SAMANYOLU (МЛЕЧНИЯТ ПЪТ) по Нова Тв

  • 109 516
  • 751
  •   1
Отговори
# 450
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 451
  • Мнения: 10
Момичета, днес изгледах двата епизода, които бях пропуснала- в четвъртък и петък- и ми се ще да споделя нещо. Никой тук не коментира избора на Зюлял да се върне при Намък.
    Евсет и у мен първоначално предизвика огромно възмущение със съветите си към Зюлял. Но...... след вчерашната и днешната серия започнах да се замислям за някои неща.
    Евсет посъветва Зюлял като майка, дори сравни съдбата си с тази на Зюлял /между другото освен бременността, други допирни точки между двете няма/ и ѝ даде съветът, който може би би дала всяка майка с нейното минало и нейната съдба. Но Зюлял направи една много точна констатация, върху която дори и самата Зюлял после не се замисли, когато взимаше решението си. Цитирам по памет: "Но ти си обичала моя баща..." Ето това трябваше да бъде отправната точка на З.- Евсет е обичала Йомер, въпреки че е била много наранена, а Зюлял не обича Намък, и тя нееднократно каза, че се е омъжила не по любов, а защото е вярвала в него /а ние знаем и още защо/.  

    Фериде- въпреки че каза на Евсет, че ако е била единствената майка на З., нямало да я настоява да се върне при мъжа си, и тя с бездействието си нищо не неправи и този път /както при женитбата/, за да спре Зюлял да направи поредната грешка.
   Всички натъпкахата и без това обърканата главица на Зюлял с глупости- детето, Намък те обича, да не расте без баща и т.н. Не си спомням кой я посъветва, когато взема решение, да подходи като майка. Именно като майка, аз бих останала с човека, когато обичам, независимо, че той не е баща на детето ми, защото да останеш и отгледаш детето си, с онзи, когото не обичаш, би направило нещастно и самото дете!/ И тук една скоба да отворя- май този филм се оказва не толкова за невъзможната любов, а за смисъла на майчинството, за цената на избора и последиците от него./

   Мелек бе може би единствената, която се опита да насочи Зюлял в правилната посока.

   А Неджат- аз лично съм разочарована от мълчаливостта и пасивността му. Вярно е, че той остави Зюлял да направи сама избора си, което, от своя страна, е своеобразен израз на любов, но Зюлял деликатно поиска неговото мнение. Една негова дума, едно изречение само: "Не се връщай при Намък, Зюлял!" или  "Остани с мен, Зюлял!" щеше да е достатъчно, за да я въспре да ходи където и да е.
И питам се защо за хора, които се обичат, едно бебе е "това, което ги спира" да изживеят любовта си? В писмото, което прочете Зюлял на компютъра, Неджат пишише: "Още не се е родило, а толкова го обичам"- защо това не бе знак за Зюлял, че Неджат би я приел и с детето на Намък?
   И какви са тези любовни обяснения по компютъра: "Надявам се да намериш жена, която ще те обича колкото мен"? И какво значи, ако преди знаех това, ако преди знаех онова... ? Глупости на търкалета!!! Преди си е за преди, сега си е за сега, сега имат възможност за реабилитация- защо и двамата пропускат това?  Ако обичаш някого, не трябва ли да се бориш за него, въпреки обстоятелствата???  И защо Неджат и Зюлял не го правят директно, открито, без предразсъдъци? Ами... това ме подразни... И глупавото решение на Зюлял да не послуша сърцето си, а да се върне, въпреки волята си, при Намък...
    

Има още мисли в главата ми, но не са изкристализирали още...


Таралежка, благодаря ти за инфото!!!

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 22:31 от Морски очи

# 452
  • Мнения: 10
  Ванина, Hug Hug Hug мислим еднакво и за статичността на двете мами на Зюлял- стълбите, салончето и т.н., и за повечето неща.

Момичета, споделете и вие! Hug

# 453
  • Мнения: 10
   Изгледах още веднъж 36 бг серия и трябва да се коригирам за Фериде. Всъщност тя подсказа на Зюлял как да действа: "Мен, Евсет, Намък, Желе- не ни слушай. Послушай сърцето си!". Зюлял обаче се вслуша в гласа на ума или по- скоро във всичките други гласове, различни от този на сърцето.
   И още една корекция- Неджат я остави сама да направи избор, което е достойно за уважение, пък е и част от неговата същност. С тази си постъпка той се отличи от Намък и останалите, които притискат Зюлял. Всъщност топката остана в нея. Кой казва, че изборите са лесни!? В тях винаги има нещо, което трябва да загърбиш, да преглътнеш, да забравиш, дори да простиш. И въпреки всичко отношението ми към избора на Зюлял не се променя. Към разсъжденията ѝ, към отношението ѝ срямо Неджат. Любовта не се получава даром- и тя трябва да се защити, а Зюлял имаше тази възможност, но не го направи. Връщането ѝ при Намък е може би разбираемо от гледна точка на традиционния човек, но не и от позицията на любовта...
   За мен нещата не стоят както Евсет ги постави- или да се върне, или да се откаже от детето си...

# 454
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Морски очи Hug, уважавам позицията на Неджат, въпреки че докато гледах епизода ми се искаше да кажа и аз като пенсионерка пред ТВ-то на глас:„Хайде бе човек, кажи и една дума, кажи, че искаш да бъдеш с нея цял живот, че искаш да отгледаш с грижа като втори баща това дете и т.н.” Подобно поведение сигурно не е измислено от сценаристите само филм да става. Те се стараят да изградят още един мъжки идеален образ от сериалите си.  Crossing Arms

Едновременно с това връщането на Зулял ми се струва повече заради тактиката – филм да става. Освен това за кой ли път показват, че турските жени не могат с лекота да се противопоставят на общественото мнение и са готови да загърбят любовта си заради доминиращи нагласи на хората, с които трябва да съжителстват. Затова е и правдоподобен за морала и нравите на Турция (въпреки че и на мен не ми харесва) съвета на Ефсет, „любовта или детето”. Да отгледаш дете в Турция при жив баща, който не ти е съпруг сигурно крие много, много рискове не само за твоя конфорт и нагласи как да го възпитаваш, но и за самото дете.  Thinking

Да общуват доста често през живота на детето двама бащи и да решават какво е разумно за него без да вкарват в играта егото си е постижение на доста висша форма на мислене и поведение. Конкуренцията и противопоставянето между Неджат и Намък са й противопаказни. Simple Smile Wink

От тук нататък мога само да съжалявам участта на Хюлял и да чакам развръзка свише.  Praynig Пък то и сериалите са затова – да си поплачем и да чакаме обрати. За съжаление, днес мога да гледам следващата хапка чак нощес. Отивам на тръстиката.

Лек ден на теб и на всички в темичката Hug Hug

# 455
  • Мнения: 16
Здравейте!
Записвам се да ви чета. Simple Smile

# 456
  • Мнения: 874
Морски очи Hugсъгласна съм с теб за много от нещата ,които коментираш!
Не приемам съвета на Ефсет към Зюлял - детето или не !
Не съм пенсионерка ,на да - действително очаквах Неджат с по-активна позиция,но от друга страна,ако намесата му после донесе разочарование у Зюлял и двамата щяха да са нещастни,а детенцето също.
Той бе категоричен като обясни любовта си към З. - не остана и сянка от съмнение в когото и да е , че я обича. Тя единствено трябваше да вземе решение и то това,което й каза Фериде - да послуша сърцето си.
Децата искат  обич и закрила.Какво по-добро нещо може да иска едно дете когато вижда обичащите се мама и татко,които се държат здраво за ръце и се подкрепят във всичко - остава му единствено да е щастливо. А всички знаем,че на подходяща възраст има начини как да се му се каже истината.
Според мен обрече не само себе си в този брак,но и детето си.
vanina707   Hug- и твоето мнение за живота на жените в Турция ми допада и вероятно това е проблем съществуващ и в наши дни,защото доста често във филмите им се засяга точно тази тема.
Трудно ще приемат в Турция друг цивилизационен модел,например европейския,вероятно им трябват повече от сто години,повече образование,по-малка разлика в социален план,да няма такава рязка граница между бедни и богати и най-вече малко да се омекоти този средновековен османски патриархат,който го има и до днес.

Днешната серия не съм гледала - ще я гледам довечера.
Хубав ден от мен,момичета!

# 457
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Ди-ни Hug, и аз не съм пенсионерка още. Но имах предвид жени като свекърва ми и майка ми, които прекарват доста време в гледане на сериали, поради липса на други ангажименти, и дотам се вживяват, че започват да си говорят с екрана на глас. Все поучават героите или се възмушават шумно от поведението им. Че и аз така по Нежат, по нощите де Joy Joy Досега не бях го правила Thinking Thinking Blush

За всички, на които ще им е скучно да чакат 11 часа по ДФ - една занимавка със Zeynep Özder (Еда в нашия филм) и още нещо: Joy Joy

# 458
  • Мнения: 167
Момичета, аз пък не харесвам поведението на Зюлял както преди да разбере истината, така и след това. Та тя беше толкова напориста и безцеремонна понякога и груба с Неджат преди да се ожени, ожени се напук на него, сега пък се провисна и остави да се носи по течението Naughty Къде отиде този нейн уж безкомпромисен  и категоричен характер, нали беше независима и силна ?Rolling Eyes Съчувствам и за това, че се удари челно с тежката истина, но само Намък и дава зор да вземе решение - никой друг!!! за къде се е разбързала да се връща? #Cussing out
Ама филм да има, всички други характери ги разбирам и оправдавам Peace
Забравих да кажа, че съм пред пенсия Joy Joy Joy

# 459
  • Мнения: 417
tara_lezhka  ,навсякъде ни радваш с интересна информация Hug

# 460
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
МелинаМел, коя-малко по-голяма, коя малко по-малка не е от значение - всички сме яки романтички  Wink Laughing
За прибързаността на Зюлял си права, а и аз казах, доста неправдоподобно е това бързо завръщане. Направено е - филм да става. Но много момичета на нейно място може би щяха да постъпят като нея. Тя в началото бягаше, защото е трудно да живееш под един покрив с мъж, който обичаш и с който не трябва да бъдеш, а на това отгоре той казва, че обича някаква си Мария. А сега бяга, защото е опасно да не издържи на чувствата си към него и да послуша сърцето си. Твърде праволинейна е построена като образ и може би затова Вилдан се опитва да я изиграе като студена аристократка, въпреки че това на мен не ми харесва.
А за съчувствието към нея, вече го имам, защото погледнах малко напред в турските оригинални епизоди.
Хайде сега да погледам катастрофата Joy hahaha Joy hahaha Joy и да послушам музиката на Тойгар  Wink Confused

# 461
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 462
  • Мнения: 874
Ех, тази малката наистина обича тоя пройдоха Намък!
А Зюлял въобще не се държи като разтревожена и любяща съпруга.
И какви искри прехвърчат между Еда и Зюлял - май тепърва ще има конфликт между тях.
Еда е свободна и влюбена в Неджат,който пък е влюбен в Зюлял,тя пък омъжена за брата на Еда,но обича Неджат.
Белкъс май ще има богата трапеза за интригите си,ако не я напъхат в зандана!
Въобще оплетоха се яко конците.
А и тази малката Мелек ще бере ядове с баща си.Той надали ще преглътне връзката й с преподавателя.Не го харесвам арктьора дето играе ролята на учителя.Гледах го в Да върнеш времето назад,после в Малки тайни и сега тук - много особен поглед има - сякаш като на граблива птица и ми внушава жестокост.Моето усещане е такова.

# 463
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219


Ди-ни, за поглед на граблива птица незнам, може да ти е останал някакъв спомен и нагласа от други роли. Но за фалшива усмивка тук съм сигурна.  Crazy Незнам как са го избрали за тази роля. Може би е дължал пари на продуцента Joy Joy

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 00:18 от vanina707

# 464
  • И тук, и там, че и обратно...при нашите си ендемити:)
  • Мнения: 1 219
Пропуснах навреме да пусна фрагмана за 21 оригинален епизод, от който даваха части тази вечер. Но има още от него за утре, т.е. за днес



А това е фрагмана за 22 епизод, от който нещо също сигурно ще започне днес:
http://www.youtube.com/watch?v=LvHWBPbGFsQ&feature=relmfu

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 00:37 от vanina707

Общи условия

Активация на акаунт