Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 авг. 2011, 15:25 ч.

Копаене на ров?

• 3 686
  • 10
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
Трябва да се изкопае 35-40 метра ров (на ръка, не става с машина) и нямам никаква представа колко трябва да платя на човека. Някой да има представа колко върви на метър?

# 1
  • sofia
Зависи колко и широк и дълбок и ако е камънак.....дори малък бобкат ли не може да влезе?

# 2
Зависи колко и широк и дълбок и ако е камънак.....дори малък бобкат ли не може да влезе?

Дълбок към 80 - 90 см (за водопроводни тръби и канализационна), широк - към 60 см. Само 3-4 метра има малко камъни.
За съжаление се намира в градина на етажи и пътеката е малка. Няма да стане с бобкат....

# 3
При нас бобката си донесе рампа и се качи на ТЕРАСА  дето се намира на 2,5 м височина над земята.От там на следващата дето е горе долу още толкова нагоре.Отделно има  машина дето може да го качи и на по-шантави места.Така че преди да зачеркнеш нещо нека спесиалисти да кажат НЕ МОЖЕ.
Повярвай по-добре да се занимаваш с хора дето работят с машини вместо с лопати.
Първите държат на уговорката,спазват сроковете и си вършат работата.Вторите се чудят как да те изработят,изнудват при всяка възможност и накрая като нищо гледат и да те завлекат без да са свършили каквото е трябвало.

# 4
При нас бобката си донесе рампа и се качи на ТЕРАСА  дето се намира на 2,5 м височина над земята.От там на следващата дето е горе долу още толкова нагоре.Отделно има  машина дето може да го качи и на по-шантави места.Така че преди да зачеркнеш нещо нека спесиалисти да кажат НЕ МОЖЕ.
Повярвай по-добре да се занимаваш с хора дето работят с машини вместо с лопати.
Първите държат на уговорката,спазват сроковете и си вършат работата.Вторите се чудят как да те изработят,изнудват при всяка възможност и накрая като нищо гледат и да те завлекат без да са свършили каквото е трябвало.

Колко голяма е бобката? Просто не виждам как ще стане, а не че съм зачеркнала, като възможност. Има дувар и след това пътеката е има няма 2 метра широка. Намерила съм сериозен човек, който няма да ме подведе. Само дето, ако машина не стане, не знам колко трябва да му платя.

# 5
http://vbox7.com/play:decc9fdc Обаче този дето работи у дома беше с вериги.
Пускаш една търсачка за фирми в района ,който живееш .Викаш една ,две,три фирми да дойдат и да огледат терена,което е безплатно.Те ти казват могат или не,евентуакло колко струва....И така.
Аз имам телефон на фирмата дето работи при мен около София е .Доволна е много ,много  меко казано.
Не са първата фирама дето повиках,но поеха да направят това което две други не се наеха.Излиза ,че и в този бизнес има майстори и некадърници.Заплащането бе повече от скромно ,което също не е за пренебрегване.

# 6
  • София
Е тоя бобкат у нас даже и не може да припари,камо ли да се обърне.Доколкото знам искат по 200-250 лв за машино ден.Даже да мине през вратата няма да мине по пътеката,а отстоянието на траншеята до къщата е под 1 метър.така че ние си я изкопахме сами.Фирма за 7 метра изкоп дълбок 70 см. е несериозно,местни желаещи няма,приятелите ни са улегнали хора.Според мен се поунтересувайте колко е надница на общ работник-2 или 3 надници,Или той да даже,пък ако не ви устройва се пазарете.

# 7
Дълбок към 80 - 90 см (за водопроводни тръби и канализационна), широк - към 60 см. Само 3-4 метра има малко камъни.
За съжаление се намира в градина на етажи и пътеката е малка. Няма да стане с бобкат....
При нас в единия гараж се сетихме ,че искаме малък канал/3м.дълъг 80 широк и олколо метър дълбок/ и то чак след като е изграден гаража та нямаше как да влезе багерчето.Уж беше малко уж беше лесно,но се оказа с камък.Наложи се да се вземе къртач под наем.Оказа се че земята при нас е доста камениста и копаенето на въпросното чудо отне на двама души 4 дни+наема на къртача(по 70 лв на ден). newsm78
Един бобкат щеше да го свърши за по-малко от половин ден,ако се бяхме сетили навреме.
То ако е мека и рохкава земя ок,но знаеш ли какво ще излезе от долу.Ако е някой камънак и разчиташ на ръчен труд нещата стават доста различни от това дето си очаквал в началото.Но всеки сам да си преценява.Успех!
Не може да очакваш ,че ще платиш еднакво за ръчен изкоп и ако е мека замя и ако се окаже каменисто.

# 8
Аз ще питам за бобкат, но съм 80% сигурна за отговора, защото е много тясно. Разбира се, че това е по-лесно и евтино(а и няма да се мъчи човекът), но пуста му малка пътека. Преди 8 години са копани 30 от тези метри и има тръба там. Не беше камък.

Не искам да плащам надница, защото няма да има никой в имота, докато той копае. Затова ме интересува колко върви на метър... Tired

# 9
  • sofia
Върви, колкото се спазариш (ако изобщо намериш желаещи). То е неквалифициран труд, ама е хамалогия. Бобката е тесен, поне да влезе да го разкопае, пък изкарването на пръстта на ръка с лопата.

# 10
Трябва да се изкопае 35-40 метра ров (на ръка, не става с машина) и нямам никаква представа колко трябва да платя на човека. Някой да има представа колко върви на метър?

Щом имаш човек, защо просто не го попиташ колко пари иска ? Той по - добре от теб знае.
Но се споразумей за твърда сума, не за надник на ден, щото може да ти излезе по - скъпо.
Да огледа и да прецени колко време му трябва и какви пари иска.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт