Каква пералня

  • 848 289
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 5 445
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
  Здравейте!
  Искам да ви питам за мнения за тези две перални:
  1.
2.

    На пръв поглед, разликата им е само в оборотите 1200 и 1400, като тази с повечето максимални обороти е със 150 лв по-скъпа.
    Познавате ли моделите? Имате ли впечатления?
    Как мислите, струват ли си парите по-големите обороти?

    Предварително благодаря!
   
Харесала съм си първият модел, но изчаквам още за мнения за него. Инвенторен мотор е предимство, другото което ми казаха да питам е дали барабана е капсулован. Не го препоръчват да е такъв, че дефектира по- бързо. По сайтовете няма такава информация, обаче!

# 5 446
  • Мнения: 33
  Здравейте!
  Искам да ви питам за мнения за тези две перални:
  1.
2.

    На пръв поглед, разликата им е само в оборотите 1200 и 1400, като тази с повечето максимални обороти е със 150 лв по-скъпа.
    Познавате ли моделите? Имате ли впечатления?
    Как мислите, струват ли си парите по-големите обороти?

    Предварително благодаря!
   
Втората и аз съм я харесала ,но при въпроса ми в магазин зора за тази № 2 и един модел на горение момчето каза ,че тази на самсунг е по нисък клас и каза по добре горение ,а самсунг се правят в ТАЙЛАНД  или Китай .Та бош има немски и турски ,но с по 1000 лв. разлика ,защо ли  ?

# 5 447
  • Мнения: 33
Очаквам да се включи някой с отзиви  за някое горение купувано преди година ,две, три.

# 5 448
  • Мнения: 7 416
   Какъв е този "Инвенторен(инверторен) мотор", момичета? Какво му е предимството?

   iohann, за Бош не искам и да чуя. Въобще не си струва парите. (Лично мнение от лично патене. Simple Smile) )

# 5 449
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
  Здравейте!
  Искам да ви питам за мнения за тези две перални:
  1.
2.

    На пръв поглед, разликата им е само в оборотите 1200 и 1400, като тази с повечето максимални обороти е със 150 лв по-скъпа.
    Познавате ли моделите? Имате ли впечатления?
    Как мислите, струват ли си парите по-големите обороти?

    Предварително благодаря!
   
Втората и аз съм я харесала ,но
при въпроса ми в магазин зора за тази № 2 и един модел на горение момчето каза ,че тази на самсунг е по нисък клас и каза по добре горение ,а самсунг се правят в ТАЙЛАНД  или Китай .
Скрит текст:
Та бош има немски и турски ,но с по 1000 лв. разлика ,защо ли  ?
хахахахахаа  Grinning Laughing Laughing Laughing по-голяма смешка не бях чела във форума скоро, честно! Явно много са закъсали с продажбите на горение и има защо.
Та на въпроса на авторката на питането:
първата е доста по-нов модел от втората, има ад уош, инверторен мотор, и т.н. ето ти линк за по - подробно описание http://www.samsung.com/bg/washing-machines/combo-ww70k44305wle/
втората е доста по-стар и базов модел, не знам как са й програмите спрямо другата, не намерих много инфо за нея, ето ти официални данни http://www.samsung.com/bg/support/model/WW70J3283KW/LE
Аз лично бих избрала първата, т.к. е по нов модел,има Add Wash, има автоматичната система за контрол на грешките Smart Check, по ми харесва външно и т.н. Може да е произведена в Китай, даже по-вероятно е да е в Китай, отколкото в Тайланд, но да не забравяме, че китайците правят изключително качествени стоки. Сега, това, че на българският пазар е залято с китайски боклуци n-то качество това е факт, но съвсем не означава, че всичката им стока е такава. Не се подвеждайте за качеството по това, че е китайска. Имам работеща пералня самсунг произведена в Китай на 10г., която май кара 11-та не помня вече - доста интелигентна за времето си, още си работи перфектно и за момента е сменян само един ремък, който на 8-та година вече се разтегна и разхлаби и една водна помпа /на 9тата година/.Имам и подобна на първата, нямам оплаквания - пере отлично. Та от личен опит и на познати за старите и за новите модели на самсунг, не съм чула някой да се оплаква, даже си перат много хубаво. Да не забравяме, че това също е от значение за качестовото на изпиране, а не само препаратите.
БОШ - част от тях са турски /по-евтините и някои от средния клас/ - не съм имала, нямам идея как перат. По-скъпите са правени в Германия.
Горение - никога не бих си го причинила, една приятелка имаше - писна й все да стой с купчините пране из целия дом понеже мине се не мине и машината на поправка - изрита я  и е много доволна Simple Smile.

