Утрогестан- вагинално или перорално?

  • 27 067
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте на всички, не знам дали точно тук е мястото да пусна тази тема, но се нуждая от съвет. Изписан ми е утрогестан 2х1 за 12 дни от 19-я ден, днес за първи път пих, но получих замаяност, доста силна, на моменти бях като пияна и се подпирах на стената. Лекарят ми каза докато съм в О да го приемам перорално, а след това вагинално. Добре, но днес едвам стигнах до работа с това замаяване  newsm78 Някои, които е приемал таблетките ако може да ми каже организма привиква ли? В смисъл да се надявам ли, че това ще е само с първото хапче или ще си продължи докато ми минат дните за прием? И още нещо, когато се прилага вагинално вечерта (когато трябва да слагам таблетката ) може ли да се прави секс? Идеята ми е, дали спермата не пречи на хапчето да действа и когато тя изтича да изтича и течността от Утрогестана? И изобщо ще има ли ефект, ако се смеси със сперма?  Thinking

# 1
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Утрогестанът се усвоява по-добре , ако се приема въгинално. Това ,което описваш са част от страничните му ефекти. Не се притеснявай. Ако го слагаш вагинално , те са по-малко изразени. За усвояването му не пречи , ни сперма , ни цервикална слуз. Само си слагай ежедневна дамска превръзка , че цапа ! Успех! Wink Peace

# 2
  • Мнения: 375
Благодаря за отговора Руми  Grinning
Като съм предупредена ще знам за превръзката, а най-вече се радвам, че няма да има пречки да се усвои, като го прилагам вагинално!

# 3
  • София
  • Мнения: 10 692
Shana а защо слагаш/приемаш Утрогестан по време на овулация, проблем с хормоните ли имаш? Надявам се знаеш,че при прием на прогестеронов препарат по време на овулация то той може да я наруши и да няма такава....
А видях че в началото си написала,че лекаря ти е казал от 19-тя девн да го взимаш-това предполага че ову ще е минала...ето това ме обърка:
Цитат
Лекарят ми каза докато съм в О да го приемам перорално, а след това вагинално

# 4
  • Мнения: 382
Shana, моята докторка ми каза да го слагам вагинално, защото се усвоява по-добре освен това страничните ефекти са много по-малки. При мен даже нямаше. Иначе съм чела, че често има замаяност и отпадналост при орален прием. Освен това доки ми обясни, че като се приема орално, някакви ензими, отделяни от/ в черния дроб пречат за най-пълноценното му усвояване. Докато при вагиналното приложение, малкият таз бил много богато кръвоснабден и съответно като не преминава през храносмилателния тракт, усвояването става мигновенно. Peace

# 5
  • Мнения: 375
Магнитче, имам къса лутеална фаза и затова ми е изписан. Не са ми правени изследвания, док прецени по графиките на БТ, които водех и му показах. Не знам дали и това, че с предната ми неуспешна бременност имах прогестернов дефицит и в началото имах процапване и пиех Дуфастон до средата на 4-я месец не оказа влияние да ми го предпише. А за О ... там ми е мъгла. Всеки месец, откакто меря се мести и вече не знам кога да очаквам. Последния месец ми беше на 28-я ден, което значи, че изписания ми утрогестан трябва да го пия преди О  ooooh!
Лейси, благодаря за пояснението. И аз четох, че се усвоява по-добре с вагинален прием, но моя док ми каза след О тогава вагинално. А как ще я карам дотогава ...  Thinking

# 6
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Магнитче, имам къса лутеална фаза и затова ми е изписан. Не са ми правени изследвания, док прецени по графиките на БТ, които водех и му показах. Не знам дали и това, че с предната ми неуспешна бременност имах прогестернов дефицит и в началото имах процапване и пиех Дуфастон до средата на 4-я месец не оказа влияние да ми го предпише. А за О ... там ми е мъгла. Всеки месец, откакто меря се мести и вече не знам кога да очаквам. Последния месец ми беше на 28-я ден, което значи, че изписания ми утрогестан трябва да го пия преди О  ooooh!
Лейси, благодаря за пояснението. И аз четох, че се усвоява по-добре с вагинален прием, но моя док ми каза след О тогава вагинално. А как ще я карам дотогава ...  Thinking
Шанче , позволих си да ти погледна графиките на БТ. За мен , имаш типичен ЛУФ. Не само втората фаза ти е къса , но и овулацията също ти е късна. Разликата между двете фази ти е малка , което говори за некачествена овулация.
Защо , при следващия ти цикъл ,не си пуснеш изследване на прогестерона , веднъж между 3-5 ден на цикъла , и веднъж , 7 дни след доказана с УЗД овулация. Да погледнеш стойностите.Защото , ако прогестеронът ти е твърде нисък ,дозата от 2х1 е малко. Аз съм си слагала и 3х3 , при многоплодна бременност , за удебеляване на маточната лигавица. То , и действието на Утрогестана е такова. Пие се след овулация , за да се удебели лигавицата , и да се улесни вгнездяването на евентуалната оплодена яйцеклетка. Ако приемаш прогестеронови препарати , преди да ти е минала овулацията , ще я потиснеш , а , както разбирам , не това е целта ти. Simple Smile
За всеки случай , можеш да потърсиш и второ мнение , от друг специалист. Peace

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 08:17 от rumibumy

# 7
  • София
  • Мнения: 23 156

За всеки случай , можеш да потърсиш и второ мнение , от друг специалист. Peace
ПО възможност такъв , който не лекува само по графики  Rolling Eyes
На такива следващата им стъпка е клостилбегит, после не знам си какво и по някое време може и да се сетят да пуснат някое изследване.

# 8
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960

За всеки случай , можеш да потърсиш и второ мнение , от друг специалист. Peace
ПО възможност такъв , който не лекува само по графики  Rolling Eyes
На такива следващата им стъпка е клостилбегит, после не знам си какво и по някое време може и да се сетят да пуснат някое изследване.
Бамба, абсолютно точно! HugКлостил , а ако е възможно и без да е проверена проходимостта на тръбите!  Mr. GreenПри тънка лигавица , пък , е недопустимо прилагането му , защото я изтънява допълнително! bowuu

# 9
  • Мнения: 375
Благодаря ви момичета на всички   bouquet
Аз не знаех, че утрогестана приеман преди О може да я потисне  Thinking И честно казано и на мен не ми хареса, че доктора не изследва първо прогестерона и тогава да ми изписва таблетките. Ще знам и да не приемам Клостилбегит без изследване  Embarassed От снощи съм в чуденка дали наистина да не потърся второ менние, но с първата ми бременност много се напатих от лекари и им нямам доверие! Понякога си мисле, че се въртя в кръг и скоро няма да успея да си гушна едно живо и здраво бебче.

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Шанче , разбира се , че ще гушнеш своето дете! Hug
Има достатъчно клиники по асистирана репродукция , където работят доказани специалисти. Сигурна съм ,че никой няма да ти откаже една консултация. Не трябва да се изследва само прогестерона , а и доста други неца! Успех! Peace

# 11
  • Мнения: 1 493
На мен тъкмо ми изписаха утрогестан вагинално. Лекарката ми каза , че няма почти никакви странични ефекти , както при орален прием , тя самата е вземала  Дуфастон и каза , че се е чувствала много зле от него , замаяна и с ниско кръвно. Ще го слагам от 16-тия до 25-тия ден на цикъла като наистина подтиска овулацията ако се приема преди нея , моят цикъл е по - дълъг и я питах изрично за това дали не трябва да се вземе по - късно. Тя ми обясни , че цикъла сам по себе си сега ще се нормализира и овуто ще стане нормално като при 28-30 цикъл. За това ми каза да го слагам в тези дни , които съм посочила , а не по - късно. Освен това ако не ми дойде няколко дена след приема на лекарството да правя тест за бременност понеже много бързо се забременявало с него. Ще видим.

# 12
  • Мнения: 410
Миналия месец вземах дуфастон - нямах оплаквания. Този месец съм с утрогестан - вагинално 3х2. И двете ги приемам след овулацията. На 2-рия ден от приема ходихме на гости с приспиване и на следващата сутрин за мое удобство реших приема да е перорален. 30 мин по-късно ми стана адски зле - завъртя ми се целия свят, мислех, че ще припадна, започнах да говоря завалено и полегнах за малко, пих повечко вода и се посъвзех след около 2 часа, но до края на деня ми беше много отпаднало. Така че препоръчвам вагиналния прием:)

# 13
  • Мнения: 1 493
30 мин по-късно ми стана адски зле - завъртя ми се целия свят, мислех, че ще припадна, започнах да говоря завалено и полегнах за малко, пих повечко вода и се посъвзех след около 2 часа, но до края на деня ми беше много отпаднало. Така че препоръчвам вагиналния прием:)
На мен поради тази причина ми го изписаха вагинално иначе да си призная леко се страхувах ако трябваше да го пия. Смея да твърдя , че вече 3-ти ден , от както го слагам и се чувствам добре, т.е. не усещам абсолютно никакви отрицателни ефекти. Не знам при положение , че щом може да се приема вагинално защо лекарите продължават да изписват и през устата след като има наистина такива лоши последствия Rolling Eyes.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 812
Шанче , позволих си да ти погледна графиките на БТ. За мен , имаш типичен ЛУФ. Не само втората фаза ти е къса , но и овулацията също ти е късна. Разликата между двете фази ти е малка , което говори за некачествена овулация.
Защо , при следващия ти цикъл ,не си пуснеш изследване на прогестерона , веднъж между 3-5 ден на цикъла , и веднъж , 7 дни след доказана с УЗД овулация. Да погледнеш стойностите.Защото , ако прогестеронът ти е твърде нисък ,дозата от 2х1 е малко. Аз съм си слагала и 3х3 , при многоплодна бременност , за удебеляване на маточната лигавица. То , и действието на Утрогестана е такова. Пие се след овулация , за да се удебели лигавицата , и да се улесни вгнездяването на евентуалната оплодена яйцеклетка. Ако приемаш прогестеронови препарати , преди да ти е минала овулацията , ще я потиснеш , а , както разбирам , не това е целта ти. Simple Smile
За всеки случай , можеш да потърсиш и второ мнение , от друг специалист. Peace

Прогестерон на 3-5 ден от МЦ нищо няма да покаже.
Ако се има предвид 17ОН Прогестерон - изследван точно на 3 ден от МЦ - той е показател за  функцията на НбЖлеза
Прогестините не удебеляват МЛигавица, а точно обратното - намаляват прогресивното и удебеляване и спомагат за нейното преобразуване и 'разрехавяване', за по-лесно имплантиране на  оплодената яйцеклетка  Peace

Прогестините приети през ФФ подтискат О.
Ако се приемат 1-2 до 3 дни преди О. - дори може да я подпомогнат / наблюдава се често при СПКЯ/

Общи условия

Активация на акаунт