Пушат ли децата

  • 5 670
  • 69
  •   1
Отговори

Анкета

Познавате ли деца(под17-18г.) които пушат?

Опции:

# 60
  • Мнения: 442

    Писах в една друга тема ( за която говори Naddya),  че преди няколко месеца видях дете втори или трети клас да пуши...  Shocked
    Притесняват ме толкова тези цигари, защото те не са нещо, което на определена възраст може да се приеме за нормално. Цигарите са си вредни и на 15, и на 30, и на 60, ама кой да чуе...
    Колкото до училище- докато родители, учители и обществото като цяло не поемат отговорност, ще си остане модерно да се пуши и през междучасия, и по време на час. Пият и взимат наркотици в тоалетните. Ама... като няма контрол от никъде.... Свободия. На това се ''радват'' децата днес...
    А за ''готините'' учители, които пият и пушат наравно с децата...  ooooh!
    Страшното е, че тази ''мода'' помита всички след себе си.

# 61
  • Мнения: 52
Постовете ми за съжаление отразяват реалността, от която аз съм не по-малко ужасена! И се радвам, че не съм единствената, която се възмущава от нея!  Peace

Аз също съм ужасено, но наистина това е реалността. ooooh!

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво сега, по този случай трябва да се примирим ли?

Между другото, снощи на едно руско предаване темата беше клубовете и достъпа на малолетни и непълнолетни. Показаха кадри от "детска дискотека" за 12-13-годишни деца. Тъй като ги пуснаха няколко пъти, специално извиках децата да им покажа защо не бих им разрешила да ходят, пък ако ще да ми се тръшкат. Нагледно, така да се каже, защото не бих могла да им го обясня достатъчно образно.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 349
Сигурно ще чакаме да стане положението както в Русия
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cac … hl=bg&ct=clnk

и тогава ще пропищим от бедствената ситуация за пиенето и ще се чудим какви мерки да предприемаме. А дотогава ще си викаме и ще се успокояваме: "Какво пък толкова това са само няколко бири и няколко цигари!". Но положението определено ще излезе извън контрол в един момент. За да не не стигаме до там е необходимо да реагираме навреме и да не търсим извинения за нашия мързел с цел запазване на нашето спокойствие и незаинтересованост. Трябва да реагираме от рано и да говорим, говорим, говорим..... Пък дано нещо им влезе в главите!

# 64
  • Мнения: 442
    Докато хората не престанат да се правят на ''готини'' и ''печени'', нещата няма да се променят. Защото всеки път, когато си отворя устата да правя забележка на някого, се намира кой да ме контрира, казвайки '' Остави децата, голяма работа, нека се забавляват.''
    А обществото като цяло е безразлично, защото всеки гледа себе си. Странното е, че възрастните се опитват да се нагодят към привичките на младите и да се съобразяват с новата ''мода'', вместо младите да се учат от възрастните хора. (доколкото е необходимо - възпитание, поведение, отношение)
    Колко ми е противен вече израза '' Ама, ти в кое време живееш, на днешно време така се прави/ така е нормално.''

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 23:11 от Нес

# 65
  • София
  • Мнения: 15 884
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;topic=612190.60;num_replies=64
сигурно е истина написаното.
Иначе и дъщерята пуши навън от 12 годишна. Баба и я поощряваше, даваше и пари за цигари,учеше я как да крие от мене. На въпроса защо - не можа да отговори.
Пуши само навън, на работа, с компания. Много рядко в къщи вечер пред комп. по 1 - 2 цигари.
Знае за лошото влияние върху кожата и косата, учила е козметика, но пак не се отказва.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 349
След поредния пост все повече и повече ми настръхва косата какво ме очаква и колко повече усилия трябва да положа, за да спра, ако мога, тези пориви на тези 12 - 13 - 14 .......... годишни деца. Това си е цяла напаст. Едно говориш в къщи, друго в училище. Явно борбата е кое мнение ще надделее и как ще се възприеме това от другата страна. В училище трябва да си готин, но чак пък толкова. Все пак трябва да се мисли за здравето на децата.

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз лично не съм виждала познати деца на 14-16г. да пушат. Но щерката казва, че има вече пушещи съученички (8 клас е).
Грозно е много, да. Дано съумея да я науча, че от тютюнопушенето полза няма. За сметка на това вредата е огромна.

П.П: ние сме непушачи и бързо бих я надушила.

# 68
  • The Vampire City
  • Мнения: 74
Вече по улиците се виждат и 10-11 годишни деца, които пушат. Разбира се. това е напълно неприемливо, обаче е факт. Според мен, ако родителите проявят поне малко интерес към това какво правят децата им, лесно биха могли да разберат, че пушат. Но в повечето случаи не става така. И масово могат да се видят пушещи деца.
Познавам и родители, които знаят, че 13 годишната им дъщеря пуши по цяла кутия на ден и понеже това е съвсем "нормално", даже самите те и купуват цигарите.  ooooh!
А да, и аз лично не бих била много спокойна, ако знам, че всички приятели на детето ми пушат. Все пак освен възпитанието дадено от родителите и средата, в която е детето, оказва много голямо влияние. Родителя си казва "Моето дете не е като тях." или "Той не ходи по заведения и дискотеки, значи всичко е наред." Ами да, ама е факт, че детето му прави точно това, от което родителя се възмущава, та дори положението е по-зле. Не казвам, че при всички е така, но определено има и такива случаи.

# 69
  • Мнения: 1 252
Да, повечето пушат ... Най - лошото е , че много падна възрастовата граница - твърде малки започват на 12-13 и не само да пушат а и сериозно да пият...
Не съм светица - и аз  точно така пропуших, както е описала авторката на темата. Пропушах за да не ме изолират , но  бях в 10 клас. Не съм била голяма , но не съм била и на 12. И така до днес. Голям бич и няма отърване ooooh!

Голямият дълго се криеше от мен - даже разбрах от снимка. И до сега твърди , че само в компания.
Дали си мисли, че вЕрвам... Mr. Green
Та нали върви по тоя път , от дето аз идвам.

Общи условия

Активация на акаунт