Пак за контрацепцията...

  • 1 596
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 10 298
Знаете ли дали може да се постави спирала, ако все още нямам цикъл? Нямам време да отида на лекар за да разпитам...
Ние сме изцяло на кърма и предполагам, че се презастраховам излишно(в момента сме на презервативи), но никак не ми се иска да стане издънка  Wink
А може ли някой който си е сложил Мирена да сподели предимствата и.

# 1
  • Мнения: 272
Аз също мисля да си слагам спирала ,но не знам каква.Моята лекарка ми каза,че трябва да минат най-малко 6 месеца от раждането .

# 2
  • Мнения: 3 569
От спирали не разбирам, но бебочето ти е супер готино. Да е живо и здраво Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
Цитат на: nad_tab
Знаете ли дали може да се постави спирала, ако все още нямам цикъл? Нямам време да отида на лекар за да разпитам...


Аз зная , че спиралата се поставя на 3-5 ден от цикъла . Или иначе казано , когато е понамаляло течението .
На мен лично тогава ми я поставиха .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз съм се спряла на вагинални противозачатъчни Фарматекс или Патентекс Овал. Предпочитам този вариант, отколкото спирала.
И все пак зависи от половия живот....  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 256
Цитат на: nad_tab
Знаете ли дали може да се постави спирала, ако все още нямам цикъл?

За Мирена - по принцип може, но все пак трябва да си попиташ гинеколога лично за твоя случай.
Цитат на: nad_tab
А може ли някой който си е сложил Мирена да сподели предимствата и.

Може  Simple Smile  За да не се повтарям - имаше преди време една тема -там съм пообяснила какво е туй чудо Wink . Ето адреса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3526&postdays=0& … lata&start=45

# 6
  • София
  • Мнения: 10 298
Благодаря ти Мери, наистина си дала доста изчерпателен отговор в предишната тема!
Може ли да ми дадеш координати на твоя гинеколог, моя доста се издъни на раждането и ще го сменям  Wink

 
Future pere, благодаря за комплиментите, пожелавам ти, не по-малко сладко бебче!!!

# 7
  • Мнения: 6 320
Аз също съм с Мирена.
Много съм доволна. Периодът на адаптация при мен беше малко по-дълъг - само 2-3 дни след поставянето чувствах дискомфорт, но до 3-4 месец имах почти постоянно кървене, по-точно зацапване между циклите.
Но - определено си заслужаваше да го изтърпя.
Преди да сложа Мирената всеки цикъл беше кошмар - много изразен ПМС, силни болки, ужасна мигрена с повръщане, кръвоизливи... продължителност от 7-10 дни  Imp
Сега цикълът ми е 3-5 дни, като мога да изкарам и цял ден само с ежедневна превръзка. Grinning

За съжаление, обаче, при всяка жена периодът на адаптация, както и въздействието на спиралата е различно.
Доколкото си спомням, една от майките в дир-а беше писала, че се е пробвала два пъти - и двата пъти организмът й изхвърлил спиралата.

# 8
  • Мнения: 256
Цитат на: nad_tab
Благодаря ти Мери, наистина си дала доста изчерпателен отговор в предишната тема!
Може ли да ми дадеш координати на твоя гинеколог, моя доста се издъни на раждането и ще го сменям  Wink


Може не е тайна Grinning
Доктор Николай Николов - GSM 0888 - 314 -236. Обади му се, за да се запишеш и гледай да не е събота Bulb , че тогава е много натоварен.
Кабинетът му се намира срещу ЦУМ, ул. Трапезица. Тя е локално на бул. "Тодор Александров". Като излезеш от подлеза /в посока за Централна гара/, в първия безистен веднага в дясно. Но като му се обадиш, той ще ти обясни по-точно. Докторът е млад, симпатичен, не е надут, обяснява човешки. Айде, че стана на реклама Wink

П.П. Ако пита случайно кой те е насочил, казвам се Мариана /спомени че ми е поставил "Мирена"/ и ще се сети.
Ако искаш пиши после какви са ти впечатленията. Wink

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Супер, но може ли спирала след секцио? След първото раждане ми предписаха хапчета против забременяване, последва цикъл два месеца...после ми ги смениха с други...пак два месеца...като ги метнах в кофата цикъла се нормализира....Но, ей ме на...2 г. и 10 м. по- късно..чакам бебе след месец и нещо..

# 10
  • Мнения: 256
Цитат на: Erica
Супер, но може ли спирала след секцио?


Разбира се, че може и моя милост е живото доказателство за това Laughing
Но все пак лекарите са тези, които преценяват за вссеки конкретен случай Bulb

# 11
  • София
  • Мнения: 3 884
Днес специално питах гинеколога за спирала. Каза, че при нередовен цикъл (имам предвид пропускане) и когато такъв изобщо няма, не се слага спирала. Обясни, че когато няма цикъл, лигавицата на матката не се обновява и може да се получи възпаление.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Не знам дали точно тук трябва да задам въпроса си. Но мисля, че ще можете да ми кажете все пак. Става въпрос за противозачатъчна спирала. Нещо изобщо не съм в час... Та може ли да ме препоръчате марка и ориентировъчно да кажете и на какви цени да.  Simple Smile Че съм се замислила за това. Мисля вече да приключа с увеличаване прираста на населението - колкото можах дадох - дай боже всеки да даде по толкова Wink

# 13
  • Мнения: 1 685
Аз бях с КопърТ.Махнах я и забременях.Сега ще слагам пак.Гинеколога ми препоръчва Мерена,обаче цената и е 260лв.Информацията за нея която имам е,че цикъла ти се съкращава максимално,даже може и само да ти прицапа само.Била много хубава,много качестветвена,въобщеее...найска.Моля и аз(извинявай Зла вещица),някой ако си е поставил такава да сподели!
А иначе КопърТ-то за мен е добра спирала.Когато си я слагах беше към 20 лв. но сега била 80.
Определено спиралата е най-добрия контрацептив.Стига организма ти да я понесе.

# 14
  • Мнения: 6 320
Аз съм с Мирена и съм страшно доволна.

Подробности съм писала
тук, тук, тук и тук

# 15
  • Мнения: 5 647
и аз съм със спирала и нито мо пречи, нито ми създава проблеми. newsm44

# 16
  • София
  • Мнения: 166
Спиаралите нещо са зачезнали от българския пазар напоследък - моята гинеколожка чак се учуди, че съм си намерила, а в аптеката нямаше избор - само най-обикновена - Купър. За Мирена обаче докторката ми каза, че не е добра идея всеки да си слага, а е само за специални случаи - хормонални проблеми, разни такива. Т.е. си е прекален разход, ако  не ти се налага. А знаехте ли, че не може да се ползват тампони, докато си със спирала?

# 17
  • София
  • Мнения: 166
Ерика, спирала след секцио БОЛИ много, да не те отчайвам. Ама се забравя - аз си слагах преди 2 г. после я "изпуснах" и преди две седмици пак си сложих - доста се измъчих, а не помня толкова зле да е било преди двете години, едва ли е било по-леко...

# 18
  • Мнения: 6 320
Т.е. си е прекален разход, ако  не ти се налага.

Ами не бих казала.
1. Ако ползваш друг вид контрацепция (хапчета, презервативи и т.н.) за 5 години дали ще излезнат по-евтино?

Проста сметка 260 лв. / 60 (5 години х 12 месеца) прави 4.33 лв. на месец
Според мен е по-евтино от хапчета и презервативи.

2. Цикълът драстично намалява и поради този факт не съм си купувала превръзки (освен ежедневни) вече 1 година, което също си е разход, особено ако цикълът ти е бил 5-6 дни поне.

А знаехте ли, че не може да се ползват тампони, докато си със спирала?

Не е забранено,но има опасност да закачи кончетата, ако не са изрязани както трябва, но те ако не са подрязани като хората ще се усещат и при полов акт.
При мен няма такъв проблем - кончетата са отрязани достатъчно добре и краищата им са подвити навътре.
При еднодневния си цикъл (ако въобще имам такъв) използвам или ежедневна превръзка или мини-тампон.

# 19
  • Мнения: 6 320
Ерика, спирала след секцио БОЛИ много

1. Темата е от преди 1 година и няколко месеца

2. Явно усещането е индивидуално, защото аз сложих спирала след 2 бр. секцио и ме заболя само за секунда докато я слагаха, след което чувствах лек дискомфорт (не болка) само 2-3 дни и от тогава нямам НИКАКВИ проблеми.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
Това за цикъла много ми харесва - че аз по принцип съм като цистерна. Ама и цената си я бива. Аз съм била със спирала и организма ми я понася, но това беше преди 10-14 години. И тогава КоперТ-то беше върха на сладоледа.

# 21
  • Мнения: 666
Здравейте мами
може ли някоя от вас да ме светне по- подробно по въпроса за контрацепцията. След второто раждане исках да си сложа спирала , но ми отказаха понеже съм с миомни възли в рекламните брошури бях чела за Мирена че може да се слага при жени с миоми, но гинеколожката ми каза че с Мирена мога да получа усложнения и ми препоръча противозачатъчни Жанин искам да попитам дали някой се предпазва с тях и доволни ли сте. Чух че имало противозачатъчни пластири - знае ли някой нещо за тях.

   

# 22
  • Мнения: 7 640
ако си раждала нормално, много подходящо е да се постави спирала на 5тия ден от първия ти цикъл. Не знам с тия гестагени в Мирана-та дали може да продължиш с кърменето обаче. Ще проуча въпроса и ще пиша пак.

# 23
  • Мнения: 1 455
Ами аз с третото си дете забременях със спирала (Копър Т), но лекарят ми обясни , че най-вероятно е станало заради тампоните (спиралата се беше посмъкнала, а това ставало при изваждането на тампона). Нямах проблеми със спиралата първите 2 години, само че цикълът ми стана по-обилен от преди. Сега и аз си мислих за Мирената, но май ще мина на хапчета, че ако тази скъпа спирала не ми понесе, няма да понеса да се набутам 300 лв.
Наде, аз също знам, че трябва да имаш цикъл , за да се постави спиралата.

# 24
  • Мнения: 1 858
Хм  Thinkingспирали мирали ...
Никога ама никога не съм използвала  каквито и да е контрацептиви е с изключение на няколко  презерватива.Мислила съм и за сирала и за хапчета но  не  Naughty.
Я кажете щом значително намаля цикъла дали може да го спре?Моят цикъл е средно 3 4 дни и ако сложа тази спирала,която така и не разбрах как се пише правино да не вземе да го спре съвсем че ще откача?

Общи условия

Активация на акаунт