Пак за кърменето и менструацията

  • 1 756
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Кърмя изцяло вече 5 месеца. Предния месец за първи път след раждането ми се появи много слабо кръвотечение - като в последния ден от цикъла. Продължи 1-2 дни. Сега, след един месец, пак имам такова - то направо си е няколко капки. Въобще не е като нормална менструация. Мами, на някоя от вас случвало ли се е нещо подобно? Взех да се притеснявам да не е нещо друго...  Confused  :unsure:

# 1
  • Мнения: 3 379
Аз също си имам менструация, още след като ми преминаха лохиите ми дойде з апърви път. След това два месеца по-късно. А си кърмя  Confused

Ми при мен не е точно капки, но също е много по-малко от преди - само 2-3 дни и то не така обилно.

Мисля, че докъто кърмиш ще е все така - нередовно, слабо или променливо количество, няма да има ритъм и ред както преди  Confused  Wink

Не мисля, че има защо да се притесняваш. Все пак, ако продължаваш да се чудиш, най-добре отиди на гинеколог.

# 2
  • Мнения: 289
А чували ли сте поверието, че когато майката има менструация, кърмата придобивала друг вкус (конкретно в дните на менструацията) и някои бебета я отказвали? На мен тук две жени с това поверие ми обясниха, защо са спрели да кърмят... Дошло им било и бебетата като почнали да се извиват, че не щат да се кърмят, майките какви ли не нови прийоми не били изпробвали, на четири крака надвесени над децата да кърмят и, едва ли не, стойки на глава, но бебетата твърдо отказвали... и накрая майките се били предали и им дали шише... Мислите ли, че може да има нещо вярно в това?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: lyra
А чували ли сте поверието, че когато майката има менструация, кърмата придобивала друг вкус (конкретно в дните на менструацията) и някои бебета я отказвали? На мен тук две жени с това поверие ми обясниха, защо са спрели да кърмят... Дошло им било и бебетата като почнали да се извиват, че не щат да се кърмят, майките какви ли не нови прийоми не били изпробвали, на четири крака надвесени над децата да кърмят и, едва ли не, стойки на глава, но бебетата твърдо отказвали... и накрая майките се били предали и им дали шише... Мислите ли, че може да има нещо вярно в това?


Много съмнително.
Има, разбира се, много чувствителни деца, но те са рядкост. По-скоро майките стават нервни и нетърпеливи.

# 4
  • Мнения: 1 517
При мен няма промяна, свързана с кърменето. Само се чудя дали това не може да е цветна бременност, не знам как е тогава...
А на гинеколог ми е трудно да отида, защото няма на кого да оставя бебето...  Sad

# 5
  • Мнения: 1 770
Според мен е нормално. На мен ми дойде кратка менструация малко след спирането на лохиите. След това я няма никаква. Преди седмица-две усетих леки болки ниско долу и имах съвсем леко зацапване. Нищо повече след това. Кърмя изключително вече 4 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: lyra
А чували ли сте поверието, че когато майката има менструация, кърмата придобивала друг вкус (конкретно в дните на менструацията) и някои бебета я отказвали? На мен тук две жени с това поверие ми обясниха, защо са спрели да кърмят... Дошло им било и бебетата като почнали да се извиват, че не щат да се кърмят, майките какви ли не нови прийоми не били изпробвали, на четири крака надвесени над децата да кърмят и, едва ли не, стойки на глава, но бебетата твърдо отказвали... и накрая майките се били предали и им дали шише... Мислите ли, че може да има нещо вярно в това?

На мен ми дойде мензиса тези дни и наистина май имаше нещо такова. Ива се извиваше като червей, ту захапе, ту пусне. Кърмила съм я на двете гърди за по 2-3 мин. и сменям, при това сме в движение - вървя и пея. Голям чанч. Сега ми преминава и вече е по-друго.

# 7
  • Мнения: 3 379
Може и да се променя вкуса, но чакс отбиване ??? Аз имах проблеми с Гого първия път кат оми дойде, но то съвпадна със стачката дето ми организира. Сега нямах проблеми никакви със сукането.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Действително, някои майки казват за промяна във вкуса, която много чувствителни бебета отбелязват, но не се отбиват - това е доста крайно, ми се струва.
За мензеса - и при мен беше така първите няколко месеца (дойде ми 8 месеца след раждането), и бях крайно обнадеждена, че ще си остане така завинаги - по 1-2 дена по няколко капки. Ама не би - сега си е като преди, с пълна сила. Не виждам никаква промяна при Мая, суче си и ушите й плющят.

# 9
  • Мнения: 1 391
а наистина ли не се забременява докато се кърми?!?! Всъщност чувала съм че се и забременява... Откога, след раждането е опасно да се забременее?! Защото съм със секцио и трябва наистина да се пазя поне 2 години.... Има ли риск съвсем в началото?

# 10
  • Мнения: 289
Collibri, аз знам, че, за да можеш да разчиташ на кърменето като контрацепция, трябва интервалите между две кърмения да не са повече от 4 часа, включително и през нощта. Иначе си е вярно, навремето за това жените толкова дълго са кърмели - да не забременеят веднага отново. Преди известно време се изписаха няколко страници за дългото кърмене и се изтъкваше бабите ни как са правили, те наистина са кърмили по 2 години и повече, но не за друго, ами защото не е имало друга контрацепция Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 391
това ще да е супер, ако работи наистина...
Аз сега много се чудя какви да ги вършим.... Защото хем определено не бива да забременявам, хем се чудя да се пазим ли и май ако се пазим остава само най-популярния метод - с презерватив... Не мога да използвам нищо друго засега след секциото и докато кърмя....
А пък от друга страна, толкова е по-добре без....
Ама шубето голям страх! Да не направим някоя беля...
щото аз кърмя на 3 часа, ама нощно време правим почивка 7-8часа. .. не са малко... А да ставам специално да се цедя, също не си е работа.....
Въй въй, кво да правим момичета?! Как ги решавате вие тия въпроси?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: lyra
Collibri, аз знам, че, за да можеш да разчиташ на кърменето като контрацепция, трябва интервалите между две кърмения да не са повече от 4 часа, включително и през нощта. Иначе си е вярно, навремето за това жените толкова дълго са кърмели - да не забременеят веднага отново. Преди известно време се изписаха няколко страници за дългото кърмене и се изтъкваше бабите ни как са правили, те наистина са кърмили по 2 години и повече, но не за друго, ами защото не е имало друга контрацепция :)


Митове, за съжаление.

Чували ли сте за кърмене в тандем? Това е когато кърмиш две или повече бебета наведнъж. Не е задължително да са близнаци - може да са породени. Не отбиваш голямото, а кърмиш първо бебето, после детето.

Ходих миналата седмица на гинеколог и той като видя, че съм секцио и ме предупреди изрично да внимавам тези дни, че съм в овулация. А кърмя през 2-2,5 часас денонощно. Цикъла ми е нередовен - два месеца ми идва, после два го няма. Та каза, освен това, че не слага спирала при такъв цикъл. Можело да се получи възпаление. Та ще ползваме презервативи или глобулките, които се поставят преди акта.

Така, че не се доверявайте на легендите за кърменето като контрацепция.

# 13
  • Мнения: 3 379
Raya е абсолютно права - чист мит си е кърменето като котрацепция. На мен ми дойде още веднага след лохиите, отидох при моя гинеколог, а той ми каза, че в момента съм в овулация и изобщо да не си мисля, че не мога да забременея. Аз също родих секцио, но АГ-то каза до година, година и половина да се пазя, после няма страшно. Но при всеки според случая.

# 14
  • Мнения: 1 391
Да, всъщност 1-1.5г е достатъчно да се пазим... щото после още 9 месеца и ей ти ги на 2 години до следващото раждане...
А на мен сега ми е почти 40ти ден след раждането. И лохиите почти спряха - всъщност вече бих казала спряха, само има нещо като влагалищно течение - бегъл лохиен остатък... ама вече трябва да си се пазим нали?!? т.е. не бива да рискуваме според вас??

Общи условия

Активация на акаунт