не е лесно да си намерим място в тази европа !!!!!!

  • 2 623
  • 37
  •   1
Отговори
Здравейте мами

Аз съм нова в този форум и се казвам Теодора.
Живея в Испания от 6 години обаче тук вече не ми харесва защото заплатите не са много интересни в моята професия и имам много проблеми с испанците, не са много толерантни с чужденците. За повечето от тях, българката е курва която търси испанец за пари. Познавам много българи които също не са добре тук защото манталитета тук е много прост, преди време беше голяма мизерия  и затова испанците са много комплексирани. И не само това !!!! те са много мръзни има още апартаменти в Барселона които нямат вода. Имам колеги които са доволни да ми кажат че не се мият !!! абе ужас ....

Имам приятелка която е женена за белгиец и мислех един момент да живея там но белгийците са много..... как да ви кажа.. малко кретени, да точно така !! намерих думата които търсих и друг проблем е че не говоря фламандски език.

Значи ще живеем, аз и моето бебе в германия, имам много познати там, поточно в Франкфурт. Според приятелките ми, Германците са неприятни, много студени като хора, просто те се германци. Но аз говоря немски и намерих вече работа,  Хайде няма  да пиша повече, приятна нощ на всички мами.

# 1
# 2
  • Мнения: 1 581
Здравей, Теодора!
Явно си понатрупала гадни емоции и впечатления покрай обикалянето из Европа. Може би аз имах късмет, че разказите, които толкова бях слушала за англичаните, не се оправдаха, пък и аз не поддавам много на чужди влияния, изградих си собствено някакво не дотам отрицателно отношение  Wink
Не че не срещам странности, но не ми пречат. Пък и общувам май предимно с чужденци. И не се оплаквам. Така да се каже, щастлива съм  Grinning
Тук избягваме да "плюем" по чуждото, събрани сме от всички краища на земята, да - обединява ни това, че сме българи, но има много мами, женени за чужденци, испанци, белгийци, немци, и предполагам не споделят твоето мнение.
Та нека сме толерантни. И най-вече да не поставяме всички под общ знаменател. Така няма да си затваряме очите за стойностните хора, макар и под чужда националност, за която сме чували гадни неща  Peace Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 430
Желая ти много късмет и щастие Теди и дано намериш наистиня подходящо място за вас Hug

# 4
  • Мнения: 7 605
Привет Теди,

и аz ти желая успех. И аz съм живяла в раzли4ни държави, и то не само в Европа, и трябва да ти кажа, 4е всяка една държава има свои плусове и минуси, идеално място няма. СъЩото се отнася и до хората, навсякъде има идиоти и пи4ове. Виж в България колко хора съЩо нямат вода в жилиЩето си, да не говорим zа идиотите, които ги има и там  Wink Гледай положително на неЩата и не бъди отрицателно настроена оЩе преди да си пристигнала, дай йм Шанс и на тях  Wink

# 5
  • Мнения: 3 098
Теодора,вярно,4е в Барселона е разли4но от др.комунидати,затова заЩо не опиташ първо да се преместите на др.място из Испания.Щом ти е мъка лицемерието испанско,как Ще живееш пък оЩе по на север?В Испания поне само лицемерни4ат,но не пре4ат.Нали знаеш,ку4е,което лае,не хапе.
Но каквото и да сте решили,успех ви желая Wink

# 6
  • Мнения: 2 381
Теодора с този начин на мислене незнам къде ще ви хареса.

Ако испанците са нечистоплътни и нетолерантни, австийците- кретени, а немците студени ще ти е изключително трудно където и да сте.

# 7
  • Мнения: 4 399
От постинга ти оставам с впечатление че си много негативна настроена към всичко чуждо. Истината е че животът в чужбина не е за всеки. След като не намираш нищо положително в държавите които обмисляш като място за живот, защо не се върнеш в БГ.  newsm78 В крайна сметка важно е човек да се чувства добре, а не къде ще живее.

# 8
  • Мнения: 384
Теодора с този начин на мислене незнам къде ще ви хареса.

Ако испанците са нечистоплътни и нетолерантни, австийците- кретени, а немците студени ще ти е изключително трудно където и да сте.

Ники, забрави да добавиш американците колко са тъпи, ама пък те не са в Еропата, сори Grinning

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Живея в Испания от 6 години обаче тук вече не ми харесва защото заплатите не са много интересни
лошо newsm78

# 10
  • Мнения: 1 854
Теодора с този начин на мислене незнам къде ще ви хареса.

Ако испанците са нечистоплътни и нетолерантни, австийците- кретени, а немците студени ще ти е изключително трудно където и да сте.

Ники, забрави да добавиш американците колко са тъпи, ама пък те не са в Еропата, сори Grinning

И холандците не са изкоментирани, но фламандския е близьк до холандския, а щом Теодора не го владее, значи и те отпадат.

# 11
Za6to ne doide6 v SWITZERLAND...!!!Ei,kak hubavo zvu4i ,a !!!!Pak zaplatite sa dosta po-golemi ot nemskite ,zatova te se preselvat ve4e nasam...

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ами newsm78.....има една прикаzка..."на калпавия космонавт - космосът му пречи"
та при теб май е грешката, не в Европа...... Rolling Eyes
но ти пожелавам успех да намериш своето място под слънцето....

# 13
  • Мнения: 4 212
Интересна среда имаш.
Ве4е не са ти интересни заплатите.  newsm78 То май не е много подходящо такова определение. Най интересни са заплатките в Англия. Да не ревнеш от там, 4е тоалетните им са на двора Mr. Green
Ами късмет  и от мен. Само един съвет, не си мисли 4е в северна Европа е по добре. Моята приятелка взимаше 800 ? заплата, толкова колкото взимат и тук за същата работа.
Освен ако не си тесен специалист, но така като 4ета, не си. А тук за такива плащат доста пари. Отивам да проверя дали ми те4е вода от 4ешмата.

# 14
  • Мнения: 1 246
 newsm78 newsm78 newsm78
Не знам какво да кажа,за сега имаме вода....взимаме добри пари....късмет,все пак.

Общи условия

Активация на акаунт