Пълна промяна: Отслабване – сподели твоя начин и спечели

  • 26 221
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Здравейте на всички мами!
Преди 2год. и 6 месеца родих -едно прекрасно момиченце което се казва Йоана.Качих 22 кг.Излязох от болницата -12кг.Останаха ми 10 за сваляне.
Аз съм човек, който много държи на фигурата си още от ученичка. В 9клас тежах 63кг. при моите 167см., което за мен е много.Сега съм 55кг. и имам да свалям още 3кг.
Аз не спазвам диети избягвам хляб, сладки неща(е понякога си позволявам но после имам прочистващ ден само на плодове), не пия газирано и сокове само вода, кафе и чай, от алкохола мога да си позволя 1 чаша вино и то рядко.Не спортувам освен с малката като правим разходки.И така се поддържам доволна съм от себе си  и от това как изглеждам като се погледна в огледалото.
Желая на всички които се борят с кг. успех и искам да ви кажа че само с диети не става-трябва да се промени начина на хранене.
Приятен ден!

# 16
  • Мнения: 3
175 см и 60 кг, като преди съм достигала 75-80.  Отказала съм трайно хляба и тестените изделия, сладкото, сладките плодове, дъвките, соковете, газираното. Хапвам повече зеленчуци, месо, някои млечни, които обичам. Ако ми се прияде сладко, хапвам сурови ядки. Храня се разделно, ако хапна плодове - задължително разделно. Ако хапна добри въглехидрати- картофи, бобови храни и паста от твърда пшеница, задължително разделно от други храни, и в умерени количества. Пия много вода и чайове.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 13:47 от Blondie_

# 17
  • Мнения: 6 441
Моята тайна за отслабване, всъщност е и тайна на много момичета от форума.
Без лишения, без мъки и без глад отслабвате лесно и дълготрайно.
С 3 хранения на ден, равни по засищаемост.
Закуска - каквото душа сАка
Обяд - повечето нещо без пържено, мазничко, тестено, сладко
Вечеря - хапваме по 7 варианта, които са толкова обширни, че не си е никакво лишение.
Търсих нещо, с което да хапвам сладко и да отслабвам и го намерих  Grinning Система минус 60.
А сега и малко цифри.С първата бременност качих много.Свалих бавно и мъчително.
Сега с втората също качих мнооого.От 54 кг на 1,65 ръст станах около 85-86 кг.От болницата излязох 80, а когато започнах Системата бях 75.С нея сме вече половин година и махнах 16 кг - лесно и без глад. Имам още 4-5 кг, които се надявам да махна скоро.
И най-важното - продължавам да спазвам Системата и да кърмя Дани без това да ми пречи по никакъв начин. А разходките с количката са моят спорт Simple Smile
Успех на всички с отслабването!  Hug

# 18
  • Мнения: 143
За мен отслабването е резултат от достатъчно движение и балансирано хранене.  Никога не съм спазвала диети, не се храня и супер здравословно, просто гледам да избягвам вредните храни. А за спорт също в момента нямам време, единствено тичането след малкия разбойник май ме държи във форма. Също така и генът е от значение, някои хора просто са предразположени към пълнеене въпреки усилията и лишенията. В крайна сметка е важно да се харесваме и да не превръщаме отслабването в самоцел.

# 19
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте,

при мен килограмите започнаха да стават истински проблем, когато започнах да работя пред компютър. Какви ли не диетични режими и хапчета не пробвах. Резултатът беше, че след поредната диета съм пак на изходно ниво и даже отгоре. Това, което направих сега е да променя начина си на живот. Спорт всеки ден или поне 5 дни в седмицата, ако ще и за 20 мин. да е. Ходя на тенис, плуване, йога или тичам вкъщи на кростренажор (важното е да ти е забавно).

За храненето не се ограничавам какво да ям, защото всяко ограничение при мен избива към невероятно напъкване и прекаляване след това. Спазвам следния режим - сутрин до 12 само плодове; на обяд каквото ми се яде, до 17-18 ям всичко и сладолед и торта т.н. и вечер гледам да не ям (понякога се случва и да вечерям).

А и да не забравя 3 дни в месеца преди пълнолуние детокс според д-р Михайлов (само на диня или фрешове).

Резултатът 7 кг. за 2 месеца без ограничения и лишения.  Laughing От 70 на 63 при ръст 173.

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Сега ще ви споделя и моите съвети за бързо вталяване, които са изпитани лично от мен и се надявам да ги приложите. Особено летния сезон е чудесен за сваляне на излишните килограми Simple Smile Всички хора са прибягвали до пица, чипс, солети! Дали заради забързаното си ежедневие, или защото им е вкусно не знам! Аз лично избягвам тези храни, през лятото предпочитам морски дарове. Доста често си похапвам риба, миди, скариди, калмари, раци! Обожавам тази храна!!! Цяло лято мога да се храня само с това! Е, разбира се и салати...особено зелена с риба тон или пък гръцка....м-м-м-ммммммм.......Разбира се, изключвам всякакви слакдки изкушения и тестени изделия Simple Smile А ако толкова много ми се дояде нещо такова просто пия вода!!! Много вода!!! Най-малко по 2 литра на ден! Толкова много обичам водата! Предпочитам я пред всякаки газирани и подсладени напитки! Докато съм на плажа си позволявам резен диня или сладолед, защото тях никога не бих отказала! Simple Smile За десерт бих похапната и плодове! Поне през лятото са "истински". Кайсии, прасковки, череши.....Знам, вие също ги харесвате!!! Това - онова и ето, че пак станаха много калориите!  Бързо ги изразходвам докато плувам! Плувайте и вие! Чудесно е! Поне по час няколко пъти седмично. Фигурата става невероятна...така се оформя... сещате се, нали?! Simple Smile А и с малко тен....леле!!!! Обичам и масажите! Така се отървах от ужасния целулит! Дали сам или с помощта на професионален масажист, можеш да се отървеш от целулита чрез масажите! Ще имаш перфектна кожа и спокойно ще можеш да показваш бедрата и дупето си на плажа. Масажите подобряват силуета и заздравяват кожата. Та, това е моята лятна програма за бързо сваляне на килца! Опитайте и вие! Вярвам, че ще има ефект и ще се чувствате по-добре в кожата си!!!

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 22:34 от Lili-mili11

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 204
Никога не съм била дебела ,висока съм 165 и най много съм тежала 55 кг..Може да се каже,че съм била приятно закръглена ,но не и дебела.
Родих две деца /второто на 26 год./ и нямах абсолютно никакви проблеми ,след второто раждане около 3 години си поддържах около 50 кг. без никакви ограничения.
След като отраснаха децата и тръгнаха на градина и у-ще съответно а аз си купих кола неусетно качих 15 кг.
Не се понасях ,но и не предприемах нищо ,въпреки ,че хората около мен не са ме смятали за дебела аз бях в депресия.Не ми се излизаше ,направо ме беше срам да се показвам пред хора,нямах желание да си купувам дрехи.
Така докато не реших ,че трябва да направя нещо за себе си.
Изчетох де що имаше ,но пак нищо не правех.Спрях се на 90 дневната ,но не я започнах,докато моя приятелка не я започна.Две седмици след нея и аз стартирах ,след като видях резултата при нея.
Започнах я на 29 април 2010 ,спазвах я на 99процента /за три месеца 2-3 пъти обърках/ иначе бях супер стриктна.Свалих 13кг. през следващите три месеца още два.
В момента вече повече от година си задържам килограмите и си хапвам каквото ми се иска.
Тренирам ,но не много усилено два пъти седмично ,но не редовно,повече зимата.

# 22
  • TX
  • Мнения: 590
Пълна промяна ДАААА чувството е невероятно, имах такива въпроси след едно мое рязко смъкване (на Майчините килограми)на 12 кила (за ръст 156 от 66да паднеш на 54 си е Пълна промяна), нооо с еуфорията дотам последва вирус АБ объркване на чревна флора йо ййоо и айде на78  Sick Sick шок, ужас,  стрес не ми се връща натам.
Е сега се боря с килограмите бавно но продължавам, организма ми  свиква бързо с режимите и чудеса не постигам, но се доближавам. Редувам 90 дневна диета при нея максимума ми е 6 кг, с Японско чудо за раздвижване на метаболизма, и основно задържане на постигнатото с Разделно хранене спортувам както аеробни програми, така и плуване или акваспининг. Години 34 деца 3 от две раждания Wink
Пожелавам услех както на себе си така и на вас!

# 23
  • Мнения: 22 784
Успях да сваля килограми с режим от диетолог/Ревимите на Ипократис/  и с 90 днешния режим,който е особено лесен и приятен.Успех на всички!!!)))

# 24
  • Мнения: 0
аз съм 166 см тежах 94.7   Shocked  септември 2010 сега септември 2011 съм 68  свалила съм 26.7 до днешна дата. това стана само със 3 месечната диета после зелевата супа  и от май започнах фитнес

# 25
  • Мнения: 432
в момента съм 165см и 50кг. И с двете ми бременности стигнах до 70-72кг. Свалих ги и двата пъти с кърмене и много, ама много ходене пеша - минимум по 6км на ден бутане на количка. Кърменето не го броя като средство за сваляне на кг, защото това е строго индивидуално, някои отслабват, други чак след като спрат да кърмят!
гледах преди време при Гала една спортна натура, инструктор ли беше, не зная, но тя каза, че за стягане на корема след раждане ходенето е много по-ефикасно от коремните преси. Така че, мили дами, няма как да се отслабне със седене пред компа, давайте да се движим  Hug

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 2
За да се отслабне трябва да се намали храната т. е. да се избягват калоричните храни, да се движи човек по няколко километра пеш и понеже живеем в 21 век да се възползва от серумите и кремовете за отслабване чрез втриване в кожата. Аз използвах термален серум на Евелин също и охлаждащия и на 10тия ден се забелязваше вече , че съм отслабнала. Освен това пиех L-carnitine червен грейфрут, който си купувах от Билла за 1.29лв по 10 дена на месец. През останалото време пия студен зелен чай и килограмите започнаха да се свалят лека-полека. Това е най-лесния начин да отслабне човек без да се мъчи с диети драстични.
Термалния серум може да се закупи от ЦБА И другите хипермаркети на цена до 9 лева. На месец се отслабва така по 5-6 килограма.

# 27
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте,
имам бебе на 6 месеца. Качих 30 кг, до сега съм свалила 10. Много ходене с количката, в къщи до някъде и домакинската работа е като фитнес. Ограничавам тестено, сладко и газирано. По-принцип обичам салати и сега наблягам на тях, до като има още пресни зеленчуци. Надявам се да успея до пролетта да сваля и останалите 20 за да мога да заведа малкото си момиченце на море, пък си нямаме куфар.... newsm78   Simple Smile

# 28
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!
Казвам се Малина и се нареждам се сред Вас за да споделя своя опит в битката за килограмите и най-вече спечелването и!
Така, през 2003 г. тежах около 73 кг., ръст 164 см. Бях 22 годишно момиче. Не се харесвах, пречеха ми тези кг! Никога не бях пробвала никакви диети. В един момент реших, че е време да се погрижа за тялото си и се озовах в клиниката на Д-р Емилова. Отслабвах бавно и трайно. Нейната диета е 10 дни глад - плодове, чай и мед и после 10 дни захранване по специална схема. Това нещо го повтарях всеки сезон по 10 дни глад+10 дни захранване (4 пъти в годината) и след година и половина тежах 51-52 кг. Повече от 20 кг свалени, които успях да запазя до преди няколко месеца (8 години) без сериозни усилия! Казвам до преди няколко месеца, защото в момента съм бременна и след около 2 месеца очаквам първото си дете. След раждането живот и здраве пак се захващам и съм убедена, че и този път ще успея! Успех на всички!!!!

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами!
  Надявам се да съм ви от полза поне малко с това, което ми се иска да споделя с вас. Отслабването - тема която ще е актуална винаги, защото наднорменото тегло е проблем на съвременното общество от десетилетия и ще продължава да бъде. Напълняването е не само естетически, но и здравословен проблем, но това всички го знаете предполагам Wink Много социално значими заболявания, водят началото си от излишните мазнини натрупани в човешкията органмизъм. Мазнини ли казахме? Точно така, мазнините са това на което се дължи наднорменото тегло, не мускулатурата, не кожата, не костите, а именно мазнините са тези, които правят така че да тежим повече и да изглеждаме зле, когато се натрупат в по-големи количества в нашето тяло. Те са нещото, което трябва да сведем до минимум в тялото си за да се нормализират килограмите ни. А именно поради тази причина е добре да знаем какво представляват. Какво са мазнините? Много от вас може би знаят. За тези които не са запознати само ще кажа, че те основно са източник на енергия в нашето тяло, но тук има едно голямо но, те са такъв източнк, който ни енергоснабдява при специални условия на работа и се ползва като източник на енергия само и единствено тогава и в много редки други случаи, което прави намаляването на мазнините още по-трудно. Единственият режим на работа при, който вие бихте могли да ползвате мазнините като основен източник на еднергия е физическо натоварване с много ниска интензивност продължително време минимум 30 - максимум 40 минути, като трябва да се започва с много ниска интензивност и постепенно да се увеличава темпото като трябва да внимавате да не надхвърлята максималната пулсова честота, която е за аеробно натоварване. Много лесно може да си я изчислите, като от 180 извадите годините, не е най-точният начин, но е достатъчно. Подходящо за целта е бягане, ходене с по-бързо темпо, колоездене, може би и плуване, който предпочита и нищо повече, това ви е напълно достатъчно за да намалявате мазнините, като това трябва да се прилага през ден, не по-често и не по-рядко. Не е необходимо да тренирате допълнително, не и когато говорим за редукция на мазнини. Тежките натоварвания стимулират обмяната на веществата, но и силно стресират човешкият организъм и не са подходящо когато искате да ослабвате. Ако се претоварвате отслабването става по-трудно и бавно или за момент може и да свалите някакви килограми, но след това те отново се връщат. Добрата фигура не е резултат на усилия, тя е начин на живот и това трябва да го запомните иначе винаги ще ви е трудно. Не бива да стресирате организма си с диети, тежки тренировки и всевъзможни медикаменти за отслабване, защото мазнините изгарят само като източник на енергия, това което губите като тегло с намаляване на храненето не са мазнини, обикновенно губите мускулна маса и течности, е и малко мазнини, но това което ще си върнете после като ЙО-ЙО ефект ще са само мазнини и дори и да тежите по-малко, след това може да се окажете много по-затлъстели от преди диетата. Разбира се, че трябва да се спазва хранителен режим, разбира се, че трябва да се избягват вредните храни, но за да премахваме мазнините и да не стимулираме излишното им натрупване трябва да имаме добър метаболизам, а той се постига с редовен прием на хранителни вещества(3 до 5 пъти на ден) в умерени количества, кото въглехидратите са до обяд и до тренировката, това е Wink
Има много начини да намалите мазнините и не изискват нито усилия нито време.

Общи условия

Активация на акаунт