за очите

  • 2 493
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Природа,какво да се прави!
Наши приятели мъжът и майка му със сини очи,децата три на брой всички с кафяви очи.
Как пък никой да не се добере до синьото?
Пожелавам при вас да се получи.

# 16
  • Мнения: 3 248
Природа,какво да се прави!
Наши приятели мъжът и майка му със сини очи,децата три на брой всички с кафяви очи.
Как пък никой да не се добере до синьото?
Пожелавам при вас да се получи.

Явно съпругата на мъжа е хомозиготна с кафяви очи и децата нямат и шанс да са със сини. Но най-вероятно някое от тях поне носи гена за сини и би могъл да има дете със сини в зависимост от партньора.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 583
Може, аз съм от изключенията. Двама родители с кафяви очи и преобладаващо кафяви и в двата рода - а аз съм със светлосини. От познатите ми роднини само на дядо ми брат му е с такива очи като моите - слаб ген, ама явно е намерил къде да избие.

Сестра ми е с тъмнокафяви, почти черни очи.

# 18
  • Мнения: 3 242
Природа,какво да се прави!
Наши приятели мъжът и майка му със сини очи,децата три на брой всички с кафяви очи.
Как пък никой да не се добере до синьото?
Пожелавам при вас да се получи.

Явно съпругата на мъжа е хомозиготна с кафяви очи и децата нямат и шанс да са със сини. Но най-вероятно някое от тях поне носи гена за сини и би могъл да има дете със сини в зависимост от партньора.  Wink

До колкото знам при двама родители с сини очи, е невъзможно децата им да са с кафеви Simple Smile
Докато обратното двама родители с кафеви очи и деца с сини си е напълно нормално Simple Smile

# 19
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
при нас от двама с пъстри - детето с пъстри - отговорихме на формулата

но.... колкото и безумно да звучи ще споделя - моя много близка приятелка - двамата с мъжа й са с кафеви - само бабата по майчина линия със сини - моята приятелка искаше детето да вземе очите на бабата  - и прекарваше по голяма част от бремеността си като се взираше в очите на майка си
резултата - бебка е със сини очи - а сега е й ученичка отново същите сини очи като бабата

# 20
  • Мнения: 739
....моята приятелка искаше детето да вземе очите на бабата  - и прекарваше по голяма част от бремеността си като се взираше в очите на майка си
резултата - бебка е със сини очи - а сега е й ученичка отново същите сини очи като бабата

Нали се сещаш колко абсурдно звучи това... Joy
Едва ли от взирането в нечии очи бебето се е родило със сини очи.

# 21
  • Мнения: 27 524
Аз съм признала брата на моя мъж - майка му е със зелени, баща му е със сини. И за да няма сърдити - той е с едно зелено и с едно синьо око  Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 5 656
Хехе, това е готино Simple Smile

Мъжът ми е с кафяви очи, аз съм с пъстри. От децата едното е със сини, а другото със зелени очи. Любимият ми въпрос е "От кого са ги взели тези очи?"  Twisted Evil Обикновено отговарям: Нещо друго искаш ли да знаеш?  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 3 248
Природа,какво да се прави!
Наши приятели мъжът и майка му със сини очи,децата три на брой всички с кафяви очи.
Как пък никой да не се добере до синьото?
Пожелавам при вас да се получи.

Явно съпругата на мъжа е хомозиготна с кафяви очи и децата нямат и шанс да са със сини. Но най-вероятно някое от тях поне носи гена за сини и би могъл да има дете със сини в зависимост от партньора.  Wink

До колкото знам при двама родители с сини очи, е невъзможно децата им да са с кафеви Simple Smile
Докато обратното двама родители с кафеви очи и деца с сини си е напълно нормално Simple Smile

Аз разбрах, че бащата и бабата са със сини очи, без да се споменава цветът на очите на майката на децата. Но ако бащата и майката са със сини очи, три деца с кафяви е невъзможно... демек няма как да са от тази комбинация родители.

# 24
  • Мнения: 3 242
Явно е помагал комшията  Mr. Green

# 25
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Аз съм с кафяви мъжо със сини и двете деца са синеоки.Имам познато семейство и двамата с кафяви очи и двете им деца са синеоки.
Явно е помагал комшията  Mr. Green
ха-ха затова моят мъж казва че гледал и комшо да е синеок че да няма проблеми.

# 26
  • Мнения: 89
Много разсъждения и само един извод- може да, но може и не. Природа  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 65
Обнадеждавате ме - и аз искам сладурче със светли очички Simple Smile каквито са и моите, а приятеля ми е с кафеви както и родителите му! Но все пак каквито и да са очите най-важното е да сме живи и здрави Simple Smile Успех на всички мами!

Общи условия

Активация на акаунт