С какво почиствате златото?

  • 1 507
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Единственото което знам е да се свари нещото с малко сода , но това което искам да почистя има едни дупчици които останаха мръсни търках ги и само със сода и четка за зъби остана си черното вътре. Идеи?

# 1
  • Мнения: 3 575
Содата доколкото знам е само за сребро.

Никога не съм си чистила златото, според мен не се цапа и не потъмнява както среброто.
Ако толкова държиш отиди на златар - все ще намери някой химикал подходящ за целта.

# 2
  • Мнения: 5 577
С WCnet жълтия препарат мъжо ми ги излъска, прекрасни станаха.  Peace

# 3
  • Мнения: 237
Точно това питах днес в златарското и жената ми обясни следното:
В съд от алпака наливаш  вода и прах за пране , слагаш да заври на котлона и пущаш златото за няколко минути. Само ако има камъни трябва много да внимаваш , защото те не издържат на врящата вода и се пукат. Затова тях ги слагаш в студена вода и прах и гледаш да ги извадиш преди водата да заври .

# 4
  • Мнения: 5 313
Точно това питах днес в златарското и жената ми обясни следното:
В съд от алпака наливаш  вода и прах за пране , слагаш да заври на котлона и пущаш златото за няколко минути. Само ако има камъни трябва много да внимаваш , защото те не издържат на врящата вода и се пукат. Затова тях ги слагаш в студена вода и прах и гледаш да ги извадиш преди водата да заври .
Мерси  bouquet.Ще пробвам.

# 5
  • Мнения: 3 537
Чистя златото със червило PeaceС едно памуче,супер лесно и бързо WinkТова го знам от стринка ми от доста отдавна.

# 6
  • Мнения: 1 234
Питала съм златар ама ми е казвал че не е хубаво със сода да се чисти злато и аз не го правя,да не земи да му стане нещо на златото.
Чистя златото със червило PeaceС едно памуче,супер лесно и бързо WinkТова го знам от стринка ми от доста отдавна.
Ама това със черволото ми звучи безобидно в смисъл че няма нищо да навреди и ще взема да пробвам че се не ми остават пари и време да си занеса нещата на златар WinkМерси Мимис  bouquet

# 7
  • Мнения: 292
Благодаря за отговорите ви момичета  bouquet
Това с червилото не си го предствавям много как точно ще стане

# 8
  • Мнения: 3 537
Благодаря за отговорите ви момичета  bouquet
Това с червилото не си го предствавям много как точно ще стане
Най-добре става с парченце плат,защото ако е памук полепва по червилото и трябва да се чисти.Натъркваш малко червило на парченцито и търкаш,това е ,то почернява парченцето,явно прави някаква реакция със златото,да не се чудите,но пък златото заблестява Wink

# 9
  • Мнения: 1 215
Аз също от златар знам за освежаване на синджирчета и др, че може да се сложат с малко прах за пране /веро/ в стъклена бутилка с гореща вода, да се остави така малко. Полсе бутилката се разклаща (шейква) и се изплаква.
Има ефект   Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Лъска се със вълнен плат,а се чисти много добре като се натопи за малко във да речем малко  водка с лимонов сок (някакъв алкохол и нещо киселко)
Знам го от златар Peace

# 11
  • Мнения: 3 835
Има един препарат на Амуей - ЛОК. Накисва се златото с препарата и след два часа е като ново. Няма опасност от повреди, няма лъскане.  Wink
Това е само едно от приложенията на този препарат между другото.

# 12
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Аз моите златца /с камъни или без/ си ги почиствам веднъж на един - два месеца с паста за зъби и четка и съм много доволна от резултата. Когато става въпрос за леко ужулване или зацапване в някоя дупчица /както при теб/, ги нося за златна баня при златар, но това много рядко ми се случва, понеже с пастата лъсват като......златни  Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 418
Аз съм ги лъскала във вода със захар.Оставяш ги да покиснат малко. Но моите нямат дупки.

# 14
  • София
  • Мнения: 488
Имаше една мама, която работеше в златарско ателие- може би ще може да каже как се чистят при тях. Или по-скоро да каже откъде се купува препарата, който те ползват. Доколкото си спомням, се слагаше на някаква кърпичка и се почистваха.........

Общи условия

Активация на акаунт