Пия Золофт,но искаме бебенце...

  • 8 533
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
 HugЗдравейте на всички!
От доста време чета в този форум и много ми помага и днес реших и аз да се регистрирам при Вас.

Искам да споделя с Вас нещо и евентуално,ако можете да ми дадете съвет.
Първо да кажа,че знам,че трябва да си попитам лекар,н просто искам и тук да се консултирам...та...
От февруари месец пия Золофт,но с приятеля ми искаме да си имаме бебенце и какво ли не изчетох за него.Някой казват,че може да се пие,други,че не трябва и така.
Мисля,че все още не трябва да го спирам и трябва да го пия поне година.Личната лекарка ми каза,че е хубаво да го спра,ако съм бременна,но ме е страх д ане стане по-лошо.

Моля Ви,ако някой от Вас има подобен случай,нека разкаже и сподели.

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Конкретно за Золофт-а не знам, но има много антидепресанти, които не са противопоказни по време на бременност. Хубаво е да се консултираш с гинеколога си, но не си единствената, която пие и ще пие антидепресанти, по време на бременност, щом се налага. Така че не се притеснявай  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Първо питай психиатъра си колко време минимум трябва да ги пиеш, защото според проблемите може да се налага да приемаш лекарствата поне 1-2 години и ако се спрат по-рано, да има обратен ефект. Внимавай с това, увери се кога най-рано можеш да започнеш спирането, което никога не е изведнъж, а плавно. Ако трябва изчакай 1-2 години с бебето, важното е да се излекуваш Hug

# 3
  • Мнения: 4
Благодаря Ви за съветите.Знам,че е по-хубаво да изчакам да се оправя,но страшно много го искам бебенцето (имам нужда).Личната лекарка ми каза,че трябва да го спра и,че не трябва абсолютно нищо да пич по време на бременността.Знам,че така е най-добре и аз така искам.Каза ми,че философията в спирането не е кой знае каква и ми каза някаква схема.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не, няма философия в спирането. Намаляват се дозите. Ако дозата ти е против паник-атаки и е минимална,д ори рязко да я спреш, няма нищо да стане.

Не звучи много добре искането ти за бебе, защото имаш нужда. Бебебто не е панацея, нито лекарство. Надявам се, не мислиш, че то ще те отърве от някакви проблеми или грижи. Обмисли хубаво живота и проблемите си и тогава мисли за бебе. Млада си, бебето има нужда от стабилна и спокойна майка  Hug

# 5
  • Мнения: 4
Нееееееее,нямах в предвид да използвам бебето като някакво решение за каквото и да било.Под имам нужда имах впредвид,че просто така усещам нещата,не мога да го обясня с думи точно,но не е нищо от тва,което се разбра.

# 6
  • Мнения: 27 524
За какво пиеш Золофт-а, ако не е тайна?  Hug

# 7
  • Мнения: 739
Не, няма философия в спирането. Намаляват се дозите. Ако дозата ти е против паник-атаки и е минимална,д ори рязко да я спреш, няма нищо да стане.

.......бебето има нужда от стабилна и спокойна майка  Hug

Колкото и да е малка дозата, не бива да се спира рязко. И не съм съгласна, че при рязко спиране нищо няма да й стане. Всеки организъм има индивидуална реакция при спиране на лекарства.


Аз бях на 25 милиграма да контролирам паник-атаки. Ами и аз рязко го спрях, но беше ужас. Наложи се по схема бавно-бавно да спра лекарството.

Аз лично не бих се решила на дете (опити и да го гледам) докато съм на антидепресанти.
Много е вярно това, че едно бебе има нужда от стабилна мaйка. А щом мaйката е на антидепресанти, значи нещата не са много стабилни. Но не искам да гадая. Причини много, за да се стигне до приема на такива лекарства.

# 8
  • Мнения: 739
И само да добавя, че моя приятелка в момента е на антидепресанти (не знам името на лекарството) - малка доза за контролиране на паник-атаки. Та приятелката ми искат второ дете. Лекарката й е казала, че първо трябва да прилкючи с лечението, да изчака 6-9 месеца да се изчисти организма от лекарството и едва тогава ще могат да започнат с опитите за дете. Но тези съвети са много индивидуални, зависи от заболяването, което се третира, лекарството, т.н.

Най-добре е авторката да получи компетентно мнение от лекуващия я лекар. Аз бих обсъдила въпроса за евентуално зачеване по време на прием на Золофт както с лекуващия лекар, така и с гинеколог.

# 9
  • Мнения: 1 844
Има антидепресанти, които биха могли да бъдат приемани по време на бременност, ако е наложително.
Например Ривотрил в малки дози е позволен по време на бременност и общо взето това е лекарството, което се изписва на бременни, особено пък за паническо разстройство.
Разбира се, че идеалният вариант е преди бременност терапевтичният курс да е бил завършен и неврозата отстранена. Но това са състояния, за които едва ли има точен срок, в който може да се излекуват, все пак не е счупена ръка. Понякога е нужно доста време, а и не е изключено състоянието да рецидивира.
В случай, че по време на бременност, майката изпитва силни паник атаки или други тревожности, по-добрият вариант е да се приема антидепресант, под наблюдението на психиатър и гинеколог. В противен случай адреналиновото ниво се покачва до безкрай, което въобще не е добре за бременността.

# 10
  • Мнения: 4
Благодаря още веднъж на всички за коментарите. Hug
Аз реших да изчакам до март месец,защото тогава става една година от както ги пия и да си завърша всичко както трябва и да не избързвам.Все пак наистина аз тряба да съм здрава и спокойна.
Днес се зачетох в листовката на Золофта и ми стана странно,че не пише нищо относто това да не се пие по време на бременност. Hug

# 11
  • Мнения: 27 524
Не е забранена категорично употребата му по време на бременност, просто трябва лекарят ти да е в течение  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 70
Здравейте,
Ние с моя приятел искаме да си имаме бебче, но той пие антидепресанти. Има ли вероятност това да ни попречи да имаме дете скоро?  Thinking

# 13
# 14
  • Мнения: 65
Тук има един форум на мами които пият антидепресанти http://forum.rozali.com/viewtopic.php?t=44 успех ти желая и повече положителни мисли  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт