Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,
Бременна съм в 19г.с. и искам да си направя PSR тест за хламидии, тъй като кръвните тестове не дават верни и надеждни резултати. Някой знае ли дали е опасно да се взема цервикален секрет от шийката на матката през втория триместър и ако има майки, на които им е правено такова изследване по средата на бременността, моля да споделят дали е имало някакви усложнения след процедурата?

# 1
Не е опасно. Напротив, вземането на цервикален секрет е желателно, с цел предотвратяване на рзлични инфекции  Peace Има го май и в задължителния пакет на Женските консултации, друг въпрос е колко го пускат.

# 2
Благодаря за отговора. Аз до колкото знам в задължителния пакет на ЖК има една цитонамазка в първия триместър и 2 или 3 влагалищни секрета за микробиология през бременността, и ако е правена цитонамазка скоро преди забременяването, не се прави, за това и питам дали може да се вземе цервикален секрет на по-късен етап от бременността за изследване- било то цитонамазка или хламидии. Имам основателни съмнения за тях и бих искала да се изследвам. Предполагам, че за нормална бременност не е опасно, а аз имам болки в корема от началото на бременността, тъй като съм с "чувствителна матка"и пия магнерот.

# 3
Аz бях с рискова бременност и точно по таzи причина какво ли не правиха. То не бяха секрети, вагинални ехографи, мануални прегледи...... И противно на мнението на много съфорумки родих 2 дни преди термин. Не се притеснявай, ако имаШ доверие на лекаря си.

# 4
Задължително си пусни изследванията  щом имаш съмнения. Хламидиите не са никак безобидни даже и при нормална бременност.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт