Бебе в кувиоз - дайте съвети моля

  • 719
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 934
Нкаратко, родидх едно пекрасно момиченце, но за съжаление много рано и сега е на комадно дишане и дано да се пребори, ще остане дълго в кувиоз. Имах най-голямото желание да кърмя, но уви май няма да стане, но пак остава варианта да и давам кърма в шише.
Дайте ми савет моля, как да запазя поне някакво отделяне на кърма докато имам възможност да и давам дори от шише, няма да е скоро сигурно поне месец.
Въобще как да постапя, по колко да се изцеждам и колко пъти на ден, дали е възможно въобще това да стне?? Много искам да успея. Имах същия проблем и с каката, макар че там само 10 деня беше периода в кувиоз. Но беше отдавна и на идея си нямам как се справих тогава. А нали се сещата че в болница нищо не ми казаха една думичка не отрониха:(((

# 1
  • Мнения: 7 837

Синът ми беше в кувьоз за не много дълго време - малко пове4е от седмица. Моята кърма слезе на втория ден след раждането и започнах регулярно да се изцеждам на около 3 часа, включително и през нощта. Имаше дни, в които, когато усещах напрежение, се изцеждах и по-на4есто. Изцедената кърма я носех в детско отделение и те му я даваха в на4алото със сонда, после с шише.
Говори в болницата да носиш изцедената кърма, за ба хранят с нея бебето.

Честито бебче и дано много скоро всичко бъде наред и да си я гушкаш.

# 2
  • Мнения: 1 737
В началото е добре да цедиш на 3 часа от 2-те гърди. Можеш и леко да разреждаш цеденето, като за начало с нощна пауза, а по нататък може да минеш и на 6 часа от 2-те гърди. Ако кърмата намалее, за да я увеличиш трябва да се цедиш отново по-начесто, на 3 часа. Ако имаш в повече кърма, замразявай във фризер или в камерата на хладилника.
Успех и дано по-бързо да се възтанови бебка и да суче от теб!

# 3
  • Мнения: 429
Има специални торбички на Авент за замразяване на кърмата. Така може да се съхрани за около 3 месеца, ако можеш да уредиш още от сега да я хранят ще е най-добре и пак се изцеждай, за да имаш за след това, когато сте заедно.
Дай Боже всичко да мине добре.

# 4
  • Мнения: 1 737
Торбички на Авент вече няма. Спряни са от производство. Замениха ги с чашки, които излизат доста солено - 10 чашки - 20 лв. Ако се ползва помпата на Авент - перфектно се завинтва на бурканчета от детски храни тип "Ганчев" и събират  200мл. Също така в аптеките продават шишенца за стерилна урина от по 50мл за 40 ст/бр.
Зависи по колко кърма цедиш, на мен, с моите 200 - 300 мл., и тези малки шишенца не са ми рентабилни... Crossing Arms

# 5
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
Честито. Всичко ще е наред. И ти и бебо ще се справите.
Мамите са ти казали кога да се цедиш и на колко време. И наистина, ако имаш повече кърма - замразявай. На мен никой не ми каза, че може и аз хвърлях Embarassed. Така ми казаха лекарите в болницата #Crazy. А тогава бях толкова притеснена, че изобщо не ми дойде на ума, само се цедях през 3 ч. и от двете гърди. Все пак успях да кърмя дъщеря си 3 месеца, като дохранвах малко. Но количеството така и не достигна нужното за нея количество. Тя се роди в 38 г.с - 1800/44, в кувьоз беше 2 седмици.
Успех.  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 106
Ако не ти дават да носиш кърмата в болницата непременно си я замразявай, защото в момента е най-ценна за бебчето, особено щом като е преждевременно родено. Коластрата, както и преходното мляко на тези майки е по-богато на мазнини, витамини и имунни фактори, виж тази тема за повече информация. Дано все пак да ти позволят да носиш кърмата за малката душица. Питай непременно в болницата, както и за условията им за съхранението и.
По-горе са ти дали съвети как да цедиш. От мен кураж и дано мине бързо времето да срещата с малката сладурана. Честита да ви е и да ви е жива и здрава!

# 7
  • Мнения: 36
Salai и моето бебе се роди преждевременно и беше в кувьоз 8 дни. От втория ден започнах да нося кърма в отделението на всеки 3 часа, настоявайки да и я дават /става въпрос за болницата Тина Киркова/. Принципно можеха да ме изпишат, но аз предпочетох да съм там, за да нахалствам ако трябва, но да дават кърмата. Доволна съм от помпата на Авент - 40 часа след раждането изцедих първите 3 мл коластра и нито тогава нито после съм имала проблеми с рагади.  Ако нямаш възможност да носиш кърмата я замразявай във фризер - може да се съхранява с месеци там. Мамите добре са ти казали за стерилните шишета, но освен от 50 мл има и по 100 мл и също са 40 ст/бр (а по мои наблюдения събират към 120 мл като остава място и за разширяването при замразяване).
Пожелавам ти бебчето ти бързо да се оправи  Praynig.
Поздрави от Мирослава

# 8
  • Мнения: 216
Моят съвет е цедене и пак цедене!Синът ми се роди в 33 гс и бе в кувьоз 7 дена а после при мен.Отна4ало се цедях на 3 4аса денем ихвърлях кърмата(не искаха да му я дават)като ми го дадоха запо4нах да се цедя на 3 4аса в деноно6тието.Отна4ало ми бе трудно никои ни6то не каза даже мислех 4е нямям кърма ,после запо4нах цеденето.Първите 2 3 сед не ми стига6е кърмата пих 4аи -лектогенен наливах се със сокове и мляко ,ядях жито и се цедях до последната капка понякога на1.5 4аса за да събера кърма.Гледах да не дохранвам и по4ти не съм.Цедя и двете гърди първите 2 -3 м даже да не ядем но6ем пак сам ставала да цедя 4е ина4е намалява веднага.Все о6е сме само на кърма ,като имам възможност слагам в хладилника ако не ми стигне някои път.
Желая ти успех и много упорство!Не се отказваи постепено сама 6е запо4не6 да усе6та6 какво да прави6 за да поддържа6 лактацията.

# 9
  • Мнения: 4 414
дъщеря ми беше 10 дни в кувьоз. през това време цедях на 3 часа и замразявах. в болницата отказаха да ми вземат кърмата и казаха да я хвърлям #Cussing out добре, че една приятелка ме светна за торбичките на Авент. като я извадиха от кувьоза пак не ме насърчиха да я кърмя. тикнаха ми едно шише в ръцете и ми казаха да я храня. питах не може ли да я кърмя, а те ми казаха "пробвай, ама не вярвам да стане...децата хранени със сонда не искат да сучат". да, ама стана! детенцето захапа и си засука без никакъв проблем. чак тогава дойде една акушерка и ми показа правилната поза за кърмене, каза ми как да я държа и т.н....аз се отплеснах...но с 2 думи цедене и упоритост му е майката. за да те окуража, ще ти кажа, че аз кърмих 14 месеца. стискам палци бързо да се оправи мъничето и да си се кърмите и гушкате скоро.

# 10
  • Мнения: 435
Само смело и упорито !
Ако замразяваш , аз да ти кажа ... та тези торбички на Авент са страшна глупост , затварят се с едни щипки които нищо не правят
Аз с щерката много се притеснявах да не ми спре кърмата и си замразявах ... давах на банката за кърма и оставях и за мен , но за щастие не я използвах .Като я хвърлих след два месеца забелязах , че мирише на хладилник . Използвай шишенца от сокове . Измий ги , извари ги 30 мин и са готови .
А , ако искаш да имаш мнго кърма ЦЕДИ ! Цеди през 3 часа за по половин час поне , то няма да пуска през цялото време , но ти дърпай .Така се научава организма да произвежда !
Аз кърмя и сега ( второто ) и ми остава по 1,5-2 литра на ден . Ако ти трябва съвет или мнение  питай  Laughing
Само не се предавай !

# 11
  • Мнения: 934
Благодаря на всички за отговорите и съветите. Засега се справям някак си. Кърма не е като да нямя по 100 грама от гърда на 4 часа, имам чуство че съм крава ще почна и да замразявам. Само още ден, два, че се бях отдала на битов алкохолизъм събота и неделя след 8 месечно въздаржание. Най-добрата новина е, че от педиятрията където е бебето казаха, че имат практика да хранят бебета с донесена кърма, така че се надявам от другата седмица дано да махнат апрата за дишане, да почне бебето да се храни с моята кърма. До тогава кшмара с цеденето продължава, бях го забравила от първия път, ама бързо си го припомних.
Благодаря отново за куража, сега се надявам и чудо да стане та да се кърмиме истински, а не от шише когато изпишат девойката.

# 12
  • Мнения: 1 586
Браво за упоритостта!

Пожелавам ти скоро да гушнеш малкото човече. То има голяма нужда и от физическата ти близост точно сега. Дали не биха се съгласили от болницата да ходиш там през деня и да го носиш на гърдите си? Това е много хубава практика по света - най-бързо недоносените бебечета се развиват ако са в тесен контакт с мама и често на гърда. Дано бързо дойде този момент при вас! Simple Smile

# 13
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Споко за кувиоза вси4ко ще е наред след това,И моя син беше така и след това  и с ъс забавена адаптация но ела го виж сега-див за 100деца и не сяда за секунда на дупето си.Що се отнася за замазяването на кърма ли4но от мле4на банка ми казаха 4е в домашни условия не може да се замразява защото кърмата се окислява и не е годна за консумация.Те  я подлагат там на специална обработказа да се съхранява дълго време.

# 14
  • Мнения: 435
Що се отнася за замазяването на кърма ли4но от мле4на банка ми казаха 4е в домашни условия не може да се замразява защото кърмата се окислява и не е годна за консумация.Те  я подлагат там на специална обработказа да се съхранява дълго време.

 ooooh! Shocked Е това не го бях чувала още !
Няма такова нещо ! Специалната им обработка се нарича пастьоризация (варят я !)! Ако си стерилизираш всичко ( помпата и съда ) чрез разтвор или изваряване спокойно можеш да си складираш . Та нали така им носим кърмата на млечна кухня !
Извинявай аз се унесох   bouquet

Много се радвам , че сте добре ! Пожелавам ти за коледа да сте си всички заедно !

Общи условия

Активация на акаунт