Купувате ли неща за бебето преди да се роди?-3

  • 37 871
  • 459
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 43
Аз си накупих всичко предварително и въобще не съжалявам. Всичко беше много премислено и когато родих от нищо нямах нужда. Още в болницата казвах по телефона какво да ми донесат за бебето. Даже си взех стерилизатора там. Като се прибрах от болницата всичко беше изпрано, изгладено и ме чакаше.
Коментирахме с другите бъдещи майки от форума и те ми помогнаха също много в избора.

# 16
  • Мнения: 1 675
Няма нищо лошо в това да си купиш нещо доста преди да си бременна. Поръчах си 3бр. чанти за бебешки принадлежности от ebay и мисля една да оставя за мен, а другите две да подаря на приятелки, които все още не са бременни!

# 17
  • Мнения: 35
Аз още нищо не съм купувала, а другата седмица влизам в 6-я месец. Разбира се бабите ще оплетат по някоя дрешка, но за сега съм им казала да не бързат поне докато не вляза в осмия месец.
Все още събирам идеи за количка, може би ще купим и кошарка.

# 18
  • София
  • Мнения: 142
Аз си накупих всичко предварително и въобще не съжалявам. Всичко беше много премислено и когато родих от нищо нямах нужда. Още в болницата казвах по телефона какво да ми донесат за бебето. Даже си взех стерилизатора там. Като се прибрах от болницата всичко беше изпрано, изгладено и ме чакаше.
Коментирахме с другите бъдещи майки от форума и те ми помогнаха също много в избора.
Точно така беше и при мен Peace
И не само че не съжалявам, а напротив - много съм доволна, че постъпихме така!  Когато се прибрахме от болницата, всичко беше готово - подбрано по мой вкус, изпрано, измито, подредено на точното място от мен лично.  Така можех спокойно да отдам времето си на бебето, а когато то спеше, да си почивам, вместо да правя поръчки по телефона и да се чудя кой какво ще ми донесе Peace
Още един плюс - приготовленията са чудесен начин да си разнообразиш последните леко напрегнати дни на очакване Crazy
Разбира се, че имах своите пристеснения до последно и се страхувах да не предизвикам нещо лошо... Е, слава Богу всичко е наред с бебето, така че бих казала: Купувайте смело! Wink

# 19
  • Мнения: 169
Няма нищо лошо в това да си купиш нещо доста преди да си бременна. Поръчах си 3бр. чанти за бебешки принадлежности от ebay и мисля една да оставя за мен, а другите две да подаря на приятелки, които все още не са бременни!
Е,това вече ме разби!
Почакай поне да се случи,че тогава!
Ами,ако недай си боже не се случи веднага?
Все нови и нови неща се появяват на пазара,така че споко!
Като му дойде времето!
Иначе,ако сте в радостно очакване,както писах по горе не робувайте на предразсъдъци и си купете каквото прецените!

# 20
  • София
  • Мнения: 48
момичета, "стройният ми списък за покупи за по-натам" отиде по дяволите  Twisted Evil
както си мислех, че всичко вече съм планирала като продукти и срокове, така се започна с купуването от никъде...
вчера с бъдещия татко бяхме в една аптека и той се лепна за една чанта с козметика за бебко.
толкова много му хареса (предимно чантата), че искаше да я купим. не прие довода за търсене на повече информация и препоръки за марката. беше му представена по подобаващ начин от аптекарката, а и аз съм чела разни неща за бебешката серия, имахме възможност да комбинираме и с други продукт и така ...склоних... вече имаме задраскани неща от списъка ...

явно принципът при нас ще е купуваме тогава, когато взаимно се харесаме с разните нещица (или поне единият от родителите има силен импулс за това)  Laughing

# 21
  • Мнения: 123
докато бях бременна се разбрах с мъжът ми да купи всичко но вече съжалявам че го накарах трябва майката сама да си купува всичко за бебето но нали от суеверия вече когато имам второ или трето ще си купувам аз сама да оставя на някои да купува вместо мен наистина е било много глупаво от моя страна то като му е писано на човек и лошо и хубаво все ще се случи

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 59

Не мисля че има нещо лошо в това да се купува предварително, стига да е в умерени количества. Когато показах положителните ми тестове на жената на брат ми тя ми подари тези чорапки. Все още имам само тях и много им се радвам  newsm44

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
Лелеее, мноооого са сладки!  Flutter Стават и за момченце, и за момиченце! Супер!
Аз също бях купила едни чорапки - първото нещо за малкия. А тогава даже още не знаех дали ще е малкия или малката, но ги купих в синьо...
M3r17o, не знам в коя г.с. си, нямаш лентичка  Wink - пожелавам ти лека бременност и здраво и усмихнато бебче!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 59
MelindaD след като посетя гинеколог за да ми установи бременност-а ще си направя лентичка. Много ти благодаря  Hug а чорапките са много сладки всеки ден ги гледам и им се радвам  Heart Eyes след като посетя лекаря смятам да купя още нещо мъничко за подарък на таткото - я биберон, я терлички или нещо такова  Peace Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 65
Аз съм вече в седмия и почти всичко съм си купила, като изключим разни дребни неща и количката. За нея съм решила таткото да я вземе след като родя. В най-скоро време мисля да почвам да пера, гладя, подреждам. Пазарувам може би от третия месец. Не мога да си представя някой друг да ми пазарува и да решава вместо мен кое ще ми е необходимо. Все пак всеки си има различен вкус и различни разбирания. А пък аз съм такава, че ако нещо не ми хареса, колкото и да нямам - няма да го ползвам. Предпочитам да имам по-малко, но по-качествени неща за бебето. Не робувам на бабини деветини, че не е хубаво да се купува предварително, за разлика от всички покрай мен  Peace Аз лично доста често си изваждах покупките и ги разглеждах, после ги сгъвах старателно и ги прибирах обратно. Това ме караше да се чувствам страхотно  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 44 088
Защо пък трябва да е в умерени количества...и аккво всъщност трябва да рече умерени количества?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 149
О, Ейнджъл, не изравяй томахавката!  Laughing Сега ще се почнат едни спорове - толкова е умерено, толкова е много... Пак ще се изпокарат!  Laughing  Wink

Аз лично доста често си изваждах покупките и ги разглеждах, после ги сгъвах старателно и ги прибирах обратно. Това ме караше да се чувствам страхотно  Heart Eyes

Хихихи, и аз бях така... Лягах назад по гръб, слагах едни чорапки, които бях купила за бебето върху тумбака си, и ги съзерцавах с една глуповата усмивка.... Като някакъв маниак вадех купените дрешки, правех комплектчета, сгъвах, разгъвах, попипвах... а често и ги целувах... Дано не ми се смеете много

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 59
Angel_Dust Имам предвид че не върви да се юрнеш на веднъж да купуваш всичко, нито в началото на бременност-а да си накупиш една камара неща, нито в последния момент да тръгнеш по магазините. Според мен пазаруването трябва да е постепенно и в умерени количества както казах  Peace

# 29
  • Мнения: 1 302
Аз съм в началото на 6-ти месец и не съм купувала нищо още. Не съм суеверна, но мисля да изчакам до 8-ми месец и започвам с покупките. А и имам обещани дрешки от едно бебче, така че първо ще видя какво имам и после ще пазарувам, пък и не са ни казали още категорично какъв е пола, защото бебчо се крие Grinning Иначе свекър ми и свекърва ми са много суеверни, представям си как ще мрънкат, но предпочитам сама да си избера нещата Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт