На 1 полет разстояние?

  • 2 592
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 6 999
Планирам пътуване в края на месеца за мен и мъжа ми.
Заминаваме в събота, връщаме се в сряда - т.е. 4 дни. Искаме "лежерно" прекарване на топло място задължително с море/океан, за да "закрием" лятото и да отпразнуваме моя РД - това ни е традиция.

За момента имаме набелязан Кипър само, заради удобните полети. Няколко по-далечни дестинации като Дубай и Португалия отпаднаха заради лоши връзки - не искам да изкарам половината почивка във въздуха.

Ще съм благодарна ако ми предложите нещо.  bowuu

# 1
  • Мнения: 11 063
Малта?

Няма май много топли места, до които има директни полети от Бг...

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Параход, мерси за предложението. В Малта ходим поне 2 пъти годишно, а и за там директните полети са само в определени дни.

Уфффф - много трудно решение. Даже до Барселона се лети само с Уиз еър и то не всеки ден.

# 3
  • Мнения: 119
България Еър преди имаха дирекни полети до Малага и Палма де Майорка.
Не знам дали още ги има...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Хм, Кипър има проблеми след взривяването на ел. централата. Вероятно курортите са облагодетелствани, но все пак. Даже банките работят от време на време. Поне до преди 2 седмици беше така.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
mallkata, мисля че до Палма все още имат.

jul, мерси за предупреждението за Кипър. Миналата година изкарахме страхотни 3 дни там и много се изкушавах да повторим.

За сега съм харесала 1 хотел на 130 км. от Барселона, така че самолет и кола под наем... Ще помисля още.

# 6
  • Мнения: 514
Може би Валенсия? Има  чудни плажове,особено северния и сега е много спокойно .А и в града има много какво да се види .

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
medlab, целта ни е почивка с минимално количество полети и разстояния като цяло.
Не мисля, че Валенсия отговаря на критерия.

# 8
  • Мнения: 119
Защо ? Полета е минути по-дълъг спрямо Барселона и настина има добри плажове.

# 9
  • Мнения: 514
Да, до Валенсия има директен полет на WIZZ и летището е много близо до града.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знаех, че има директен полет до Валенсия. Това е вече нещо различно.  Grinning
Веднага ще проверя. Много благодаря.

# 11
  • Мнения: 2 175
Израел.. Peace
И Ливан.

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Има директни чартъри до Хърватска, полета кратък, а там определено е красиво. Ако идете по на юг би трябвало и за плаж да става даже.
Също има директни чартъри до Крит и Санторини, доста по на юг, времето ще е хубаво със сигурност. Сетих се и за Сицилия и до там има  директни чартъри, освен че времето ще е хубаво, със сигурност ще има и какво да се разглежда, ако ви е скучно.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
magarcho, Израел ми е любима дестинация, но не точно за лежерна почивка... В Ливан не съм била - кажи каква ти е идеята и за двете?

Сиренце, сигурна ли си за Сицилия? Кога са чартарите за там или от къде да ги видя аз?

# 14
  • Мнения: 2 175
Ами аз в Ейлат съм се размазвала и от почивка и от забавления.. Отсреща в Йордания също става за плажуване.
За Ливан/Бейрут съм чувала подобни неща, но не съм била - надявам се скоро да го отметна и него..Wink

# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Намерих чартърите за Сицилия - не ме устройват като дати за съжаление.
Отделно мразя да пътувам с чартри, но мога да го преживея ако ще е заради Сицилия.

magarcho, до Ейлат едва ли има директен полет, а от Тел Авив е на 350 км.

# 16
  • Мнения: 2 175
Да, но полетите бяха на всеки час и траят 45 мин..) 50-60 евра бяха.. newsm78

# 17
  • Мнения: 129

Isa, може ли линк с чартърите до Сицилия?

По темата - познати ще ходят до Тоскана точно по това време на фестивал на червеното вино. На мен ми звучи чудесно. Heart Eyes Мога да ги разпитам къде е точно, ако те интересува. Не зная дали мястото, в което ще отседнат е крайбрежно обаче.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Hannaa, пусни в Гугъл "Сицилия чартър" и ще ти излязът предложенията на туроператорите. Мисля че полетите са понеделник.

В Тоскана е страхотно наистина, но бяхме там през юли за дестина дни.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 527
А какво е времето в Тоскана средата на октомври и края? Рових се в нета, но почти не намерих инфо.

# 20
  • Мнения: 119
Kато в България.

# 21
  • Мнения: 119
Гледам , че на октомврийския чартър за Сцилия пише -"Офертата не е актуална"
На първо място в Гугъл излизат офертите на Алма Тур и аз не бих рискувала Simple Smile


За тези които са близо до Букурещ  - и Wizz и Bluеair имат евтини полети до Катания.


Зашо чуждите агенции дават крайна цена , а при нашите и руските винаги летищните такси са със ситните буквички  някъде накрая или дори на съвсем друга страница ?
Ясно ми е , че  понякога подлежат на промяна , но това предполагам важи и за чуждите туроператори.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 527
mallkata  благодаря !

# 23
  • Мнения: 119
Да добавя , че  Wizz и Bluеair  имат полети също до Ларнака.
Често се намират цени от 50-60 евро за двупосочен билет Simple Smile

Аз все се каня на Кипър и все не ми остава време.

# 24
  • Мнения: 11 063
Две години съм била в Кипър края на октомври - май че 2003 и 2009 бяха - и двата пъти това беше най-жегавото време, което въобще съм засичала на море някъде. (Сравнявано с летата в Бг, юни и септември в Гърция, Турция и Хърватска, и т.н.)
Идеално за плаж, не се търпи в обедните часове в града.

Това - за търсещите топло на не много далечно разстояние Simple Smile


# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
В Кипър (по инфо от предишната страница) все още има проблем с електричеството.
Освен това има редовни полети до Ларнака, няма нужда да се пътува с нискотарифните. Миналата година бяхме там в края на СЕптември и беше страхотно - спокойно и топло.  Peace


# 26
  • Мнения: 119
Има редовни , но има ли по за 50-60 евро двупосочен ?
Все пак едни 150-200 евро за някой хора не са излишни , а и за много  Букурещ е по-близо от София Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
mallkata, има някаква идея в това да се задават теми - в случая постваш 2-3ти пост не по темата.
Моля да престанеш да го правиш поне по моите теми. Ако искаш пусни си твоя и там си поствай на воля каквото ти хрумне.  Peace

# 28
  • Мнения: 119
Дори не съм погледнала , че е твоя.
Коригирах някой неща това е всичко.
Знаеш , че когато някой пусне тема все пак тя е полезна и за други хора. Не бъди егоист:-)
Ти защо писа за Кипър при положение , че не те вълнува ?
На един полет разстояние има  5 топли места на кръст и ги изчерпахме всичките още на първа страница . Ако ще и 50 страници още да се изпишат те няма да станат повече , затова малко  повече информация която  ще е полезна и за други хора не е излишна.
Аз също от подобни теми и други съфорумци научавам доста неща , които някога биха ми послужили.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2011, 20:37 от mallkata

Общи условия

Активация на акаунт