Колан след раждане

  • 40 871
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Е кючек пък съвсем ме мързи да си играя сама. А за колана - забравих да споделя, че го сложих 40 дни след секциото, и с него ми беше по-лесно да ходя, защото не ми се клатеше корема.

# 46
  • Мнения: 3 932
Аз се напъхах в ластични гащи веднага след раждането (секцио), незнаm дали иmаше някакъв огроmен ефект, но поне не mи се плацикаше нагоре-надолу кореmа. Сега с mалко диета и йога съm отново на изходна позиция  Party

# 47
  • Мнения: 4 668
Сега с mалко диета и йога съm отново на изходна позиция  Party
Йогата и правилното хранене правят чудеса  Peace
Аз смея да твърдя , че заради комбинацията от двете съм в страхотна форма .

# 48
  • Мнения: 79
Плацикащи и клатещи кореми , вие ме разсмяхте Laughing ! И аз имам голям корем Embarassed .Остана ми още от първото раждане . Тогава слагах колан ,но  нищо .Някои казват ,че като родят ,още в първите 2 часа  слагат торбички с пясък, за прибиране на корема , но на мен не ми слагаха нищо. А при второто раждане не съм слагала колан , защото бях секцио и много ме болеше операцията !Сега си ходя с коремчето за съжаление Embarassed !

# 49
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
След 1-вото секцио сложих колан почти веднага. Обаче беше лято и голяма жега, та издържах само 2-3 дни. Към 3-4 месец се беше прибрал коремът ми.
Сега след 2-рото секцио не го слагах въобще, коремът ми се прибра около 6-тия месец, по-бавно от 1-вия път, но не ми беше голяма грижа. И без това очаквах да не се прибере и двата пъти, като се имат впредвид годинките ми.
Истината е, обаче че коремната ми мускулатура е доста стегната и коремът ми и двата пъти не е бил много голям.

# 50
  • Мнения: 21
 аз се натиках още на изписването в едни ластични дълбоки гащи уж да ми стягат корема, но не ми стягат достатъчно май и ще пратя да ми вземат по-маък номер (поне си намерих гащи за по 5лв) аз не мислех че ще се събера толкова бързо.... след първото раждане бая време мина докато си влезна в панталонит и си останах с коремче, не че очаквам сега да се сдобия с плосък корем но се изненадах колко ми спадна корема.... при мен го няма това плацикане и клатене (имаше го първия път)

# 51
  • София
  • Мнения: 337
Ластичен колан ползвах след всяко от ражданията ми (3 пъти все секцио).
С благословията на лекарката, колан сложих още на 2-ия ден в болницата, веднага след раздвижването. След самото раждане винаги съм имала торба с лед (пясък) на корема за около 2 часа.
На мен коланът ми помагаше и за намаляне на болката при ходене.

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Колан сложих веднага, след като се прибрах у дома. Т.е. 3тия ден. Не знам дали от него, но коремът ми се прибра бързо. Раждах нормално.

# 53
  • Мнения: 146
и аз след раждането исках да си купя, но все отлагах и корема ми сам се прибра и то доста бързо

# 54
  • Мнения: 273
Родих нормално,5-6 дни след раждането ходих на лекар и ми казаха,че мога да сложа,за 3 месеца изчезна напълно  Peace

# 55
  • Мнения: 2 658
За мене е пълна заблуда, че прави кой знае какво. Коланът, имам предвид. Парвия път носих близо два месеца, щото... трябвало да се носи колан след раждане да се приберял корема. Така казваха. Не знам имало ли е смисъл, не вярвам.
Втория път не съм слагала и за ден, даже не съм се сетила за набавяне на такова нещо. Ми изглеждах по същия начин, че може би и по-бързо даже си възвърнах вида.

Мисля, че това да се слагат колани е остаряла и безсмислена практика. Освен, ако не е по някакви конкрени причини. Но ей така, на общо основание... е глупава работа. Не че пречи.. осбено.. но и толкова помага.

# 56
  • Мнения: 38
Колко време след секцио може да се постави колан за стягане? И от къде сте закупили такъв? Интересуваме само колан ,а не тези които се продават с бикини-цялостни. Благодаря Ви предварително!

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 644
Колани продават в аптеките, струват около 3 лв. Някои слагат веднага други чакат, консултирай се с доктора за това кога може. Аз сложих около 20 ден и не видях никакъв ефект...

# 58
  • Мнения: 273
Колко време след секцио може да се постави колан за стягане? И от къде сте закупили такъв? Интересуваме само колан ,а не тези които се продават с бикини-цялостни. Благодаря Ви предварително!

Аз го купих от аптека,моя струва 25 лв. Тези по 3 лв. не знам дали действат,но с моя имаше голям ефект.Попитай лекаря си кога можеш да сложиш  Peace

# 59
  • Мнения: 309
Имах много малък корем и през двете бременности .Коремът ми сам се прибра за броени дни буквално.Имам колан - такъв като ластичен бинт ( дано ме разбирате ) .Слагам го обаче само заради кръста , защото от време на време ме приболява - екстра от секциото . Wink

Общи условия

Активация на акаунт