Избор на екип при раждане

  • 21 357
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 48
какъв избор мога да направя при една или две срещи с конкретен доктор? трябва да имам много силна интиуция и да й вярвам безусловно, за да съм сигурна и спокойна ....е, аз това не го мога.

избор мога да имам, ако познавам доктора поне от началото на бременността ми, иначе всеки би могъл да се представи в блестяща светлина по време на "договарянето", а последствие да се окаже, че е постъпил по един или друг начин "заради ситуацията".

нямам опит и съм доста объркана и аз. моят доктор, който ми следи бременността, изражда в частни клиники, които са ми скъпи на фона на убеждението, че раждането на деца не е просто бизнес. от друга страна всяко нещо си има цена и на свободен принцип решавам дали да си го купя или не. да, ама като не мога да върна за рекламация услугата?!?!

като се подписва договор за избор на екип, в него пише ли какви са правата и задълженията на едната и другата страна? или това са фантасмагории, допустими само в моята глава?


# 31
  • Мнения: 9 332
чак толкова не е....ако си плащам официално никога не бих дала допълнително...ако ще давам, то няма да плащами на каса....
Angel Dust,
не мисля, че в момента е възможно да се уговориш с лекар и да не платиш за избор на екип. На първо място, като тръгнеш да раждаш нормално, докторът пристига и казва, че той ще те изражда, а може да не е на смяна. Съответно, това се записва в болничния журнал и накрая на престоя ти в болницата пак ти искат пари за избор на екип. Евентуално можеш да не платиш на болницата, а само "под масата" в случай, че си планово секцио в смяната на доктора или пък индуцирано раждане, за да съвпадне отново със смяната му или раждането ти по щастлива случайност е започнало в неговата смяна. Иначе болницата те таксува така или иначе.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 017
ми ок, в такъв случай остава първото, като ще плащам на каса, няма да давам и под масата Wink

# 33
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
избрах болницата и имах доерие на целия екип в отделението

родих при лекаря, който беше на смяна, защото лекарката, при която се следих беше болна, не съжалявам

при следваща бременност - бих избрала същата болница  Peace


А коя е тази болница?

Токуда  Peace

# 34
  • Мнения: 86


Токуда  Peace
[/quote]

Там не плащаш ли задължително за избор на екип 1500 лв.? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 1 456
 Може и повече да е, но и в държавните болници вече цените май са доста високи, слушам за суми от 800,00 лв. за избор на екип, ако искаш упойка още, ако пък си във ВИП стая още... Та, ако аз нямах ''мой'' доктор, бих отишла в частна клиника. Така си мисля  newsm78

# 36
  • Мнения: 9 332
Angel dust,
разбарх те. Simple Smile Не исках да се заяждам, просто такива се реалностите.

# 37
  • Мнения: 4
........

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 12:10 от mimi_ch

# 38
  • София
  • Мнения: 1 456
 mimi_ch, мисля че такива квалификации '' акушерката е мед. сестра и ... , докторът не прави нищо ... всички лекари са некадърни.... и тем подобни '' са много неточни, неверни и некоректни.  Говориш много общи неща все от сигурен източник, но аз имам точно обратни впечатления от първо лице. Не може да кажеш ''Майчин дом''  е по- добра болница от ''Шейново'', да може да е по- подходяща за теб и твоето бебе  Peace

# 39
  • Мнения: 4
........

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 12:11 от mimi_ch

# 40
  • София
  • Мнения: 1 456
 ''Аг докторът трябва само да извади бебето от вас. '' Това са твой думи. Според мен много подценяваш ролята на акушерката.  Не искам повече да спамя темата, казах си мнението вече. Няма болница в България според мен, за която да има само положителни отзиви, според мен. Наши приятели загубиха едното от бебета си близнаци в болницата, в която други две приятелски семейства родиха общо 5 деца, при един и същи лекар.
 mimi_ch, всичко най- добро   bouquet

# 41
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Аз родих в Токуда, да, платих официално 1500 лв за грижите за мен и още 500 лв за неонатологични грижи.

Не са ми искали никакви доп. пари, навсякъде е разпечатан етичният кодекс, а също така се гледа с не добро око да се правят угощения при изписването  Peace

Когато родили мами носят за благодарност саксийни цветя има местенце, където се поставят, там почиват хоспитализираните .... мнго е приятно  Peace

Всеки лекар там - на цветя много, ама много се радва - и това е жест  Peace , а не подкуп   bouquet

# 42
  • Мнения: 86
Всеки има право на избор да плати или не, но в крайна сметка защо за бога плащаме тези ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ  здравни осигуровки. Това не задължава ли и лекарите да се отнасят с пациентите добре, без да ги разграничават на платежоспособни и бедни? Confused Аз лично няма да плащам за избор на екип, когато дойде момента, отивам  и така. Да се надявам, че няма да ме върнат затова, че няма да платя за избор на екип. Просто нямам тези пари Cry. Какво да направя, да открадна ли, за да получа евентуално внимание от страна на екипа, който ще ме изражда. През цялата бременност до момента, не съм ползвала услугите на здравната каса, но сега смятам да се възползвам. Дано всичко е наред. Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 1 456
laurra, леко раждане ти желая  и прекрасно бебче,  ще изживееш   нещо невероятно и незабравимо     bouquet  Вярвам, че има много Лекари и всичко ще е наред без да плащащ за това. Има доста момичета, които споделиха за такива случай  Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 44 017
mimi_ch - аз пък се моля, никога по никакъв повод да не ми се налага отново да стъпя в майчин дом(все едно дали ще плащам или не)...та хора всякакви... хубаво, че си сметнала за подходяща за вас тази болница, но такива обобщения генерални...няма нужда...всеки избира каквото сметне за правилно за себе си...

Общи условия

Активация на акаунт