BMI над 35, как да се справим?

  • 1 731
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Много и най-разнообразни теми има за отслабването, но в 95% от случаите желаното тегло за сваляне е 2-3 до 5 кг.  Честно казано такива теми не са ми от полза, както предлполагам и на много други потребителки. Бих искала тук да споделим как се борим с 20-30-40, а дори и повече излишни килограми, кой какви успехи е постигнал, кои са най-ефикасните хранителни режими за сваляне на много килограми. Аз лично се въртя в омагьосан кръг вече поне 20 години, отслабвам, после пак напълнявам и така. До сега лично за себе си не съм намерила златната формула на успеха. Опитвах се да отслабвам и под наблюдение на ендокринолог и с лекарства - абсолютно безрезултатно. Последното което ми се върти в главата е за гастрален балон, но не съм убедена дали и това ще помогне. Много ще съм благодарна, ако жени с подобни проблеми се включат по темата. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Галактическа принцеса , разбирам те много добре  Hug Февруари месец тежах 104 кг. През последните 12 г. теглото ми варираше от 85 кг до споменатите вече. Правила съм различни диети, но резултатът не беше нито впечетляващ, нито траен. Започнах Дюкан - отначало малко несериозно, без да вярвам, че ще постигна нещо. Но видях, че не е трудно и има ефект... И продължих сериозно. Свучвало се е да не съм напълно режимна, не редувах по схема чистите протеинови дни и тези на протеини и зеленчуци. Сега тежа 65 кг и се чувствам много добре. Струва ми се, че за сваляне на много килограми това е Диетата. Въпреки лошото, изписано и казано за нея, не намирам, че е по-опасна от другите. Но със сигурност е по-ефикасна и много по-лесно поносима.

# 2
  • Мнения: 1 844
Аз мисля, че когато става въпрос за нужда от сваляне на толкова много килограми като 30-40 и нагоре, то задължително диетата трябва да бъде изготвена от диетолог и да става под наблюдението на лекар.

# 3
  • в колонките
  • Мнения: 510
Моят съвет е:отрицателен калориен баланс и физическо натоварване.Всичко останало са приказки.Аз преди няколко години свалих 36кг. и по тоя начин ги поддържам и до днес. Naughty.

# 4
  • Мнения: 144
Много са малко диетолозите , които изготвят индивидулен хранителен режим - повечето вадят готови листи с "диети" . Замислете се какво препоръчват всъщност те и повечето фитнес инструктори - намаляване на въглехидратите , увеличаване на протеините , ограничаване на сладки и тестени продукти - наблягане на месо и салати. Всеки е чувал за Режима на Дюкан , а той е именно това , което се препоръчва. Аз също свалих 19 кг за 4 месеца с Дюкан - без гладуване , без увиснала кожа. Важно е , обаче , ако има повече килограми за сваляне да се направят изследвания преди началото и после периодично да се правят такива , поради увеличаване на продължителността на втора фаза / отслабващата/ , защото организмът там е лишен от витамини и мазнини , защото няма плодове и всичко е с възможно най-нисък процент мазнини. Витамини винаги може да се приемат синтетични , а полезни мазнини да си набавяме от риба , рибено масло и ленено семе. Спорта е задължителен след началото на трета /захранващата/ фаза . Може още много да се пише за този Режим ,но най-важното е , че той изгражда хранителни навици и ти показва верния път от начало до край - от началото , през задържането , до окончателното стабилизиране. Ако искаш влез в нашата тема и прочети. Каквото и решение да вземеш ти желая успех в борбата !

# 5
  • София
  • Мнения: 1 120
Каква полза от индивидуален хранителен план, след като нямам воля да го спазвам.
Достатъчно добре познавам тялото си и зная на какъв режим да мина, за да се избавя от натрупаните килограми.
Едно е да знаеш, друго е да го направиш.
При мен може би става дума за психична зависимост от храна.
Мога да се сравня с алкохолик или силно пристрастен пушач.
Лично на мен ми трябва хапче, което да предизвиква отвращение към храната.

# 6
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
miss piggy ето това е и моя проблем. Не мога без храна. Приятелките ми като са нрвни пушат и пият кафета, аз ям. Самата идея, че трябва да стоя гладна ме побърква. Спрях цигарите преди повече от 4 години, просто го реших и спрях, но с храната не знам как да се справя  Sad

Прави сте и за диетолозите, обиколила съм доста и наистина вадят листчето с готовия хранителен режим и това е.

По въпроса за движението на мен ми е голям проблем. Нямам никакво време, а работата ми е 100% висене на компютъра. След работа имам време колкото да нахраня и изкъпя детето и да направя вечеря и това е. Всеки ден ми е пълен до дупка. Обичам да плувам и бих ходила с удоволствие, но нямам 2 часа на ден за това удоволствие. Може би ако направят денонощието 26 часа ще е добре Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 120
Цигарите ги спрях преди 11 години. Не ми беше трудно.
Преди да родя, понякога палех с приятелки по 1-2 в заведение и след това не съм изпитвала нужда пак да пуша.
Но храната ... не мога без нея.

# 8
  • Мнения: 11
Хайде и аз да се изпиша. Преди 3 години бях с BMI около 33, в момента съм 22-23. Започнах с Дюкан и трябва да призная, че това е първата диета, която въобще ми подейства - бях пробвала ввсякакви глупости преди това, включително и 1 година на протеините на Хербалайф - нищо не действаше. С Дюкан от 94-5 стигнах до 78кг за около 8 месеца, после ми втръсна от месо и я спрях без да правя последните там цикли за задържане и не знам какво си. Но тия 8 месеца ме научиха да се въздържам и да не налитам толкова на сладко - беше ужас, защото и аз като масовия дунди съм емоционално ядящ индивид - криво ли ми е, ям, а по онова време ми беше много криво (страшна депресия изкарах по онова време, която всъщност ме докара до 94+ кг).

След Дюкан не спазвах официални режими, просто се хранех нормално, без да налитам на лошите чипсове и коли. Може би метаболизмът ми се беше събудил от дълга дрямка, защото не качих нищо от сваленото. И така една година си почивах от сериозни диети, докато не реших, че е време да продължа - с 90-дневната диета от 76 по онова време стигнах 68-70кг. Не я изкарах до края, но междувременно почнах да ходя на фитнес от време на време, да карам колело, да се прибирам пеша от лекции и т.н. После пак спрях и пак близо година без сериозни правила, само с нормално хранене и без лишения запазих килограмите си. Сега предприемам битката с последните 10 кг, от които искам да се оттърва.

Та, поуката е, че става бавно и много трудно. Имаше моменти, в които съм връщала кг, в които съм се отчайвала, в които съм се нахвърляла върху храната като ламя, но важното е след такъв момент да продължиш смело напред и да не се отказваш. Няма бързи диети, няма бързи резултати. Но мисля, че всички ще ме подкрепят, че бавното сваляне означава и по-малка вероятност за йо-йо ефект след това.

Галактическа принцесо, аз следвах Информатика, животът ми ще го изкарам пред компютри, но все ще намеря време за някакво движение - слизай 2 спирки по-рано, качвай се пеша по стълбите, почивните дни излизай на дълги разходки. Щом имаш детенце, хващай го и тръгвайте из парковете. Ако е на 2+ - купете си колелета и карайте, ако е мъниче - на полянката и се гонете.

Що се отнася до балоните и пръстените... не ти трябва... Колежка на майка ми си беше сложила - да отслабна, в последствие се поболя от недохранване (не й се ядеше, ама организмът си иска), после се прецакват и трябва втора операция за затягания разни. Приятел от Норвегия имаше гастритен пръстен - трябваше да спре кафето, газираните напитки, малко вода трябваше да пие и имаше сумати други правила, които трябваше да спазва, за да не се разшири пръстена. Глупости неземни и в момента, в който спрат да функционират, защото рано или късно се развалят и надали пак ще броиш 5-10+ хил. за втора операция за замяна, си връщаш всичко.

Ако твърдо си решила, че искаш да отслабнеш - избирай режим - Дюкан, Минус 60, 90-дневната, които продължават дълго време и ще те научат как хем да се ограничаваш, хем да си ядеш. И почвай. Но не спирай. И се подготви психически, че няма да стане за ден-два, а за година-две-три.   

Може да си купиш книгата на Минус 60 - не пише толкова за системата, отколкото авторката обяснява през какво е минала психически и емоционално. Добра е и те кара да осъзнаеш, че не си единствената, която се чувства така.   bouquet

Смелост! И инат!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
miss piggy ето това е и моя проблем. Не мога без храна. Приятелките ми като са нрвни пушат и пият кафета, аз ям. Самата идея, че трябва да стоя гладна ме побърква.
Ако си се поинтересувала по-сериозно от диетата на Дюкан, би трябвало да ти направи впечетление, че изрично е позволено да ядеш колкото искаш, но от позволените храни (за млечните има ограничение, но количеството не е малко). Това беше първата диета, която започнах, казвайки си, че няма да се опитвам да ям по-малко, отколкото ми се яде. И така и правих. След време забелязах, че се насищам с много по-малко, но гладна не съм била. Давам си сметка, че храната беше един от основните ми източници на удоволствие. След време обаче, удоволствие започна да ми доставя факта, че отслабвам, хората около мен го забелязват, мога да си позволя да нося дрехи които харесвам и т.н., а храната стана просто необходимост.

# 10
  • Мнения: 1
От скоро съм във форума, но бих се радвала ако някой има нужда от помоща ми. Занимавам се с хора без воля - общо взето голяма част от клиентите ми са жени. Завършила съм Психология, но не в България и не практувам в България. От доста години живея в чужбина, но не мисля че това е проблем.
Повечето диети/режими, които се намират в интернетпространството са сполучливи, но... някой хора просто нямат силите да свалят излишните си килограми, като говорим за 20 и нагоре килограма, което дори не е здравословно. Защото на първо място слагаме здравето, а след това естетиката.
Работя с фитнес инструктори, инструктори по йога, треньори с различни спеациалности и т.н. Най - важно е да се съобразя с клиента си и да го препратя по негово желание в област, която би му била интересна.
В началото всичко тръгна на шега. Една позната имаше вече две деца, бе минала 30г. и се чудеше как да се оттърве от излишните си 35кг. А второто и дете щеше да тръгва на училище, тоест е било на 6г. Значи жената 6г. не е успяла да събере воля и да си каже, че от днес ще се промени. Един ден дойде у нас и ми каза, че не идва да пием кафе. Аз се разсмях и все пак направих. И тя сподели проблема си. Каза ми че има чувството, че просто трябва да говори със специалист, да я изслуша и да и даде съвет. Тогава аз работих във военно крило, нищо общо нямах с диети и т.н., просто имах психологическа култура. Прекарахме цял ден в разговор с нея, след което решихме всеки ден да идва у нас и да ми казва какво е яла, какво е тренирала и да прекарваме по 1 час заедно в тренировка. В началото и бе трудно, но на мен ми бе лесно и  тя се мотивираше повече. Аз не съм се оплаквала никога от лоша фигура, просто защото хвърлям много усилия за нея и то през целият си живот. Това не е нещо, за което се грижиш две години и после го изоставяш и се надяваш то да си остане същото. Не, не е така.
Така, мили дами, ако някоя иска да сподели с мен проблема си, да ме остави да и нареждам един месец какво да прави, то гарантирам и че ще има значителна промяна както в теглото си, така и в мисленето си.
В крайна сметка моята приятелка за една година стана такава каквато дори като тинейджърка не е била. Сега просто поддържа тази фигура без много усилия. Но преди всичко вече чувства удоволствие от спорта - бил той плуване или пилатес.

# 11
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Интересно предложение Valeriq^Markus, не след като не сте в България как предлагате да се възползваме?

# 12
  • Мнения: 1
Всяка от вас, която иска да се свърже с мен, нека ми пише на лс. Ще играя ролята на дневник даващ съвети. Според вашета натовареност и килограмите за сваляне, ще ви изготвя програма. Всичко ще е съобразено с вас самите, с времето което може да отделите за спорт, с парите който разполагате за покупки и т.н.
Все повече време отделям за интернет, тъй като той ми предоставя доста информация. В тази връзка влизам и в български форуми. От вас не искам пари, да кажем че раздавам съвети безплатно. Не ми пречи да отделям по един час вечер за да влезна във форума, и без това обичам да говоря и да слушам - все пак това е професията ми.
А ползата за мен е просто достъпа до повече хора, това винаги ми е от полза, защото обичам да се човъркам в интелекта на човека. Човека е доста интересно нещо, само по себе си и в групата. Така че според мен е по - лесно да се работи индивидулано, когато никой не се влияе от никого.

# 13
  • варна/виена
  • Мнения: 40
Здравейте дами
На 42 години съм и цял един съзнателен живот имам проблеми с теглото си.
Преди три години се захванах със Дюкан и успях да сваля много килограми ,който за жалост успях  да задържа само година.Последните няколко месеца качвам с темпото на свалянето им.
Много би ми се искало да си имаме такава наша си тема ,за дамите със сериозни проблеми в теглото .

# 14
  • Мнения: 22 414
Аз не съм с индекс над 35, а с 10надолу, но въпреки всичко от 5-6г постоянно се боря с вариране в теглото ми с по 10-12кг нагоре, надолу. Като по-често е нагоре.
До 21г нямах проблеми, поддържах идеалното тегло за мен. Но буквално за 6месеца се изстрелях с 15кг нагоре и така и не успях да ги сваля до поносимите граници за мен.
Единствено 6месеца след раждането почти успях, но после пак тръгнах нагоре.

За диети, единствено действащото при мен е плодове и евентуално зеленчуци. Никаква друга диета няма ефект на отслабване, а само и единствено на задържане на теглото.
Но що се отнася до здравословно сваляне на килограми, най-добрият вариант е зеленчуци, малко месо (бяло пилешко, риба) и 1плод на ден. Евентуално кисело мляко, малко сирене.
И много, много движение. Препоръчително е ако човек не издържа на силно натоварване като фитнес, гимнастики и др. подобни, да ходи поне 3-4км на ден. Спокоен или по-забързан ход, но е важно да се движи.

# 15
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 064
Много би ми се искало да си имаме такава наша си тема ,за дамите със сериозни проблеми в теглото .

Това беше и моята идея  Hug

Взех да се замислям относно спорта. Както вече споделих аз лично нямам време. Дали би могло да се постигне някакъв резултат с домашен уред например? Това би спестило доста време.

# 16
  • Мнения: 1
Лично според мен това е извинение. Не е ли все едно дали ще се качиш на кростренажора за 30мин. или 30мин ще бягаш около блока?
Но все пак си е вариант и дава плюс, по - добре у вас, отколкото нищо.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Целият подфорум е за дами (и кавалери, доколкото ги има във форума) с проблеми в теглото. Има диети, има режими, има теми за гладуващи и ядящи. Има теми за спортуване - в зала и в къщи.  Има и спамо-чат-отчетни теми. Още една такава е излишна. Можете спокойно да прочетете само първата страница на подфорума и да се ориентирате.

Общи условия

Активация на акаунт