Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 септ. 2011, 00:36 ч.

Разлика в годинките...

• 6 188
  • 117
  •   1
Отговори
Мами каква разлика в годинките имат децата ви?Аз имам син на 1г.и догодина искам още едно.Трудно ли се гледат деца с малка разлика?

# 1
  • BG

Разликата на моите е 16г. Така пожела съдбата, не че съм го целяла. Не знам, но предполагам, че си е доста трудничко с малката разлика. Но поне ще ги отгледаш едновременно, след което ще можеш спокойно да се отдадеш на други занимания. На мен пък сега ми е доста удобно така, защото баткото не помага много, но и не ме ангажира твърде със себе си, имам време и сили да се занимавам с дребчо. Дано ти се осъществят плановете!  Peace

# 2
  • София
Въпрос на настройка. Ако си убедена, че искаш второ дете с такава малка разлика и си подготвена, ще се справиш. С малко по-добра организация на деня, всичко става.

# 3
  • Ку-куландия
Всичко е въпрос на желание и нагласа, трябва и двамата да го искате, да е общо решение. Още когато се роди големият син решихме, че като наближи 1 г почваме опитите за второ - имат разлика 1 г и 6 м  Simple Smile . За лесно няма лесно, важна е организацията. И да почнеш да си затваряш очите за някои битовизми.

# 4
  • софия
Нашите ще са с разлика 2г. и 3м.Всеки момент очакваме бебе номер2 . GrinningСъс сигурност няма да е лесно,но пък мисля,че така е по-добре и за мен самата.Още не съм излязла съвсем от час,както се казва и може би това до някаква степен ще ни улесни.А пък и от финансова гледна точка също е добре,защото си имаме абсолютно всичко.
Успех ти желая! Peace

# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
Моите са с разлика 2г. и 9м. Гледам ги сама, защото таткото е в чужбина. Има умора, не отричам, ама като им погледна сладките муцунки и ми минава.
С повечето битовизми се справям без проблем. Най-големия зор е качването в градски транспорт с количка с бебе и 3-годишно диване Mr. Green. А ни се случва често, защото сме в центъра и около нас свястна площадка няма. 
Но децата растат, бързо стават все по-самостоятелни.
Мисля, че най-трудно е на майки, чиито деца имат много малка разлика, защото тогава и голямото дете си е още бебе. Но разлика над 2 години си е съвсем поносима.

# 6
Моите момчета са с голяма разлика - 5 години и 2 месеца. Не че баткото беше кой знае колко голяма на 5 годинки, но пък съвсем съзнателно можеше да ми помага за бебето. И достатъчно самостоятелен да обслужва себе си в определени ситуации. Дори е хранил брат си, когато поотрасна. Двамата много се забавляваха. При плач го успокояваше и забавляваше с играчки, простирал ми е дребни дрешки на сушилката....Мънички жестове, но повярвай, наистина много са те в полза. Ужасно е да си в банята и бебето да се скъсва от рев за теб и да няма кой да му обърне внимание.
По-трудно ми беше след две години, когато баткото тръгна в първи клас и трябваше да се разкъсвам между него и малкото, което също си искаше своето.
Така че разликата вежду децата е относително нещо за всеки и много индивидуално. Със своите плюсове и минуси.

# 7
Много ще ми е интересно да чета мненията.
Според мен е трудно, но то по принцип да се грижиш за дете е трудно, а като са две, още повече.
Само че като са на сходна възраст ще растат заедно, ще си играят, ще имат много общи неща. Струва ми се, че с малка разлика е много по-добре за самите деца, дори на майката да й е малко по-трудно в началото.

# 8
Разликата на моите деца е 1 г и 8 м.
Трудно е в началото, защото се гледат две бебета едновременно, но с течение на времето става по - лесно. За децата също е по - добре, защото като станат малко по - големи и си играят и забавляват заедно.
Предимството на това семейството да има деца с малка разлика е, че майката е набрала инерция в грижите, а  и не се налага да излиза два пъти в майчинството, просто изкарва едно по - дълго Laughing.

# 9
  • София
Хм, още чакам първото си дете, така че не мога да говоря за разлика в годините, но знам със сигурност, че ако един ден се реша да имам второ, то децата ми ще имат голяма разлика.. брат ми е по-малък от мен с 9 години и половина и майка ми винаги е казвала, че за нея голямата разлика се е оказала голям плюс. Първо аз бях напълно самостоятелна когато се роди бебето и второ - помагах доста, оставяха ми го за по няколко часа, сменях памперси, хранех го... ии така Simple Smile  Peace

# 10
  • София
и аз като че ли съм ЗА по-голямата разлика.. аз бях на 5 години когато се роди брат ми и общо взето откакто започнах училище, през повечето време брат ми си беше моя грижа.. аз го взимах от ДГ, хранех, къпех, забавлявах и т.н. .. той беше много щастлив, защото беше единственото дете в групата, което го взимаха наобед и съответно следобедния сън беше по желание  Blush

баба ми е гледала 2 деца с годинка разлика и от това, което ми е разказвала, не бих го повторила  Stop а и за организма е изтощително две бременности една след друга  Peace

# 11
  • Варна
Определено съм ЗА голямата разлика. Дъщеря ми е на 4.9г.Не съм си и помисляла до сега да имам друго дете. Колкото е по-голямо детето, толкова повече ще помага.

# 12
Да,може би е така,но като се замисля аз съм на 27г,а таткото е на 36г.сякаш не искам да раждам на 35г.Е то времето ще покаже какво ще стане Simple Smile

# 13
  • София
хм аз съм меко казано изненадана - наистина ли може като причина децата да бъдат с по-голяма разлика, да се посочва че голямото ще се грижи за малкото  Thinking

# 14
И аз от същото се изумих. Никога не ми е било критерий. Даже се притеснявам, че във възрастта след 4 ревността става някак си по-осъзната, защото детето дълго време е приемало семейството си за тричленно и изведнъж се появява неочакван натрапник.
Ако второто бебе се появи по-рано, докато първото няма спомени от предиода преди появата му, ревността не би била така изразена. Не че може да се правят обобщения изобщо.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт