Отговори
# 300
  • Мнения: 35
Seengirl - и аз се боря и с гъби, и с анаеробна...Започнах с Флажил - нямах успех. После ми доставиха Далацин от Гърция - анаеробите се изчистиха, но гъбичките, естесвтено, се увеличиха...И аз като паднала от небето не пиех никакви пробиотици през това време...Сега сме започнали обратно - да ликвидирам първо гъбичките с Гиназол (може би и на теб това са ти дали, то е еднократно, но действа 3-5 дни и през това време не трябва нищо да се слага или прави...промивки, секс, кремове...). Та сега чакам да видим какви ги е свършил Гиназол -а...Истината е, че всичко започна откакто започнах да се лекувам  Sad В смисъл, нямах никакви оплаквания, докато не решиха да ми вземат секрет, който показа всички тези неща...и така се започна тази безкрайна одисея, дето трябва да свършва, защото наближава раждане : ) Надявам се и на теб Гиназол-а да ти е помогнал  Peace
Hariela - за ужас на всички кучелюбители тук ще кажа, че 3 от 5-те кучета в глутницата бяха убити (отровени) и откакто са само 2 се живее доста по-кротко. Но целият квартал беше подивял от тези кучета. Темата е дълга и ми е много мъчителна...и пак казвам, кучетата не са виновни, принципно...но ако няма нормални хора, които да се занимават с този проблем, това е краят на историята (не е нужно да споменавам, че разни ненормални съседи ги хранеха със разни сурови меса и т.н.). Бях чела преди години едно писмо на СЗО до България, как нямало страшно от тези кучета, как се засищала ареалната популация с кучета и като се наситела, те не се увеличавали повече и така нямало страшно, защото всяко куче си пазело ареала, познавало хората, които живеят там и нямало да има проблем. Добре де, мама му стара, аз нали не излизам само пред нашия вход, нали ходя и по други улици...да се моля всички улични кучета да ме познават ли? Айде, айде, СЗО! Ходила съм в доста държави - там не съм видяла и едно бездомно куче - Германия, Франиця, Италия, Испания, Португалия, Гърция, Хърватска, Холандия... ...Ама нито едно бездомно куче няма...СЗО що не им занесе малко кучета от Манастирски ливади да им попълни популациите...
Мацки, само да ви предупредя, че преди месец излизахме с едни познати в Борисова и като се е върнала в къщи е забелязала, че е ухапана от нещо. На др. ден е имала много силен и червен оток на крака си - отишла е, слава богу, на лекар ис е е оказало, че е ухапана от кърлеж, който я заразява с Лаймска болест. Лекувала се е последствие с 2-3 антибиотика, много продължително, засега е излекувана. Не гарантирам, че това е от Борисова, на е 90% вероятност. Не си застрахован никъде от кърлежи, но при Лаймската болест ранното лечение е супер важно - така че, ако имате необичаен оток след ухапване или ако нещо ви притеснява - отидете на лекар!
Аз отивам да чета книжка, че след ден си идва моята хубостница от Бабиндом и пак ще мина само на Хензел и Гретел : )

# 301
  • Мнения: 93
Кучетата наистина стопаните на кучета в София не се съобразяват къде ги разхождат. Няма данък за домашните любимци и породите обикновено са доста големи. Колкото по-голяма е породата, толкова е по - малък е шанса да видиш някой да почиства след кучето си. Бездомните няма какво да ги коментирам, това е пълен срам.
Детските площадки на доста места в София са много остарели и наистина са на бетон и на желязо, ако ли пък не денонощно има хора, които се напиват и пикаят по храстите, хвърлят фасове по замята, плюят и чупят бутилки. Много от новопостроените вече са разбити и надраскани с бомби.
майките, които пушат с едната ръка и разхождат децата си са голяма класика и много ме дразнят. Ама много. Като цяло съм привърженик на това парковете да затварят в определен час, а през деня да не се пие и пуши в тях. За да се възпита в детето да не свързва природата, парка, разходките с алкохол и цигарки, което неминуемо ще се получи като гледа как мама и всички наоколо си попушват наволя с биричка в ръка. Помните ли по миналата година как градинката пред Народния театър до Септември замириса на урина от километри.
Но като цяло аз обичам София и мога да кажа, че я харесвам. Мисля, че тя все повече се превръща в европейска столица, с доста приятен ърбан привкус. Тук имам невъзможно много приятели, които останаха. Имам спомени на всеки ъгъл, а на някой ъгли по два. Тук имам социален статус, за който съм се борила съвсем сама. Харесва ми архитектурата, дори новите графити по Шишман, както и партитата в отдавна затворили заводи. Дори напоследък забелязвам как има все повече окосени градинки и озеленени площи. Натоварва ме разбира се движението по улиците, но трябва да ви кажа, че след като се върнах от Щатите, малката крива уличка с много дупки и паркирали по тротоарите коли ми се стори най-милата гледка на света. Харесват ми зеленчуците от Плод Зеленчука под нас подредени в касетки и наелонови чувалчета. И ужасно много се гордея с това, че в София вече хората не се делят на богати селяндури или престъпници и бедни интелектуалци. Има много интелигентни хора около мен, с които се радвам, че споделям живота си. За сега не бих отишла да живея другаде, а бих останала и бих се борила с проблемите на София доколкото ми е възможно.
През цялото време говоря за София, а не България, защото живея тук последните 10 години и нямам наблюдение над другите градове в България.
Малко се отплеснах, но е така в малките часове  Simple Smile 

# 302
  • Мнения: 1
http://www.youtube.com/watch?v=jfWV9fFjMy0&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=c8xJtH6UcQY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=oV6p25rRb0E&feature=related

Не знам дали сте чували, но Лондон е свърталище на лисици. Те изпълняват функцията на българските бездомни улични кучета и котки.

http://www.youtube.com/watch?v=uIR8RtI9kaw&feature=related

# 303
  • Мнения: 1
Това са само няколко клипа за илюстрация. На едни познати им изядоха чихуахуато, а на нас оня ден ни гониха заека, маза ми не може да насвари да търчи на двора да ги гони. Моите кучета никога не са сами на двора. Тез гадове прескачат и най-високите огради. Ходят и пикаят пред вратата и така смърдииииии, а лаят им смразява кръвта!!!

# 304
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Не знам дали сте чували, но Лондон е свърталище на лисици. Те изпълняват функцията на българските бездомни улични кучета и котки.

Хи хи при нас пък има скунксове - и са защитен вид  Mr. Green но със сигурност не могат да се конкурират като популация с бг уличните кучета и май няма починали от тях (само миришещи  hahaha ) с две думи не са заплаха за живота и здравето на хората.

Имаме и мормоти и зайчета и катерички.

# 305
  • Мнения: 34
Seengirl , аз съм избрала Малинова за раждането, но тя не работи по здравна каса и не може да ми издаде болничния лист... за това отидох в кварталната поликлиника- при когото и да е- само да работи с ЗК и да ми даде болничен  Peace За съжаление попаднах на тази ужасна жена, която се надявам да не видя повече.  Naughty  ooooh!
иначе от Малинова съм много доволна. Разбрахме се да се чуем около 10.09, за да ме види.  Много мила жена, обяснява и е много спокойна. Частният й кабинет е в Кичука /по случайност е на 2 крачки от нас  Simple Smile / Аз се обадих за отворените врати в сряда  Peace там съм  Simple Smile да пием кафе преди/след това?  Hug
Желая лек и прохладен ден на всички  Hug  bouquet

# 306
  • Мнения: 89
И ужасно много се гордея с това, че в София вече хората не се делят на богати селяндури или престъпници и бедни интелектуалци. 

Колкото хора толкова и мнения. PeaceТи живееш там от 10 години аз съм живяла 20 и не съм забелязала подобно 'подобрение' newsm78 ,делят ги и още как .... последния впечатления Януари 2011,ако от тогава до сега се е променило нещо може,но не вярвам.   Peace

# 307
  • Мнения: 35
Lusine - къде имa партиtа в затворени заводи...тази вечер сме сами и е последният ни шанс да отидем на такова нещо за следващите 3-5 години  Wink BabyCakes - а стига бе, верно, че бях чувала, че има лисици в Лондон. Но чак пък толкова...и така да си ходят да пикаят пред вратата...
Айде до скоро!

Последна редакция: сб, 27 авг 2011, 11:10 от el_bozhko

# 308
  • Мнения: 1 262
elektra872009, по-добре ли си вече?
За стволовите клетки като цяло идеята е добра, но много ме съмнява да не изгорят хората дето ще си вложат там парите и здравето на децата си. Да не се окажат някакви измамни структури, че знае ли се какво ще е след 20 години?! Може да се изпарят като "ни лук яли, ни лук мирисали". И аз като повечето българи подлагам всяко нещо на съмнение, особено нововъведенията.  Laughing
Таласемия може да се лекува със стволови клетки /но здрави/, т.е., пациента не може да си стане клиент, така де.  Laughing Ако моето дете има таласемия, неговите стволови клетки не стават за нищо, а не може да се разбере има или няма веднага след раждането. Трябва да е минала поне 1 година /поне така ми каза хематоложката/. Иначе може да се присажда костен мозък, но операцията е много, много сложна и рискована и много малко хора оцеляват след нея. Плюс това става дума за тежката форма на болестта. Надявам се в тази тема да няма мами, болни от най-тежката й форма. Аз съм носител и за себе си съм здрава, само в по-натоварени физически моменти като бременност или операция, организма ми сдава багажа. Предполагам и Деси е носител, както и повечето хора с таласемия в тази тема. Така че не е болка за умиране, пак казвам. Има си минуси, но си има и плюсове - не можем да се разболеем от малария.  Joy

zellda, май и аз ще съм от майките дето описваш.  hahaha Не за театрото, но по принцип съм голяма маниачка на тема хигиена и постоянно преследвам мъжа ми и му правя забележки за миенето на ръцете примерно. Аз винаги си имам в чантата мокри кърпички и дори дезинфектант без изплакване.  Joy И като видя някои деца да се въргалят по земята, ми става лошо.  ooooh! Може би е добре за имунитета, но някак имам чувството, че ми излизат пришки само като ги гледам. Та сигурно и аз ще правя само забележки и ще тичам с мокри кърпички и дезинфектанти след детето.  hahaha

За кучетата наскоро като пресичахме един парк с мъжа ми вечерно време, някакви тийнейджъри водеха куче без повод /не разбирам от породи, но не беше от най-дружелюбните/. Та това куче като се залетя към мен...  Confused Аз по принцип недолюбвам кучета и се замислих тия луди ли са да си пускат кучето дори без повод. А в парка имаше и малки деца.  Thinking

Ех, Съни, толкова хубаво прозвуча твоето изписване, че чак се размечтах. ПОсрещнали са ви като принцеси.

# 309
  • Мнения: 873
Здравейте!
Лисиците в Лондон май наистина са голяма напаст, но това, че в Канада се разхождат животинки по улиците, ми се стори много сладко Heart Eyes

Таласемията наистина не е болка за умиране, но се отразява върху живота. Аз в пубертета бях осовбодена от физическо, защото не ми стигаше въздух да си покривам нормативите и децата ми се подиграваха Sad Когато раждах, се наложи да ми преливат кръв 2 пъти и искаха да си търся донори, които да дарят кръв за мен - отдавна не бях искала от приятели пари назаем и разбрах,че парите са нищо, когато ги помолихме със съпругът ми да дарят кръв заради мен Peace Моя първа братовчедка, по майчина линия, също е носител на анемията и това и провали мечтата да кандидатства за военен пилот-имаше високи резултати по математика и физическите тестове и се провали на кръвните ooooh! Освен това, много е важно да знаете дали имате таласемия и партньорът ви също да се изседва, защото ако и той я има (за минорната форма говоря), е вероятно (не помня в какви проценти) детето ви да се сдобие със злокачествената таласемия, а преди 15 години такива деца не доживяваха пубертета. сега се надявам да може да се лекува и тази форма на наемията Praynig и да завърша с нещо успокояващо-на една моя приятелка и откриха таласемията в 6-ти месец от първата бременност. Оказа се, че и съпругът и е носител и я бяха наплашили, че детето и е обречено. За щастие, прогнозите се оказаха неверни. При втората бременност и правиха амнио, за да проверят дали плода не е болен и няма да се наложи аборт. Оказа се, че и на второто дете нищо му няма Praynig

По отношение на цапането при децата-всъщност, цапане се получава при т.нар. свободна игра, при която детето опознава света и не е много здравословно да му се пречи в този процес. До миналото лято за Лили изразходвахме по 3 комплекта дрехи на ден. За щастие, имахме много дрехи, събирах ги и перях веднъж на 2 седмици. Сега се развиваме на тема упражнение на мускулите чрез катерене по катерушки-цапат се по-малко дрехи, но има опасност от падане. Баба и и дядо и постоянно и правят забележки, а а з просто стоя до нея и имам готовност да я хвана, ако падне. Няма да повярвате какви акробатики прави и не пада Peace

# 310
  • Мнения: 93
EvaNDJeL1Na, аз не искам да кажа, че няма и такова разделение. Има разбира се! Винаги ще ги има и Биад и Кева. Но вече има и Бъчърс, Уан море Бар, София Дизайн Уййк и много други (ако трябва да го опиша в заведения фестивали) Simple Smile
Просто исках да кажа, че наистина има и хора, които с добро образование и впоследствие работа си изкарват доста приличен стандарт, и то не малко! Така наречената заформяща се средна класа. И пак казвам, че говоря за София, а не за цялата страна, защото моите родители живеят в по-малък град и от тях знам, че там е доста трудно. Аз гледам да търся хубавите неща в заобграждащата ме среда и ако мога да се боря с лошите. Така бих възпитавала и детето си. Добре де като си живяла 20 години в София, не ти ли липсват кестените например? Това е една от причините поради която я обичам.
el_bozhko, знаеш ли какво ще направим следващия път като има нещо такова, нахранваме бебешорите в 12, оставяме ги на татковците и беж да ни няма към първия завод, който ни видят очите. Аз водя! Никакво затваряне в следващите 3,5 години. Като освобождаване го виждам аз.
Ох, все забравям да ви кажа аз живея близо до Южния и НДК и съм за разходки там. Има една много хубава, малка градинка близо до площад Журналист там също може да се ходи ако има някой в района.
Исках също да питам от къде да купя този аспиратор за нос Baby Vac, ако някой знае ще му бъда благодарна?
И да споделя, говорих с една педиатърка, която ми се стори много интелигентна и тя ми каза за бебето да ползвам перилен препарат Сано Сенситив. Били израелски и не съдържали ензими. Някой ползвал ли е? Endira, за тези Еко Болс пък четох във някъкъв чужд форум, че изхвърляли радиация във водата. Може и да не е вярно, но се поразрови за всеки случай.
Съни, разказвай как си!
Да ви кажа нямам търпение да започнем да раждаме, ей тогава ще бъде интересно във форума.

# 311
  • Мнения: 181
Здравейте!Аз минавам да ви прочета и да се разпиша,докато има време,че после не се знае. Grinning
Първата нощ вкъщи общо взето мина добре.Али беше малко киселичка,нооо...очакваше се. Wink

Радостчо,стискаш ли още? GrinningАма си почивай повече,де...Тия пердете и глупости...можеше да ги оставиш за друг път. Simple Smile

Евелина,много неприятно ConfusedАма не се ядосвай,сигурна съм,че нещата ще се наредят! HugА за халките и аз знам,че свекърите трябва да ги платят.Нашите те ги платиха. Wink

Сийн,айде честита ти кола.В нощтите,когато Али плаче,ще идваме да ни повозиш,че да се успокои. Grinning Hug

Мале,Хариелка,то и до твоето секцио не останало...Как бързо си минава времетооо...

Ами,момичета...със сигурност пропускам някой,нооо...Извинявам се,обаче... Hug Hug Hug Hug

# 312
  • Мнения: 1 262
Baby Cakes, стана ми интересно това изследване за таласемия на 5-ия ден от раждането. Моята хематоложка ми каза, че бебетата се раждат с някакъв фетален хемоглобин, който намалял след 6-ия месец и някъде след около година може да стане ясно дали детето има таласемия или не.  newsm78
А за какво е този витамин Кnewsm78
Колкото до това защо в България децата са неспокойни и агресивни, според мен отговорът на този въпрос се корени в семейството. ВСе още в България като че ли е едва ли не нормално да има домашно насилие, неразбирателство и кавги между родителите, които дори не правят опит да го скрият от децата си.  Sad
Ей, ама какви секси коремчета имате...   bouquet
nadenceto84, екстра ти е коремчето. Моят е по-голям.  Laughing Както се изрази един френд - все едно нося близнаци.  Laughing

Nuriii, наистина не е притеснително, когато става въпрос за хетерозиготна бета таласемия /най-леката форма/. И аз не знам какво ме притеснява. Най-вече, ако има такава, да не се товари много физически.  Laughing Доколкото знам не могат да станат професионални спортисти хората с тази форма на таласемия, защото по-бързо се уморяват и изтощават, но иначе са си здрави.  Wink Ако все още имаше казарма, мъжете с таласемия могат да я отърват.  Laughing За жените е по-страшно по време на бременността, макар че майка ми е износила 3 деца без проблеми и без да е пила никакви витамини.  Naughty

elektra872009, има едно лекарство природно - хималая. Малко люти и е подобно на виетнамското чудо /тигрова мас или както там се водеше/. Може да се мажеш отвън, някои дори с е мажели отвътре.  Shocked Доколкото знам има ефект и са само билки.

За съхранение на кърма знам, че има специални пликчета. Аз съм си взела някакви на Барбабебе - 20х210 мл пликчета са около 10 лв. Без БПА.  СЪс специален сензор за температурата. Peace

el_bozhko, много полезна информация си дала относно тази фондация "Надежда за малките".

evkall, между желязото и магнезия трябва да има 2 часа.

За  секциото досега не е имало лекар, който да пропагандира секцио. Напротив - навсякъде ме навиват за нормално раждане. Дори и от Щерев ми дръпнаха една лекция колко по-добре е да раждам нормално.  Laughing Ами да, като са им на една цена и нормалното им излиза доста по-евтино.  Laughing

# 313
  • Мнения: 35
[ нахранваме бебешорите в 12, оставяме ги на татковците и беж да ни няма към първия завод, който ни видят очите.
Joy OK, стига да не "протечем" на партито : ) ще си взема 2 чифта тампони за гърди  Joy
Чаршафчетата ми от Джъмбо малко се поразпаднаха след първото пране  Wink Поне оверлогът на места се изнищи, но пък няма да ги ползвам цели 2 месеца я  Wink!
Baby Vac - бях купила от интернет, сайта на Данет, но отдавна ги виждам по аптеките.
Съни -   bouquet от цялата агитка за първата нощ с принцеса в къщи!
Мацки, да спам-на малко темата - не искам да правя реклама, а да ви споделя и да ви се похваля. Майка ми от 10-на години (откакто има внучки - засега има 3 внучки от 2 дъщери, сега чака трета - женско царство!) - та пише детски стихчета. Драска си ги на някавки листи. И като се роди Елица ми подари една тетрадка със стихчета...та в момента част от тези стихчета могат да се намерят в книжарниците в 3 много красиви книжки. Подходящи са за най-малките, 2-5 години може би. Тайно от нея намерих художник и издателство (само ако знаете какво ми костваше това...) и ги издадохме. Беше голяма изненада! Искам просто да ви споделя, аз нямам никакъв финансов интерес от продажбата на  тези книжки...
Поредицата се казва "Джобни стихчета", защото са кратки и са за най-малките. Ето ги:
Жаба Жабурана
Писана
Хубави дни

За мамите с каки и батковци : )

Айде да ходя да търся нощница, че тази, кяото съм си приготвила се оказа без копчета  ooooh!

Целувки!

Последна редакция: сб, 27 авг 2011, 11:32 от el_bozhko

# 314
  • Мнения: 775
Ще се разхождаме във всички паркове, само да стигнем до там. Остава и да се науча да шофирам, че иначе за никъде не съм, ама пусти страх.
Аз тази седмица съм без дете и съм си набелязала всякакви задачки.
Весел уикенд от мен!
А, стихчетата са супер, Сами обича да чете такива, че са кратки.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт