Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Първо искам да попитам все още ли пациентът има право на две посещения при един специалист с едно направление в рамките на 40 дни?
Другото което ме интерисува е при частен преглед при гинеколог,МКБ отделно ли се заплаща в лабораторията и в какъв размер?
Моля,ако темата не е за този раздел да бъде преместена.

# 1
Мога да отговоря на първия ти въпрос само: С едно направление имаш право при същия лекар да отидеш втори път /вторичен преглед/, но до 30 календарни дни от издаване на направлението.

# 2
Аз ще се опитам да бъда полезна по вторият въпрос.
Аз скоро ходих на преглед в частна болница и МКБ и цитонамазката се плащаха отделно от прегледа. Да не те излъжа,но мисля,че бяха около 40лв двете.

# 3
Леле,това е доста!Аз преди няколко години (2007) последно бях на частно и освен 15 лева за прегледа,платих 5 лева за МКБ,но пак на гинеколога.Директно с лаборатории не съм имала вземане-даване.Сегашния ми лекар обаче праща пациентите лично да си занесат МКБ в лабораторията и предния път (бях с направление),ми взеха общо 4 лева май,за двете-МКБ и цитонамазка.

# 4
2007г. сигурно 15лв е било нормална цена за преглед, нямам спомен.Сега обаче прегледа е около 20-30лв зависи от лекаря, който посещаваш. Аз лично за първичен преглед без направление в частна болница платих 30лв, вторият беше 25лв/или 20 да не те подведа/.

# 5
Сега проверих цените на лабораторията.МКБ е 9 лв+10 вторичен+5 МКБ взимане от гинеколога-и аз ще наближа 30 лева.Ще се пробвам при личната,дано отпусне още едно направление...Изпуснала съм срока за валидност за вторичен преглед явно за някнлко дни.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт