Re: Детски песнички, инструментали, текстове, стихове, приказки, онлайн забавления

  • 169 019
  • 663
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
През 1984 г. 5-годишният Борко Чучков е отличен с песента „Дъга” по музика на баща си – известният композитор Виктор Чучков. Тя получава голямата награда „Златна звезда”. Друга песен на Виктор Чучков, също изпълнявана на "Златната монета" е "Химнът на сътворението":

http://www.youtube.com/watch?v=-a8YbnCsOgM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=YRK8R_UmMwI

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060

ПП: А случайно може ли някой да разпознае тези 4-те произведения, че нямам повече време...

Ще почна малко отзад напред.
Третата песен, на която пише "Хайде де" е инструментал на песента "Дъгата" по текст на Джани Родари и музика Стефан Диомов.
Първата, на която пише "Дъгата" може и да е тя, но в кънтри вариант - не съм много сигурна дали е същата поради аранжимента.
Втората песен "Празник" - не се сещам дали съм я чувала.
Четвъртата песен "ТВ" не е инструментал, а песен - започва така:
"Телевизора бръмчи,
мама вика и крещи ..." - никога не съм я чувала.

# 2
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Момичета, тези дни в съзнанието ми изплува една песничка, която пея на сина ми. Проблема е, че помня само един коплет  ooooh! Ако някой знае целия текст или от къде да си дръпна песничката ще съм ви благодарна  Peace Ето какво си спомням:

Трака, трака, трака влака...

Минахме поля баири,
цялата земя се шири.
Ру-ту-ту, ру-ту-ту, цялата земя се шири.
.....

Много се надявам някой от вас да знае повече  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 441
Здравейте, искам да ви поздравя за огромния положен труд и да ви благодаря за това, че сте събрали на едно място толкова много безценни детски песнички и забавления.   bouquet
Имам една молба. Спомням си от детството една песничка за врабчо, на която дълго време не можех да рефрешна даже текста. Него все пак го намерих, казва се "Врабчо от завода", но абсолютно не мога да докарам мелодия. Разгледах линковете от първа страница, но поне по името не можах да я открия.
Ето текста: http://snejkaa.blogspot.com/2009/12/blog-post.html. Ако някой помогне с изпълнение ще е супер.  Blush

# 4
  • Мнения: 20
Предварително се извинявам за въпроса си - дано не се получи спам.
Някой знае ли как да прехвърля песни от касети в Компа си. Имам над 300 детски песни по касети и искам да ги съхраня на  CD. Ползвам отскоро програмата Cool Edit pro 2.1, но не зная кои бутони да натисна, в каква последователност и как да стартирам прехвърлянето. Предварително БЛАГОДАРЯ!

# 5
  • Мнения: 1 949
Предварително се извинявам за въпроса си - дано не се получи спам.
Някой знае ли как да прехвърля песни от касети в Компа си. Имам над 300 детски песни по касети и искам да ги съхраня на  CD. Ползвам отскоро програмата Cool Edit pro 2.1, но не зная кои бутони да натисна, в каква последователност и как да стартирам прехвърлянето. Предварително БЛАГОДАРЯ!
На правилното място сте. На мен ми е известно само на теория, може да опитам за да дам повече информация. Като цяло процедурата е проста, а би ви свършила работа и програма и като NERO или Audacity (безплатна).
Предполагам имате касетофон и компютър. Ще ви е нужен Stereo RCA кабел за трансфер между тях който е с два (или един) чинча в единия край:

които ще вкарате в изходите (единият за слушалки или out на касетофона), а жака в другия край

ще включите в компютъра (за микрофона или Line out).
Записва се с опцията Line In (Record) в Audacity.
За предпочитане е по-къс кабел; гледам цените са до 5 лв.




ПП: Познат ми е отнякъде никът ви, но не помня от къде...

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 19:12 от vоrfax

# 6
  • Мнения: 20
vоrfax , сърдечно благодаря!

# 7
  • Мнения: 1 949
Гледам един торент в Замунда за ДФ Мечо Пух. Ако някой го свали, да обади има ли песнички за извличане  Mr. Green

# 8
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
Гледам един торент в Замунда за ДФ Мечо Пух. Ако някой го свали, да обади има ли песнички за извличане  Mr. Green
Свалих само аудиото. Дали ги има или не, не знам. Не съм рязала отделните песни. Ето целия файл - https://docs.google.com/leaf?id=0B0TmStEDMxRwMjZlYTBlZmYtOTE0YS0 … DhjMjll&hl=bg

Има песни за "крокодил", за "бяла кърпа", за "мида" и още, но не можах да ги чуя. Не знам как се казват. Клипът ме потресе с голи тела на момчета и момичета на около 7год (на една песен)

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 21:16 от Томасе

# 9
  • Мнения: 1 949
Благодаря ЗлаВещица и Томасе  Hug
Значи на Мечо Пух не знам имената на тези трите песни.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Благодаря ЗлаВещица и Томасе  Hug
Значи на Мечо Пух не знам имената на тези трите песни.

1. "Водорасли"
2. "Морски рокендрол" - чувала съм я веднъж и мисля, че това беше заглавието
3. "Ум, белият делфин"

# 11
  • Мнения: 4 370
Здравейте! Трябват ми детски песнички с тематика за Ян Бибиян и Фют. Прерових всички сайтове на първа страница, но открих само една песен. Някой дали не може да ми предложи още песнички за Ян Бибиян и Фют?

# 12
  • Burgas
  • Мнения: 12
Привет,
Веднага свалих някои от новите детски песнички.
Искам да попитам има ли някакво развитие по темата с песета "Тръгва детския влак, приказния чудак..."от Нова телевизия
Не можах да открия "Имало е нявга един котарак...", "Лунапарк"(Тъй както си мечтаех за хиляди неща, в някой ден случаен, виж една мечта.....).тази песен е печелила фестивала Сладкопойна чучулига преди14-15 години.
Други песни за които се сещам е "Ех да имах аз чадърче и за слънце и за дужд.....", "Защо, защо са ми ръчичките..."все песни от моето детство.
Ако се сещате и имате някои на Мр3 , МОЛЯ публикувайте ги.

Голямо БЛАГОДАРЯ за безценния сайт

Направих си диск с избрани песни.Ила ли начин да се усилят някои песни (много са тихи) или всички да са с еднаква сила

П.П. Имам един диск с детски народни песни, записван по някаква учебна пограма с участието на голямата ми дъщеря. Само за лично ползване, но ако проявявате интерес пишете на личния (не знам как да го кача в интернет или направо да го изпратя на някой)

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 14:02 от bibabi

# 13
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 824
Направих си диск с избрани песни.Ила ли начин да се усилят някои песни (много са тихи) или всички да са с еднаква сила
Прочети тази тема, дано си отговориш на въпроса. Настройките обаче са голяма врътка. Още се мъча на тях и не ще гадината да тръгне.

П.П.  newsm77 Забравила съм линка към темата- тази е

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 20:20 от Томасе

# 14
  • Мнения: 1 949
П.П. Имам един диск... не знам как да го кача в интернет...
Първо, нека е ясно, че аудио дисковете не могат да се копират с copy-paste, а се рипват. За рипването обясних (с безплатна програмка) в темата Улеснение в Интернет - частта Как се записва (рипва) на компютъра аудио диск.
За качването, може къде ли не, изписано е достатъчно и в тази тема.


Направих си диск с избрани песни.Има ли начин да се усилят някои песни (много са тихи) или всички да са с еднаква сила.

При свършен факт - записан диск - начин няма. При записване, в NERO имаше някъде опции за приравняване на звука на всички песни, което като цяло ги правеше еднакво тихи.
Проблемът с прекалено тиха песен може да оправите с mp3gain (също безплатна), също с ръководство в Улеснения в Интернет, частта Усилване звука на МР3-ка.

ПП: Като се замисля, май тъкмо mp3gain изчисляваше силата на звука на целият албум (папка) и правеше всяка песен с еднаква сила. Поразгледайте из менютата, проста програмка е : )



Трябват ми детски песнички с тематика за Ян Бибиян и Фют...

Тази?
И тази. Тя е от драматизацията Ян Бибиян. Резнах три песни от там.

Последна редакция: ср, 24 ное 2010, 17:09 от vоrfax

Общи условия

Активация на акаунт