Име за бебе - помогнете

  • 3 583
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3
Здравейте, трябва да измисля име за моето бебе - моми4е. Трябва да по4ва с П и да съдържа М, но да не е Пламена. Помогнете ми с някоя идея ...

# 1
  • Мнения: 337
Палмира, Памела

# 2
  • край морето
  • Мнения: 44
Палома, Паломира. Иначе харесвам Паола и Преслава с П.

# 3
  • Мнения: 1 796
Памела
Палома
Памина (от гр. пълнолуние)

# 4
  • Мнения: 13
Палмина, Палома,Памела,

# 5
  • София
  • Мнения: 7
Пресияна, Павлина, Павла, Павлета, Полина, Паола, със съдържание на буквата "М" е много трудно- Паломина...

# 6
  • Мнения: 399
Не може ли двойно... Пролет Моя ,примерно? Laughing

Памила
Палмея
Палмона
 Crazy

# 7
  • Мнения: 3
Mersi za predlojeniqta Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 555
Трудни условия  Laughing
С П като че ли само Преслава ми харесва, пък било то и без М.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 098
Май само Пламена ми харесва, от отговарящите на твоите усполия.
Иначе има Падма, Пемба, Пимена, Према, Палмира, Памелия и подобни щуротии ...
Памела, Палома и т.н. са ми крайно неприятни.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 17:32 от Angel_Dust

# 10
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Освен Палома, не се сещам друго, което да отоговаря на твоето условие и да ми харесва. И Памела не е чак толкова зле.

# 11
  • Мнения: 477
Пламена  Peace .... абеее и Палмира бива, но ми е много "палместо" някак си Wink

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Познавам една девойка, която се казва Петромира  Sick/името отговаря на условията на авторката, но на мен ми звучи малко грубо/
Моите предложения са
Паола-Мария
Паолина-Мария



# 13
  • София
  • Мнения: 16 193
За единия куриоз синът ми се казва Петър-Емил (отговаря на твоето условие за П и М), но пък не става за име на момиченце.

Освен това, от опит вече не препоръчвам да се кръщава дете с име с тире, така или иначе след раждането му говориш само на едното от двете имена на галено и другото става излишно...в нашия случай объркването е пълно, защото ние предпочитаме името след тирето, а навсякъде другаде четат първото...

# 14
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За единия куриоз синът ми се казва Петър-Емил (отговаря на твоето условие за П и М), но пък не става за име на момиченце.

Освен това, от опит вече не препоръчвам да се кръщава дете с име с тире, така или иначе след раждането му говориш само на едното от двете имена на галено и другото става излишно...в нашия случай объркването е пълно, защото ние предпочитаме името след тирето, а навсякъде другаде четат първото...

А на мен ми харесва това, че синът ми го наричат различни хора по-различен начин. И ние ползваме второто име повече, но няма тире между двете имена, с две първи имена без тире е. И навсякъде си го предствям и с двете имена. Той като порасне, предполагам, ще си избере как да се представя.

По темата, ако авторката приема предложения за двойни имена:
Петя-Малина
Петя-Марина
Пролет-Милица
Паола-Михаела
Преслава-Мария

# 15
  • София
  • Мнения: 291
Пролет Моя ми допада най - много.   Grinning

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 372
А защо да "трябва",много задължаващо ми звучи,едва ли не няма друг вариант.Всъщност трябва името да ви харесва на вас,с бъдещия татко,и да не звучи безумно.Само това трябва,според мен,но ти си знаеш.Иначе хубаво име с П  и М няма.Пламена е единственото приемливо,остават Памела,Палмира,Петромира и Палома,които за мен са ужасни,първото обаче е най-добре.Та Памела предлагам аз.Преслава ми харесва много от имената с П. Peace

# 17
  • Мнения: 2 786
Името Палома ми напомня на папилома вирус  Crazy  Май с тези изисквания само Пламена звучи нормално.

# 18
  • Мнения: 8 891
Палома. Не че ми харесва името, но от отговарящите на условията, единствено то гооре-долу бива. Или наистина нещо двойно, примерно Паола-Мартина, Паола-Мия... Абе, трудна буква за женско име. Тъй като майка ми е с п, мислила съм за такъв вариант и бях избрала Паола.

# 19
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
А съм в недоумение как може името Паола да се харесва повече от Палома. Но явно моя вкус много серазличава от на повечето споделили мнение тук.

# 20
  • Мнения: 4 555
Палома е прекалено необичайно. Няма достатъчно на брой (и качество) известни личности с това име, нито е популярно само по себе си.
Окончанието на -ма го прави да звучи необяснимо.
По твърде необичаен калъп за нашето имеобразуване е съставено, затова.

# 21
  • Мнения: 1 207
На мен ми е съвсем обичайно Палома и въпреки това Паола ми харесва много повече.
По темата - освен Пламена, Палома и Памела, нищо друго не бих се сетила да предложа...

# 22
  • София
  • Мнения: 44 098
На мен Паола и Палома са ми еднакво неприятни, но пък Палома ми е по-леко за произнасяне, така че в избор между двете бих избрала него.
Еднакво обичайно/необичайни са ми.

Всъщност с П само Петра харесвам и от съвсем чужите Пейтън.

От отговарящите на П и М бих избрала Пимена(ако не е Пламена), хем и имен ден ще си има.

# 23
  • Мнения: 857
Петя е име, което харесвам. Паола, Павлина.

# 24
  • Мнения: 1 092
Не харесвам имена като Памела и Палома... и повечето предложени
Пламена също не ми е от любимите.
Ако бях в твоята ситуация вероятно щях да се замисля над двойно име.

# 25
  • Мнения: 399
...Ако бях в твоята ситуация вероятно щях да се замисля над двойно име.
И аз. Peace

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Палома и Памела. Необичайно за мен, но ми харесват и двете - имам хубави асоциации.

Палома - доколкото знам на испански е гълъб, Палома Пикасо е кръстена от баща си така в чест на картината му Гълъбът на мира и винаги като чуя името си представям красив бял гълъб с лаврова клонка, който лети.

Памела за първи път го срещнах в книгата "За учителя с любов". Беше представена като много красива и свързвам името с красива млада жена Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 200
...Ако бях в твоята ситуация вероятно щях да се замисля над двойно име.
И аз. Peace

И аз  Laughing

Я кажи защо трябва да почва с П и да съдържа М.

# 28
  • Мнения: 1 878
Като казахте Паола и се сетих за варианта Паолина, много красиво име, въпреки че не отговаря на критериите на авторката.
Палома: как може да се вика на галено? newsm78

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 372
На Палома- Палми,Пали,Пал,Ломи..Нито едно не ми харесва.На мен не ми звучи необичайно,но просто не ми харесва,отблъскващо ми е някак.Може би това "лома" нещо не ми понася,нямам точно обяснение.Не е особено благозвучно.Поне за мен.

Общи условия

Активация на акаунт