КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 131 918
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 744
Една любима моя рецепта, макар и да не е специално коледна. Сладките с мед и канела са толква бързи и с аромат на Коледа!



Избиpам си тази вкусотия да опитам съвсем скоpо. Стpахотна тема.   bouquet

# 436
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз правя вече четири години по рецептата на Джемма и тъй като съм яла доста оригинални щолени, смея да кажа, че е в десятката и нямам издънка до момента.  Peace
абсолютно! И аз миналата година писах, че свекър ми, който е ял много пъти щолени в Германия, казва, че като моя няма втори.  Laughing

# 437
  • Мнения: 121
Аз правя вече четири години по рецептата на Джемма и тъй като съм яла доста оригинални щолени, смея да кажа, че е в десятката и нямам издънка до момента.  Peace
абсолютно! И аз миналата година писах, че свекър ми, който е ял много пъти щолени в Германия, казва, че като моя няма втори.  Laughing
Е, значи и аз ще го пробвам Grinning

# 438
  • Мнения: 1 122
И аз мисля да го пробвам тази година, но хич не обичам стафиди. Мисля да сложа само бадеми. newsm78

# 439
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, рецептата е много сполучлива. И няма как да е иначе. Аз я намерих в кукинг.нет, а там я беше постнала жена, която я има от германка или самата тя е живяла в Германия, нещо такова беше.

Отсега да кажа и да повторя ,че най-често задавания ми въпрос е- защо щоленът ми не се надигна и стана сбит- не бързайте, чакайте го да втаса добре и му осигурете наистина мноого топло, направо гореща стая. И той ще ви се отблагодаря с чудесен обем и аромат. Peace

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 20:21 от Джемма

# 440
  • Мнения: 899
Didranad, чудесна си - тези дни ще снимам някои рецепти, може пък да са полезни, благодаря ти! Аз се упражнявам с превод на рецепти за мен си, ама като и други хора ще ги пробват, по-добре от сигурен човек да са преведени  Heart Eyes

Идеята за елхичката от спаначени палачинки е чудесна и аз бих пробвала. А много ми се иска да открия и рецепта за немските лебкухен, но така и не съм попаднала на сполучлива до тоз момент, ако някой знае нещо по върпса да сигнализира.

# 441
  • Мнения: 0
Една любима моя рецепта, макар и да не е специално коледна. Сладките с мед и канела са толква бързи и с аромат на Коледа!



Избиpам си тази вкусотия да опитам съвсем скоpо. Стpахотна тема.   bouquet

Нужни са ти 15-20 минути за приготвяне и после - вкусноооо! Няма да съжаляваш!

# 442
  • Мнения: 4 892
Спаначеното руло за елха, за което по-горе ни показа снимка Умбра, е със следната рецепта:

Продукти:

500гр. спанак
1ч.ч. нарязан лук
6бр. яйца
50мл. прясно мляко
1/2ч.л. индийско орехче
чер пипер
сол

Измиваме и нарязваме спанака на ивици.Запържваме нарязания лук и добавяме спанака към него.Леко разбъркваме и оставяме докато смали обема си.Поръсваме с подправките и оттегляме от котлона.
Включваме фурната да загрява на 220-230градуса.
Покриваме тавичка с хартия за печене с размери 30/25см.Хартията трябва да покрива всички страни,за да не пропусне яйчната смес.Намазваме я с растителна мазнина.
Разбиваме яйцата и добавяме прясното мляко.Прибавяме яйцата към спанака и объркваме добре.Изсипваме сместа в тавичката и печем във фурна.

Тази рецепта за основата я взех от тук /че не ми се преписва от тефтера, но е същата/:

http://nanita-nordina.blogspot.com/2009/10/blog-post_2010.html


Иначе аз плънката я правя по следния начин:

Върху изпечения блат намазвам сирене Ескуиза или Филаделфия, отгоре нареждам филе, хубаво /пражка шунка предпочитам/ след това отгоре поръсвам с пресни домати нарязани на кубчета, понякога маслинки. Навивам рулото, завивам в алуминиево фолио и оставям в хладилника. После като се нареже и се получава много ефектно, освен, че е вкусно, отвън преобладава зелено, което е съвсем подходящо за вкусна солена елха в плато. За украса вече си намислих - звездички от бяло и червено цвекло. Това е студено предястие и е, бих казала, лесно за приготвяне.
Може филето да се замени със сьомгово филе.
Ако сте вегетарианци може да се направи без месото, а само със сирене и подправки, маслини, гъби и т.н.

Simple Smile

# 443
  • Мнения: 3 034
Ох... Преглътнах. Ма това много вкусно звучи! Мисля да го пробвам още тези дни, генерална репетиция. После още една, още една, и още една...  Laughing Много благодаря, мисля че ще се получи чудесно като елхичка!   bouquet

# 444
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Момичета, опитах ромовите топки. Ще се правят пак и пак  Heart Eyes


Записвам си и аз спаначеното руло, звучи страхотийско!  Peace

# 445
  • Мнения: 5 228
Момичета, по коя рецепта за меденки стават меки и не трябва да престояват дълго време, за да омекнат? Правила съм, но не мога да се сетя коя беше рецептата.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 355
И аз си харесах спаначеното руло, ще се прави елхичка Simple Smile

Като търсих рецепти намерих една за кашкавалено руло - продуктите не са нещо особено, но ми е интересен начинът на приготвяне: http://recepti.kulinar.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D … %D0%BB%D0%BE-1162

# 447
  • София
  • Мнения: 1 193
Спаначено руло правя по рецептата на Йоли yoli-www.blogspot.com/2008/09/blog-post_7894.html и става много вкусно и ефектно.
Мен пък основните ястия много ме вълнуват.Давайте идеи и за тях  Grinning !

# 448
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дай рецепта за рулото, де. Аз отдавна декларирах, че издирвам хубави предястия, че ми омръзна от вечните майонезени и снежанкови вариации.  Simple Smile

Може ли някой да сподели рецепта за лимонови сладки, но да са мекички и с крем по възможност... Нещо, което да има лимони, моето дете е на лимонова вълна тази година.  Crazy

Защо не му направиш лимонов чийзкейк във формата на тарталетки. Много вкусно и ефектно става. Има го в печен и непечен вариант. Peace Иначе препоръчвам лимоновите бисквитки на Танита, които може да слепиш с лимонов крем по желание. Вариации има много - на маслена основа или с крема сирене.

Момичета, по коя рецепта за меденки стават меки и не трябва да престояват дълго време, за да омекнат? Правила съм, но не мога да се сетя коя беше рецептата.

Повечето рецепти дадени тук са за меденки, които могат директно да се консумират. Зависи само дали ще следваш съветите за правилно изпичане - да не разточваш тънко и да не препичаш, но мисля, че ти си "печена" сладкарка и ги знаеш тези неща Simple Smile  Hug

# 449
  • Мнения: 1
Много хубава тема. Аз от любопитство я разгледах, но ми стана много интересно и дори се запалих и аз да направя коледни сладки. Засега съм се спряла на меденки, но не съм решила още по коя рецепта точно ще бъде. Харесах и една рецепта от интернет за Бадемови венчета с марципан,може и да сте я споменавали досега в предишни коледни теми,но за мен е нова, ето и линк:http://trydiani.blogspot.com/2009/12/blog-post_18.html

Общи условия

Активация на акаунт