# 5 450
  • Мнения: X
От Зора ,техномаркет и т.н всеки месец имат таргети за продажба.Възможно е сега да трябва да изпълняват за горение и затова са ги препоръчали.Когато бях последно преди два месеца в зора ме насочиха към самсунг и аег Simple Smile.И затова основно се колебая за двете марки.ММ настоява пак да си е самсунг ,а аз сякаш искам повече аег.Ще изчакаме до декември месец.Тогава пускат много промоции.

# 5 451
  • Мнения: 33
От Зора ,техномаркет и т.н всеки месец имат таргети за продажба.Възможно е сега да трябва да изпълняват за горение и затова са ги препоръчали.Когато бях последно преди два месеца в зора ме насочиха към самсунг и аег Simple Smile.И затова основно се колебая за двете марки.ММ настоява пак да си е самсунг ,а аз сякаш искам повече аег.Ще изчакаме до декември месец.Тогава пускат много промоции.
Само за информация 5 г. гаранция са до края на декември. Аз съм решила да чакам черен петък на 25-28 ноември.

# 5 452
  • Мнения: X
От Зора ,техномаркет и т.н всеки месец имат таргети за продажба.Възможно е сега да трябва да изпълняват за горение и затова са ги препоръчали.Когато бях последно преди два месеца в зора ме насочиха към самсунг и аег Simple Smile.И затова основно се колебая за двете марки.ММ настоява пак да си е самсунг ,а аз сякаш искам повече аег.Ще изчакаме до декември месец.Тогава пускат много промоции.
Само за информация 5 г. гаранция са до края на декември. Аз съм решила да чакам черен петък на 25-28 ноември.
Да,знам Simple Smile
И двете марки са с 5 години гаранция.Моделите между които се колебая също съм ги показвала тук .
https://zora.bg/product/l6feg48s-1
https://zora.bg/product/ww80k44305wle
https://zora.bg/product/ww80k5410uwle

# 5 453
  • Мнения: 33
Тези на самсунг нещо ми се струват прекалено леки за количеството пране за които са създадени при положение, че моята е 6кг. а тежи над 60 кг. И аз ще почакам още докато моята не издъхне тотално ,защото още работи ,но с чужда помощ .В техномикс АЕГ -то е 800 лв.намалено.

Последна редакция: пт, 22 сеп 2017, 10:22 от катепате

# 5 454
  • Мнения: 113
От една седмица съжителстваме с новата ми помощница " СЪНИ" wash wash wash Много теми и мнения изчетох преди да я взема, но се надявам да съм направила добър избор  Peace Поне за сега оплаквания нямам все още взаимно се разучаваме  Laughing Laughing Laughing Ето я и нея:
https://www.technomarket.bg/peralni/samsung-ww-70k5210ww-le-09149536

# 5 455
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
valonte, честита придобивка и много да те слуша! Simple Smile Интересува ме, тиха ли е или не съвсем?

# 5 456
  • Мнения: 113
В сравнение с предишния ми индезит направо не се чува   Laughing При първото пускане сина ми се наведе да види дали въобще работи  Simple Smile Когато центрофугира си чувам телевизора  без да се налага да увеличавам звука, а предишната се налагаше да я изключваме за да се навечеряме и да чуем на спокойствие новините  Peace Peace Peace

# 5 457
  • Мнения: X
В сравнение с предишния ми индезит направо не се чува   Laughing При първото пускане сина ми се наведе да види дали въобще работи  Simple Smile Когато центрофугира си чувам телевизора  без да се налага да увеличавам звука, а предишната се налагаше да я изключваме за да се навечеряме и да чуем на спокойствие новините  Peace Peace Peace

Ами инверторен мотор. Това е главното предимство на инвертора. Най-много го оценят хората на които хол и кухня са им в едно помещение и са сложили и пералнята си също там.

# 5 458
  • Мнения: 113
Да инвенторен е! Peace Това ми беше едно от изискванията когато я избирах  Peace

# 5 459
  • Мнения: 364
Здравейте, след 10г вярна служба пералнята ми сдаде тотално багажа и сега трябва да купувам нова. Много ми е трудно да се ориентирам. В колкото магазина влезнах, толкова препоръки чух.
Размерът на пералнята е важен - до 44 см дълбочина, че съм ограничена от мястото. Искам да пере добре. Да е до 600 лв макс. Да има кратка / освежаваща програма, вълна. Да е икономична
Гледах модели на Zanussi, Daewoo, Gorenje, Arielli, Ariston, LG, Beko, Candy, Whirlpool, Indesit, Electrolux
Моля, да споделите от кои перални сте доволни.

Общи условия

Активация на акаунт