Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте,
Имам едно такова питане, понеже преди около 4 месеца родих секцио, до сега съм нямала никакви проблеми, изключвам един възпален нерв, заради който около 1 месец пих Катафлам, до преди седмица го пих, появи ми се кафеникаво зацапване, първо онзи ден леко кафеникаво после спря и днес пак, очаквам менструацията да ми се появи до няколко дни.
Интересува ме дали е възможно да се дължи на скорошното раждане и дали на някой му се е случвало, още повече, че започвам да се чудя дали не е от приема на Катафлама, понеже миналия месец ми позакъсня и го отдавам изцяло на лекарството.
Ще изчакам да ми дойде цикъла да видя дали всичко ще е нормално и ако всичко е ок няма да посетя гинеколога ми, но ако пак се повтори ще отида.
Ако евентуално е имало някой с подобен проблем ще бъда благодарна ако сподели
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

По време на първите 6 месеца до 1 година след раждане е нормално да имате проблеми с менструалния цикъл. В случай, че след този период проблемите продължават, Ви съветвам да се консултирате с акушер-гинеколог.

Поздрави,
Д-р Ралица Милчева
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
  • София
  • Мнения: 107
Д-р Милчева,
Благодаря Ви за отговора.
Значи кафеникавото течение се трансформира е нещо като цикъл, тоест имам симптоми на цикъл, но по няколко капки кръв само за цял ден, явно този месец ще имам смущение. Исках да попитам дали има отношение това, че не съм кърмила, а кърмата ми беше спряна няколко дни след раждането ми чрез хормонални таблетки, бебето ми почина няколко дни по-късно и затова така се наложи.
По принцип досега ми беше редовен за след раждането на 28 дни, но предполагам, че  е нормално да има и такива моменти!

# 3
  • Мнения: 2 445
Здравейте!

Много съжалявам за Вашето бебче! Пожелавам Ви най-скоро време да се радвате на едно здраво и хубаво бебе!
Проблемите в менструалния Ви цикъл нямат връзка с кърменето и приема на хормонални таблетки.
Все пак Ви съветвам да си направите АГ преглед и евентуално да се назначат допълнителни хормонални изследвания, за да се установи причината за смущенията в цикъла Ви.

Поздрави,
Д-р Мария Юнакова
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт