Ню Йорк или Горно Нанадолнище?

  • 8 335
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Всяко място си има предимства и недостатъци /видяла съм по малко от всичко, та мога да направя разликата/.
Предпочитам да бъда там, където са любимите ми хора и аз самата се чувствам добре, няма значение дали е град, село и т.н.
Както казва Ремарк:" Най-красивият град на света е този, в който сме щастливи."

п.п. Иначе темата ти е с богат "потенциал" за междуфорумски спорове, "мерене на това и онова", разпри, веселби и т.н.  Wink  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 199
В града децата няма къде да играят, на село пускаш го и тича на воля,ти си седиш/лежиш в люлката и четеш книжка идилия. Храниш го с био продукти от собственната ви градинка...

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Определено съм привърженик на големия град.
Даже не си ходя на село - като стоя един ден и на втория полудявам от скука и тишина. Даже не мога да спя както трябва.
Наистина за малки деца е чудесно селото, да тичат и играят. Но като дойде ред да тръгнат на училище и става проблем.

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 23:58 от Stanislava_

# 18
  • Мнения: 4 965
В града децата няма къде да играят, на село пускаш го и тича на воля,ти си седиш/лежиш в люлката и четеш книжка идилия. Храниш го с био продукти от собственната ви градинка...


Мдааа, а къде остава общуването с децата и посещението на курсове, събирания и др.?!
 Удобство е, да. На вилата не ги виждам по цял ден и съм спокойна и си почивам, но детето има нужда и от дрги неща, различни от тичане и беснеене по поляните. Peace
Пък и не пречи да идеш да копаеш 2 пъти в месеца...

Последна редакция: пт, 26 авг 2011, 23:22 от azaf

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Храниш го с био продукти от собственната ви градинка...


Да бе, ще копая друг път  Mr. Green

Не мога да вирея аз на село. На втория ден вече съм полудяла. Обичам си града, удобствата и Топлофикация. Бойлер и газ у дома си не искам  Grinning

# 20
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Както казва Ремарк:" Най-красивият град на света е този, в който сме щастливи."

любимият ми писател Hug Hug

Аз обичам спокойствието.Чувствам се най-добре,когато съм на село.Но разбира се животът там има и своите ,минуси

# 21
  • Мнения: 2 199
Ей, мързелани такива, няма да покопаят малко, после щяхте да се хвалите с био продукти ама не. Mr. Green
Азаф, казах 4e имаме коли, ще караме децата на квото трябва.
За да съм честна, детето ми е голямо, но и наистина харесвам селото, сега също живеем на село, европейско което е доста култивирано. Но пустошта си ме влече.

# 22
  • Мнения: 17 546
Преди 5 години сигурно щях да се фръцна и да кажа, че за нищо не заменям големият град, но явно остарявам... Mr. Green Искам тишина, искам стените на моят дом да не са краят на моето лично пространство, а то да продължава още няколко метра извън тях с простор и зеленина. Искам да си събуя чехлите на терасата и с първата крачка да стъпя боса на тревата. Абе, с други думи, искам да живея на 5 километра от големия град. Дори знам къде точно искам да е това място. Даже си мисля, че така ще стане един светъл ден. Sunglasses Wink

Но няма да копая! Naughty Laughing

# 23
  • Мнения: 1 296
Че аз да не би да копая като имаме къща с 3 дк двор?
За поддръжка на тревни площи и ако имаш градини, си наемаш сезонно някой, който да идва в определени дни да свърши това, което му се възложи.
По селата безработен народ бол.

# 24
  • София
  • Мнения: 30 125
признавам си без бой, че съм градско чедо и то отвсякъде. На село не мога да вирея  Embarassed Ходила съм на гости на мои познати по села, много ми харесва- спокойствие, чист въздух и т.н., но за кратко. После започва да ми липсва динамиката на големия град. Сега вече с детето пък е немислимо да сме в малък град или село- образование, възможности за запълване на свободното време, на по-късен етап културен живот и т.н. Големият град дава и големи възможности, макар че и много взема, но това е положението.

# 25
  • Мнения: 3 371
от дъното на душата си ненавиждам тишина, усамотение и изолирани места за живот. нищо по-тягостно, нещастно и кошмарно за мен няма. единственото, което ме спохожда са суицидни мисли. особено ако е мрачно, тъмно, влажно, сиво и похлупено. чувствам се умряла, с тотална липса на жизнен тонус. живот на забавен каданс.

слънце, цвят, хора, шум, миризма на бензин, суматоха, динамика, движение, глъч - това е моето място.

# 26
  • София
  • Мнения: 30 125
за мен лично интерес би представлявала една анкета. Какъв ли ще е резултатът, ако приемем форума за представителна извадка  newsm78

# 27
  • Мнения: 52
Университетски град, през който минава голяма река (140хил. души, половината студенти). На 6-8 км. от едната страна -море, на 6-8 км. от другата страна -планина.Без промишленост в околностите. Запазени стари сгради, паметници на културата, много зеленина и цветя. Да ухае на разцъфнал жасмин и да мирише на история. С международно летище , украсено с арки зеленина и декори от опера, на разстояние , което би могло да се измине и пеша. Със затворен за автомобили център и безупречен градски транспорт. С малки хлебарници, месарници, плод-зеленчук, кафенета, ресторантчета, бутици и галерии.(големите вериги магазини-извън града или поне в края му.) Не много голямо жилище в центъра с градина с палма, круша, кайсия, лимон, мандарина , маслина, цветя и билки (домати и краставици-не! )И разбира се най-важното-живот, здраве и щастие.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре се чувствам в малкия град, в който съм сега. Само да беше още малко по-близо до морето.

# 29
  • Мнения: 2 199
А защо  селото го виждате в мрачни тонове, то и на село изгрява слънце.

Общи условия

Активация на акаунт