Разлика в годинките...

  • 6 876
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честно казано за 2 години плюсовете при малката разлика в
годините не ги виждам. Не играят заедно, отделно всеки е в
трудната си възраст и си иска вниманието. За родителите не
е приятно определено умората с натрупване си казва думата.
Ако дъщеря ми иска да рисува , моделира или реди пъзел, то
дребния всячески `и пречи. Взема `и фулмастрите или ` и
надрасква рисунката, смачква `и фигурката от моделин или
`и дърпа пособията...да не изброявам повече. Дори и двамата
да имат едни и същи играчки, моливи, пъзели и конструктор пак
има война. Нито с нея мога да се занимавам пълноценно нито
с него. Редки са изключенията и игрите в които участват без
да се стигне до караници за повече от 10 минути. Постоянно
съм на нокти, като са заедно. По отделно са ангелчета иначе.
Може би след 2-3 години няма да е така, началото пределно
е неприятно и за отглежданите и за отглеждащия ги  Mr. Green

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
След като малкия стана на 2 и нещо, големия беше на към 4ри и стана страхотно. Редят пъзели заедно, строят къщи, играят с колички. Като не искам да кажа, че никога не се карат и не се бият, правят го и още как. Но има моменти по няколко часа щастливо прекарват заедно. Обикновено по половин час до 40мин има мир, после настава разпра, аз раздавам правосъдие, следва помиряване и пак известно време мир. Благодарение на помощта от брат си малкия реди пъзели за 6+ години с по 100 дребни парчета, първи с моя помощ се научи Иво,  и за отрицателно време успя да обясни на брат си по детски каква е логиката, а не мен самата ми отне много повече време да науча големия.

Искам да ви кажа, че идва светлина в тунела и ще става по-лесно.  Peace newsm10

# 107
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С малка разлика докато са малки е по-трудно, но този период е кратък. За децата малката разлика е по-добре, особено ако са от един пол.

# 108
  • Мнения: 925
Янтра и РЕНИ, и аз разчитам на вашите наблюдения и се надявам да се окажат верни и при моите момчета. Сега е трудно точно по изредените от Free Will причини - малкият разваля всички занимания, които големият започне и настава каране, сърдене и реване  Crazy

С големия можем да играем на нещо пълноценно само когато малкият спи. Но вярвам, че до една година нещата ще се променят и ще си играят чудесно заедно.

# 109
  • Мнения: 56
и аз също мисля като Рени. За родителите е трудно, но за децата е по-добре.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С големия можем да играем на нещо пълноценно само когато малкият спи. Но вярвам, че до една година нещата ще се променят и ще си играят чудесно заедно.
Едната вяра ми остана  Mr. Green Въпреки всичко за разнополовите
съм скептично настроена, ама може да ми се усмихне щастието .

# 111
  • Мнения: 8 222
Моите понякога си играят много добре заедно. Друг път започват да се драчат за най-малкото нещо. Имам чувството, че го правят ей така, за спорта. И игрите им много често са свързани с бутане, дърпане. Малкият много обича да вземе нещо от големия, да го ядоса и батко му да го гони. Единият пищи и се жалва, другият се хили като ряпа и търчи победоносно по стаите с викове "хвани ме!".  И така, както уж си играят спокойно заедно, току някой писне, че другия нещо му е направил. И както са скарани и налитат на бой, се ухилват и пак се заиграват.  ooooh! Пълна лудница е вкъщи.
Не знам дали малката разлика е виновна или си е до деца. Брат ми е по-малък от мен със седем години и си спомням, че непрекъснато се драчехме, докато и двамата порастнахме.

# 112
  • Мнения: 44
При нас разликата е 2г и 8дни. В началото доста се панирах- не ми стигаше времето за нищо, не смеех да изляза сама с двете деца...
Когато намериш своя ритъм и създадеш своята организация всичко си идва на мястото.

# 113
  • Мнения: 354
За мен идеалната разлика е между 4 и 6г и не виждам нищо лошо по голямото дете да помага на мама  Wink а що се отнася до ревността е много относително и зависи и от децата и от това как родителите са ги подготвили за това(лично мое мнение)

# 114
  • Мнения: 276
Моите момичета са с разлика шест години и са много привързани една към друга, независимо , че са много различни като характер и интереси. Все си спомняме как , когато бяха малки и малката паднеше или се удареше , плачеха солидарно и двете  Laughing. А освен това на шест години каката разви невиждани умения да забавлява и да се грижи за бебета  / в частност за сестра си/.

# 115
  • Мнения: 5 577
Децата ми са с 4 години разлика и чак сега /когато са първи клас и първа група в градината/ настана пълен хаос  Crazy  всички, които мислят, че тази разлика е идеална, нека почакат да дойдат на моя хал.  Mr. Green

Вечер не ми остава възможност дори да наредя на баткото раницата! каму ли да проверя какво са учили или той да седне да си прегледа материала. Малката дърпа всичко и иска всичко.
Същевременно малката реве много,  в онзи период на отрицание е /3 години/ и горкия и брат няма минута спокойствие да контактува с нас и бавно, бавно изостава яко в училище. Дано да отмине този период, защото баща им ще полудее, баткото ще повтаря първи клас, а аз ще ги напусна.  ooooh!

# 116
  • София
  • Мнения: 3 819
Едната вяра ми остана  Mr. Green Въпреки всичко за разнополовите
съм скептично настроена, ама може да ми се усмихне щастието .

На моите разликата също е 1 г и 8 м и също са разнополови, но от близо 1 година насам моментите в които ще си играят или пък ще правят нещо заедно (рисуват, играят на някаква игра, редят пъзел и т. н.) са много повече, отколкото преди. Разбира се и те се заяждат и дразнят помежду си, но като цяло вече предпочитат да се забавляват заедно, като доста често това включва и да направят някоя беля Mr. Green.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Едната вяра ми остана  Mr. Green Въпреки всичко за разнополовите
съм скептично настроена, ама може да ми се усмихне щастието .

На моите разликата също е 1 г и 8 м и също са разнополови, но от близо 1 година насам моментите в които ще си играят или пък ще правят нещо заедно (рисуват, играят на някаква игра, редят пъзел и т. н.) са много повече, отколкото преди. Разбира се и те се заяждат и дразнят помежду си, но като цяло вече предпочитат да се забавляват заедно, като доста често това включва и да направят някоя беля Mr. Green.
Е, то не остана още 2 години и викаш ще има моменти
на игра  Mr. Green позитиво съм настроена, позитивно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт