Пиелонефрит

  • 3 706
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте,
моля помогнете ако можете. Имам дъщеря на 9месеца,  когато беше на 8 месеца се оказа, че трябва да постъпим в болница с диагноза пиелонефрит. Вече сме си у дома, но още сме на антибиотик /вече 30 дни/. Моля ако някой знае нещо, нека сподели.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 655
Ето какво открих:
Пиелонефрит
Пиелонефритът представлява бактериално възпаление на бъбрека и неговото легенче. Той протича остро и хронично. Пиелонефритът е необикновено разпространен - от него боледуват около 10% от хората. Причините за заболяването са бактерии, обитаващи дебелото черво. Те достигат до бъбреците по кръвен и лимфен път. Предразполагащи фактори са бременност, камъни в бъбрека или легенчето, захарен диабет, хронични чревни заболявания, травма.


Остър пиелонефрит


Острият пиелонефрит настъпва внезапно, с трескаво състояние, покачване на телесната температура до 40 градуса С и обилно изпотяване. Треската се съпровожда с гадене, повръщане, поясни, мускулни и ставни болки. Урината става мътна и в нея се откриват много бактерии, левкоцити, понякога и кръв. У малки деца болестта може да протече бурно и изключително тежко, с припадъци и гърчове. У по-възрастни лица признаците на острия пиелонефрит могат да бъдат слабо изразени.

Лечението се провежда на постелен режим, висококалорична и витаминозна храна, прилагане на противобилкови и противобактериални лекарства - антибиотици или химиотерапевтици. Твърде често острият пиелонефрит преминава в хроничен.




Хроничен пиелонефрит


Хроничният пиелонефрит се характеризира с тъпа поясна болка, главоболие, покачване на артериалното налягане, наличие на белтък, левкоцити и бактерии в урината. Болестта протича вълнообразно, с периоди на изостряне и подобрение. С течение на времето се развива нефросклероза и бъбречна недостатъчност.

Лечението се провежда с антибактериал ни медикаменти - антибиотици и химиотера певтици, противохипертонични препарати, съобразено с чувствителността и резистентността на изолираната бактериална урофлора.

Профилактиката се състои в отстраняване на предразполагащите фактори и ефективно лечение на острата уроинфекция.

Прогнозата е сериозна, особено при чести изостряния на болестта, задълбочаване на хипертонията и прогресия на бъбречната недостатъчност.

# 2
При такива малки деца, причина за това може да е някаква аномалия в отделителната система /напр. стеснение на уретерите /- би трябвало да се направят изследвания за причината за пиелонефрита. Това не е хрема, за да се лекува без да се разбере какво го е предизвикало!

# 3
  • Мнения: 17 402
Цитат на: Anonymous
При такива малки деца, причина за това може да е някаква аномалия в отделителната система /напр. стеснение на уретерите /- би трябвало да се направят изследвания за причината за пиелонефрита. Това не е хрема, за да се лекува без да се разбере какво го е предизвикало!


Ми щом са били в болница, би трябвало поне една снимка да са му направили на детенце.

# 4
И аз така мисля, но защо тогава пита?

# 5
  • Мнения: 111
Miroslawa, а какви ви бяха симптомите преди болницата, че мен ме тревожат едни съмнения....
Мерси!

# 6
Здравейте,
съжалявам, че отговарям толкова късно. Благодаря на всички които писаха по темата. Преди да влезем в болницата бяхме болни, първо само хрема, след това кашлица /с храчки, когато дишаше гърдичките й хъркаха/, имахме 3 дни постоянна температура от 38 - 38,5градуса. След това пуснахме изследвания за урина, оказа се, че има високо число бактерии в нея. Така ни приеха по спешност в педиатрията, там попаднахме на д-р Буева, която я прегледа на ултразвук, назначиха й антибиотик мускулно.Сега го приемаме през устата  и следим бактериите в урината.

# 7
ДОВОЛНА ЛИ СИ ОТ ДР БУЕВА И ЕХОГРАФЪТ ПОКАЗА ЛИ НЕЩО

# 8
  • Мнения: 18
Prepor'4vam vi pose6tenie pri homeipat.
Az s'6to stradam ot hroni4en pielonefrit ot 3 godi6na v'zrast.
Vsiaka godina hodihme s's sestra mi v Hisaria na sanatorium, za da piem ot le4ebnata voda, ima i proceduri, mnogo e priatno i polezno za organizma !
Pregledaite dali ne sa zasegnati i drugi organi

# 9
# 10
  • Мнения: 666
Нека и аз да ви кажа нещо по въпроса. Преди да се стигне до това заболяване първо в стерилната урина се открива бактерия наречена протеус лекува се с антибиотик и не се стига до пиелонефрит. Поне така беше с големия ми син на 4 месеца след боледуване му взехме стерилна урина и открихме тази бактерия, изписаха ни антибиотик и тогава ни казаха,че ако не се лекува ще доведе до пиелонефрит

# 11
  • Мнения: 1 835
Доколкото знам, д-р Буева е една от най-добрите нефроложки в България. Аз като дете имах тежък пиелонефрит. Бях на 4 години. Лекуваха ме доста дълго време, имах много рецидиви, но в крайна сметка се оправих и оттогава не съм имала проблеми. Тогава ми правиха на два пъти цветна снимка - нямаше ехографи. Пожелавам скорошно оздравяване на детенце.

# 12
  • Мнения: 108
Molia, pomognete mi s pove4e informacia za pielonefrita.Deteto mi e na 1,6godini i mu otkrixa tova zaboliavane!

# 13
Здравейте!
Дъщеря ми е на 10г. и й откриха пиелонефрит! В момента е в болница и я лекуват с антибиотици. Някой може ли да ми каже как всъщност се разболява човек от тази болест. Чувам различни мнения-настинки, инфекции, зарази.
А баба й ми изяде главата че не съм й слагала чорапогащи? Това вярно ли е?
Моля помогнете!

Общи условия

Активация на акаунт