Какво има след смъртта извън християнския догматизъм

  • 41 601
  • 684
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 290
Ами всъщност е доста смислено. Някак по-удобно е да бърничкаш из времепространството по тоя начин. Само трябва да се стигне до тяло версия 2.0.
е Господ ако е от моя типаж и не изпипва нещата докрай, ако е малко биг пикчър кайнд оф гай, това би обяснило лицето ми--частите му не си пасват една с друга.

между другото, защо според вас Господ не е искал да вкусим от дървото на Живота, след като сме познали доброто и злото? Това би ни направило безсмъртни.

А и само да вметна, че напоследък откривам, че всички тези розенкройцери и прочее са сатанисти. Изобщо накрая всички конспиративни теории ще излезнат верни.

# 676
  • Мнения: 30 802
Ми представи си, че компютърът ти прави грешка след грешка, твори глупости и няма изключване. Работата е най-вече в грешките и в това, че в крайна сметка решението е дали ще съдействаш или ще си някакво гадно създание, което ще изплеска цялата Вселена. Общо взето идеята е хората да се понавъдят в повече, да еволюират и после да барнем космоса малко дизайнерски, щото иначе е хаос и скука.

# 677
  • Мнения: 290
А защо мислиш, че количествнеите натрупвания водят до качествени промени, така да го кажем? между другото, аз си мисля, че с интернет също се ускоряват нещата.

# 678
  • София
  • Мнения: 62 595

Между другото, покрай компютърната метафора се сетих за един френски филм, който гледах наскоро по някоя от телевизиите. Заглавието беше нещо  като Съвсем нов завет. Абе, френска работа!

# 679
  • Мнения: 30 802
Има една хубава приказка - "божиите работи стават бързо". Тоест човек много усложнява нещата, почва се да се правят много умно, обаче като ти липсва "голямата картинка", всъщност не се усещаш, че твориш глупости. Получава се GIGO. Та затова хората са смъртни, щото иначе ще направят нещо голямо, но супер безсмислено. Като в ония филми за дистопии, с някакви свръхорганизирани, но нечовешки и грозни цивилизации.

А Господ може да си има различни планове (подозирам, че включват реализирането на проекта с розови еднорози, бягащи върху дъгата). Та така, оставени на нашите сили, хората ще прекроят системата с инженерна мисъл, а идеята на Господ е да е артистично, макар да не работи перфектно.

# 680
  • Русе
  • Мнения: 11 917
 Като се огледа човек, и господ не се е справил май много добре.

# 681
  • София
  • Мнения: 62 595
Звучи успокояващо, поне няма да се опитваме да сме пърфект. Wink

# 682
  • Мнения: 30 802
Като се огледа човек, и господ не се е справил май много добре.

Done is better than perfect, нали знаеш:)

# 683
  • Русе
  • Мнения: 11 917
 Е да ама той няма коректив и съдник, така че better,better, колко да е better

# 684
  • Мнения: 8 796
Тц. Господ се е справил отлично. Къде му е бъга в неговата система?
А защо се приема, че ние не се справяме? Rolling Eyes Справяме се, просто не еднакво бързо.

Общи условия

Активация на акаунт