявам да мия ръце, ако сме навън и ще яде праскова, а е пипал пръстта, напр. Може и да звучи брутално, това е мой избор. За съжаление и последните няколко изречения са верни, и аз усещам инерцията да реагирам стереотипно, да викам и крещя, и го правя, и после съжалявам. Случва ми се обикновено като ме хване ПМС, а сега с тези хормони имам доста такива моменти. Но не се предавам и се надявам с всяко следващо поколение нещата да стават по-гладко. Все пак този начин на възпитание на запад е популярен от 1968-ма и най-малкото имат пример от своите родители. А да не казвам аз какъв имам  Stop

Baby Cakes, аз пък имам лични впечатления от доц. Балев, та и само неговото мнение ми беше достатъчно, но реших, че е много прибързано и необосновано да си създам мнение на базата на едно друго, пък било то и негово. А за анкетата ти - аз по принцип съм с широки пръсти за всичко, но винаги мога да намеря пари за книги  Crazy Алеята на книгата преди месец ме разори  Joy А когато изкарам някой друг лев, работя по малко от вкъщи, всичко отива за Ники - истинско удоволствие ми е да избирам играчки  Mr. Green

За количката - имам стара от Ники, преди 3 години беше 960 или 980 лв със столчето за кола и доставката  Simple Smile И е една от невъзможните за разбиване по бг улиците, повярвайте  Mr. Green

Нури, и на мен ми е скучно иначе. А ти на каква се обиждаш, да се пробвам  Mr. Green Жалко, че не живеем близо, и аз съм непоносима мотка, та щяхме да се разбираме кога да не излизаме заедно на разходка  Mr. Green


Айде, отивам да глътна малко сода (което е абсолютно противопоказано при киселини... Wink)

 Rolling Eyes А аз си ходя със содата в ръка, до леглото ми има шише, до компютъра  Laughing, абе навсякъде заради киселините.

И така 30 години  Joy (рекламата имам предвид)  Joy




Защо е противопоказно, и аз сърбам тука тъкмо една содичка, от 2 дни ям суха храна и са ме хванали. Довечера ще се въздържа от хляб, ама до тогава ще пия и ще пускам балончета  Mr. Green



# 282
  • Мнения: 16
Здравейте!
Вчера бях на лекар, но понеже си го сменявам коментирахме доста неща, изписа ми желязо, но пропуснах да питам как точно да го пия в комбинация с магнезия. Някои от вас коментираха някакви схеми?  newsm78 Пия 3 по 2 магнезий, а желязото е по 1, ще ми кажете ли тия които пиеха как точно ги комбинирахте?
Между другото, тя страшно много ме навива за нормално раждане /това по повод на бълг. лекари, значи не всички пропагандират само секцио  Money/, взех пак нещо да се позачудвам...  Rolling Eyes
въпреки,  че бебока е седалищно за сега, абе ще помисля още малко... Плаши ме най вече възрастта ми, а и както вече казах първото раждане беше нормално и много тежко - направо не знам!!! Sick
 По въпроса със стволовите клетки, не че ме бият през главата такива пари, но не съм прочела нищо, което да ме убеди на 100% че това е  важно да се направи, застраховката е нищожна в смисъл шанс да ми е полезно едно на ... хиляди и аз дори не съм го коментирала с ММ.
Това с даряването е интересно не съм го чела ако можете ми дайте линк да видя точно как стоят нещата.
Относно прословутите оплаквания - ами не подскачаме от радост ако се разлеем на 100 кила, нацепим се зверски или се измъчим като животно при раждане, НО това не е избор, сигурна съм че всяка от нас ако ще и хиляда пъти да и се случат същите неща, пак би постъпила така и за нищо на света не би се лишила от слънцето в живота си. Това не означава, че не бих се оплаквала от последици, като напр. кръст от който страдам и ще страдам с години след първата бременност, при мен това при друг разширени вени или напълняване или каквото и да било. Нали никой не би си помислил, че това означава че едва ли не се оплаквам, че съм станала или ще ставам майка!!!  #Crazy
Относно количките и парите - около 800/900лв сме определили, зимния кош е втора употреба, столчето за кола също - дават ми го познати. Не че 1000лв. за нас не са много пари, но има и нещо друго, когато човек не разполага с кой знае колко много внимава наистина за какво си дава парите. Предпочитам да дам 600 вместо 300/400 напр., но да знам, че е качествено и сигурно и едното спестяване няма да ми дойде солено. Още повече логиката ми е, че после ще я продам втора ръка и така сумата няма да е реално толкова голяма. И не мисля, че по даден показател хората трябва да се слагат под общ знаменател и да им се окачват етикети. Нямам навика да гледам в чуждата кошница, всеки си знае. Да има и хора с оскъдни възможности, ами да спрем и кулинарните теми, че има гладни, така ми звучи. Аз не съм от хората съвсем  без възможности, но не съм и човек с големи такива, това не означава, че четейки как някой си купува Стоке, запазва клетки или поддържа завиден стандарт на живот се дразня.
Ника ми -  Heart Eyes при първите ми стъпки в интернет се опитвах да се регистрирам с името си Лидия, но беше заето и от там дойде на дъщеря ми Ева / evkall - Евка на Лида  Heart Eyes Heart Eyes/
Съжалявам за тоя пост, идеята ми беше да кажа, че сме тук всеки да си каже какво го вълнува, да си споделяме мнения и тревоги, да черпим информация, а не да се оценяваме един друг. Нито да си лепим етикети.
Seengirl, честита кола.
Съни, честито прибиране. Сигурна съм, че от тук нататък ви чакат само щастливи мигове.  Two Hearts Същото и за Сара!!! Heart Eyes

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Съни, добре дошли у дома!  Hug Алина е много много красива, особено на снимката в близък план, с розовото, напрво е като изписана...  Hug  Heart Eyes С много практично гащеризонче е на изписването. А твоите сестри страхотно посрещане са ви устроили, чак аз се трогнах.  Laughing Като си представих само милата картинка на двете спящи дечица и ти любяща и спокойна как ги наблюдаваш и се просълзих от умиление...  Heart Eyes  Hug  Simple Smile

Ел Божко, на 20.09.

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Evkall, между желязото и магнезия трябва да има поне 2 часа разлика, аз така действам  Grinning
Ох, аз сега си видях резултатите от микробиологията, която пуснах онзи ден... Не съм се отървала от гадните гъби  #2gunfire Това лечение сигуро не помага  newsm78 Ще видим доки какво ще ми даде този път... Много са упорити, ужас  #Cussing out Ако не успея да ги излекувам има ли проблем за нормално раждане  newsm78 ПИше още и "Единични сег.левк.Лактобакт.в норма.Епит.кл.Дрождеподобни гъби", отдолу "ИЗОЛИРА СЕ CANDIDA ALBICANS" Да се притеснявам ли???
И още нещо да ви попитам, кремовете за зърна от аптеките ли се купуват  Rolling Eyes
Все се каня и за количката да кажа... Ние взехме Навингтън Кадет, 700лв струва. Още обаче не сме взели кошница за кола, уж са ми обещали да ми дадат, та да видим  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт