Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 авг. 2011, 21:31 ч.

Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

• 7 583
  • 153
  •   1
Отговори

Анкета

Голям град или село?

Опции:

• в рока
къде се чувствате или бихте се чувствали най-добре-в малко или голямо населено място?В метрополиса или на село?Къде е идеалното място за живеене според вашите разбирания и приоритети?Предимствата на многолюдният град и спокойното селце?

Ако се повтаря темата ме извинете Peace

# 1
  • Между гори и планини
Предпочитам златната среда. Град  като Варна ме устройва напълно.
Живяла съм на място  като село - беше ми приятно няколко дни, после - пълна скука. В голям град (живяла съм в мегаполис) ми беше много, много хубаво. Там винаги нещо се случва, има динамика, по-богат културен живот. На село бих ходила само в почивните си дни, да заредя батериите.

# 2
Ох, пускаш много щекотлива тема. Иначе, за мен, така наречената "златна среда" е големият град, не от суетност, а заради предлаганите възможности.

# 3
Ох, пускаш много щекотлива тема. Иначе, за мен, така наречената "златна среда" е големият град, не от суетност, а заради предлаганите възможности.
И удобства на които сме свикнали Peace.

# 4
На село, но без селската работа.По скоро идеално ми е както съм сега, хем на село, хем на 10 минути от центъра на голям град.

# 5
На село. Обичам тишината, спокойствието по улиците, даже следващата ни къща искам да е някъде в полето, без съседи ей таи в пустошта. Нооооо обезателно и двамата да разполагаме с коли.

# 6
Я си помисли като дойде есента какви коловози от кал ще се образуват. И като затънеш, кой ще викнеш да те тегли от пустошта Joy?

# 7
Я си помисли като дойде есента какви коловози от кал ще се образуват. И като затънеш, кой ще викнеш да те тегли от пустошта Joy?

Ще си насипя пътчето с чакъл /камъни/ абе няма ви издавам планa си, че да не стане много населено. Mr. Green

# 8
Аз пък съм за големия град. София ми е малка, но навън не бих виряла дълго /чужбината ми е дестинация само за почивка и екскурзия/, че тука сме по-джаста-праста, че и с непознати контактуваме...
Както и да е.
Имаме вила с максимални удобства и аз ходя там веднъж на 4-5 месеца /с отвращение/. Не е моето място, за съжаление на мъжа ми. Спокойна съм, когато чувам шумовете на града, тропането у комшиите, дишам прахта по големите кръстовища и ми иде да се гръмна в тълпата. Но... есените в големите градове са приказка...

# 9
Ами зимата в пустошта са приказка. Навалял сняг, никакви дири по него, милУто рине снегът....ех, идилия.
Пак на вас некои съсед като си спретне  купон с дива чалга ще има да пускате теми оплаквайки се от съседите.
 Mr. Green

# 10
И двете сте прави, но от своята си камбанария Peace
Аз харесва живота и идилията на село. Тишината, чистотата, спокойствието. Но в момента в който ми се разболее детето или спешно посреднощ ми дотрябва денонощна аптека, се заричам, че скоро крака ми там няма да стъпи.
В София ми харесва, но лятно време не може и със синджир да ме вържеш да остана тук. Или пък през първите топли пролетни дни напр.

# 11
Оооо, голяма приказка - нямам думи. Преди няколко години, отивайки на вилата /при това не в пустошта, а само на 25 км. от София в доста цивилизовано място/, попаднахме в пряспа на пътя. Откарахме няколко часа в студ, сняг и нерви, докато случайно не мина комшия с джип и ни издърпа, а после трябваше премръзнали да палим локалното парно и печките и да се чудим на кой свят сме.
Обичам зимата, но тогава ми се насъбра зима за 10 г. напред. В града е мръсно и кално, ама си е друго.
Аааа, живея на място, където купон с дива чалга няма как да се случи. Sunglasses

# 12
Е, такива случки винаги и на всеки може да се случат.
Азаф е права, че чара на зимната магия изчезва на мига, когато се наложи премръзнали да се пали парно или камини. И ние сме го изпитали, та ми е ясно. Или заради зимната буря да ти угасне тока на 31 декември и да ти го пуснат на 02 януари. И това ни се е случвало.
Ние в това отношение от няколко години сме облагодетелствани поради факта, че свекъра живее с нас. Той има грижа за парно, изриване на сняг, поливане лятно време и прочие.
Но на този етап от живота си, все пак бих и предпочитам града.

# 13
И на двете места ми е добре. Живеем 9 месеца в града, останалите на село. Но, има 1001 фактора да се чувствам комфортно в провинцията. Не бих живяла там при битови условия, различни от тези в града, също така и не бих живяла на твърде отдалечено място (провинцията ми е на 20 км. от столицата). Градът обаче ще е основното ми местообитание в близките 12-15 години заради образованието на децата ми. Трудно е да се пътува ежедневно до града с малки деца. Правят го мнозина, но с цената на големи компромиси.

# 14
Не съм сигурна дали предпочитам мегаполис или просто голям град, но в малък град не мога, в село пък съвсем. Виж в някоя вилна зона покрай морския бряг и на 10-15 км от центъра града (Варна) с удоволствие ще се преместя. Даже го планирам вече. Още малко да порасне щерката, че не искам да съм вечният шофьор.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт