Сушени чушки пълнени с боб...как?

  • 4 225
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз сега в момента го варя боба!  Grinning
Правя си запръжка, в която слагам: лук (може и морков), 1-2 лъжици брашно, червен пипер, сол, бял пипер и доматено пюре. Запръжвам го, но ако сега, след варенето ми е останала повечко вода я изхвърлям. Когато смеся всичко, го оставям да си покъкри още малко - 5-10 мин., като внимавам да не го разваря и бобчетата да се смият. Почти накрая (малко преди да вдигна тенджерата от котлона) стривам малко джоджен. Махам от котлона и слагам малко наситнен чесън - така да се задуши при врелия боб.
Това е.

Ще го оставя на терасата и утре така студен ще го пълня в чушките (предварително попарени), че е по-лесно и не тече/пари. Ето защо не запечатвам чушките...просто боба си е в тях и не ми теква. Редя в тавичка (по-горе нейде описвах как), поливам с малко вода и мазнина и пека до покавеняване на кората на чушките. Бе то почва да се носи едно ухание...ммм...познава се, че са готови   chef

# 31
  • Мнения: 5 228
Вчера правих пробно чушки, да не се изложа утре, и станаха страшни. Малко разварих боба, но пак беше хубаво.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вчера правих пробно чушки, да не се изложа утре, и станаха страшни. Малко разварих боба, но пак беше хубаво.

Бравооооооо  Party

То не е кой знае каква философия, но все пак не е хубаво боба да е на каша. Или поне за мен не е добре!

# 33
  • Мнения: 5 228
Да, по-хубаво ще е ако не е толкова разварен, но и така не останаха. Шани, отърва твоите чушки.  Laughing

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Шани, отърва твоите чушки.  Laughing

нямаше грижи бре  Hug....току-що направих боба и утре само ще тъпча  Laughing

# 35
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз си направих боба с чушките. Малко тъпо се получи, но майка ми ме изработи.  Twisted Evil Каза ми, че част от боба трябва да се пасира и да се смеси с останалия, преди да се пълнят чушките. Така стана малко кашалотина...  Confused Не че не са вкусни, даже много, ама яд ме хвана!  Close Отделно като ги сложих да се пекат, боба изтече в тавата, та пак ги пълних, повдигах тавата от едната страна... Егати пишман готвачката съм!  Embarassed ooooh!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Сега да ви кажа и аз за мойте чушки, понеже никога не съм правила и като ви четох как си облизвате пръстите тука реших да пробвам и аз. Взех някакви сухи чушки в пакети, които като попарих във вода изобщо не си показаха "месото", сварих си боба както си го правя обикновенно, но със значително по-малко вода, запекох го малко и напълних чушките, които пропуснах да спомена, че са много дребни. В рецептата на Тането четох за завиване на крайчетата, за да не се разтичат, но това незнам как да стане с мойте чушки, аз ако ги завия трябва по едно бобено зрънце да им сложа само. В момента са подредени в тавата и мисля утре да ги запичам, освен малко мазнина и малко вода какво друго да сложа? Хич не ми изглеждат апетитни, явно някъде съм объркала рецептите  #Cussing out

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опааааа, още 2 нови кандидат гостенки за у дома  newsm53

Зъхи ве, не е ли каш'лотина (макар, че и така си звучи достатъчно гадно  Sick)??? Щот кашалота си е достоен за възхита звяр  Sunglasses

Пък и ти няма да се снимаш с чушките, та да им търсиш фасон, а ще ги папаш!  Party


Валко - нищо друго освен сол, вода и олио. И ги мяташ да ги пекнеш! Сложи ги с отвора към стената на тавата, а в средата им събери дупетата на чушките. И плътно една до друга. А "месо" нямаш, щото много са пресъхнали, но все нещо ще изчоплиш утре, надам се  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 399
Значи, в мойта рецепта /и на Тането/ бобът не се разтича, защото като се свари/без подправки/ се отцежда и не остава грам вода. След това вече му се прави запръжка и т.н.
Стават и много ароматни, защото подправките /джоджен, магданоз, чубрица, черен пипер и солта/ се слагат накрая, без да се подлагат на никаква термична обработка.
Аз пак ще повторя, че стават страшно вкусни, пък може и да "навия" някой да ги направи по този начин Laughing Laughing

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Валко - нищо друго освен сол, вода и олио. И ги мяташ да ги пекнеш! Сложи ги с отвора към стената на тавата, а в средата им събери дупетата на чушките. И плътно една до друга. А "месо" нямаш, щото много са пресъхнали, но все нещо ще изчоплиш утре, надам се  Simple Smile
Каква сол бе Шанко, на хемодиализа ще минем аз нали сол слагах като варих боба  Rolling Eyes
А за чопленето яко ще е казвам ти няма грам месо само люспи  Close
Ще идваме у вас то се е видяло  Hug ама ако ще ти е по-удобно мини през нас да ми наготвиш  Crazy Mr. Green

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малко солчица само наръсваш в/у тавата. Загадъчно. Айде чакаме ви с подаръците  Mr. Green

Стелла, тя рецептата си е една и съща по същество  Grinning. И аз слагам подправките съвсем на края Wink и запържвам почти "сух" боба...

# 41
  • Мнения: 299
И на мен боба не ми се разтича, но като се свари веднага го отцеждам. Аз боба го правя с печени белени мариновани чушки от буркан (например на "Дерони"). Чушките леко киселеят и на мен така ми е по-вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт