Задълженията

  • 1 759
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile Попрерових форума, пробвах гугъл,както и търсачката на сйата, но не намерих тема за задълженията на мъжа и жената.Също така се опитах да създам тази тема в подфорума 'Семейни отношения',но там явно не мога да публикувам,защото дори няма бутон за нова тема.Както и да е.
Да преминем на основното.С приятеля ми живеем заедно,не сме женени, но аз се чувствам буквално като отчаяна съпруга,с парцала и с метлата(прахосмукачка и моп,но все пак Grinning). До преди да се премести при мен, задълженията ми се свеждаха до това да се гримирам, да си оправя косатам да пазарувам и да се забавлявам.Но като във филм балонът се спука.Наложи ми се да се науча да готвя,да чистя, да пера (на ръка!!!),да простирам,да гладя....и още цял списък,вие знаете по-добре от мен,нали сте домакини все пак.И така въпросът е какво трябва да прави мъжът? Да изкарва прехраната?Да уважава жена си, да я прегръща, да прекарва поне един от свободните си дни с нея (без футбол и подобни), да се съобразява с нея, да я извежда някъде и да прави малкие жестове.Помагайте и вие, допълвайте списъка Simple Smile

# 1
  • Мнения: 0
Na parvo vreme da vzeme da ti kupi peralnia predlagam az Simple Smile

# 2
  • Мнения: 0
Имам пералня, някои неща не могат да се перат в пералня

# 3
  • София
  • Мнения: 714
Мъжа прави това, което си го научиш.
Ако не се учи, сменяш мъжа  Laughing

# 4
  • Мнения: 0
geryger, не ме плаши де Grinning

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам пералня, някои неща не могат да се перат в пералня

няма такива Wink

Много ти се радвам и добре дошла в отбора на семейните (хайде партньорските) задължения. Има мъже и мъже и всичко е строго специфично. Ако нещо важи за мен и 1/2рата ми, едва ли ще важи за теб. Така, че няма формула и правила. Всичко решавате и обсъждате заедно. Важно е да има диалог, свободно време и интереси.

# 6
  • Мнения: 56
Аз с моя мъж по този повод водя нещо като постоянна "борба".  Като латерна всеки път обяснявам какво би могъл да направи за да ме улесни и помогне.
Когато обаче видя че се е включил в домакинската работа -измил е чиниите, напазарил е, прибрал си е дрехите, веднъж даже беше прострял и прибрал   пранетo  - го целувам  и хваля - току виж се излъгал следващия път пак да помогне без да му се мърмори.
Но общо взето за съжаление масово в семействата около мене виждам , че жената върши почти цялата домакинска работа , което хич не си е честно. Аз поне ставам изнервена , изморена и мърмореща като имам камара от работа вкъщи, а мъжа ми седнал да пие бира примерно  и да гледа телевизия.

# 7
  • Мнения: 1 174
Здравейте Simple Smile Попрерових форума, пробвах гугъл,както и търсачката на сйата, но не намерих тема за задълженията на мъжа и жената.Също така се опитах да създам тази тема в подфорума 'Семейни отношения',но там явно не мога да публикувам,защото дори няма бутон за нова тема.Както и да е.
Да преминем на основното.С приятеля ми живеем заедно,не сме женени, но аз се чувствам буквално като отчаяна съпруга,с парцала и с метлата(прахосмукачка и моп,но все пак Grinning). До преди да се премести при мен, задълженията ми се свеждаха до това да се гримирам, да си оправя косатам да пазарувам и да се забавлявам.Но като във филм балонът се спука.Наложи ми се да се науча да готвя,да чистя, да пера (на ръка!!!),да простирам,да гладя....и още цял списък,вие знаете по-добре от мен,нали сте домакини все пак.И така въпросът е какво трябва да прави мъжът? Да изкарва прехраната?Да уважава жена си, да я прегръща, да прекарва поне един от свободните си дни с нея (без футбол и подобни), да се съобразява с нея, да я извежда някъде и да прави малкие жестове.Помагайте и вие, допълвайте списъка Simple Smile

И преди да се премести при теб, ти не переше и не чистеше, така ли ?
А той, какво е правил преди да се премести при теб ? Кой ги е вършил преди тези неща ?

# 8
  • Мнения: 1 046
geryger, го е казала много точно. Всичко е до възпитание, ама от твоя страна, не от страна на майка му и изобщо семейното му....
А както Шани е казала, всичко си е индивидуално и формули и рецепти няма. Нещата се свеждат до това ти какво си готова да правиш и той съответно и дали ти ще определиш рамката на вашия семеен живот и дали ще се вместите в него....

Ако ти кажа, че моя съпруг прави всичко наравно с мен или пък че нищо не прави в къщи не би ти било от полза....Щом твоята половинка не търпи превъзпитание преглъщаш (или пък не) тези неща и намираш други плюсове, които пък ги няма в другите мъже....

По повод пералнята, всяко нещо става за пералня....Остана и да пера на ръка и мога и да се гръмна...тази машина ми служи на мен, а не аз вместо нея...

# 9
  • Мнения: 63
Е, добре де, преди да заживее при теб приятелят ти, ти не чистеше ли у вас? Да речем, че не си готвила, защото си сама и може само на салатки да го караш. Ама все трябва да си и прала и прахусмучила...сама. Верно че сега работата е двойна, ама както ти казват и другите, както го научиш мъжа. И то трябва да се учи от рано. Моят мъж прави всичко. И прахусмукачка, и моп, и чинии и пране  простира. Стига да го помоля всичко прави, но то си е до човек. Верно, че от време на време го домързява и трябва да премрънкам малко, но никога не ми е отказвал да ми помогне в домакинската работа.Ехх, късметлийка съм си аз.... Grinning
За сметка на това пък бившият не си мръдваше пръста. Само на лап-топа седеше, ако ще и къщата да е с краката на горе. Това старшно много ме изнервяше, почвах само да мрънкам, съответно той да се дразни че мърморя....абе ужас. Или той трябва да проумее, че трябва да ти помага или ти да се примириш и да не очакваш помощ от него. Е, естествено най-добре да си наемеш човек да ти  помога в домакинството, но не всеки има възможност.

# 10
  • Мнения: 1 296
Мъжа прави това, което си го научиш.
Ако не се учи, сменяш мъжа  Laughing
По повод на този коментар се сетих за една своя хазяйка, която обичаше да повтаря - ,,Мъжа е като домашното куче. Както го дресираш в началото като ти влезе в дома, така ще ти служи Joy цял живот,,

# 11
  • София
  • Мнения: 553
Мъжа прави това, което си го научиш.
Ако не се учи, сменяш мъжа  Laughing
По повод на този коментар се сетих за една своя хазяйка, която обичаше да повтаря - ,,Мъжа е като домашното куче. Както го дресираш в началото като ти влезе в дома, така ще ти служи Joy цял живот,,
newsm12 леле тук и аз я оплесках...това е много вярно

# 12
  • Мнения: 419
Моят мъж хвърля боклука, зарежда миялната, пуска прахосмукачка /много ме дразни шумът на прахосмукачка и ми бръмва главата и мразя да я използвам, не съществуват ли някакви безшумни Thinking/, пазарува по списък и за моя изненада винаги се съгласява да помага с чираческата работа при готвенето - да бели зеленчуци, да чупи орехи и подобни досадни за мен дейности. Останалото го правя аз.

# 13
  • Мнения: 0
bonbolinka  , И аз съм точно като латерна вече Grinning ама май освен караници друго не постигам .. И не искам да обидя по-големите,но се чувствам като героинята от филма 'Събудих се на 30'.

Може би леката ми криза се дължи на това,че изведнъж трябваше да се науча на толкова много неща.В началото ястията въобще не се получаваха и много се ядосвах, не разбирах как е възможно. До сега винаги със всичко се бях справяла.Е, вече съм доста добра Sunglasses hahah

Преди да се премести той при мен живеех с майка ми и баща ми,но майка ми не ме е научила на нищо,защото тя работеше много и имахме помощница.Уви, сега се сблъсках със действителността.Не ме разбирайте погрешно, не съм просто една лигла, напротив опитвам се да се науча и се старая доста.Самият факт,че редовно си развалям ноктите... Grinning Моля ви се не ме съдете,защото не ми трябва (още) демотивация :/ И ви благодаря за отговорите Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 714
Мъжа прави това, което си го научиш.
Ако не се учи, сменяш мъжа  Laughing

Първото го разбрах много рано.
А второто ми се наложи.
Бях още ученичка, когато глезеният ми най-голям братовчед се ожени.
Винаги оставах много изненадана, когато ходех у тях /новото сем-во/ как прави салата, мие чинии, простира, пуска прахосмукачка и си приготвя сам дрехите, като излиза от банята, защото помня как и това не правеше. Всичко майка му. Попитах жена му. За дрехите помня ми каза - като ми каже да му приготвя дрех, аз казвам "Добре скъпи", но не го правя. Той излиза, пита къде са му дрехите "Извинявай забравих". Мило и кротко - той си взима и така се приучва.
За прахосмукачката и останалите неща съпругата винаги намираше начин да се измъкне. Но така го правеше, че не е от мурзел, а просто е мног заета  newsm78 Нередностите започват да го дразнят и в крайна сметка той ги правеше. След което разбира се получаваше безброй похвали.  Laughing
Но установих, че не всички мъже се приучват.  Naughty
Имах приятел от много години. Живяхме една година заедно - последната. Едвам издържах, такава незинтересованост не мога да си представя.  Rolling Eyes Изпарих се с двеста.  Laughing
Сега мъжа ми много ми помага. Изхвърля, всеки ден боклука, същото важи и за леглата, миалната, и прахосмукачката и миенето на пода. Простира и помага в подготовката за готвене понякога. Но майка му е желязната лейди. С трима мъже в къщи е въвела железен ред и дисциплина. Не може да видиш дреха или обувки разхвърляни.
Искам да кажа, че си беше научен.
Дори при мен е по-лабаво от при майка му.  Laughing Laughing Laughing

Така че правило няма! Hug

Общи условия

Активация на акаунт