Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 авг. 2011, 12:08 ч.

Каква закуска?

• 1 332
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, в момента дъщеря ми има 5 хранения на ден, като две от тях (обедно и следобедно) съм заместила с пюрета, а 3 са с АМ. Каши не иска да яде, независимо от вид, вкус, млечни, безмлечни и т.н.

Като стане на 8 месеца искам да заместя и сутршното хранене с нещо, но какво би бико подходящо за тази възраст, като имате предвид, че тя предпочита гладки, хомогенни смеси. Мога да пробвам с попара, но се съмнява, че ще я яде, а и не мога да давам попара вски ден.

Идеи?

# 1
Моето момиченце пюрета не иска да яде, изненадващо попарата много и хареса, с бисквитки на парченца, не кашави, да хруска нещо.  А ти можеш да пробваш млякото с бисквити

# 2
Пресни плодове, йогурти с или без бисквити, овесени ядки, грис, АМ с бисквити, каша с плодово пюре, плодово пюре с бисквити.

# 3
Ние попара не ядем, не им хареса. аз правя следното - 2-3 бисквитки с кърма + 1/2 плод (круша, банан, ябълка) и добавям няколко лъжици от 1-2 млечни каши. Винаги правя миск, никога само по едно.
От няколко дни варя елда и просо и също им давам пасирано в кашите. Моите парченца още не ядат, само коричка хляб например или бисквитка, но в ядене не искат.

Можеш да даваш детски кус кус, попара, каша, йогурт, плодове....

# 4
От тази възраст аз давам кисело мляко с бисквити и с плодово пюре. Само че на моят син това е вечерята. Бисквитите се разкисват и става хомогенна смес.  И това много му харесва. Разбира се има деца, които не одобряват киселото мляко, но е рядко.
Правила съм и КМ с всякакъв вид ядки - овесени, ечемичени... трябва да са добре разкиснати и меки.
Можеш да пробваш и грис с плод или с масло и сирене както е попарата.
До ден днешен съм запазила АМ като закуска, защото той също не яде попара или всичко останало с масло и сирене. Ти можеш да добавиш вътре и бисквити или плодово пюре също.
На мен също ми липсват такива идеи.

# 5
Моника още си закусва мляко+бисквити - насипни (от Карфур), които сипвам директно в биберона.

За мен на 8 месеца е много рано да се замества с кисело мляко.

А всъщност кога пие друг път АМ? Сподели малко повече за 5те яденета.
 Peace

# 6
  • София
Благодаря за идеите.

Iventse, сутрин в 7-7-15 АМ, около 11.30 пюре, около 14.30 АМ, около 18ч пюре и 20.30 АМ.

Искам последното АМ, което заместя да е вечерното, защото тя така хубаво се приспива с шишето, че не ми се разваля режима:)

Иначе това в 14.30 не искам да го замествам още, защото Йоана не пие вода с охота и искам да има течност по това време на деня.

# 7
Ние в 8ч ядем каша, в 12ч пюре със зеленчук или месо, в 16ч каша, в 19ч плодово пюре или млечна каша и в 21ч кърма с бисквитки.

# 8
Овесени ядки с мляко.

# 9
  • Бургас
Можеш да пасираш попара, аз така правех в началото. След това намачквах с вилица и сега вече си я дробя на хапки.
Също може да даваш има едни закуски в бурканчета - плод с извара, можеш и бисквити с АМ, грис също със сиренце и масълце ако са въведени разбира се. Аз си спомням, че и юфка и кус-кус давах, но вече към 10 - 12 месец май беше...

# 10
  • Wonderland
Да попитам за овесените ядки,когато ги давате предварително сварени ли трябва да бъдат или само разкиснати в млякото?! newsm78

# 11
Аз ги варях. Не, че синът ми ги прояде, де  Tired

# 12
  • Wonderland
Благодаря Peace Блонди и аз мисля,че трябва да ги сваря предварително,но все пак исках да видя и други мнения.

# 13
  • Wonderland
Забравих да попитам - колко време се варят?!

# 14
Ами аз на око ги варя, да се разпукат изцяло. Но отнема малко време, за около 5мин са готови  Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт