Ръкопляскане?

  • 8 592
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 453
    Пътувала съм няколко пъти с български самолети, но никога не ми се е случвало, някой да ръколяска, нито при излитане, нито при кацане!Дъщерята пътува по-често и ми е казвала,че понякога хората ръкопляскали!

# 16
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 727
И аз само при кацане съм го виждала. При излитане нямам идея  newsm78

# 17
  • Мнения: 130
Не знам, ако става въпрос за вчерашния чартър ще питам нашите, които са били там. Но, аз винаги ръкопляскам при кацане, дори и да изглеждам като идиот. когато пътувам с чужди компании, почти винаги на кацане хората ръкопляскат. само с българските линии не се замислят хората, че еди колко си часа животът им е бил в ръцете на няколко души и те са направили всичко възможно да стигнат живи и здрави. само, че след едно много трудно кацане с български самолет, когато хората, че и стюардесите, се кръстеха, избухнаха такива аплодисменти, че някой даже отиде да целува пилота, а на излизане хората му благодаряха.

# 18
  • Мнения: 2 759
...само с българските линии не се замислят хората, че еди колко си часа животът им е бил в ръцете на няколко души и те са направили всичко възможно да стигнат живи и здрави...
                            С всеки транспорт има риск за живота. Просто в самолет си зависим единствено и само от персонала, тъй като не можеш да се спасиш сам по никакъв начин. Но за това пък се минава съответното обучение, нали? Когато пътуваш с автобус и шофьорът в тежка ситуация е дал всичко от себе си вярвам си също толкова благодарен и щастлив.

# 19
  • Мнения: 130
Така е, и когато пътувам с автобус винаги на излизане казвам на шофьора - довиждане и благодаря. но, тук говорехме за самолетите. не виждам нищо лошо в това да изразиш благодарността си чрез нищо не струващо ти ръкопляскане към човек, които те е доставил жив до някъде. пък макар и преминал обучение. дори и на мен винаги ми става  приятно в работата, когато някой ми благодари за нещо, което по принцип съм длъжна да направя.

# 20
  • Мнения: 2 759
Така е, и когато пътувам с автобус винаги на излизане казвам на шофьора - довиждане и благодаря. но, тук говорехме за самолетите. не виждам нищо лошо в това да изразиш благодарността си чрез нищо не струващо ти ръкопляскане към човек, които те е доставил жив до някъде. пък макар и преминал обучение. дори и на мен винаги ми става  приятно в работата, когато някой ми благодари за нещо, което по принцип съм длъжна да направя.
                              Аз също винаги съм любезна, за протокола. Но това е всичко, доколкото не ме е застигала страшна ситуация.

# 21
  • Мнения: 130
е, мен ме е. бяхме само на 1 и 10 секунди преди сблъсък с военен самолет пэоради грешка на наземните оператори. така, писаха във вестниците де, ние вътре нямаше как да знаем, усетихме само рязкото пропадане сякаш със стотици километри. е, само супер навременната реакция на пилота спаси живота ни. при същата ситуация преди няколка години над Швейцария загинаха стотици хора.

# 22
  • Мнения: 9 901
когато пътувам с чужди компании, почти винаги на кацане хората ръкопляскат. само с българските линии не се замислят хората, че еди колко си часа животът им е бил в ръцете на няколко души и те са направили всичко възможно да стигнат живи и здрави.

бре, кои тез чужди компании, където се ръкопляска? италианските, албанските?
сега видях и предната страница....с руснаци не съм пътувала, не знам.

няма и защо да се замислят хората за тези неща. Те си плащат, за да бъдат превозени. На екипажа му се плаща, за да си върши работата. Не е на добра воля Wink

Последна редакция: нд, 04 сеп 2011, 13:38 от тити

# 23
  • Мнения: 12 662
няма и защо да се замислят хората за тези неща. Те си плащат, за да бъдат превозени. На екипажа му се плаща, за да си върши работата. Не е на добра воля Wink

Няма лошо, въпреки че си плащаш, да изразиш благодарност. Явно съм много глупава, но благодаря на продавачките, които са ме обслужили. И това ми решава проблема с "обслужващия персонал".

# 24
  • Мнения: 2 759
Няма лошо, въпреки че си плащаш, да изразиш благодарност. Явно съм много глупава, но благодаря на продавачките, които са ме обслужили. И това ми решава проблема с "обслужващия персонал".
                            Изразяваме благодарност, просто не по този начин. Благодариш на продавачките, но не им ръкопляскаш.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 17 933
Няма лошо, въпреки че си плащаш, да изразиш благодарност. Явно съм много глупава, но благодаря на продавачките, които са ме обслужили. И това ми решава проблема с "обслужващия персонал".
                            Изразяваме благодарност, просто не по този начин. Благодариш на продавачките, но не им ръкопляскаш.

Може би приземяването изисква виртуозност, което не важи за продаването на стоки. Laughing

# 26
  • Мнения: 12 662
Пилотите не ги виждаме, но замисляте ли се за стюардесите? Че трябва да са вечно усмихнати?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
То по принцип всички от обслужващата сфера трябва да са усмихнати...дип, че стюардесите са толкова на далавера, че някак ще е малоумие да не се усмихват.  Crazy
И аз благодаря винаги за обслужването...и се отяждам, когато съм недоволна. Не си мълча нито за благодарности, нито за критики.

Това с ръкопляскането се прави, защото просто на излизане не минаваш през пилота.
Сега, като се замисля, ако съм пилот ще ме е яд на всяко кацане да ми пляскат...все едно не мога и видиш ли този път успях  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Благодаря на всички за отговорите!
Въпросът ми отново е: Защо се ръкопляска на излитане? Имате ли идеи...?

Моля ако давате примери с "как е по света" да е за полети последните 2-3 години. "Модата" на ръкопласкането имаше пик преди 6-7 години.

# 29
  • Мнения: 1 216

Въпросът ми отново е: Защо се ръкопляска на излитане? Имате ли идеи...?

Моля ако давате примери с "как е по света" да е за полети последните 2-3 години. "Модата" на ръкопласкането имаше пик преди 6-7 години.

Защо, защо  Grinning Защото хората са малко като овцете, вероятно някой бил чувал нещо и плеснал, и другите подели дружно. И излитанията и кацанията са стресови за много хора и това също е начин да се разтоварят групово от напрежението.
Може да пробваш следващия път ти да си първа и да пишеш. Естествено, ако не ти пука Grinning

Пикът на бурните аплаузи не беше преди 6-7 години, а непосредствено след 9/11. После позамря. Последните години не ми се е случвало.

Общи условия

Активация на акаунт