Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 861
  • 715
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 302
Оки-доки, значи ще сменям зъболекаря, що така ме наплаши тоя човек, че нищо не можел да бута докато кърмя ooooh!.

# 391
  • Мнения: 567
Аз тази вечер рязах нокти на всички подред. Изрязох 12 копитца - горни и долни! Абе и аз се чудя дали не прекалих с децата?!?  newsm78

Предвид написаното горе, това:

Да си жива и здрава, много обичана и гледана жена! Да те радват децата ти, а ти да ги зарадваш с една сестрица - да я пазят!  Hug  Hug  Hug


ми се струва по-скоро не като пожелание, а като "проклинание" [/b

Ааааа, Бубе, после като заспаха минах по спалното и ги гледах един по едни как сладко, сладко спяха! Сърцето ми е пълно, всяка вечер виждам колко съм щастлива и каква късметлийка съм, че Господ ме е дарил с три дечица! Другото е без значение!
Така че, пожелавам ти го искрено!

Марте, видя ли че оцеляхме!
Ма нямам сили - и аз утре!  Laughing

# 392
  • Мнения: 5 622

 СпасДиди, ти на твоите само ноктите им режеш, а аз ги и подстригвам (наистина подстригвам, с машинка и ножица, съвсем прически им правя,  а не просто да махна порасналата коса  Sunglasses ) Laughing До сега двама се редяха на опашката, скоро идва и трети (че сега му е малко все още пухчето) , дето ще чака ред пред "фризьорския салон"  Mr. Green

# 393
  • Мнения: 331
Аз често имам цистит, дори тук в Америка съм си донесла Нелидикс (което май беше химиотерапевтик, със сигурност не е антибиотик), та да се церя ако ме споходи 
Нелидикс е най-страхотно лекарство за цистит, но уви вече не го произвеждат!  Close Close Close Тук пък не са го и чували и съответно нмяах друг избор освен АБ.
Сега се прибирам от бач, за протокола, часа е  9,36 Tired
Връщам се да чета, ако не заспя на клавиатурата ще дописвам newsm27

# 394
  • София
  • Мнения: 2 817
Гери С., е, да ти кажа честно досега не се бях замисляла за линеа неграта. Като писа и се погледнах!  Joy hahaha Стои си още - и си почва от малко под гърдите, та чааак до долу. Поизбледняла е, ама е още там. Ама на мен повече ми пречи, че още не съм си стегнала коремчето. Ама като съм мързел - кой ми е крив.

jenajena, много ти се насъбра на теб май напоследък. Заради това предполагам може да ти е намаляла кърмата. Или пък малката да е в криза на растежа и просто в момента да не й стига, знам ли. 

БУБА, браво за подстригването - аз съм толкова кекава в ръцете, че дори 0 номер сигурно няма да се справя да направя като хората.  hahaha Joy

А за зъбите - и аз трябва да ходя на зъболекар, ама не знам кога ще ме огрее.  Sad Може би като се върнем от Трявна докато на ММ не му е свършила още отпуската да успея да отида. Въпреки че то пари за това няма да има, ама има КК (кредитна карта Twisted Evil).

Норе, ММ си е на най-обикновен 8 часов работен ден, но цяла седмица го няма по минимум 12 часа вкъщи. През по-голямата част от седмицата - излиза в 7.30 и се прибира към 9! Само един ден - излиза в 8.30 и се прибира пак към 9! (това е защото пътува дълго до работата и обратно и ходи на шофьорски и на английски едновременно). Той направо не издържа вече и няма търпение да му дойде утре отпуската! (че утре по принцип е работен ден, ама слава богу, че го светнах да си я почне от утре, когато си подаваше молбата - че да не работи 6 дни! сигурно вече съвсем нямаше да издържи!). И съответно като се прибере е толкова капнал, че ми помага само за къпането на бебка и после заспива! Освен ако не заспи преди къпането!  Joy

# 395
  • Мнения: 23

Сега Гери като спомена, се сетих за лекцията - споменаваха добавянето на масло, че било важно, ама така и не чух откога се въвежда, някой помни/знае ли? А и нали е продукт от краве мляко newsm78. Все повече мисля за захранването и в главата ми е пълна каша. Не че ще почвам, още рано ми се вижда, ама да съм подготвена като настъпи момента...


от годинката до 3та годинка било изключително важно за развитието на детето. Стига да няма алергия към Кравата  Peace

# 396
  • София
  • Мнения: 100
Добро утро!

Баткото ни е първокласник и вчера емоциите бяха големи, днес вече нямам търпение да го взема от училище.

Бубе радвам се, че се върна във форума.

jenajena измъчили сте се с Маги, дано да успееш да регулираш кърмата

За зъболекар още не смея да отида след раждането, защото усещам, че ще има поражения.

Нашето акане продължава да е на големи интервали за съжаление, надявам се като го захраня да се регулира

# 397
  • Мнения: 69
Гери,  Аз вит.Д не съм спирала да давам, защото детето МАЛКО едричко върви  Laughing По този повод все дебна някой да каже, че на 4мес. детето е над 8кг....... ама не съм забелязала още  Sunglasses Само за Моника на нанди не се съмнявам  Mr. Green (не го казвам с лошо Blush)




Може да ни броиш и нас в рекордьорите Mr. Green
Не съм го мерила вчера, на месечинката, но преди месец беше 7.600...Но витамин Д не съм давала, но май не е лошо да почна

# 398
  • София
  • Мнения: 153
ДД! Laughing Laughing
Добрах се до компа Peace
 Първо- да ви почерпя за нашата месечинка-днес ставаме на 4 месеца, да ми е живо и здраво детенцето!  bouquetЧестито и на останалите месечинковци!Второ- нашият татко днес има имен ден ( Людмил се казва)- и той да ми е жив и здрав и винаги да е до мен! Hug


Вчера мина страхотно откриването на учебната година- децата са порастнали и доволни от лятото  Hug, училището ни има юбилей и пуснаха 20- 30 бели гълъба, имаше и мини заря- красота! PeaceСега ни остава само да се стегнем и да се учим добре в 4-ти клас,че ни предстоят матури ooooh!
Ето го и ученика:
http://prikachi.com/images/223/3827223S.jpg
 Аз от вчера съм неразположена ( пак!! #Cussing out) и имам  жесток кръвоизлив! В момента съм по- зле от бебе, преобувам се на 5 мин. и не смогвам с превързочния материал! Явно това допълнително усложнява кърменето!
Дано скоро всичко да се нормализира! Praynig Hug

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 15:47 от jenajena

# 399
  • Варна
  • Мнения: 302
Марта, честита месечинка и именник и дано скоро се оправиш! Явно в повече ти е дошъл стресът, дано скоро отмине това състояние Praynig.

Аз днес съм недоспала - диването като никога се буди 2 пъти през нощта - в 1.30 и в 5, а след това и в 7 Tired. Никога, никога не се е случвало такова нещо, като беше малък най-много веднъж се е будил нощем - към 2-3... Пак нещо се напъва, пръцка и го боли коремчето. И за капак сега заспа по никое време, а обещах да отида до работа, че една колежка черпи за рожден ден...

На всичкото отгоре от вчера киха доста начесто, от време на време и кашля /но кашлянето е изключително рядко, 1-2 пъти на ден/, няма температура, няма сополи, та не знам, следобед ще ходя при педиатъра, тъкмо ще питам и със запека какво да правим, че днес пак не е акал, знам, че е само 1 ден, но просто не ми го побира ума защо така се разредиха изхожданията, при условие, че преди пълнеше по много памперси.

Може би наистина не му стига кърмата, не знам и аз вече какво да мисля, ще поискам да го претеглим днес да видим как е положението...

# 400
  • Мнения: 660
jenajena, честит ти двоен празник днес! Да са ти живи и здрави всички в къщи наред с Маги и тати.  bouquet
Има вероятност намалената кърма и сърденето на Маги да е свързано с цикъла при теб. Не винаги има връзка, но и много майки забелязват намаляване на кърмата по време на цикъл. Може да е подходящо да предлагаш на Маги да суче често в тези дни докато си в цикъл - така тя би заявила на организма ти завишените си потребности от кърма и да успее да си го набави до няколко дни. Стискам палци да се нормализират нещата при вас и да се похвалиш скоро, че сте добре! Hug

На зъболекар ходим винаги на 6 месеца семейно от преди раждането на Рая и сега е така. Правили са ми дребни кариеси и докато бях бременна и докато кърмя. Ми то имаче от 3 години и половина не е трябвало да ходя на зъболекар...а това си е много време за мен. Моят зъболекар ползва дори упойки, които са съвместими с кърменето и не съм имала проблеми до сега. Peace

Я, и аз да си помрънкам малко, че няма другаде къде...аз нещо се схващам в гърба и кръста...поседя ли повече на едно място, или стана ли сутрин по-рязко и буквално лягам отново, защото болката си е сериозна... та днес ще потърся масажно студио и ще ходя на масаж поне 2 пъти седмично - дано ми помогне.

# 401
  • Мнения: 9
ХЕЙ Здравейте, аз се позатрих малко, ще ме прощавате Embarassed Embarassed!
mushence, lotxen бройте и на нас, на месечинката Борис беше 8800 гр, сега удряме 9300-9400 гр, а витамин Д си давам откакто навърши 2 месеца по 1-2 капки.
На зъбар не съм ходила, ама ще се валожи, колкото и да не ми се иска Cry
И аз мисля да почвам с пюретата като станем на 5 месеца.
Момичета, стараете ли се да премахнете нощното хранене на сладурите??
Моя хубостник беше започнал да прави 6 часова пауза вечер, като хапнеше в 10 се събуждаше към 4-4,30, но сега сме плътно през 4 часа и се събужда в 2.
Всеки ми обяснява, че ако сега не го науча да не яде през нощта, после ще е късно и ще трябва да си го храня винаги - да съм му давала вода вместо мляко и два-три дни щял да се откаже сам???!!?!?!?!?!  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 402
  • Варна
  • Мнения: 27

Опосумче, Даниели, Елфи, Бонбонка къде стеее????

Тук съм, тук съм.... чета ви всеки ден, но не пиша, щото ми писна да мрънкам и да се оплаквам, а то май няма с какво да се похваля. Ние все така си ревем, пищим и се тръшкаме без причина, лошото е че понякога и носенето не помага, гъне се в ръцете ми като червей и пищи, незнам от къде го вади този глас, аз ако викам така 5 мин и ще прегракна  ooooh! И все по-трудно заспива... Сега сме на гости при моите родители за 2 седмици и майка ми се хвана за главата и призна, че такова чудо не е виждала  Laughing А като се има предвид, че на мен още ми се носи славата в блока за най-гръмогласно и ревящо бебе  Joy Та Симонка явно на майка си се е метнала, че и ме е задминала за моя "радост"  doh
Аз вече почти не кърмя, тя не искам да суче... успявам само ако е сънена. И сега поммпата ми е най-добрата приятелка, цедя се по 132342340 пъти на ден и така се храним. И чак сега като започнах да я храня със шише виждам колко различно яде всеки път, понякога не мога да й смогна, изяжда по 180мл и търси още, друг път изяжда 50 мл и повръща после.... иди го разбери това дете newsm78 Инъче захранването върви добре засега, засега е яла картофи, моркови и тиква, давам й на обяд преди млякото, харесва й  Crazy
Гледам доста мами напоследък се оплакват от ревящи деца.... дано да е някакъв период и да отмине скоро, че вече силички не ми останаха. Не смея да я оставя на никой, не смея да излезем някъде по-далеч, направо ме е наплашило това дете. smile3518
За линията негра – моята се забелязва все още, но съвсем леко. По-добрата новина е, че допълнителното окосмяване, с което се бях сдобила по време на бремеността по корема взе да изчезва най-после!!!  newsm44
Марте, честита ви месечинка и честит именник!
А на всички ученици пожелавам успешна учебна година и много шестици в бележниците!  Hug

# 403
  • Мнения: 111
ДД
Честито на всички първолаци,и изобщо ученици и градинари...ух как звучи само градинари Rolling Eyes
 bowuu
Честито на месечинките и на таткото именник.Живи и здрави да са всички:)

Браво за "подаръка" на Мария от малкия Валентин.

Мариела от доста време не яде нощем..като заспи към 22ч и се буди сутрин между 6 и 8:30ч всеки път е различно.

Гери и мен ме болят колената (нали ти се оплака  newsm78) само че аз за 1 седмица паднах 2 пъти-по веднъж на всяко коляно и сега при ставане много ме болят особенно сутрин,можеби и кг ми тежат повечко.Преди време оперираха майка ми от скъсан минискус на коляното,точно от едно падане на него зимата,и много ме е страх да не ми се наложи и на мен,че и на двете  Cry

Днес ми дойде  newsm20  Hands Clap  Hands Clap направо умрях от кеф...вече си мислех че трябва да се записвам при Май-ки 2012 Simple Smile а как ме боли...такава болка при цикъл не съм изпитвала от ученичка.Уж след раждане не боляло вече дран дран.
Марта дано всичко при вас да се оправи,много хубав ученика Simple Smile

Линия негра и аз си имам още.
И тук да питам мамите от района на Сухата река,София,може ли да препоръчат гинеколог за ЖК
.

# 404
  • Мнения: 5 622
..диването като никога се буди 2 пъти през нощта - в 1.30 и в 5, а след това и в 7 Tired. Никога, никога не се е случвало такова нещо, като беше малък най-много веднъж се е будил нощем - към 2-3...

А при нас никога, никога не е спирало  Laughing

Всеки ми обяснява, че ако сега не го науча да не яде през нощта, после ще е късно и ще трябва да си го храня винаги - да съм му давала вода вместо мляко и два-три дни щял да се откаже сам???!!?!?!?!?!  Rolling Eyes Rolling Eyes


Не разчитай особено. Аз пробвах, не стана. И не два-три дни, нито 4-5..
Давах вода цели две седмици. Резултата беше единствено, че се будеше озверял от глад не на три, а на два часа  Tired . И се отказах.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт